Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ersin345 , tolgaaa33 , tolgaaa33 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
6.977
Cevap
519
Favori
358.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Stopaj kararı için 1 mayıs tyatil sonrasıda belki açıklanabilir dedikodusu heryeri sarmış. Bakalım.
    50bin lot ATA JET cuma alamadım. Dün sabah emir vermiştim bugün öğleden sonra hesaba primlendiğinden alım maliyeti yüğkjsek gececek. taklaşlık %3 primlenmiş. Dün öpleden sonra gene biraz ATA JET alım emri verdim )5bin küsür TL lik adeti anımsayamadım. hesaba geçince bakarım) , 1 mayıs da girince 2 mayıs ta portföye gececek sanırım Alım T+1 , satım T+3 . En az 1 yıl portföyde tutmak üzere aldım. Cuma almamakla maliyet arttı ama olsun bakalım.

İlave resim

Seneye 2025 yılında mart sonu/Nisan gibi BES 10 yıl bitiyoır. Toplu çekim yapıcam belki ozaman tüm hisse ve yatırım fonlarımıda satıcam. Karavan hayatına başlama hayalini duruma göre değerlendireceğim. Belki radikal kararlar alacağım. BES 2025 mart içinde bitip , 2025nisan ayında bilançolara göre 40dan fazla hisse portföyünü kapatıp, 140dan fazla yatırım fonunu satınca bakalım nerden nereye dişyemeyeceğim.

Eskiden derdim elimde 300bişn USD var idi bu ne oldu . ŞLimdi kumbaraya para atar gibi birikim ve yatırım yaptığımdan bende bilemiyorum.
    Yatırım fonlarında zaman söyleyemiyorum ilk alış 2022aralık dan itibaren karmaşık. ama ağırlıklı ortalama %110-120 arası.
    Borsa hisselerim çok karışık ama nemaları ile endüşük emekli maaşıma rağmen hayatta kalabildik.

Hayaller paris , gerçekler Fikirtepe mi zaman gösterecek...
    1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramınız şimdiden kutlu olsun.

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoGoBaBa -- 30 Nisan 2024; 14:48:48 >

• Ons altın fed'in kararından sonra düşer o zaman alırım diye beklerken fed'den önce saldı acaba karar sonrası yükselecek mi ya. Şimdi alsam kesin daha da düşer almasam fırlar.

• canned kullanıcısına yanıt

Bende aynı ikilemde kaldım geçen hafta aldık fiziki zarardayim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONUR-40 kullanıcısına yanıt

Fiziki tabelayla aradaki farkı bayağı kapattı ama yukarıdan alanlara kötü oldu gerçekten. Ben geçen hafta sattığım fonları geri alacaktım bir yandan fed'in faiz kararı bir yandan stopaj belirsizliği günlerdir ne yapacağıma karar veremedim.

• Nascılar bitek faiz kapısını açık bıraktı dövizi borsayı heryeri silkeliyor her zamanki gibi,faize geçincede bankaların eline düşeceğiz işin yoksa her ay banka banka gez sahtekar bankalardan paranı korumaya çalış.

yakında kripto borsayada el atacaklarmış,memleketteki tüm arsalara dairelere paraya çöken bu zihniyet hepimizi dilenciye çevirmeye yeminli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt

şuab neye yatırım yapacağım diye düşünüyorsanız para peşin beklemedesinizdir bence akşam evde bir TÜRK kahvesi için ve rahat uyuyun

acele etmeyin altın alım fırsatı verebilir keza borsa da verebilir biraz sakin olun mal ucuzlasın alırsınız kalkmış trene atlamaya uğraşmayın

• Bırakırlar mı? alınacak ne varsa almışlar hiç bir şey kalmamış çok fakirleştik çok..

• Her şey düşüyor kripto döviz altın borsa

Bu nedir la!

Sepet yapan ben her şeyden zarar ediyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Beyler Midas hakkında düşünceleriniz nelerdir

güven konusunda bir problem yaşayan oldu mu...

• Space-Dye Vest S kullanıcısına yanıt

herhangi bankadan daha çok güveniyorum, uzun zamandır 100k+ işlem yapıyorum.

hem türk hem amerikan borsaları, halka arzlar ve şimdi de fonlara hızlı ve masrafsız ulaşmanızı sağlıyor... nimet nimet

çok yakın zamanda büyük yatırımlar da aldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ry4n -- 30 Nisan 2024; 21:48:38 >
  • ry4n kullanıcısına yanıt

yorumlar oldukça iyi gerçekten

kripto paralar da geldikten sonra rakipsiz olacak sanırım...

ama güven konusu biz türkoların en büyük problemi...

türk hisselere bloke koyarsın da

yabancı hisselerde bu güveni nasıl sağlayacağız...

bu ülkede thodex diye bir şirket ile 2 milyar dolar para hortumladılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Space-Dye Vest -- 30 Nisan 2024; 21:55:36 >
  • ry4n kullanıcısına yanıt
    halka arz a nasıl katılıyor ki midas ta ben bulamadım

• S24ULTRA kullanıcısına yanıt

tamamen eşit halka arzlara midas üzerinden katılınabiliyor

ana sayfada çıkıyor sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ry4n -- 30 Nisan 2024; 21:53:42 >
  • fibanka hesabınız varsa midasa gerek yok zaten aynısı

• eral bey

GPG & IHC Bilgi Yayını

en şeffaf fon yöneticisi.

imkanı olan eski bilgi paylaşım videolarınıda izlesin.

çok faidesini görebilirsiniz.

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]Pusulanın Ötesiyoutube
    GPG & IHC Bilgi Yayını
    https://www.youtube.com/watch?v=X6ELkdWSmEw&feature=youtu.be

Eral Karayazıcı:

2016 yılında Akademi Pusula’yı kuran Karayazıcı aynı zamanda Inveo Portföy/Fon Yönetim Müdürü, Hürriyet Bigpara‘ da yayınlanan strateji yazısı Pusula’nın yazarı, TRT Haber Kanal B ve Hürriyet TV’nin sabit yorumcusudur.

1993 yılında Gazi Üniversitesi Uluslararası İktisat bölümünden mezun olan Karayazıcı 26 yıldır finans sektöründe çalışmakta olup bireylere, kurumlara danışmanlık hizmeti ve finans eğitimleri vermekte ayrıca Gedik Portföy Birinci Değişken Yatırım Fonu’nu yönetmektedir.

2004-2006 döneminde yabancı bir fonun Türkiye işlemlerinde aktif görev alan Karayazıcı son beş yıl içinde pek çok kentte ekonomi, finans, hisse senedi seçimi, day trade, forex trade ve teknik analiz konularında 300 ayrı eğitim gerçekleştirmiştir.

Akademi Pusula, 2016 yılında Eral Karayazıcı tarafından kuruldu. Eğitmen kadrosu aktif olarak varlık yönetiminde çalışan isimlerden oluşuyor. Teorik bilginin, sahadan deneyimlerle pekişmesi, bilgiyi tecrübeyle buluşturuyor.

Banka, kurum ve bireylere dönük finansal eğitim programları; tasarrufların yönetimi, hem gündelik hem de geleceğe dönük kararlar alma, finansal piyasaları okuma ve yorumlama noktasında gerekli temelin ve eksik parçaların tamamlanmasını sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoGoBaBa -- 30 Nisan 2024; 22:20:20 >

• stopaj %7,5 oldu.

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]
    Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]FonTurkey (@FonTurkey) on Xtwitter
    🚨🚨Fonlarda stopaj istisnası 31.07.2024 tarihine uzatıldı ancak %0 yerine %7,5 olarak oran uygulanacak, Mevduat ile eşitlenmiş olacak.
    https://twitter.com/FonTurkey/status/1785417159855792433
  • buradan mehmet şimşeğe sesleniyorum! eğer fonlarda stopajı 0 yapmazsan girmiyorum fonlara falan perşembe girmeyi düşünüyordum gidip kapalı çarşıdan dolar almayan en adi ben benjamin ile yatacağım

• ppf ler %7.5

diğer fonlarda %10 mu şimdi stopaj

• e_capkan kullanıcısına yanıt

Öyle gibi

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.