Şimdi Ara

Yatay geçiş yoluyla Hem üniversite hem bölüm değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
24.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben böyle bir oluşum için başvurularımı yapmış bulunmaktayım, ama tabii hani bi iktisattan mühendisliğe fln gibi değil,

Şuanda okuduğum üniversitede Ekonometri bölümünden başka üniversitenin iktisat bölümüne geçmek istiyorum

fakat, bazı duyumlara göre böyle birşey olanaksızmış ki dogruda olabilir bilmiyorum, geçiş şartlarında eşdeğer diploma programları diyor

fakat aynı duyumlar şunuda diyor, eğer %80 bir ders uyumu var ise programlar arasında geçiş olabilir.

şimdi heralde bu durum üni.den üni.ye değişiyor,

marmara kabul etmedi ama istanbul eder dediler. (başvuruyu)

acaba sizin bu konuda bilgileriniz var mı.

• güncel
  • Mühendisliklerde böyle birşey olmuyor.Ama sözel programlarda dediğin gibi %80 bi uyum olursa derslerde olması kuvvetle muhtemel.
  • Eğer kendi üniversitende yatay geçiş yapıcaksan aynı puan türüyle alan farklı bir bölüme geçebilirsin.Fakat farklı bir üniversiteye geçiceksen aynı bölüm olması zorunludur.
  • arkadaşımın başvuruyu sadece küçük bir isim farkından dolayı kabul etmemişlerdi uyum olmasına ragmen sen tabi yine de bir iü ye danış
  • merhaba arkadaşlar gazi kamu yönetiminden ankara siyasala geçiş oluyor mu? kocaeli siy bil ve kam yön 2. öğretim tutar diye düşünüyorum gazi kam yön 2. öğretim de tutabilir görüşlerinizi bekliyorum
  • Hadi ya, kesin aynı isim olmak zorunda demek, ne saçma bi sistem
    senin iktisatlara verdiği dersleride ben almışsam böyle bir engelin olmaması lazım.
    ki zaten her iibf'ci bilir ekonometri ile iktisatın ne kadar çok benzediğini

yinede başvurumu vereceğim iu'ye artık ne olursa.
  • Arkadaşlar bu sene LYS ye girdim ve 440 gibi bir puanımın gelmesini bekliyorum, Eskişehir Osmangazi İnşaat Mühendisliğini tercih etmeyi düşünüyorum ama aslında istediğim bölüm mimarlık. Birinci senenin sonunda Osmangazi Mimarlığa yatay geçiş yapabilir miyim, Yardımcı olursanız sevinirim
  • öncelikle konuyu hortlattığım için özür dilerim.
    malum sınava iki haftadan az kaldı. bende yeteri kadar çalışamadım ve ilk sene girmek istiyorum. Yazılım Mühendisliğinin puanının düşük olduğunu duydum. Yazılım Mühendisliğinden Bilgisayar mühendisliğine yatay geçiş olur mu ilk sene sonunda donanım kısmı hariç birebir aynı sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calaquessir

öncelikle konuyu hortlattığım için özür dilerim.
    malum sınava iki haftadan az kaldı. bende yeteri kadar çalışamadım ve ilk sene girmek istiyorum. Yazılım Mühendisliğinin puanının düşük olduğunu duydum. Yazılım Mühendisliğinden Bilgisayar mühendisliğine yatay geçiş olur mu ilk sene sonunda donanım kısmı hariç birebir aynı sayılır.

bildiğim kadarıyla isim uyuşması da istiyorlardı sanırım. onun için geçiş yapmayı düşündüğün okulun yatay geçiş yönetmeliğine bakmalısın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.