Şimdi Ara

Yatay Geçiş Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben X üniversitesinde okuyorum aşırı zam geldiğinden dolayı okul değiştirmek istiyorum , Y üniversitesine yatay geçiş yapacağım.Bulamadığım cevaplar var yardımcı olur musunuz ;

1-Y üniversitesine geçtiğim zaman X üniversitesinden kaydımı silecek miyim ?

2-Y üniversitesine geçtiğim zaman vazgeçip tekrar X üniversitesine gidebilir miyim?(Belki zamları azaltırlar geri adım atarlar,geri gidebilirim .Diyebilirsiniz neden beklemiyorsun çünkü Y üniversitesinin yatay geçiş tarihinin vakti az)

3-Ben X üniversitesinde 2.sınıfa geçtim kaydımı yapmasam gelecek sene yatay geçiş yapabilir miyim?

Lütfen yardımcı olun çok önemli benim için. Şimdiden teşekkür ederim

• up

1. kaydını silmene gerek yok, yatay geçiş yaptığında üniversiteler kendileri aralarında gerekli işlemleri yapıp aktarıyorlar seni.
    2. geçiş yaptıktan sonra 1 kereye mahsus olmak üzere geri dönme hakkın var diye biliyorum.
    3. nasıl geçiş yapacağına bağlı, myp ile geçiş yapacaksan kayıt yaptırmayıp seneye de geçiş yapabilirsin fakat ortalama ile geçişte durum farklı olabilir, onu araştırman lazım.
  • I can finally sleep kullanıcısına yanıt

hocam ya ortalama ile geçiş yapacağım bu sene 3.91 ile .Seneye şimdi bu çöp mü olacak ? Bu arada myp ile olsun buna da razıyımm(seneye) , Teşekkür ederimm cevap için

• 1.soru:Hayır kaydını silmiyeceksin o işleri üniversiteler kendi arasında halledecek
    2.merkezi yatay geçişte eski üniversitene geri dönebiliyorsun ama diğer geçiş türleri için tam bilmiyorum
    3.kesin olmamakla birlikte yapabilirsin diye biliyorum ama iyi araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avcı Bekılayv -- 10 Ağustos 2022; 21:9:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avcı Bekılayv

1.soru:Hayır kaydını silmiyeceksin o işleri üniversiteler kendi arasında halledecek
    2.merkezi yatay geçişte eski üniversitene geri dönebiliyorsun ama diğer geçiş türleri için tam bilmiyorum
    3.kesin olmamakla birlikte yapabilirsin diye biliyorum ama iyi araştır

hocam teşekkür ederim . Ben bölüm 1.liğini bir türlü öğrenemiyorum gidiyorum diyorlar dilekçe yaz, yazıyorum belli değil diyor.Beni uğraştırıyorlar erkenden öğrenirsem geçiş yapmama gerek yok.Yaz okulu varmış bitmelerini bekliyorlarmış böyle bir şey diyebilirler mi bana , erkenden öğrenemez miyim?

• hangi okul

• beykent

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.