Şimdi Ara

Yatay Geçiş İptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bir şekilde merkezi yerleştirme sistemiyle yatay geçiş kurumiçi yaptım fakat özellikle bölüm başkanlarıyla görüşmelerim sonucu okulun uzamayacağını kendimce garanti ettiğim halde şuan almam gereken ders sayısı fazla göründüğü için 3.5 senede bitireceğim okul 5 seneye uzayabilir.
    Okulun merkezi yerleştirme sistemiyle yatay geçiş sayfasında değerlendirme takvimine baktığımda 19 - 21 eylül arası kesin kayıt tarihi görüldüğü halde sonuç açıklanan kağıdın üzerinde yazdıkları maddelerde 5 - 9 eylül arası yazılmış ama ders kayıtları 5 - 10 eylül arasıyken benim bölüm değişikliği sisteme ancak 10 unda geçtiğinden olay karıştı. Bayram tatili nedeniyle kimseye arayıp soramıyorum bu yüzden buradan sorayım dedim, benim eski bölümüme geçişim nasıl olacak. Bazı sitelerde 1 ay içinde yatay geçiş yapılan bölümden geri dönme hakkımız olduğunu okudum ama ne kadar doğru ? Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardım ederse çok rahatlayacam...
    Teşekkkürler.

• eğer yeni okula kayıt yaptırmamışsanız eski okulda kaydınız devam eder zaten. Eğer kayıt yaptırdıysanız BİMER'e bilgi edinme başvurusu yapın
  • King Of Birds kullanıcısına yanıt
    Kurum ici gecis yaptim muhendislikler arasi, sistem uzerinden oto kayit oluyor galiba ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oveo531 -- 17 Eylül 2016; 20:07:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oveo531

Kurum ici gecis yaptim muhendislikler arasi, sistem uzerinden oto kayit oluyor galiba ...

Çok özür dilerim hocam, yanlış okumuşum kusura bakmayın. Kurum içi geçişte sistem üzerinden otomatik yapılıyor galiba dediğiniz gibi
    Peki sonuc ne olacak acaba, suan son istedigim sey okulun uzamasi ...
    Bayram tatili dolayisiyla hic bir yerden geri donus alamiyorum, en azindan 1 ay icinde geri donme olayinin gercek oldugunu bilsem de su 2 günü kafam rahat gecirsem?!

• quote:

Orijinalden alıntı: oveo531

Peki sonuc ne olacak acaba, suan son istedigim sey okulun uzamasi ...
    Bayram tatili dolayisiyla hic bir yerden geri donus alamiyorum, en azindan 1 ay icinde geri donme olayinin gercek oldugunu bilsem de su 2 günü kafam rahat gecirsem?!

Hocam yarın sabahtan itibaren okulu aramaya başlayın bir geri dönüş olabilir ama üniversite yönetmeliğine bağlı bu olay. Mesela bir üniversiteye baktım kurum içi geçişte tekrar kayıt olmak gerekiyormuş, fotoğraf ve kimlik fotokopisiyle belirtilen tarihlerde kayıt olunmazsa kayıt hakkını kaybediyor öğrenci. Sizin okulunuzda da böyle bir uygulama varsa kayıt olmazsanız aynı bölümden devam edersiniz.
    Umarim oyle olurda sorun yasamadan geri donerim, dun aksam yatay gecis yonetmeligini okudum yökün, en kotu durumda donem sonunda dilekce ile geri donebiliyormusuz ben ustten ders alarak devam ettigim icin yinede okulu uzatmadan donem sonu geri donebiliyorum... artik bu donemi secmeli ders alip onlarida saydirarak bitirebilirsem diye dusunmeye basladim umarim benim en kotu olaya kalmadan gecis olur da sunun stresinden kurtulurum.
    Tesekkurler sana da yardimlarin icin 👍🏻

• Yatay geçiş gerçekten sıkıntılı bir durum öğrenci kartım daha çıkmadı ama belge ile derslere giriyorum yoklamada ismim de çıkıyor ama düşündüğüm bir nokta var öğrenci işlerindeki çalışan fotoğraflara tc kimlik yaz ver demişti gitti geldi ben çıkarken fotoğrafları tekrar verdi acaba bir şey olacak mı diye düşünüyorum gereksiz sinir stres işte :)
  • Aynen öyle gereksiz stres, araya bayram girmese benim durum çok basit hallolurdu. Ancak pazartesi öğrenebildim gerçeği sonuç olarak 19-21 eylül hala geçerli olanmış, bende dilekçe verdim ve bu gün sistemde eski bölümüm görülüyor. Yani benden mutlusu yok :P
    Senin için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum, yoklamada dahi ismin çıkıyorsa sorun yok. Kartını da yakın zamanda verirler, sende rahatlarsın umarım :)
  • oveo531 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum hayırlısı olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.