Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tt38 , tt38 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
6.183
Cevap
265
Favori
1.982.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba dün pek de araştırmadan Yatsan Switzerland yatak aldım , önümüzdeki bir tarihte teslim alacağım,aranızda kullanan var mı ?
    Birde baza için fiyatları biraz yüksek ama yine aynı firmayı tercih etmeliyim , yoksa Yataş'ta da uygun fiyatlı modeller mevcuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcı12

quote:

quote:

Pierre Cardin Saint Denis modelini aldık 150*200
    Yine Pierre Cardin komple ahşap latalı baza,
    Ve Pierre Cardin lateks yastık (1 adet)

Toplam 2.350.-Tl 2 taksitle

Yaylı yatak tercih etmedik içinde fazlaca metal var, (metal yorgunluğu hakkında birşeyler okumuştum)
    Bazayı da komple ahşap olanından aldık.

Henüz kullanmaya başlamadım. İzlenimlerimi kullanmaya başladıktan sonra paylaşacağım.

Merhabalar,

Yatağı nihayet kullandım.

Mağazada denediğim yataktan daha sert geldi. Aslında hayli sert bir yatak (167 boy / 63 kilo).
    Genellikle yan yatarım. Kolum uyuşarak uyandım. Sırtüstü yattığımda kalçamda basınç hissettim.
    Nihayetinde bel ve sırt ağrısıyla ve kol uyuşmasıyla uyandım.

Firmayı aradım iade etmek istediğimi bildirdim.

Yanıt bekliyorum. Değiştirmek için ne gerekiyorsa yapacağım.

Sonuçlar hakkında bilgi vermeye devam edeceğim.

Not: eşim için önemli değildir yatağın sertliği, Hiç şikayet etmez yattığı yerden ama ona bile sert geldi..

Firma dönüş yaptı,
    bir defaya mahsus değiştireceklerini söylediler,
    Fakat bunu lütuf gibi sunuyorlar.
    Biz de bugün diğer yataklarına bakmak için mağazalarına gittik,
    8 cm visco, 18 cm verflex dedikleri ve kataloğunda da böyle yazan Notre damme yatağın fermuarını açıp baktık. 4 cm visco var. Toplam 18 cm..
    Yetkili de yoktu, not bırakıp çıktık.
    Bakalım ne cevap verecekler...

Nihayet yatağı iade ettik. Eski Visco yatağımı kullanmaya başladım.
    Bel ağrım ve kol uyuşmalarım geçti.

Bir müddet kullanmamı kendileri söylemişti. Fakat iade ederken süresi dolduğu için fatura iptali yapamayacaklarını söyleyip kdv kesintisi yaptılar.

Latex yatağın kötü olduğunu söylemiyorum tabi. Sanırım ben visco yatağa alıştığım için başka yataklarda yatamıyorum.
    Fabres marka yatağı da değiştireceğim çünkü kötü kokuyor ve visco kalitesi ile ilgili endişelerim var.

Yani yine başa döndük.

• bizde idaş mira-coil model 160*200 boyutlatında 900 tl olan modeli aldık. tepenin mağazasında deneyerek beğenerek aldık. şimdi burda yorumları okuyunca fenada bi seçim yapmamışız gibi görüyorum. yatak bi kaç güne gelecek. daha sonra bende yorumlarımı paylaşırım.
  • Arkadaşlar,

BRN yatak duydunuz mu ? Çok fazla duyulmamış ancak gerçekten de özenli bir üretim anlayışları olduğunu düşünüyorum.
    BRN nin üstü Latex katmanlı olan Teraphy yatağı paket yaylı modeli iyi gibi.

Özel fiyat istedik, eğer gönderirlerse sizlerle de paylaşacağım. Özel fiyat alabilirsek alıp denemek istiyoruz, bu durumda görüşlerimizi burada paylaşacağım.

www.Brnyatak.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Because music matters

bizde idaş mira-coil model 160*200 boyutlatında 900 tl olan modeli aldık. tepenin mağazasında deneyerek beğenerek aldık. şimdi burda yorumları okuyunca fenada bi seçim yapmamışız gibi görüyorum. yatak bi kaç güne gelecek. daha sonra bende yorumlarımı paylaşırım.

Evet yatağı 10 gündür kullanıyoruz fiyatının karşılığını kesinlikle veriyor. Eğer bunu almasaydık İkea Sultan serisi yataklardan alırdım. Birde Yatsan yatakları güzel bunlarıda Ankarada denedik. Ama Mira-Coil kesinlikle tavsiye olunur ayrıca İkea ile ilgili diğer markaların yorumlarına inanmamanızı tavsiye ederim hepsi İkeayı kötülüyo ama palavra. Tepede koltuk bakıyoduk İkeanın adı geçti başladı Tepeyle İkea kıyaslanırmı İkea öğrenci işi filan demeye. Dedim hiç kullandınızmı İkeadan koltuk veya bi mobilya hayır ama sonuçta orası kötü dedi. bende hımmm peki dedim. Ben İkeadanda birçok ürün kullanan biri olarak size kesinlikle İkeayıda tavsiye ediyorum. Sultan yataklarını gidip mağazada yatıp deneyin ama sert yatak sevenler için İdaş Mira-Coil kesinlikle tavsiye olunur. Yatsan swetzerland kadar sert değil ama kesinlikle yumuşak bir yatakta değil. Swetzerlandın bir iki kademe daha yumuşağı. Bunun yanında gayet ergonomik ve kendinizi üstünde hafif hissettiğiniz bir yatak.

• arkadaşlar yatak araştırmaya devam ediyorum.yatak için vermek istediğim miktar en fazla 1200 tl. daha fazla vermek istemiyorum!
    bugün itibariyle baktığım modeller,
    -Bellona Mediaform Plus yatak
    -Bellona Viscojell Yatak
    -İstikbal İdeal Form yatak
    -İstikbal Positive Life yatak
    -Doğtaş Exclusive Plus yatak
    -Doğtaş Exclusive Lovely yatak.
    Bunların dışında düşündüğüm Yatsan marka Switzerland modelide fena değil ama bugün itibariyle daha test edemedim ve benim belirlediğim bütçenin biraz üzerinde! ayrıca işbir ergoplus ve yataş five-z modelleri güzel olmasına rağmen pahalı olmaları nedeniyle vazgeçtim :(
    arkadaşar tercihlerim arasından sizce hangi yatağı tercih etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

arkadaşlar yatak araştırmaya devam ediyorum.yatak için vermek istediğim miktar en fazla 1200 tl. daha fazla vermek istemiyorum!
    bugün itibariyle baktığım modeller,
    -Bellona Mediaform Plus yatak
    -Bellona Viscojell Yatak
    -İstikbal İdeal Form yatak
    -İstikbal Positive Life yatak
    -Doğtaş Exclusive Plus yatak
    -Doğtaş Exclusive Lovely yatak.
    Bunların dışında düşündüğüm Yatsan marka Switzerland modelide fena değil ama bugün itibariyle daha test edemedim ve benim belirlediğim bütçenin biraz üzerinde! ayrıca işbir ergoplus ve yataş five-z modelleri güzel olmasına rağmen pahalı olmaları nedeniyle vazgeçtim :(
    arkadaşar tercihlerim arasından sizce hangi yatağı tercih etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum...

yatsan tavsiye ederim.küçükyalı e5 üzerinde mağazası var istanbuldaysanız.

• yatak konusunda hiç bir bilgiye sahip olmadığım için forum sitelerine baktım, bir forumdan öğrendiğim bilgi ile yatak seçtiğimden benzer durumda olanlara faydası olması dileğiyle bu yorumu yazıyorum.

önceki yataklarım pahalısı olmayanlarından yaylı yataklardı (biri mondi, diğeri yataş)

işim nedeniyle masa başında bulunduğumdan bel ağrısı şikayetim vardı..

yeni aldığım yatağı seçerken forumlardaki tavsiyerden etkilenerek visco yatak tercih ettim..

60-70-80 dns yoğunlukluların fazla yumuşak ve fazla gömülen cinsten olduğunu söyledi satıcı.. bende onun yönlendirmesine uydum..101 dns yoğunluklu visco yatak aldım.. c
    alırken yaptığım araştırmada işbirin, piyasadaki diğer firmalara nazaran visco yatak konusunda daha fazla ürüne sahip olduğunu fakat fiyatının çok pahalı olduğunu gördüm..
    yataşta ve diğer bilindik markalarda visco yatak pek yoktu..

viscolove markasının sadece visco yataklar üzerine çalıştığını ve fiyatlarının işbire göre çok daha uygun olduğunu gördüm.. viscolove dan 101 dns yatak aldım..
    ilk başta biraz değişik geldi.. yaylı yatağa göre daha fazla gömülüyor vücudun şeklini alıyor falan.. şimdilerde alıştım.. belime de iyi geldi.. artık bel ağrım kalmadı.. fiyat yönünden zorlanmayacaklara visco yatağı öneririm.

• Yeni bir yatak almayı düşünüyorum. Araştırmalarım sonucunda aşağıda linkini verdiğim iki yatak arasında kaldım.
    Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmamakla birlikte üstadlardan öneri ve tavsiyelerini bekliyorum.
    Teşekkürler.

http://www.yatsan.com/TR/Urunler/yayli-yatak/DAISY-Paket-yayli-yumusak-yatak.html

http://www.yatasgrup.com.tr/Product/YATAS/MajestyFullOrtopedik-YEN%C4%B0/17/

• 8 senelik istikbal in yayları çöktü. Bende yatak aramaya basladim artik. Yatakların da göçtügünü böylece öğrenmiş olduk.

Yataştan tek kişilik modellere bakacagım. Belli tamamen bazayla değişirim
  • Arkadaslar yatak tavsıyesı ıstıyorum ama ıstıkbal olacak ıstıkbalden alınabılecek en ıyı en verımlı yatak sızce hangısı hergun bel ve sırt agrısı ıle uyanmak ıstemıyoruz

cok tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: piratex

8 senelik istikbal in yayları çöktü. Bende yatak aramaya basladim artik. Yatakların da göçtügünü böylece öğrenmiş olduk.

Yataştan tek kişilik modellere bakacagım. Belli tamamen bazayla değişirim

10 senelik garantisi yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS
    10 senelik garantisi yokmu

Garantisini bilmiyorum. Faturası falan çoktan kaybolmuştur. Yatagin cökme ihtimali oldugundan haberim olmadigindan dikkat etmedik alırken..
  • arkadaşlar merhaba,
    uzun zamandır yatak almak istiyoruduk. araştırmalara başladık ve bir sürü alternatifin olduğunu görerek, ayrıntılarda boğulduk.
    en sonunda o mu, bu mu derken istikbal therapy plus yatağı gördük ve iki yastığıyla birlikte aldık. umarım doğru yapmışıktır. 3 gündür yumuşak tarafını kullanıyoruz. şu an için gayet menunuz.
    ileriki günlerde isteyen arkadaşlar için tecrübelerimi paylaşırım.
    kalın sağlıcakla....

http://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/premium-yataklar/therapy-plus-yatak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper77 -- 18 Haziran 2013; 14:06:04 >

• merhaba arkadaslar .. cift kisilik yatak tavsiyesi alacagim arkadaslar.. ikimizde masa basi isimde calisiyoruz.. benim kilom 85 boy. 180- esim 60 boy 170-- uygun fiyatli bazali baslikli rahat edebilecegimiz bir yatak onerirmisiniz.. sabah kalktigimizda dayak yemis gibi kalkmak istemiyoruz artik :( ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

4,5 yıldır istikbalin yatağını kullanıyorduk. eşimde bende hiç rahat edemedik. Özellikle ben her sabah bel ve sırt ağrılarıyla kalkıyordum. 15 gün önce yatsandan swiszerland yatak aldık. Ama bu yatak beni daha berbat etti. Çok sert bir yatak. Sabah ağrılarım daha çok arttı. Geri vermeye karar verdik. Şimdide ne alacağımıza karar veremiyoruz. Yatsanda whisper yatağa baktık ama hala kararsısız. Bu konuda ne önerirsiniz. şimdiden teşekkürler
  • merhaba ben "SERTA PERFECT SLEEPER" modelini almak istiyorum. sizce nasıldır bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademcan82 -- 1 Ağustos 2013; 10:44:57 >
  • Gördüğüm kadarıyla iyi yataklar 1000tl den başlıyor ve benim butcem 500-600 tl yok mu bu fiyatlara iyi bir tane?

• quote:

Orijinalden alıntı: teko99

Gördüğüm kadarıyla iyi yataklar 1000tl den başlıyor ve benim butcem 500-600 tl yok mu bu fiyatlara iyi bir tane?

http://mondi.com.tr/yatak-ve-bazalar/yataklar/majestik-yatak
  • Ikea yataklarini kullanan var mi? 600 liraya alacagim ikea mi daha iyi olur bellona-istikbal vs mi?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.