Şimdi Ara

Yaşamın HİÇBİR ANLAMI YOKTUR ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
1.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Anlam teorik olarak okunuşa göre ise kimin okuduğunda tabi olarak değişkendir.

Mazhar osmana demişler ki efendim size deli diyorlar. O da demiş ki onlar ne derse desin ben eğer onlar hakkında bu teşhisi koyarsam o zaman vay hallerine.

Anlam bilme ve meali de içerir. Yetkinlik gerektirir. Safsatayı atar. Bireysel olarak kabulu içerir.

Tüm insanlıkla anlaşmak yerine onu dünyaya getirecek annesi olan kavramlar ya da onun da yaratıcısıyla anlaşmak anlamdır.

Eşya ve insan bu anlaşı ile bir anda gerçek değerini bulur anlamını kazanır. İşte bu arkasından gidilen ve haklı görülen düşüncedir. Bu düşünüş kişinin gördüğüne vereceği anlamı içerecektir.

............

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eşom21

Cennetin neresi absürt? İstediğin her şey var. En önemlisi de Allah'ı görmek.
    kötü olan mı iyi olanı mı?...
  • amacı olmadığını düşünmek amaçtır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

amacı olmadığını düşünmek amaçtır..
    Sizden daha ciddi yorumlar beklerdim.

Yaşam oyun alanı değildir bunu çoktan anlamanız gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Sizden daha ciddi yorumlar beklerdim.

Yaşam oyun alanı değildir bunu çoktan anlamanız gerekirdi.

Alıntıları Göster

sinirli gördüm seni..
    https://www.youtube.com/watch?v=z_jjzd6eyX4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 27 Temmuz 2019; 16:47:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

sinirli gördüm seni..
    https://www.youtube.com/watch?v=z_jjzd6eyX4

Alıntıları Göster
    Yoo sinirli değilim sana öyle gelmiş ; )

Bu da benim favorim. Dakika 2:09 sonrasını dinle.

Sana gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 30 Temmuz 2019; 0:50:7 >

• elbette yok, kullanım süremize anlam yüklemeye öyle olmamalı böyle olmamalı yaklaşımıyla garip kavramlar üretmeye çalışan bir türüz sadece
  • Hayat ona yukledigin kadar anlamlidir. Hayati nasil yorumlarsan ona gore anlam kazanir. Ister hersey kusursuz der oyle girursun, ister hersey kaotik der oyle gorursun. Goz nasil bakar neyi gormek isterse onu gorur. Dun yoktuk yarinda yok olacagiz, ancak biz sadece var oldugumuzu biliyoruz, yoklugu degil. Bilinc hep var olacak. Hiclik kusursuz degildir, hictir. Birseyin kusursuz olmasi icin var olmasi gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Hayat ona yukledigin kadar anlamlidir. Hayati nasil yorumlarsan ona gore anlam kazanir. Ister hersey kusursuz der oyle girursun, ister hersey kaotik der oyle gorursun. Goz nasil bakar neyi gormek isterse onu gorur. Dun yoktuk yarinda yok olacagiz, ancak biz sadece var oldugumuzu biliyoruz, yoklugu degil. Bilinc hep var olacak. Hiclik kusursuz degildir, hictir. Birseyin kusursuz olmasi icin var olmasi gerekir.
    Son cümlede çuvalladınız :)

Var olan hiçbir şey mükemmel değildir.

Şu an evrenin (evrenlerin) her yerinde her alanında entropi etkisini sürdürmektedir.

Bu evrenin var oluşundan beri ("belki" ondan öncede) devam etmektedir.

Yazımda belirtmiştim zaten :)
  • Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Bende ilk cumlemde belirtmistim Hayat ona yukledigin anlam kadar anlamlidir diye, hayat VARdir. Hiclik kusursuz degildir cunku yoktur, olmayan seylerin kusuru ne vardir ne yoktur, adi ustunde Hictir. Hiclikte kesinlik diye birsey yoktur bu sebeple cuvallamis degilim ;)

• quote:

Bende ilk cumlemde belirtmistim Hayat ona yukledigin anlam kadar anlamlidir diye, hayat VARdir. Hiclik kusursuz degildir cunku yoktur, olmayan seylerin kusuru ne vardir ne yoktur, adi ustunde Hictir. Hiclikte kesinlik diye birsey yoktur bu sebeple cuvallamis degilim ;)
    "Hiçlik" yani ölüme kavuşmak kusursuz ve kesindir ama sen ölümü kabullenemediğin (korktuğun) için böyle yazmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 30 Temmuz 2019; 11:47:21 >
  • Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt
    Ben Ölümü cok uzun yillar once kabullendim ve dolayisiyla ölüm benim icin sevgiliye kavusmak gibidir. Öyle yazma sebebim olumu kabullenemememden oturu degil. Hayat olmasaydi kusur diye bir kelimede olmazdi ve hiclik tek basina hicbir anlam tasimazdi. Hayat oldugu icin olum ve hiclik sana gore kusursuz. Olumden sonrada bir hayat oldugunu dusunenler icin kusursuz kelimesi cok baska anlam tasir. Kusur sadece Var olandan beklenir cunku onda hayat vardir beklenti vardir. Olum ve yoklukta ise hicbir beklenti yoktur ve kusur kelimesi hiclikle yanyana kullanilmaz.
    Ornek vermek gerekirse: Hiclige kusursuz demekle icme suyu acikmaz yemez demek aynidir. Yani manasizdir.

• quote:

Ben Ölümü cok uzun yillar once kabullendim ve dolayisiyla ölüm benim icin sevgiliye kavusmak gibidir. Öyle yazma sebebim olumu kabullenemememden oturu degil. Hayat olmasaydi kusur diye bir kelimede olmazdi ve hiclik tek basina hicbir anlam tasimazdi. Hayat oldugu icin olum ve hiclik sana gore kusursuz. Olumden sonrada bir hayat oldugunu dusunenler icin kusursuz kelimesi cok baska anlam tasir. Kusur sadece Var olandan beklenir cunku onda hayat vardir beklenti vardir. Olum ve yoklukta ise hicbir beklenti yoktur ve kusur kelimesi hiclikle yanyana kullanilmaz.
    Ornek vermek gerekirse: Hiclige kusursuz demekle icme suyu acikmaz yemez demek aynidir. Yani manasizdir.
    Hayat ne ki bilinç olmadıktan sonra. Sonuçta her kararı o belirliyor.

Asıl soru bilincin ölümden sonra ne olacağı bunu hiç kimse bilemez.

Benim bazı büyük tecrübelerim oldu. Ölüme çok yaklaşmıştım az kalsın ölüyordum.

Anlatayım mı ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.