Şimdi Ara

Yaşamak için amacımız olmalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kimse doğarken bir amaç uğruna doğmuyor. Ailemiz belki de bir amaç için dünyaya getirseler de biz bir amacımız olmadan doğuyoruz. Dünyada daha canlı daha “dünyalı” hissedebilmek için bir veya daha fazla amaca ihtiyacımız var. İnan ki dünya amaçsız çekilecek gibi değil. Yani ne kadar iyi durumda da olsanız gece kafanızı yastığa koyarken içinizden bir ses neden deyip duracak. Her şeyi ve yaptığınız her eylemi sorgulayacaksınız. Bugün değil belki de ama o gün elbette gelecek. Ve cidden adeta mala bağlayacaksınız. Bazı insanlar hayatlarını dinler ile bazı insanlarda “davalarıyla” anlamlandırdılar hayatlarını. Bazısı anlamlandırdıkları hayatlarının gereği olarak insanları öldürdü, bazısı hoşgörü ve bilgelikte ustalaştı. Zor bir iştir bu. Yoksa varoluş bunalımına girip artık nefes dahi almak istemezsiniz. Ya kendinize bir yalan söyleyeceksiniz ya da bir anlam yükleyeceksiniz hayatınıza. Bir de yalan söylemeden anlamlandıramayan insanlar var. Cidden üzülüyorum. Kendim dahi öyleyim çünkü. Artık evet bunu yapacağım ve hayatımı böyle devam ettireceğim demek istiyorum. Eminim sizlerden de benim gibi düşünen vardır. Ne duruyoruz ki? Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. İyi düşünün, ertelemeyin. Ne yaparsanız pişmanlık duymaz, geri baktığınız da iyi ki yapmışım dersiniz? Ne yapmak istiyorsunuz? Kitap okuyun araştırın. Ama şu dünyada bir amaç bulun. Eğer amacın varsa da sağlamlaştır. Hayatını islam ile anlamlandırmış isen git kutsal kitabını oku, yok ben fizikle bilimle anlamlaştırdım dersen vakit kaybetme amacın doğrultusunda ilerle zira eldeki amaç kaybolmamalıdır. Boşluğa düşersiniz. Hayat kısa ve şaşırtıcı derecede uzun. Amacınızı bulun ona sarılın. Hayatınızın güzelleşmesi dileğiyle.

• Canlıların yaşama amacı üreyip soyunu devam ettirmektir.

Kimse burda yatıp kalkmak, hacca gitmek, nefse hakim olmak vs. zırvalamasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Montmartre

Canlıların yaşama amacı üreyip soyunu devam ettirmektir.

Doğru size katılıyorum ama daha büyük bir amaç aramak lazım. Belki insanlığa faydalı olmak olabilir. Ders çalışıp hemşire tarzı bir meslek ile uğraşabilirim. İyi geceler.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yazdım geri sildim çünkü boşsun
  • Hayat çok sıkıcı her şey çok saçma.Sanırım söylediğin o varoluş bunalımının en dibindeyim.Boğuluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşamak Öldürür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kız düşün, tek atımlık bir silahın var. Ona ulaşmak istiyorsun. Ancak tetiği erken ya da geç çekersen, ya da düzgün ateş edemezsen kızı kaybedersin. O kız senin her şeyin. Eğer onu kaybedersen her şey bitmiş demektir. Burada kızı dünya olarak düşün. Tetiği amaç. Ya da sadece kızı ve tetiği düşün. Her türlü kaybettiğinde amaçsız kalıyorsun. Yani dünyanı kaybediyorsun. Olmayan bir dünyada da yaşayamazsın. Sen ne yaparsın ? Amacına ulaşmak için her şeyi. Hemde Her şeyi ! Amacına böyle bağlı olamadıktan sonra gerisi yalan olacaktır. Hiçbir şeyin anlamı kalmayacaktır. Ben o amacı buldum. Ancak tetiği nasıl çekeceğimi bilmiyorum. Daha neye nişan almam gerektiğini bile bilmiyorum. Elimdeki silah dolu mu boş mu hiçbir şeyden habersizim... Sence ben ne yapmalıyım ??
  • yasamak yasamaktir.
    https://www.youtube.com/watch?v=K21thvOCSds
    alın kıyagımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 21 Ocak 2016; 0:59:56 >
  • özet
  • quote:

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Kabullenilmesi zor şeyler bunlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.