Şimdi Ara

YARDIM (üniversite öğrencisiyim, yeni bir üniversiteye yerleştim )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim bu yılki ygs-lys sınavıyla yeni bir üniversiteye yerleştim..sizden yardım istediğim birkaç konu var;
    -yeni üni. kayıt yaptırmadan önce eski okulumda hangi işlemleri yapmam gerekiyor?
    -öğrenim kredisi alıyordum, şimdi ne yapmam lazım yeniden verirler mi?
    yardımcı olursanız sevinirim..

• Eski okuluna gideceksin ve sana ilişik kesme kağıdı verecekler.Kağıtta birkaç yerin ismi yazıyor ve oraya imza attırman gerekiyor.Kütüphane,bölüm başkanı,fak sekreteri vsEn son öğrenci işlerine gelirsin ve bir dilekçe verip ilişiğimin kesilmesini istiyorum dersin hepsi bu kadar.Daha sona lise diplomanı verirler ve yeni okula kaydolursun.
  • Eski okuldan, ayrıldığın tarihi gösterir bir belge al ve onu da kyk ya yolla. Ben öyle yapmıştım. Şimdi değiştimi bilmiyorum. Kyk'yı bi ara istersen önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: house.dr

Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim bu yılki ygs-lys sınavıyla yeni bir üniversiteye yerleştim..sizden yardım istediğim birkaç konu var;
    -yeni üni. kayıt yaptırmadan önce eski okulumda hangi işlemleri yapmam gerekiyor?

Hocam benimde sana bir sorum olacak ; ben trakya üni kazandım ancak istanbulda oturuyorum şimdi ben seneye sınava girersem ve istanbulda bir üni kazanırsam öğrenimime devammı ediyorum(yani üniversite 2. sınıftan itibaren) yoksa baştanmı başlıyorum...
  • öncelikle cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim..

quote:

Orijinalden alıntı: Zykon

quote:

Orijinalden alıntı: house.dr

Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim bu yılki ygs-lys sınavıyla yeni bir üniversiteye yerleştim..sizden yardım istediğim birkaç konu var;

Hocam benimde sana bir sorum olacak ; ben trakya üni kazandım ancak istanbulda oturuyorum şimdi ben seneye sınava girersem ve istanbulda bir üni kazanırsam öğrenimime devammı ediyorum(yani üniversite 2. sınıftan itibaren) yoksa baştanmı başlıyorum...

şimdi sana şöyle anlatayım...
    1-eğer istanbulda kazanırsan ve kazandığın bölüm şimdiki bölümünle aynıysa direk ikinci sınıfa geçirmezler ama derslerin çok büyük kısmı ortak olduğundan onları saydırırsın.. yani bölüm aynı olursa 1 yıl kazancın olur büyük ihtimalle..
    2-eğer yeni kazanacağın bölüm farklı olursa işler değişir biraz.. ortak dersler bayağı azalır.. 2. sınıftan devam edemezsin büyük ihtimalle...
    3-birde yeni kazanacağın üniversitenin derslerini saymama olaslığı var.bunun da birkaç sebebi var mesela istanbuldaki bazı üniversiteler ingilizce eğitim veriyor.. yada trakyada verdiğin dersleri ders içeriği uymadığından kabul etmeyebilirler..

daha zamanın var bunları daha iyi araştırırsın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.