Şimdi Ara

yardım eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaptığım araştırmalar hiç bir işe yaramıyor herkez farklı bir şey söylüyor her kez çok biliyor Yada uçuyorlar iyice.

Şimdi yıl olmuş neredeyse 2017 orjinal teybi değiştirmeden ses kalitesini nasıl arttırıcaz belli değil.Yeni Peugeot 308 aracım var bildiğiniz gibi

yada bildiğinizi varsayıyorum multimedia ekranı var üzerinde değiştirmek mümkün değil.Ben şimdi çevirici iel veya uygun bir anfi ile önlere mid takımı taksam temiz ve net ses alırmıyım.Yada ne yapmam lazım sub koymak istemiyorum bagaja paramda çok yok 1000 yada 1500 tl ye bu işi yapamazmıyım.BU orjinel ses işkencesine son veremiyormuyuz.

Şimdi biliyorum her kez çevirici ile ses boğuk olur sony pioneer gibi olmaz diyecek te bizde ölelimmi yaMesela bu kadar uzman var kimse sonynin Sony XM-S400D anfisini bilmiyor.Anfi çıkışı olmayan teyplere takılabilir diyor super bir şeye benziyor.Herkez takmış kafayı kocaman sub olucak yok mid olucak yok teyp olucak yok işte kardeşim imkanızmız izin vermiyor araba bu duruma nasıl olucak bu işler kim anlıyor bu işlerden niye kimse tam olarak yardımcı olmuyo.Adam bana ses işlemcisi öneriyo fiyatı 1000 TL den başlıyo kim ayarlamayı biliyor belli değil .Yokmu benim durumumda olan ve buna bir çözüm bulan kişi

edit: imla
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• tosun79 kullanıcısına yanıt
    Sa dostum ben sana bu konuda yardımcı olucam ki şöyle soyliyim sana...ANLAYACAGİN DİLDEN ANLATİYORUM BASİT BİR SEKİLDE...ilk etapta alacağın 4 kanal ses anfisinde hi-level girişler olmalı yani bu su demek,teyibinin orjinal hoparlör çıkışlarını direk anfiye girebilmek demektir bu girişin ozelligi(extra hiçbir aparat kullanmadan)...varsayalım ki bu var...birde arabanın arka ve on hoparlorlerinin boyutunu servisinden ogren 16cm mi yoksa 13 mi ona göre sana hoparlör konusunda tekrar yardımcı oluruz...birde alt yapı var cadence yada ulx marka 8ga yada 4ga hazır satılan kablo setleri var ondanda 1 takım aldın mi KONU KAPANMIS DEMEKTİR...BURDA ANLASİLMAYACAK BİRSEY YOK HERALDE KARDESİM,AKABİNDE TAKİLDİGİN BİRSEY OLURSA YAZ BURDAN...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidden_09 kullanıcısına yanıt
    Aleykümselam arkadaşım cevap vermene sevindim.Şimdi bu benim yazdığım sony anfinin dediğin özelliği yokmu? Yoksa önereceğin başka anfi modelleri varmı?Bunları teğmin ettik diyelim hehangi bir tesisatçı bizim işimizi yapar herhalde sonrasında değilmi?Birde ses kalitemiz bangır bangır olmıycak ama kaliteli temiz ses alıcaz dimi?Yaşınız kaç bakmadım ama ben 90 yıllarda sony teyiplerle büyüdüm ve halada onu kullanırım mesela bilgisayarda .Çünkü strerio da hala mükemmeller.
    Ustam dediğin sony anfisindede bu özellik var yinede buna takılma bir çok marka var hi-level özelliği olan sadece almaya karar veridigin anfide hi-level özelliğinin olmasına dikkat et okadar çeşit çok yani karar tamamiyle sizin...temiz ve işini sağlam yapan bi tesisatciya gitmeni öneririm sana sorar sorusturursun bulunduğun bölgede muhakkak işini düzgün yapan birini bulursun ustam...ses kalitesinde ise bu işi göğüsleyen ana unitedir ipin basi ondadir bunuda unutmamak gerekir ama sende yapacak birşey yok...alınacak olan ses kalitesine yaaa tamam diyeceksin yada islemciyle bu kaliteyi yakalayacaksınız biraz tuzlu olur ama başka alternatif yok bu konuda malesef montajda kullanılacak hoplarda önemli tabiki...bu arada yaşım 30 ustam...

Tekrar merhaba,

Şimdi servis ile konuştum bilmiyorlarmış ölçülerini hoporlörlerin :( Buraya gelin sökelim hem multi mediaya bakın hemde hopolörlere ona gore bir şey yaparsınız dediler.Birde cihaz farklı firekansları algılayınca hata verebilir dediler.Uğramadan olmıycak sanırım belki hafta sonu gidip görüşebilirim.Peki kapıya nasıl bir şey takıcaz mid takımımı hangi marka model olucak? tek mid takımı yeterli olucakmı?Bunlarlal ilgilide yardımcı olabilrmisin.
    Hoparlör,anfi ve koblo seti konusunda maddiyatiniz nedir total bir miktar söyleyin ona göre bakalim cihazlara...sıfır mi yoksa 2.elmi düşünüyorsunuz onuda bilelim sonra karambol olmasın...hangi sehirdesiniz size sahibinden.com dan bakabilirim temiz cihazlar sıfırada çok para vermeyede gerek yok ustam...

• Merhaba tüm hepsi için 1000 tl harcayabilirim ikinci el olmasın ama.Birde sorum vardı hoparlör mid mi olacak normalmi?Hangi marka önerirsiniz.Bu arada TEkirdağ Çerkezköy deyim.

• Size bi jbl gto 75.4 veya 100.4 lazım ustam...mid takımı ise alpine öneririm kaliteli mid takımıdır...sıfır olarak sadece alpine mid takımını bulabilirsiniz netten yanlız anfinin sıfırı yok malesef ikinci el almanızı tavsiye ederim çin mali sıfır anfi almaktansa......bu iki modelde hi-level çıkışa sahip urunlerdir ve sağlam cihazlardir...

Merhaba,
    Peki bu mid takımı ve anfiyi aldığımızda mesele çözülecekmi?Başkada bir şeye gerek kalmıyormu?
    Alt yapıyı unutmayalım hocam

• Alt yapıdan kastınız yalıtım malzemesimi?Bas konusunu ne yapıcaz sorularıma tam cevap alamıyorum.Ben çok daha geniş cevaplar beklerken çok yüzeysel kalıyor.
  • Hocam kusura bakmayın sizinle ilgilenemiyorum uzunca yazamıyorum detaylı bir şekilde...alt yapı demem su sistem kablolamasi tamamiyle yani...ulx marka yada minimum cadence 8 awg kablo setleri var hazır satılan 1 adet takım halinde almanız gerek....bass konusunda ise size tek bobin ve 400 rms üzerinde olmamasi şartı ile 30cm lik bir sub işinizi gorecektir pioneer 311 tek bobin 400 modeli gibi vs vs çeşit çokça var...anfi konusun da ise dediğim gibi 75.4 veya 100.4 size yetecek ve artacaktir..kompenant ise alpine,vibe,kicker,jbl,infinity vs vs olabilir maddiyatiniza göre bakalım bunlara tekrarında önce bi asıl sorun anfiniz önce bunu çözümlemek lazım...ikinci el olarak bakmami isterseniz size sahibinden.com dan bakayım sizin için seçtiğim cihazları pazarlığını yapar cihazları alırsınız ardından sadece montajı kalır hayirlisiyla...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.