Şimdi Ara

jameson usa 505 için yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlarım benim bir sorum olacak cevaplarsanız mutlu olurum bende jameson usa 505 anfi var arabamda buna 2 tane jbl 1000 watt 30 cm woofer bagladım bugun kopruleyerek 4 çıkıs var anfide ve 1400 watt ama 2 tanede oval kolon var bunları nasıl baglayabilirim bir yardım etseniz bu wooferları koprulemeden 2 çıkışa taksam olurmu acaba anfiye yada wooferlara zarar verirmi birde koprülü dursalarda aradaki boş kalan kanallara baglasam ovalleri olurmu cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler...

• lütfen yardım edecek kimse yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1112

arkadaşlarım benim bir sorum olacak cevaplarsanız mutlu olurum bende jameson usa 505 anfi var arabamda buna 2 tane jbl 1000 watt 30 cm woofer bagladım bugun kopruleyerek 4 çıkıs var anfide ve 1400 watt ama 2 tanede oval kolon var bunları nasıl baglayabilirim bir yardım etseniz bu wooferları koprulemeden 2 çıkışa taksam olurmu acaba anfiye yada wooferlara zarar verirmi birde koprülü dursalarda aradaki boş kalan kanallara baglasam ovalleri olurmu cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler...

Hocam 505 in cürmü nede 2 tane jbl bağlıyorsunuz? 2 tane bass 2 de oval kolon bağlarsanız hayatta verim alamazsınız bass ın bir tanesini sökün ovalleri tek tek kanallara girin tek bass bağlı kalsın ancak bu şekilde verim alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamara

quote:

arkadaşlarım benim bir sorum olacak cevaplarsanız mutlu olurum bende jameson usa 505 anfi var arabamda buna 2 tane jbl 1000 watt 30 cm woofer bagladım bugun kopruleyerek 4 çıkıs var anfide ve 1400 watt ama 2 tanede oval kolon var bunları nasıl baglayabilirim bir yardım etseniz bu wooferları koprulemeden 2 çıkışa taksam olurmu acaba anfiye yada wooferlara zarar verirmi birde koprülü dursalarda aradaki boş kalan kanallara baglasam ovalleri olurmu cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler...

Hocam 505 in cürmü nede 2 tane jbl bağlıyorsunuz? 2 tane bass 2 de oval kolon bağlarsanız hayatta verim alamazsınız bass ın bir tanesini sökün ovalleri tek tek kanallara girin tek bass bağlı kalsın ancak bu şekilde verim alırsınız
    tamam da arabam hb tipo arkası 2 tane 30 cm lik 2 tanede oval için kesilmiş yani çıkarsam boş kalacak verim benim için çokta önemli degil arabnın içinde az sesle beni tatmin etsin yeter yokmu başka sekılde baglamanın bır caresı
  • quote:

tamam da arabam hb tipo arkası 2 tane 30 cm lik 2 tanede oval için kesilmiş yani çıkarsam boş kalacak verim benim için çokta önemli degil arabnın içinde az sesle beni tatmin etsin yeter yokmu başka sekılde baglamanın bır caresı

Hocam siz şimdi anfiye 2 oval daha bağladığınız zaman çok ısınıcak ve kesme yapacak yaz ayıda geldi ısınma dahada artacak ve bir gün devreler yanacak ondan sonra tekrar masraf açacak jameson 505 zaten jameson un en çok arıza veren ürünlerinden bir tanesi eskileri o kadar değil ama yenileri boş kutu o yüzden 1 bass 2 oval kullanın
  • quote:

quote:

Hocam siz şimdi anfiye 2 oval daha bağladığınız zaman çok ısınıcak ve kesme yapacak yaz ayıda geldi ısınma dahada artacak ve bir gün devreler yanacak ondan sonra tekrar masraf açacak jameson 505 zaten jameson un en çok arıza veren ürünlerinden bir tanesi eskileri o kadar değil ama yenileri boş kutu o yüzden 1 bass 2 oval kullanın

eyvallah kardesim sadece baslar dursa oval takmasam yınemı olmaz ki
  • quote:

quote:

quote:

Hocam dediğim gibi verim alamazsınız o anfiye 2 bass bağlayıp ama illa bağlıcam diyorsanız siz bilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dediğim gibi verim alamazsınız o anfiye 2 bass bağlayıp ama illa bağlıcam diyorsanız siz bilirsiniz

Alıntıları Göster
    bassları köprüle kolonlarıda teyp çıkışından çalıştır..en azından basslar az beslensede çalıyor olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuğrul01

bassları köprüle kolonlarıda teyp çıkışından çalıştır..en azından basslar az beslensede çalıyor olsun

Hocam köprülese bile verim alamayacak yine ısınacak anfi ve bir gün çöp.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Wooferin birini sök. Biri iki kanala bağlı kalsın. Ovalleride diğer iki kanala tek tek bağla. Sonra güzel bir mono anfi alıp 2 wooferi monoya bağlayıp jamesonlada comp takımı ve oval beslersin.
  • quote:

quote:

hocam jameson 505 kötü ama jamesonun en iyi anfilerinden biri yani gücü tam beslemez ama fazla bassları açıp yüklenmeiği sürece işini görür köprü modunda..
  • quote:

quote:

quote:

hocam jameson 505 kötü ama jamesonun en iyi anfilerinden biri yani gücü tam beslemez ama fazla bassları açıp yüklenmeiği sürece işini görür köprü modunda..

İş görmeye görür ama yinede iyi değil.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cevaplarınız için tesekkurler ben bu anfiye wooferları tek çıkıs olarak baglasam yani iki kanala iki woofer ne sorunlar çıkar acaba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cevaplarınız için tesekkurler ben bu anfiye wooferları tek çıkıs olarak baglasam yani iki kanala iki woofer ne sorunlar çıkar acaba

Çok çabuk ısınır anfi kendini korumaya alır siz çalıştırmaya zorlarsanızda devreler yanar.
  • Bilen kullanan arkadaşlardan ricamdır. Megane 2 aracım var kapılara koydukları hoparlörler resmen atık artık rezalet. Elimde bi tane sd usb cd li teyp var bir tanede jbl 1000W bass. Öncelikle belirtiyim çok çok büyük bir ses alma gibi bir niyetim yok sesler berrak çıksın yeter derdindeyim elbette biraz güçlü bir bas seside hoş olur.

Gelelim amacıma : Kapılara 13 cm jbl gto 508 c 55w rms mid almayı düşünüyorum ön ve arka kapılara yanı 2 takım (4 tane) ve jameson 505 anfi ilede bunları beslemek.

Yani anfi 4 tane hoparlör ve 1 tane bass besleyecek. Sizce neye yönelmeliyim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Paylaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlycasual

Bilen kullanan arkadaşlardan ricamdır. Megane 2 aracım var kapılara koydukları hoparlörler resmen atık artık rezalet. Elimde bi tane sd usb cd li teyp var bir tanede jbl 1000W bass. Öncelikle belirtiyim çok çok büyük bir ses alma gibi bir niyetim yok sesler berrak çıksın yeter derdindeyim elbette biraz güçlü bir bas seside hoş olur.

Gelelim amacıma : Kapılara 13 cm jbl gto 508 c 55w rms mid almayı düşünüyorum ön ve arka kapılara yanı 2 takım (4 tane) ve jameson 505 anfi ilede bunları beslemek.

Yani anfi 4 tane hoparlör ve 1 tane bass besleyecek. Sizce neye yönelmeliyim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Paylaş
    valla jameson 505 e kötü diyen arkadaşa şaşırıyorum. aracımda jameson 505 gri sanırım eski olanından var bagajda bir adet cadence sub ve önlerde de 1 takım soundstream tarantula serisi 16cm mid var gayet te güzel çaldırıyor. sesi 30 dan fazla açamıyorum aracın içinde durulmuyor ve kesme vs de hiç yapmadı şimdiye kadar. Teybim de pioneer 1400UB
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoderAdam

valla jameson 505 e kötü diyen arkadaşa şaşırıyorum. aracımda jameson 505 gri sanırım eski olanından var bagajda bir adet cadence sub ve önlerde de 1 takım soundstream tarantula serisi 16cm mid var gayet te güzel çaldırıyor. sesi 30 dan fazla açamıyorum aracın içinde durulmuyor ve kesme vs de hiç yapmadı şimdiye kadar. Teybim de pioneer 1400UB

üstad bilgilerin için teşekkür ederim... Başka arkadaşalardanda yorum bekliyorum özellikle bu sistemi kullanan arkadaşlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlycasual

quote:

Orijinalden alıntı: CoderAdam

üstad bilgilerin için teşekkür ederim... Başka arkadaşalardanda yorum bekliyorum özellikle bu sistemi kullanan arkadaşlardan

kardeş teyp in ne tam anlayamadım ama jbl midler ve bas ın işini görür yanlız o anfi işini görse bile şahet hiç bi tat alamazsın 4 kanla kaliteli bir anfi alıp 2 kanalı köprüleyip 2 kanalada midlerini baglasan çok iyi olur tercih senin
  • Elime dün Usa 505 geçti,, içini açtım,, firma ısı ntc ptc her ne ise, anfinin en soğuk kalacak bölgeye bağlamış,,,

Besleme ve ses transtorlerinin yoğun olduğu bölgede yok, onu oradan alıp, ısınmanın yüksek olacağı yere konumlandıracağım, o bolgeyi Lpf olarak not alacağım, diğer bölge ise Hpf de kalacak,,,

Haricen ufaktan fan sistemi ile, anfiyi soğuk tutacağım, tabi ben sesin %60 ını açarım ortalama,, şu anda elimde alt seviye anfi var, bass DB si "0" teyptende bass "0",,

Anfiye birde süper aydınlatma yaparsam off, vumeter de yapacağım, 5 led sese göre aktif olacak

https://youtu.be/Wqzknn9UPSQ

Şu anda stereo vumetre sistemi teyp ön konsolda var, videodakinden daha orjinal,
    https://youtu.be/4e8EPXXUFCk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 21 Ekim 2017; 21:14:29 >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Elime geçen, 505 otoanfinin, aldığımda beslemesinde yanık olan, niyeyse sadece 3 tanesi iflas etmiş, diğer gurup sağlam.. 6 adet irfz34n leri, piyasadaki irfz44 ile değiştirdim,, deneme amaçlı 14v akü şarjı için ayarlı olan lm entegreli 1A regüle ile voltajı girdim anfiye,,

Sonra rem ucunu deyirdim ve yeşil ışık yandı, olleeeyyy..

Besleme çıkış voltajlarini ölçtüm, 2*26v gördüm,

Yukarda dediğim gibi led aydınlatma ve başka teknik değişiklikler tasarlayıp, anfiyi arabaya baglayacagim,

Takip,,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.