Şimdi Ara

Yardım ! Aynı propertyleri kullanıcak classlar ve tek bir property farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar başlığı tam uyduramadım fakat burda guzel bısekılde açıklayacagım.
    Dusununki bir base classım mevcut ve 3 adet property tanımlı (MODEL CLASS)

public class ModelClass {
    public string Name { get; set; }
    public string Soyad{ get; set; }
    public string Yaş{ get; set; }
    }

Ve bir class daha yapmam gerekıyor cunkı serialize and deserialize işlemleri gerçekleşiyor xml çıktısı felan herneyse ,yani bir model classımın icinde fazladan property bulanamaz bulunursa projem fail verir.

Örnegin (Yıne base class ıcındekı propertleri kullanıcak bu classım tek farkı ısmı farklı olcak ve 1 adet fazladan property olıcak):

public class IkıncıModelClass : ModelClass {
    public string Adres{ get; set; }

}
    public class UcuncuModelClass : ModelClass {
    public string HesapNo{ get; set; }

}

Şimdi benım elımde bır KOD var sadece , ve bu koda gore cagırmam gereken bir class mevcut fakat ben koda if yapısı kurmak ıstemıyorum örnegin,

if(kod=15){
    // bu model classı çağır
    }
    else if (kod=16)
    {
    //bu model classı çağır
    }

Anlıyacagınız bır model classım var, ve kodlara gore farkeden gereklı propertylerim var INTERFACE model class ıle olur mu dıye dusundum yıne IF yapısı gereklı oldu nasıl bır yontem kullanabılırım sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabutcu_55 -- 4 Şubat 2017; 15:53:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şöyle birşey yapabilirsin anladığım kadarıyla

İnterface IDegiskenCagir

{

String degiskenGetir();

}

public class IkinciModelClass: ModelClass, IDegiskenCagir

{

public string Adres { get; set; }

public string degiskenGetir()

{

return this.Adres;

}

}

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pekı bu verdiginiz interface tam olarak ne katkı saglıcak bana yani çağırırken gerekli classımız elımdekı KOD degerine göre.

Aslında bir yol buldum örneğim 2 control dusunun birinte TEXT property var birinde yok fakat ıkısıde control classından turuyor new 'ledigimizdede goremıyoruz TEXT propertiesini halbukı obur control cagırıldıgında goruluyor benımde base classımda tum propertylerım dursa ve gereklı koduma gore gizlese ? .

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

böyle birşey soruyorsan sen daha object-oriented programlamanın en büyük esprisi is-a relationship'i anlayamamışsın. (interface'lere de gerek yok)

Factory design , interface ile bir yapı kurmaya calıstım fakat yine bana if yapısı kurdurmak zorunda bıraktı.parametre olarak interface istedim felan fakat yok olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabutcu_55 -- 4 Şubat 2017; 18:17:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.