Şimdi Ara

Yardım! 5D Mark 2'yi yere düşürdüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni aldığım 5d mark 2'mi yere düşürdüm. Bady'nin köşesi çatladı. Alet şu anlık çalışıyor. objektif sağlam. Yanlız bady nin çatlak köşesi beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda ne yapabilirim? Bu parça değişebilirmi? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirlerse sevinirim.

http://d1201.hizliresim.com/t/5/1ltvr.jpg

Şimdiden Teşekkürler.

• Öncelikle geçmiş olsun.Çatlak yerin değişmesi için gördüğüm kadarıyla bütün arka bölümün değişmesi gerekecek.Buda biraz maliyetli olabilir.Canonlar'dan daha iyi anlayan arkadaşlar yazacaktır birşeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanTnçr

Öncelikle geçmiş olsun.Çatlak yerin değişmesi için gördüğüm kadarıyla bütün arka bölümün değişmesi gerekecek.Buda biraz maliyetli olabilir.Canonlar'dan daha iyi anlayan arkadaşlar yazacaktır birşeyler
    Çok geçmiş olsun.Benim bile içim acıdı.

alaşımından dolayı o alete kolay kolay bir şey olacağını düşünmüyorum ki zaten anladığım kadarı ile problemsiz çalışıyor.Bence nazarlık dursun orada.Çok masrafa girmenize gerek yok.Aracın dış aksamıylada oynanmamış olur.Hatta siyah bir marker ile ufak rötuş yapabilirsiniz.

• quote:

Öncelikle geçmiş olsun.Çatlak yerin değişmesi için gördüğüm kadarıyla bütün arka bölümün değişmesi gerekecek.Buda biraz maliyetli olabilir.Canonlar'dan daha iyi anlayan arkadaşlar yazacaktır birşeyler
    Mekanik bir hasar oluşmadıysa kullanmaya devam edin boşverip, gereksiz masraf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Mekanik bir hasar oluşmadıysa kullanmaya devam edin boşverip, gereksiz masraf.

Alıntıları Göster
    içim cızz etti.
    sanki 60d'm düşmüş gibi oldu

geçmiş olsun. umarım çalışmasında bir aksaklık etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

içim cızz etti.
    sanki 60d'm düşmüş gibi oldu

geçmiş olsun. umarım çalışmasında bir aksaklık etmez.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Geçen gün 1 metreden düşürdüm bende. Flaş açılırken arada tutukluk yapıyor, başka zarar yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Geçmiş olsun. Geçen gün 1 metreden düşürdüm bende. Flaş açılırken arada tutukluk yapıyor, başka zarar yok.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun Kardeş. Benim makinemin flaş kapağı üzerinde bir çizik oldu geçenlerde kaza ile keyfim kaçtı sanki 2. el makine almışım gibi oldum . Senin durumu anlıyorum fazlasıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Alıntıları Göster
    hani bunlar çok dayanıklı makinaladı acaba d700 düşseydi aynısı olurmuydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

Alıntıları Göster
    Bütün makinelerin dışı plastik.Önemli olan iç aksam kırılmasın ki bu makinlerin sağlam olan tarafları iç aksamı saran kısım.D700'de aynı problem olabilir ...
  • quote:

Yere düşse aynısı olur mu bilmem ama çevresel şartlar alıtnda d700'ün daha başarılı olduğu çok açık.

Antartika'ya geziye giden bir ekip.
    http://www.luminous-landscape.com/essays/antarctica-2009-worked.shtml

Doğrudan sıvı temas bile değil üstelik, sadece ortamdaki soğuk ve nemden 26 tane Mark II'den 6 tanesi çatırdarken d700 ve diğer Nikon'lar hatta Sony a900 filan, güle oynaya devam.

Ayrıca bakınız -30'da d700 ile çekilmiş Aurora fotoğrafları...
    http://www.luminous-landscape.com/techniques/aurora.shtml

Not: Ben ikisini de kullanmıyorum. O kadar param yok ne yazık ki.
    Ama olsa d700 alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktvrn

quote:

Yere düşse aynısı olur mu bilmem ama çevresel şartlar alıtnda d700'ün daha başarılı olduğu çok açık.

Antartika'ya geziye giden bir ekip.
    http://www.luminous-landscape.com/essays/antarctica-2009-worked.shtml

Doğrudan sıvı temas bile değil üstelik, sadece ortamdaki soğuk ve nemden 26 tane Mark II'den 6 tanesi çatırdarken d700 ve diğer Nikon'lar hatta Sony a900 filan, güle oynaya devam.

Ayrıca bakınız -30'da d700 ile çekilmiş Aurora fotoğrafları...
    http://www.luminous-landscape.com/techniques/aurora.shtml

Not: Ben ikisini de kullanmıyorum. O kadar param yok ne yazık ki.
    Ama olsa d700 alırdım.

Alıntıları Göster
    değiştmek çok fahiş bir rakama gelebilir o yüzden bir sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin bencede

başlığı okurken bile içim cız etti, benim makineye olsaydı nasıl olurdum diye geçirdim içimden, gerçi geçen sene bir yerde fotoğraf çekerken kayıp düştüm, düşerken nasıl olmuşsa makineye sarılıp korumuşum bişey olmasın diye

• quote:

Orijinalden alıntı: photosentez

değiştmek çok fahiş bir rakama gelebilir o yüzden bir sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin bencede

başlığı okurken bile içim cız etti, benim makineye olsaydı nasıl olurdum diye geçirdim içimden, gerçi geçen sene bir yerde fotoğraf çekerken kayıp düştüm, düşerken nasıl olmuşsa makineye sarılıp korumuşum bişey olmasın diye

Alıntıları Göster
    İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. 3 yıl Nikon D80 kullandım, bırakın düşürmeyi elimden bile kaydırmadım. 1 ay önce bi heves 5D Mark 2 aldım, toplam 50 shutter bile çekmedim makinayı yere düşürdüm. Öle bir talihsizlik yani. Tekrardan teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanliemre

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. 3 yıl Nikon D80 kullandım, bırakın düşürmeyi elimden bile kaydırmadım. 1 ay önce bi heves 5D Mark 2 aldım, toplam 50 shutter bile çekmedim makinayı yere düşürdüm. Öle bir talihsizlik yani. Tekrardan teşekkürler.

Alıntıları Göster

Armor tarzı bişey alın madem, hem düşse de bişey olmaz hem de köşedeki çatlağı görmezsiniz içiniz rahat eder

http://www.amazon.co.uk/Delkin-Pro-Snug-Canon-Black/dp/B004T4P62U/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1325872043&sr=1-1

Çeşitleri ve markaları mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Armor tarzı bişey alın madem, hem düşse de bişey olmaz hem de köşedeki çatlağı görmezsiniz içiniz rahat eder

http://www.amazon.co.uk/Delkin-Pro-Snug-Canon-Black/dp/B004T4P62U/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1325872043&sr=1-1

Çeşitleri ve markaları mevcut.

Alıntıları Göster
    @PlutosDaddy

Hayyam'da varmıdır bunlardan?

• Oturur ağlardım.. Ağlamam dindinkten sonra Nazmi Kılınçeri arar çatlağı anlatırdım. Gövdeye macun attırır artık görmezdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Oturur ağlardım.. Ağlamam dindinkten sonra Nazmi Kılınçeri arar çatlağı anlatırdım. Gövdeye macun attırır artık görmezdim :)

Kx düştüğünde ağladınızmı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Oturur ağlardım.. Ağlamam dindinkten sonra Nazmi Kılınçeri arar çatlağı anlatırdım. Gövdeye macun attırır artık görmezdim :)

KX düştüğü zaman gözlerim doldu :D :D Üzerinde 43mm limited lensim vardı :) Sevdiğim bana öyle bir omuz attı ki havada bir kaç takla attı KX ve çok sert bir şekilde sağ arka üst köşesinin üzerinde zıpladı ve 5-10 metre ileriye doğru yerde zıplaya zıplaya gitti... Her seferinde objektifin üzerinde sekti... Zaten gövde önemli değildi benim için objektif daha pahalı olduğu için gözlerim doldu :) Allahtan objektif kapağı kapalıydı :) Ve objektif gövdesi çok sağlam bir materyalden yapıldığı için çizik bile yoktu :) Ama KX'in sağ arka üst köşe çatladı :) O da nazarı oldu :)

• quote:

quote:

quote:

KX düştüğü zaman gözlerim doldu :D :D Üzerinde 43mm limited lensim vardı :) Sevdiğim bana öyle bir omuz attı ki havada bir kaç takla attı KX ve çok sert bir şekilde sağ arka üst köşesinin üzerinde zıpladı ve 5-10 metre ileriye doğru yerde zıplaya zıplaya gitti... Her seferinde objektifin üzerinde sekti... Zaten gövde önemli değildi benim için objektif daha pahalı olduğu için gözlerim doldu :) Allahtan objektif kapağı kapalıydı :) Ve objektif gövdesi çok sağlam bir materyalden yapıldığı için çizik bile yoktu :) Ama KX'in sağ arka üst köşe çatladı :) O da nazarı oldu :)

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun,
    bende boynuma asmadığım zamanlarda elimden düşecek diye korkuyorum onun için kayışı elime doluyorum ne olur ne olmaz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byi -- 7 Ocak 2012; 14:22:58 >

• quote:

quote:

quote:

Resmen sağlamlık denemesi olmuş

• quote:

quote:

quote:

quote:

Resmen sağlamlık denemesi olmuş

Alıntıları Göster
    çok kötü bişe geçmiş olsun

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.