Şimdi Ara

Yaptığımız her davranış, cinselliği bastırma çabasıdır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çünkü insanlardaki en kuvvetli dürtü cinsellik dürtüsüdür. Bunlar benim düşüncelerim. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cinsellik insan hayatında büyük bir yer kaplar ama her şeyi buna bağlamak da sapıklıktır.
  • Neden boşanmak ister bir insan ?
    Ya da neden evcil hayvan sahibi olmak ister?
    Ya da neden bir bağiş kurumuna bağiş yapar ?
    Her hareketi cinselliğe yorma çabasi yersiz.
    Stephen hawkingi hala bilim ile uğraştiran güdü nedir mesela, ALS hastasiyim ama boş değilim kizlar mi demek istiyor ?

• Aseksüeller neyi bastırma çabasında o zaman?
  • Yanlış.
  • ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:54:51 >
  • Bence oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Genelde normal insan davranışları ile farkedilmeyen bir durum. özel olarak karşı cinsi koruma çabası gosterdiğinizde ortaya çıkan bir takım anomaliler bu minval uzre gibime geldi.

Kadını cinsi objeymiş gibi gormemeye, o varlığın o yumuşak yaradılışını on plana alıp kendin dahil her turlu şeyden korumaya çalıştığınızda birden içrenizden anormal bir şekilde değişik soylemlerin çıktığını goruyorsunuz.

Bu nedenle soylenmiş sözlerin en derin manalarını hissettiğiniz an aslında bastırılmış cinsellik içeren sozlerinizi kendinize açık etmediğiniz ortaya çıkıyor.

Bence gerçekten çok çok önemli bir konu.

Konu için teşekkürler.

• Yanlış, yaptığımız her davranış hayatta kalma düştü ile baglantılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtiyaç ve tatmin için yapılan eylemler sonucudur çaba.

Sosyallik, mal mülk sahibi olmak, güç sahibi olmak, güzel ve yakışıklı gözükmeye çalışmak, her daim mutlu olmak.

Mutluluk yerine mazoşizm tercih edenlerde var ama mazoşizmde bir istek olduğu için oda nihayetinde tatmin olgusuna tekabül ediyor.

Neden evlenilir?Çoğu kişi insanlara garip gelecek ama "el korkusu el neder?" olayı yüzünden , aile baskısı yüzünden , neslin devamı için(özellikle eski krallık ve imparatorluklarda) ,cinsel duyguları resmi şekilde tatmin etmek için , evlat sahibi olup aile kurma hevesi için vs.

Evlilik konusundaki tercihler içinde cinsellik mevcuttur.Çoğu kişi bu hevesle evlenebilir.Lakin gerçekleştirilmek istenilen hedef sadece 1 tanesi olduğu için kurumun devamlılığı açısından pek sağlıklı olmayıp istenildiği gibide sonuçlanmayabilir.Detaylı konular olduğu için onlara değinmeyeceğim örnek olsun diye yazdım sadece.

İnsan hayatı boyunca sürekli kendi isteklerinin gerçekleşmesini ister.Her istediği gerçekleşse dahi mutlu olamayacağı durumlarda vardır.Kimisi buna rahatlık batıyor da diyebilir kimisde halen tatmin olamayacağı bir eksikliği olduğunu söylemektedir.

Bazen başa gelen olumsuzluklar insana tecrübe dediğimiz olguyu kazandırır insan daha olgun olur.Amacını gerçekleştiremediği için hırs'ta yapabilir veya özgüven kaybı yaşayıp pes'de edebilir.Pes etmesi kötü olur sosyofobi ve bir çoğu hastalığı yanında getirme ihtimali vardır.

O yüzden prensip olarak pozitif yaklaşım sergilenmelidir hayata ki insanları hayat süzgecinden geçirip en sonunda kendi gibi olan kişilerle karşılaşıp dahada mutlu olabilir.Belkide doğrulara ulaşma potansiyeli daha doğru olacaktır.

Nihayetinde hayatta yaptığımız her davranışı istek ve ihtiyaç açısından bakarsak anlatabileceklerim bunlar.Cinsellik bu hayatın çok çok çok küçük bir parçası sadece.

İnsanların algısında bu kadar abartılmasının sebebi , medya ve tv'nin bir reklam aracı bir sömürü aracı olarak kullanmasıdır bu olguyu.İşe de yarar tabiki bu kullanım şekli.Yani gündemde ne çok konuşulursa onun lafı edilir.

İyi akşamlar.

• Karşı cins farkedildiği anda her şey ona odaklı gelişiyor.Dediğin şey bence doğru.
  • La felsefe yapicam diye sacmalamayin arkadaş..

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

La felsefe yapicam diye sacmalamayin arkadaş..

• Yanlış, yaptığımız her davranış güç isteğiyle alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Homo Esteticus -- 28 Haziran 2016; 16:20:23 >
  • Bu nasil bir dusunce boyle ?

Birde her davranis!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lycosidae

Çünkü insanlardaki en kuvvetli dürtü cinsellik dürtüsüdür. Bunlar benim düşüncelerim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Cinsellik önemli olarak yer tutsa da bakış açınla ilgili ve her insanda farklıdır.

Hatta bir insanın değişik zamanlarında da farklıdır.

Mesela benim çalıştığım işyerinde onlarca bayan çalışan var evli barklı veya bekar . Ben onlara bu gözle bakmadım hiç ve bakamamda. yani bu bakmak istemediğimden değil onları kafamda oraya oturtamam kesinlikle. Bu içimden gelen birşey değil ayrıca bu konuda kendimi zorlasamda olmayacak birşey. Yani ailemden birer fert gibiler.

Sokakta gördüğüm kadınlar yada kızlara baktığımdada hep bakış açımı ahmet amcanın torunu, veli amcanın kızı, süleyman abinin hanımı penceresinden baktığında tanımasan bile onu oraya koyduğunda böyle düşünmezsin.

Ayrıca fizyolojik olarak seks konusunda çok istekli olduğun zamanlarda yanlış bir şey yapmamak değil düşünmemek için bile o ihtiyacını kendi kendine giderebilir veya evlilik yaşına gelmişsen evlenebilirsin.

Böyle bir fikre kapıldığında köyündeki ufak bir mahallede beraber büyüdüğün kız çocuklarını, onların gelinlik hayallerini, o kızın babasının annesinin duygularını düşün.

Kendi anneni kardeşini bile düşünmene gerek yok.

İnsan medeniyeti aramak için, huzurlu bir toplum ortamında yaşamak için kurallar koydu. Bunlar yazılı sözlü yada din yoluyla oluşturuldu. Bunlar yenilendi güncellendi.

Toplumun içinde yaşamak bazı davranışlarını dizginlemeyi gerektirir. Bunu yapmazsan bir başka yapmayandan zarar görebilir ailen. Bu herkesin çıkarına bir durum.

Kurallara uyalım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Bence oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Genelde normal insan davranışları ile farkedilmeyen bir durum. özel olarak karşı cinsi koruma çabası gosterdiğinizde ortaya çıkan bir takım anomaliler bu minval uzre gibime geldi.

Kadını cinsi objeymiş gibi gormemeye, o varlığın o yumuşak yaradılışını on plana alıp kendin dahil her turlu şeyden korumaya çalıştığınızda birden içrenizden anormal bir şekilde değişik soylemlerin çıktığını goruyorsunuz.

Bu nedenle soylenmiş sözlerin en derin manalarını hissettiğiniz an aslında bastırılmış cinsellik içeren sozlerinizi kendinize açık etmediğiniz ortaya çıkıyor.

Bence gerçekten çok çok önemli bir konu.

Konu için teşekkürler.

İlk defa bir mesajınızı anladım hocam saygılar

• saygılar bizden...
  • Arkadaşlar ben aslında cinselliği genel olarak yazmak istemiştim. Hayatta kalma, saldırganlık gibi çok önemli diğer faktörler de var. Biraz yanlış şeyler yazmış olabilirim özür diliyorum.

• Öfke, kıskançlık gibi duygular bastırılmış cinsellikten kaynaklanabilir. Tabi her duyguyu ve davranışı buna bağlayamayız.

• Cinsellik konusunda birçok faktör var. Yaş, bulunulan ortam, kişilik, toplum, düşünce tarzı... Her şeyin cinsellik için yapılıyor olması bence de olanaksız ki sen de demişsin daha önemli faktörler var diye. Ancak cinsellik için pek çok davranışta bulunulduğunu da kabul etmek lazım bana göre.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.