Şimdi Ara

Yapamadığım bir tarih hesaplama kodu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben acemiyim ve sitem için bir koda ihtiyacım var. Kodlar içinde boğuldum ve halen çözemedim. Bana bunun kodunu yazabilirseniz gerçekten sevinirim.

Umarım soruyu anlaşılabilir şekilde sorabilirim.

Kullanıcıdan işe başlama tarihini istiyorum. Sonra tarihe bakıp onun hangi yıl şartına tabi olduğunu ve eğer o şartı halen doldurmamışsa hangi tarihte doldurduğunu söyleyeceğim.

Şöyle örnekleyim ve bunun kodunu sizden rica edeceğim.

İşe başlama tarihi;

15/05/1980 – 15/06/1986  ise 30 yıl şartı var

17/06/1986 – 18/08/1990 ise 35 yıl şartı var

19/08/1990 -  20/10/2010 ise 40 yıl şartı var

21/10/2010 ile 31/12/2021 ise 45 yıla şartı var

Şimdi kullanıcının işe başlama tarihini iki farklı tarih üzerinden değerlendireyim:

Diyelim ki kullanıcı işe başlama tarihini 15/05/1981 yazdı. Yukarıdaki listeye göre 30 yıla ihtiyacı var. Bugün 2021 olduğuna göre kullanıcıya “YAŞ ŞARTINI TAMAMLAMIŞSINIZ TEBRİKLER” şeklinde cevap yazacağım.

Diyelim ku kullanıcı 09/09/2019 tarihini yazdı: İŞTE ÇÖZEMEDİĞİM YER BURASI. Şimdi kullanıcının 40 yıla ihtiyacı var. Ve bugün 2021 olduğuna göre kullanıcı şartı tamamlamamış . Şimdi kullanıcıya şunu yazacağım;

İhtiyacınız olan yıl “40” tır. Yapılan hesaplamaya göre bugün itibariyle 2 yıl olmuş. 38 yıl eksiğiniz var. Ve “09/09/2039” yılında yaş şartını tamamlayacaksınız.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Ben bu işin içinden çıkamadım.

• Önce işe başlama tarihine göre şartı bulsan, atıyorum şart 45 yıl oldu. Sonrasında işe başlama tarihine şartı ekledin, bugünden küçükse yaş şartı tamamlanmış oluyor. Eğer bugünden büyükse o tarih tamamlanmamış oluyor. O durumda da şartı bulmuştuk zaten başta. Şimdiki zamandan işe başlamayı çıkarıp kaç sene çalıştığını buluruz. Eksik de aynı şekilde. Zaten işe başlama tarihine şartı ekleyip hedef zamanı bulmuştuk. Onu da gösterirsin. Yardımcı olabildim mi acaba  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.