Şimdi Ara

yanlışlıkla açılan Birden fazla aynı konu silinebilir.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem : p4 -xp-sp2 li bir sistem. uzun süredir format atılmadı. antivirüs kurulu değil dir.

Sistemin diskine 3.kez xp kuruldu. açılışta 3 alternatif çıkıyor. diğer 2si çalışmıyor. (başka donanımlara ait vs)

Çalışan xpde asıl kullanıcı parolalı -diğeri guest.

Nasıl olduğunu anlayamadığım şekilde bilgisayarı açtığımıda masaüstü ıvır zıvırla dolu olması gerekirken sade geldi. dedim heralde açılışta guest ile girdim onun için boş.

Ertesi açılışta bide baktımki şifre ile kullanıcı adımla girdiğim halde desktop boş sadece bilg-ağ bağ-exp -vs.. var

en az 10-15 adet exel-word dosyam -bir kaç video-birkaç resim-ıvır zıvır program indirmeleri hepsi silinmiş.

sistem uzun süredir format yemediği için görev yöneticisi filan bazen tekliyordu. bir kaç trojan-virus vs.. temizleme hikayesi var aynı sistemde.

Herneyse bu virus bu dosyaları nereye sakladı diye ara tara sonuc = sıfır.

bilgisayarımdaki A-Z YE HERSEY daha evvel kurulmuş 2 xp nin içindeki tüm kullancıların desktop klasöründeki herşey 10 binlerce dosya yerli yerinde.

SADECE VE SADECE MASAÜSTÜMDE DURANLAR UÇMUŞ.

Hal böyle olunca google kazan ben kepce baya bir tarama yaptım ama netice alamadım.

sistemde virüs varmı diye combofixle tarama yaptım Musallat.exe diye bir virüsü tespit ettim sildim. bu virüsün masaüstündeki bazı dosyaları silme gibi olayı yok.

Dosyaları nasıl geri getirebilirim diye recuva - easy recovery pro filan kurdum.

tarattım. gerçekten kendim silmiş olduğum binlerce dosya vardı kurtarılabilirdi ancak SADECE KAYBOLAN DESKTOP ÜSTÜNDEKİ özel dosyalarım yoktu.

Olayın oluş anını bilemediğim için semptomları yanlış yazma ihtimalimde var.

Bu olay olduktan sonra regedit-msconfig -görev yöneticisi filan kilitli idi.

Ve malesefki sistem geri yüklemede kapatılmıştı. masaüstü temizleme sihirbazı 60 güne etkindi.

Combofix --musallat exe silici ile sistemi sorunsu çalışır hale getirdim ancak dosyalarımı kaybetmiş durumdayım.

kaybettiğim dosyaların içinde :

Taranmış kimlik resmim.

Bazı sitelere üyelik şifrelerim filanda var.

Birisi bana deseki "xxxx" virüsü sisteme girer sadece masa üstünde ne var ne yok "KALICI OLARAK SİLER".

Klasik worm trojan tribiyle regedit -görev yön vs herşeyi kitler DESE rahatlayacağım.

Aksi halde bilgisayarıma birisi girdi dosyalarımı çaldı. ve kalıcı olarak sildi ihtimali sinir bozucu. hala dosyaları çalan niye siler oda ayrı bir mevzu.

Ekbilgi olarak bilgisayarı uzun süreli açık bırakıp gitmem. son bir kaç günde torrent ratiom iyi olsun diye 2şer 3şer saatli pcyi boşta bıraktığım olmuştur.

Birde bilgisayarın fişi tamamen kapatılırsa saat sıfırlanma olayı var. hani diyorum windows kafayı mı yedi bir 2013 de bir 2001 de açılan oturumlar 3tane üst üste kurulu xp toplamda belki 9 kullanıcı hesabı.

ama herşey yerli yerinde sadece masaüstüm yok ondada güvenlik açısından sakıncalı bilgilerim var. kalkıp tüm üyelik şifrelerim vs değiştimekde istemiyorum.

Bilgisi görüşü deneyimi olan arkadaşlar yazsın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrotrash -- 26 Haziran 2013; 6:17:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.