Şimdi Ara

Yanlış Adım Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kafama takilan bir nokta var soruda hangi adimda yanlis yapilmistir diyor, ilk dememis mantiken besinci adimda da hata var. Dort diyenler sonuna kadar hakli ama sorunun acik olmadigini dusunuyorum ve bu soruya itiraz etmeyi planliyorum.
    Var mi benim gibi dusunen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5.adimda ne hatasi var ? 4.den kalan islemlerin dogru cozumu var yani hata4te.eger 4ten sonra 5te de bi islem hatasi yapsaydi onu alabilirdik.sonuc olarak itiraz etme bosuna

• 2y=y dogru bir sey mi sence?

• efsane michael E kullanıcısına yanıt
    5. Adımda yapılan şey o değil yalnız. Yapılan şeyin sonucunda çıkan şey o.

• Son basamakta x yerine y yazip bir genellemeye variyor sıkinti burda diyorum. Dorduncu adim kesinlikle hatali haklisiniz ama burda da bir yanlis var bana gore.

• quote:

Orijinalden alıntı: efsane michael

Son basamakta x yerine y yazip bir genellemeye variyor sıkinti burda diyorum. Dorduncu adim kesinlikle hatali haklisiniz ama burda da bir yanlis var bana gore.

x yerumine y yazarken hata mi yapmis hayir boyle dusun hic mi boyle soru cozmedin haci

X yerine y yazmakta hiç bir zaman sorun olmaz çünkü eşitler zaten. Sonuçta çıkan 2y=y de 4. Adımdan kaynaklı. 5 tamamen doğru.

• Bunu yapip bir sonuca varmis ve vardigi sonuc kesinlikle yanlis.

• quote:

Bunu yapip bir sonuca varmis ve vardigi sonuc kesinlikle yanlis.

Anlamak mi istemiyon be kardesim diger adimlari kapat elinle 5e bak herhangi bir islem hatasi var mi yok bosuna uzatiyosun bence

• İLK HATA hangi adımda diyor zaten.

edit:kontrol ettim demiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Nibbler -- 20 Mart 2015; 13:12:12 >
  • Olum bi akilli sen misin anlamiyorum 2y=y dogru mu bana bunu soyle. Algilamakta mi zorlaniyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane michael -- 20 Mart 2015; 15:36:40 >
  • quote:

Olum bi akilli sen misin anlamiyorum 2y=y dogru mu bana bunu soyle. Algilamakta mi zorlaniyorsun?

ben sana ifadenin dogrulugunu soylemiyorum adamin yazdiklarinda hata var mi yok.senin mantigina gore bu tur sorularin hepsinin cevabinin sonuncu adim olmasi gerekir ne de olsa yanlis

• O sorularda ilk diye belirtiyor son adim olmasi icin bir neden yok bunu da mi anlayamiyorsun?

• Hocam sınavda bunu düşünmüş olamaZsın yanlış yaptın diye böyle mantığa aykırı yorum yapman pek doğru değil.

• Enes3435 E kullanıcısına yanıt
    Cidden sinavda dorduncu adimdaki hatayi goremedim ama bir yerde hata varsa son adimda kesin hata vardir dedim.

• Zaten 4. Adım hatalı olduğu için 2y=y gibi yanlış bir sonuç çıkıyor. Ama 5. Adımda bir işlem hatası yok sadece önceki adımdan dolayı yanlış bir sonuca ulaşılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polsi -- 20 Mart 2015; 18:40:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polsi

Zaten 4. Adım hatalı olduğu için 2y=y gibi yanlış bir sonuç çıkıyor. Ama 5. Adımda bir işlem hatası yok sadece önceki adımdan dolayı yanlış bir sonuca ulaşılmış.

Dediğiniz gibi olsa soru yanlış olur ilk adım diye belirtmediği için.

başta x=y diyordu. Son adımda 2y=x gibi birşey vardı bundan dolayı x yerine y yazabilirsin 2y=y olur

Aslında bu da yanlış bence de ilk diye belirtmesi lazım.
  • Arkadaş anlamak istemeyen bir bağnaz boşverin
  • Yukarda belirtiyor x ve y sifirdan farkli reel sayilar diye.

Edit: bir ustteki arkadas tamam ben bagnazim da sen bu kafayi nasil yasiyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane michael -- 21 Mart 2015; 1:18:42 >
    Eğer sıfırların sadeleştirilmesi doğru kabul edilirse 2y=y doğru çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.