Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
5
Favori
23.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben cihazı Suudi Arabistan'da aldım. Türkiye'de Yamaha ile görüşüp kendi yetkili satıcılarında ne kadar öğrenebilirsiniz. Benim mesajımdaki fiyat herhalde yetkili satıcı değildir çünkü bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Ben cihazı Suudi Arabistan'da aldım. Türkiye'de Yamaha ile görüşüp kendi yetkili satıcılarında ne kadar öğrenebilirsiniz. Benim mesajımdaki fiyat herhalde yetkili satıcı değildir çünkü bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum.

türkiyede 2,5 kat daha pahallı cihaz aynı cihaz değil mi ne değişiklik var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu amfiyi nerden satın aldınız ? Özellik bakımından tam aradığım herşey bu amfide mevcut. Marantz pm 6005 almayı düşünüyorum fakat özellik bakımından yamaha açık ara önde. Ses kalitesi olarak marantza göre nasıldır acaba ? Ayrıca amfinin içindeki dac kalitesi ve ses rengi nasıl ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

Bu amfiyi nerden satın aldınız ? Özellik bakımından tam aradığım herşey bu amfide mevcut. Marantz pm 6005 almayı düşünüyorum fakat özellik bakımından yamaha açık ara önde. Ses kalitesi olarak marantza göre nasıldır acaba ? Ayrıca amfinin içindeki dac kalitesi ve ses rengi nasıl ?

aynen hocam bende merak ediyorum özellikle tüm ses ayarları kapalıyken flat dinlemelerde ne kadar doğal bir performans sunuyor high end standartlarında bir ses verebiliyormu mesela vincent v236 kıyasla nasıl bir sesi var flat dinlemede

• dost..:) kullanıcısına yanıt
    Fox90 kullanıcısına yanıt
    Ben açıkçası ses kalitesini başka bir stereo anfi ile test etmedim.

Kendi sistemimde test ettim. Normalde sesi Marantz na7004'e çözdürüp anfi olarak da Yamaha Z11'nin zone ayarlarını kullanıyorum, şimdiye kadar da ses den memnunum ama Yamaha 602'nin sesi daha berrak ve gürültüsüz geldi kulağıma. Marantz+Z11 daha kuvvetli ses gibi ama 602 de daha yumuşak, kolay dinlenir ses veriyor.

Açıkçası çok memnun kaldım.

Bununla beraber 602'yi Türkiye için aldım, yılda max. 3-4 hafta kullanabileceğim. Yine eski sistemi kullanmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 8 Nisan 2016; 20:56:20 >
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    anladım hocam bende düşünüyorum ama yamaha n500 ile n602 arasında gidip geliyorum 1000 tl fiyat farkı var bu farka değermi acaba ne gibi farklılıklar var

Yamaha 602'de wireless ve bluetooth var ama en önemli farkı musiccast sistemini desteklemesi.

Evde birkaç musiccast cihazı varsa birbirleri arasında müzik paylaşımı yapabiliyorlar. Tek bir kaynağı tüm cihazlara aktarabiliyorsunuz. App'i de oldukça güzel.

• asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    musicast tam olarak nedir bilmiyorum açıkçası, wifi sadece modeme bağlanmak içinmi kullanılıyor ?

eğer evde birden fazla odada birbirine bağlı müzik sistemi düşünmüyorsanız ve yamaha'yı kablo ile network'e bağlarım diyorsanız 500n alabilirsiniz, anfi olarak farkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

musicast tam olarak nedir bilmiyorum açıkçası, wifi sadece modeme bağlanmak içinmi kullanılıyor ?

Ses kalitesi olarak 602 ile 500 aynı ancak 602 dsd çalabiliyor 500'de bu özellik yok bir de wireless özelliği yok. n301 ise ses kalitesi olarak biraz daha alt.

Ancak ses kalitesi berraklık çok muazzam n500'de. ikon1 mk2 ve jbl studio 530 ile kullanıyorum çok ama çok keyif alıyorum. şuan 2100'den aşağı bulunmuyor n500 zam geldi. ama tavsiye ederim kesinlikle. flac performansı muhteşem. spotify desteği de var ayrıca network üzerinden pc'ye veya nas'a bağlanıp tüm arşivinize bağlanabilirsiniz.
  • evet n602 ile n500 ün arasında en büyük fark wifi zaten amfi modemin yanında olacak kablo ile bağlarım üstelik kablosuza göre daha sağlıklı olur, aradaki 1200 tl lik fiyat farkına kanımca değmeyecek n11 de en düşük fiyat 2187 tl siparişi verdim yamaha n500 metalik rengi için bakalım

• quote:

evet n602 ile n500 ün arasında en büyük fark wifi zaten amfi modemin yanında olacak kablo ile bağlarım üstelik kablosuza göre daha sağlıklı olur, aradaki 1200 tl lik fiyat farkına kanımca değmeyecek n11 de en düşük fiyat 2187 tl siparişi verdim yamaha n500 metalik rengi için bakalım

Şimdiden hayırlı olsun hangi hoparlörleri kullanacaksınız?
  • yamaha r-n500 amfiyi aldım yamaha 40 yıldır çizgisinden hiçbirşey kaybetmemiş tıpkı 1970 lerin amfileri gibi metal kasa vintage görünüşlü çok hoş görünüşü var biraz kurcaladım özellikleri müthiş en çok işime yarayan özelliği usb bellekten flac arşivimi aracı bir cihaz olmadan direk amfi üzerinden dinliyorum performansı ortalamanın üzerinde, ses kalitesi beklediğimin çok üzerinde yazdığı gibi natural bir sesi var gayet doyurucu bir güçte 2x80 watt 8 ohm da güç çıkışı var süremeyeceği hoparlör olmaz diye düşünüyorum amfiyi genel olarak çok beğendim net radyosu müzik türüne göre liste yapması küçücük bir ekranda tıpkı bir pc gibi detaylı işlemler yapılabilmesi hoş, analog fm radyo ise antensiz çok net çekiyor ve stereoyu herzaman yakalıyor, gördüğüm tek kusur ise fırçalanmış alimünyum ön yüzeyde tuşların alümünyum görünümü verilmesine karşın tuşların alimünyum yerine plastik olması, tabi çokta önemli değil fakat bu kadar güzel malzeme kalitesinde bir cihaz için yakıştıramadım genel olarak fiyat performansı çok yüksek bir ürün kesinlikle tavsiye ederim

• hoparlör olarak pioneer hpm-100 kullanıyorum hoparlörümden gerçekten çok memnunum amfinin de tasarımı vintage hoparlörde vintage olunca görsel olarak uyumlu oldu :) tabi hpm-100 ü vintage pioneer amfilerle kullanmak daha hoş ama n500 deki özellikler daha kullanışlı

• quote:

yamaha r-n500 amfiyi aldım yamaha 40 yıldır çizgisinden hiçbirşey kaybetmemiş tıpkı 1970 lerin amfileri gibi metal kasa vintage görünüşlü çok hoş görünüşü var biraz kurcaladım özellikleri müthiş en çok işime yarayan özelliği usb bellekten flac arşivimi aracı bir cihaz olmadan direk amfi üzerinden dinliyorum performansı ortalamanın üzerinde, ses kalitesi beklediğimin çok üzerinde yazdığı gibi natural bir sesi var gayet doyurucu bir güçte 2x80 watt 8 ohm da güç çıkışı var süremeyeceği hoparlör olmaz diye düşünüyorum amfiyi genel olarak çok beğendim net radyosu müzik türüne göre liste yapması küçücük bir ekranda tıpkı bir pc gibi detaylı işlemler yapılabilmesi hoş, analog fm radyo ise antensiz çok net çekiyor ve stereoyu herzaman yakalıyor, gördüğüm tek kusur ise fırçalanmış alimünyum ön yüzeyde tuşların alümünyum görünümü verilmesine karşın tuşların alimünyum yerine plastik olması, tabi çokta önemli değil fakat bu kadar güzel malzeme kalitesinde bir cihaz için yakıştıramadım genel olarak fiyat performansı çok yüksek bir ürün kesinlikle tavsiye ederim

Ürünü ben de 1 senedir kullanıyorum. Çok güzel özetlemişsiniz. Almayı düşünen arkadaşlar gözü kapalı alsın derim. Özellikle gri rengi tercih edin. Ben DALI Ikon 6 ile kullanıyorum. Eagles Hotel California flac ı mutlaka dinlemelisiniz...

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    gerek vintage gerek modern cihazlarda denedim hepsinde başarılı ama dediğiniz gibi kesinlikle gri rengi daha kaliteli duruyor metali ön plana çıkarıyor vintage bir dizaynı var, ikon 6 yı beslemesi nasıl ?

Gayet iyi besliyor. Sesi yarısına kadar bile zor açıyorum.

• quote:

hoparlör olarak pioneer hpm-100 kullanıyorum hoparlörümden gerçekten çok memnunum amfinin de tasarımı vintage hoparlörde vintage olunca görsel olarak uyumlu oldu :) tabi hpm-100 ü vintage pioneer amfilerle kullanmak daha hoş ama n500 deki özellikler daha kullanışlı

Ohmaj ayarını HPM100 için 8 ohma getirmeniz gerekiyor bunu yapmışsınızdır zaten. HPM100 gibi bir hoparlörle böyle Retro dizaynlı Yamaha'nın uyumu eminim mükemmeldir.

Alet cidden çok güzel spotify'dan Jehan Barbur'un "Gidersen" i bir dinleyin derim.

Sırf bu alette bir deneme yapmak için Sony'nin 1992 model studio monitor diye adlandırdığı safkan Japon silk dome + super tweeterlı modelini aldım. İnternette çok ciddi olarak kaliteli hoparlörler olarak geçiyor fiyatı da makul bulunca aldım. 40HZ ile 40 KHZ arasında frekans aralığı ve hassasiyeti ikon'dan iyi gözüküyor.

Bakalım bugün gelecek hayırlısıyla kargo yorumlarımı belirtirim.(Ikon veya JBL'imden elbette iyi olmaz ama orta bir kalite bile sunsa benim için kafi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

hoparlör olarak pioneer hpm-100 kullanıyorum hoparlörümden gerçekten çok memnunum amfinin de tasarımı vintage hoparlörde vintage olunca görsel olarak uyumlu oldu :) tabi hpm-100 ü vintage pioneer amfilerle kullanmak daha hoş ama n500 deki özellikler daha kullanışlı

Ohmaj ayarını HPM100 için 8 ohma getirmeniz gerekiyor bunu yapmışsınızdır zaten. HPM100 gibi bir hoparlörle böyle Retro dizaynlı Yamaha'nın uyumu eminim mükemmeldir.

Alet cidden çok güzel spotify'dan Jehan Barbur'un "Gidersen" i bir dinleyin derim.

Sırf bu alette bir deneme yapmak için Sony'nin 1992 model studio monitor diye adlandırdığı safkan Japon silk dome + super tweeterlı modelini aldım. İnternette çok ciddi olarak kaliteli hoparlörler olarak geçiyor fiyatı da makul bulunca aldım. 40HZ ile 40 KHZ arasında frekans aralığı ve hassasiyeti ikon'dan iyi gözüküyor.

Bakalım bugün gelecek hayırlısıyla kargo yorumlarımı belirtirim.(Ikon veya JBL'imden elbette iyi olmaz ama orta bir kalite bile sunsa benim için kafi.

Kargo geldi açtım ürünün driverları çok ama çok temiz hiç bir yıpranma aşınma yok. Böyle 1992 model olmasına rağmen.
    Model Sony SS H6800 safkan Japon.
     Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Pro Pixy denilen serinin speakerı ve studio monitör olarak geçiyor. Yamaha ile süper uyum sağladı. Cüzi bir meblaya böyle bir detay, berraklık, sahne alabileceğim aklıma gelmezdi. Ne diyeyim neredeyse Ikon MK2'den daha iyi. Bir tek alt frekans sesler için hassasiyette JBL'in bariz gerisinde ama hoparlöre tork verince yıkıcı oluyor öyle fazla tork isteyen bir model değil ama alt frekansla ilgili ilk dikkatimi çeken şey bu oldu. Biraz daha Yamaha'nın ayarlarıyla oynayıp bakacağım.

O değil de Yamaha'nın sesi gerçekten çok berrak :)

• yamaha rn500 + heco victa 702 almayı planlıyorum ne dersiniz nasıl bir performans sunar ? alayımmı sizce ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.