Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
5
Favori
23.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet bildigin kadariyla ayni sadece eifi ve dsd destegi haric. Hifi tuning supreme modelini kullaniyorum. Yapisi hakkinda teknik bilgi veremem fakat o kucuk sigorta seste guzel bir degisim yakaliyorsunuz tabi sistemin dier parcalariyla dogru orantili. Kablo,hoparlor,elektrik vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R-N500'ü henüz 1 saat kullanabildim daha, ama iyi geçiş yapmışım diyorum şimdiden. Zenzor 7'lerle uyumlu olduğunu hissettim.

iOS uygulaması üzerinden DLNA ve server desteği benim için en önemli özellikti, ve gayet iyi çalışıyor. Gömülü spotify ve airplay desteği de cabası.

Daha detaylı incelmeyi hafta sonu yapıp yorumlarımı yazacağım.
  • kyilmaz28 K kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. radara devam.
  • Arkadaşlar selamlar,

İşyerimde kullanmak için ben de r-n500'ü bir kaç gün önce Dikmenhifi'nin indirimli fiyatı + bonus falan derken şu anki şartlara göre
    iyi denebilecek bir fiyata aldım.
    Cihazı seçme sebebim ise işime yarayacak dlna + vtuner + DAC + usb + flac + tabletten yönetim gibi fonksiyonlar ve amfi olarak da olumlu yorumlar oldu.
    Cihazın bu fonksiyonlarından çok memnunum, kusursuz çalışıyor. tablet arayüzü çok modern değil, geliştirilmeli bence.

Cihaz geldiğinde, 92 yılında aldığım Sony Pixy serisi mini/midi muzik setinin hoparlörlerine bağladım.

Fakat beklediğim kalitede ses alamıyorum. Speakerlar 80w 6 ohm raf tipi.. Cihaz üzerinden klavuzunda geçtiği şekilde 6ohm spk. için 4ohm seçeneğini seçtim.
    Kablo bağlantılarım doğru. Dinlediğim mp3 ler yüksek kalitede kayıtlar ve flac dosyaları.

Beklediğim sesten kastım, evde kullandığım 5-6 senelik yamaha rx-v 359 AV Receiver + ispanyol malı ünlü bir marka olmayan System Fidelity kule speaker+ aynı marka sub. çok çok daha temiz,detaylı ve baskın/önde ses verirken, işyerimde sesler geriden geriden, az detaylı ucuz mini setlerin kalitesinden daha öte değil.

Bu durum büyük ihtimal spekarlardan kaynaklanıyordur da, yine raf tipi hoplarlörlerden alırsam çok da bir şey değişmeyecek endişesi yaşıyorum.
    Muzikte de subwoofer sevenlerdenim, bir de subwoofer eklemek istiyorum.
    Raf tipi speaker + sub için fazla bütçeyi aşmadan araştırıyorum.

Baktığım spk lar (ikinci el de olabilir) sıkça forumlarda adı geçen wharfedale diamond 9.1 - Heco 302 - Dali lector - zensor gibi..
    Bunlar ya da farklı önerilerinize açığım.
    Bass konusuna gelince, pek beğenillmeyen ama ucuz :) pioneer S-21W (33 hz) muzikte alt frekansları tamamlayıcı olurmu.
    iş yeri olduğu için deli gibi bass olmaz da, en azından muziğin atmosferine sevdiğim şekilde katkısı olsun diye düşünüyorum.
    Oda 20-22 m2,

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını / önerilerini memnuiyetle dinlerim.
    Cihaz hakkında bildiğim yerden soracağınız :) konular varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Teşekkürler.

• crop_factor C kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz hoparlörle ile nasıl bir ses almayı beklriyorsunuz ki?

Bu konuda çok yanlış bir algı var. Sesi veren hoparlörderdir, amfi değil. Daha doğrusu sesin kalitesinden önce hoparlör sonra amfi gelir.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Güncel raf tipi hoparlör de zaten bakıyordum. Yamaha amfiyi bir anda alıp, hızlıca geldiği için hoparlör alana kadar mevcut hoparlörleri bağlayım dedim.
    Aslında beklentimde çok fazla değildi, fakat ; yukarıda cromartie nickli arkadaş bendeki pixy'lerin sanırım bir üst modeli çok övmüş.
    Bendekilerinde kabin boyutu, sürücü çapı, watt değeri vb bahsettiğim güncel markalardan çok da aşağı değil kağıt üzerinde. (Fotoğrafı aşağıda)
    Ayrıca giriş seviyesi sinema amfisi karşısında stereo amfi, camiada adı bile belki bilinmeyen system fidelity gibi bir hoparlöre karşı sony hoparlörler ile şu andakinden daha iyisini beklerdim açıkçası..

Doğruyu arıyorum sadece.. Çok merak ettiğim şu, güncel, beğenilen marka hoparlörleri alınca en azından evdeki hiç bir iddiası olmayan
    mütevazi sistemden aldığım sesi alabilecekmiyim??
    Sanırım en iyisi amfiyi alıp GSA ve/veya Pelin Hifi'ye gidip denemek olacak:)

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Hoparlorunuzun detayini cok bilmiyorum ama ust sininolmayan bir set hoparlorunden performans beklemek hata olur.

Paylastiginiz fotoya bakilirsa hoparlor 3 yollu bile degil, 2 yoluu yani mid ve tizler ayni surucuden geliyor.

Bununla ancak boguk bir ses alirsiniz, yuksek hertz baslar tu tum sesleri bastirir, enstruman falan duyulmaz diye dusunuyorum.

Markaya cok takilmayin, eli yuzu duzgun 3 yollu, mininum 90dB hassasiyeti olan bir cift hoparlor edinin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Hoparlorunuzun detayini cok bilmiyorum ama ust sininolmayan bir set hoparlorunden performans beklemek hata olur.

Paylastiginiz fotoya bakilirsa hoparlor 3 yollu bile degil, 2 yoluu yani mid ve tizler ayni surucuden geliyor.

Bununla ancak boguk bir ses alirsiniz, yuksek hertz baslar tu tum sesleri bastirir, enstruman falan duyulmaz diye dusunuyorum.

Markaya cok takilmayin, eli yuzu duzgun 3 yollu, mininum 90dB hassasiyeti olan bir cift hoparlor edinin bence.

O is öyle değil dostum yol Mol la olmaz o ayrım bak resimdeki hop kac yol

• quote:

Orijinalden alıntı: crop_factor

Güncel raf tipi hoparlör de zaten bakıyordum. Yamaha amfiyi bir anda alıp, hızlıca geldiği için hoparlör alana kadar mevcut hoparlörleri bağlayım dedim.
    Aslında beklentimde çok fazla değildi, fakat ; yukarıda cromartie nickli arkadaş bendeki pixy'lerin sanırım bir üst modeli çok övmüş.
    Bendekilerinde kabin boyutu, sürücü çapı, watt değeri vb bahsettiğim güncel markalardan çok da aşağı değil kağıt üzerinde. (Fotoğrafı aşağıda)
    Ayrıca giriş seviyesi sinema amfisi karşısında stereo amfi, camiada adı bile belki bilinmeyen system fidelity gibi bir hoparlöre karşı sony hoparlörler ile şu andakinden daha iyisini beklerdim açıkçası..

Doğruyu arıyorum sadece.. Çok merak ettiğim şu, güncel, beğenilen marka hoparlörleri alınca en azından evdeki hiç bir iddiası olmayan
    mütevazi sistemden aldığım sesi alabilecekmiyim??
    Sanırım en iyisi amfiyi alıp GSA ve/veya Pelin Hifi'ye gidip denemek olacak:)

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Hoparlor olarak sizdeki pixy ile bendeki baya farkli aslinda. Suan donusumlu olarak ikon ve sony ile kullaniyorum. Sony de detay yerli yerinde ama alt frekans ve genel anlamda kalite olarak ikon ile arasinda bariz siklet farki var. Tavsiyem kesinlikle o hoparlorun yerine adam akilli bir hoparlor almaniz. En kotu zensor3 kullanin en kotu. Bana dua ederseniz farki gorunce.

Bir de ek olarak, sistem ayarlarınızda bas ve tiz en son kademede bu şekilde sistem de müzik dinlenmez, tavsiyem bası biraz azaltıp loudness üzerinden 4 kademe kadar ayar yapın. Sese daha çok etki eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 20 Ekim 2016; 0:06:01 >

Yamaha amp. ve Sony hop. eşlemesi tamamıyle uyum ile ilgili bir şey. müzik seti kabini anlaşabileceği amfi aramış ya da ampli güzel çaldırabileceği bir bobin...
    iyi ve güzel bir raf tipi hoparlörle çok daha iyi ses alırsınız. o konuda şüphe yok. gitmişken Tunalı'da Sigmases Asım Bey'de görün. bir dinleti yapın. yetmezse(sanmam da)
    aşağıda Murat Pancaroğlu'na gidin...
  • The Wade teşekkürler bilgilendirmeniz için...

The_cantan, sigmases'e 2 ay kadar önce uğramıştım. Sebebi de Steljes aktif/bluetooth hoparlörleri dinlemek içindi.
    Çok da beğenmiştim o sistemi. Yeni parti gelmiş cihazların mal kabulleri yapılmadığı için satın alamamıştım.

O gün Asım bey yoktu, diğer abilerimizden rica etmiştim yahu şu high-end denen nane'yi, lambalı amfi, pikap vb analog
    bir dinleti yapın diye. Sağolsunlar kırmadılar. Sanırım kendi yapımları muses markaydı lambalı pre-amfi + lambalı güç amfisi + pikap + epos hoparlörleri
    dinleme fırsatım olmuştu. Güzeldi tabiki.. Çok çok sıcak insanlar, kızım bile ne olur onlardan al ne alacaksın dedi :)

Sonra da bu yamahanın dac+network+flac+usb vb özellikleri yüzünden daha fonsiyonel gelmesi sebebiyle radarıma takılmıştı.
    Murat Pancaroğlu'bey'i tanımıyorum, dükkan/şirketini bilmiyorum ama öğrenmek isterim.
    Teşekkürler yorumunuz için.

Cromartie ; Sabahtan dua etmeye başladım zaten. Dikkatinize hayran kaldım.
    Sabah ilk iş hepsini dibe dayadığım bass tiz ve loudness ayarlarını kurcalamak oldu.
    Seste mucize bir değişiklik olmadı fakat eskisine göre baya bir düzelme oldu. Bu hoparlörlerin verebileceği en fazla bu diyecek noktaya geldim.
    Güncel hoparlörler ve subwoofer ile mutlu olurum umudum tekrar arttı.
    Hoparlör olarak zensor3 sonra sub bütçemi zorlayacak gibi.
    Bakınıyorum bir yandan da... zensor3 aklımda olacak. Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Bir de r-n500 kullanıp DLNA üzerinden FLAC dinleyebilen varmı? r-n500 değil de, Bilgisayarda kurulu olan DLNA sunucudan
    (windows 8 + mediaplayer 12) kaynaklı diye tahmin ediyorum, mp3 leri çok rahat dinlerken kalsörün altında olan flac'ları görmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: crop_factor

The Wade teşekkürler bilgilendirmeniz için...

The_cantan, sigmases'e 2 ay kadar önce uğramıştım. Sebebi de Steljes aktif/bluetooth hoparlörleri dinlemek içindi.
    Çok da beğenmiştim o sistemi. Yeni parti gelmiş cihazların mal kabulleri yapılmadığı için satın alamamıştım.

O gün Asım bey yoktu, diğer abilerimizden rica etmiştim yahu şu high-end denen nane'yi, lambalı amfi, pikap vb analog
    bir dinleti yapın diye. Sağolsunlar kırmadılar. Sanırım kendi yapımları muses markaydı lambalı pre-amfi + lambalı güç amfisi + pikap + epos hoparlörleri
    dinleme fırsatım olmuştu. Güzeldi tabiki.. Çok çok sıcak insanlar, kızım bile ne olur onlardan al ne alacaksın dedi :)

Sonra da bu yamahanın dac+network+flac+usb vb özellikleri yüzünden daha fonsiyonel gelmesi sebebiyle radarıma takılmıştı.
    Murat Pancaroğlu'bey'i tanımıyorum, dükkan/şirketini bilmiyorum ama öğrenmek isterim.
    Teşekkürler yorumunuz için.

Cromartie ; Sabahtan dua etmeye başladım zaten. Dikkatinize hayran kaldım.
    Sabah ilk iş hepsini dibe dayadığım bass tiz ve loudness ayarlarını kurcalamak oldu.
    Seste mucize bir değişiklik olmadı fakat eskisine göre baya bir düzelme oldu. Bu hoparlörlerin verebileceği en fazla bu diyecek noktaya geldim.
    Güncel hoparlörler ve subwoofer ile mutlu olurum umudum tekrar arttı.
    Hoparlör olarak zensor3 sonra sub bütçemi zorlayacak gibi.
    Bakınıyorum bir yandan da... zensor3 aklımda olacak. Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Bir de r-n500 kullanıp DLNA üzerinden FLAC dinleyebilen varmı? r-n500 değil de, Bilgisayarda kurulu olan DLNA sunucudan
    (windows 8 + mediaplayer 12) kaynaklı diye tahmin ediyorum, mp3 leri çok rahat dinlerken kalsörün altında olan flac'ları görmüyor.
    quote:

Selam,

Windows 10
    Windows Media Player Sürümü: 12.0.10586.0

Öncelikle Windows Media Player flac uzantılı dosyaları hiç çalmıyorsa gerekli olan codec'leri bulup yüklemelisiniz. Yok eğer bilgisayarda çalıp, N500'e gönderemiyorsanız,

"Cihaza Ata " alt program penceresine sürekle-bırak şeklinde denediniz mi?

Şöyle izah etmeye çalışayım; öncelikle N500'ü "Server" moduna geçirin. Herhangi bir flac dosyayı bilgisayarda dinleyecekmiş gibi media player çalma listesine atın. Sağ üstteki "Cihaza Ata" butonundan R-N500'e gönderin. Açılacak küçük pencerede flac görünecek ve birkaç saniye içinde N500'e gönderecek. Bazen bende de hata veriyor bu şekilde yapınca. Ancak flac dosyaları dosya gezgininden, açılan küçük pencere içine sürekle-bırak yapınca müziği cihaza gönderiyor.

Synology ve WD MyCloud NAS disklerim üzerinden SERVER modunda flacleri problemsiz dinliyorum. Herhangi bir geç listeleme veya çalmama durumu yok. DALI IKON 6 ile müthiş kaliteli ses alıyorum. Eagles Hotel California flac'ini dinlemeniz lazım.

Benim bütün dosyalarım Nasta duruyor, DLNA ile cihazın server menusunden rahatça dinleyebiliyorum flacleri.

32 Bit flaclerde zorlanıyor sadece
  • Arkadaşlar tekrar selamlar..

R-N500 le birlikte kullanacağım hoparlörler için GSA / Orhan bey ile görüştüm. Dali,Heco gibi markaları artık satmadıklarını Indiana line markasını sattıklarını söyledi.
    Önce indiana ları, bir kaç gün sonrada Pelin de Heco 302 leri dinlerim diye plan yaptım.

İki gün önce akşam Orhan bey'e r-n500 ü alarak misafir oldum. İndiana'nı en düşük serisi nota 260x ile dinlemeye başladık, sonra daha üst model tesi, ve divaları dinledik. Bu arada hayal kırıklığı yaşadığım sony hoparlörlerden sonra bu hoparlörle ciddi fark yarattı.. Sahne / detay / bass oldukça farklı oldu.
    Çok mutlu oldum. Böyle olacağını söyleyen arkadaşlar haklıymış.

Benim gözüm yine nota 260x de kaldı. (fiyatıyla da alakalı sanırım :) her testin sonuda tekrar nota'yı dinledim. İndiananın kendi serileri içinde bana en iyisi
    yine nota geldi. Kağıt üzerinde de iyi görünüyor aslında. Bass da subwoofer'a gerek yok diyecek kadar iyiydi.
    Aslında tam anlamıyla "tribünlere oynayan" 260X idi. Sanırım ben natural değil, biraz süslenmiş sesleri seviyorum.

Artık bu işten yoruldum, hiç heco dinlemeye gitmeyim diye düşünürken, farklı marka ve pahalı hoparlörleri de denedim. Fiyatına göre mucizevi farklar göremedim.
    Heco da da göremeyeceğimi düşünüp denemeye gerek görmedim ve aynı akşam Nota 260X serisini kendi bütçeme de uygun olarak satın aldım.

Tabi testlerde sesi nispeten yüksek dinleyince daha keyifli, basslar sıkı oluyor. İş yerime kurduğumda test sırasındaki mutluluğu yine tam olarak yakalayamadım.
    Tabi iki sebebi var, birincisi dinleme için fazla sesli bir ortam iş yerleri, ev gibi değil. İkincisi sesi çok fazla açma imkanı olmadığı için basslar/detaylar kayboluyor.
    Stereo severler kızacaktır ama belki yine subwoofer almayı düşünebilirim, zira düşük volume de de, raf tipi hoparlörlere göre güçlü bass verebiliyor.
    Belki orhan beyden test için bir sub alıp yerinde denerim bir ara.

Bu arada DLNa konusunda bilgi veren gbriel ve The Wade teşekkür ederim, DLNA dan flac çalmama konusu DLNA sunucudan kaynaklanıyor bu durumda belli oldu.

gmatli'da sağolsun bilgisayardan media player üzerinden R-N500'e müzik göndermeyi anlatmış, keşke olsa dediğim bir özellikti.
    Mp3 ler için kullanmaya başladım, fakat yine bu şekilde de flac gönderemiyorum / çalamıyorum yamaha üzerinden. Error mesajı veriyor.
    Bilgisayardan flac çalıyor ama media player.
    Sanırım codec meselesi. Bir ara bakıcam bu konuya da.

• Bir de şöyle bir tablo yapmıştım. Belki birilerinin işine yarar.

[simage] Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi
    [/simage]
  • Bu arada RN 602 ye güncelleme gelmiş yükledim ve en çok hoşuma giden hhd ye giden elektriği standby da kesmeye başlamış. Daha önce standby da hdd ışığı yanmaya devam ediyordu. Birde yeni bir uygulama gelmiş. Musicast de albümü detaylı görebiliyoruz artık. Ayrı konusunu göremediğim için buraya yazdım kusura bakmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mp3 dinlemek bilimsel olarak da zararlıymış. İnsanı mutsuz ediyormuş. Benden söylemesi.

http://www.whathifi.com/news/mp3s-make-you-less-happy-study-says
  • 2 aylik Dikmen'den alinma faturali kutulu r-n500 amfimi satiyorum

• PM attım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.