Şimdi Ara

Yamaha dtx400k davul kayıt hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar , 1 2 ay öncesinde yamaha dtx400k davul seti aldım ve biraz ilerleme kaydettikten sonra öğrendiğim 1 2 şarkı için davul kaydı yapmak istiyorum. Şimdi davulda USB to host , Aux ve Phones Output denilen girişler var. Anladığım kadarıyla benim kayıt yapmak için USB to Host girişini kullanmam gerekiyor ve gittiğim bir müzik mağazasındaki abi yazıcı kablosu olarak bilinen kablonun işimi göreceğini söyledi ben de aldım. Bu kabloyla bağlantıyı sağladım ve yamahanın ses yazılımını bilgisaya yükledim. Ama bir türlü nasıl kayıt yapacağımı çözemedim. Bir de davuldaki tomların trampetin vs sesini tonunu değiştirebilen yazılımlar olduğunu duymuştum ama bunları da bir türlü bulamadım. Kayıt için Reaper diye bir uygulama indirdim ama uygulama inanılmaz karışık ve davuldaki sesi oraya veremedim hiçbir şekilde. Bu işlerin nasıl olduğunu özet geçebilecek biri var mı ? Bu dediklerimi yapmak için ek bir donanıma daha da mı ihtiyacım var. Forumlarda ses kartlarından vs bahsedildiğini duydum. Şimdiden teşekkürler.
    ÖZET: davul setime yazıcı kablosu olarak bilinen kablodan aldım Reaper adlı uygulamayı indirdim ama kayıt yapamıyorum ve yardım arıyorum

• audacity kullanmıştım zamanında aux girişine iki ucu erkek kabloyu baglıyorsun programdan davulu kaydedip.üstüne müziği ekliyorsun. ya da müziği ekleyip kayda basıyorsun direk üstüne yazıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.