Yüzbaşı
13 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar, 2017 yılında bu forumda çok fazla zaman geçirmiştim. Şimdi ise bu işlere baya uzak kaldım ve kardeşim için kaynak kitap arıyorum. Tüm dersler için Kolay-Orta seviyede video çözümlü ( bu kısım çok önemli) soru bankaları , konu anlatımlı kitaplar arıyorum. Bu zamanlarda alabileceğimiz en iyi kaynaklar nelerdir, kaynak önerebilir misiniz ?

Merhabalar, 7 senelik laptopla low ayarlarda 60 fps çabalı maceramdan sonra kendime 1080p 144hz oyunculuk için 4 5 yıl yavaş yavaş ayar düşürerek götürecek bir sistem toplamaya karar verdim. Başkası söylemeden ben söyleyeyim, yeni nesil ekran kartlarını beklemek istemiyorum çünkü arada daha 4 ay var ve evde geçen yaz tatilinde dayanamam muhtemelen :). Fazla uzatmadan aklımdaki sistemi yazayım:

İşlemci :Ryzen 5 3600
Anakart : MSI B450 Gaming Plus MAX
Ram : 2x Team t force vulcan 3200mhz cl 16
Ekran kartı: MSI RTX 2060 Gaming Z
Depolama : Seagate barracuda 1 TB HDD+ Crucial MX500 500 GB SSD
Güç kaynağı:
FSP HYDRO 600 600W 80+ BRONZE psu veya High Power 600W Performance GD 80+ Gold Güç Kaynağı Kararsızım.
Kasa : Kasa konusunda kararsızım ama Dark Guardian veya Coolermaster MB511 almayı düşünüyorum.
Monitör : AOC 24 G2U 1080P 144Hz
Öneri ve yardım beklediğim konular şunlar:
1- Sistemde herhangi bir dengesizlik veya kötü bir şey varsa söylemeniz
2- Şu anda çok iyi bir fiyata MSI RX 5700 Gaming X modeli var ama AMD ekran kartları beni gerçekten korkutuyor. 0 sorun ile kullanacağımı bilsem kesinlikle amd ekran kartı alıcam ama şu anki durumda Ray tracing, DLSS ve sorunsuz deneyim için rtx serisine daha yakınım.
3- Üst seviye bir RTX 2060 mı almalıyım yoksa düşük seviye bir RTX 2060 Super mi ? super kanadında alabileceğim en ucuz model şu anda Gigabytein Windforce OC modeli. Okuduğum kadarıyla sıcaklık önemli bir faktör ve bu yüzden kendimi msi 2060 gaming z'ye daha yakın hissediyorum
4- Kasa ve PSU konusunda da genel önerilerinizi alabilirim
NOT : OC ile ilgilenmiyorum, ilerde ilgilenir miyim bilmiyorum. Sisteme ek olarak birkaç ay içinde CPU soğutucu ve ek fan almayı düşünüyorum. Herkese iyi forumlar.
Herkese Merhaba, ben bir sistem toplamak istiyorum ve parçalar aşağı yukarı belli. Kasa ve psu'da ise kafam biraz karışık doğrusu. Sistemim şu şekilde :
Ekran Kartı : MSI RTX 2060 GAMING Z 6G
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600
Anakart : MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
RAM: 2 TANE Team T-Force Vulcan Z RED 8 GB DDR4 3200 Mhz
Hard Disk :Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk
SSD: Crucial 500 GB MX500
Monitör : AOC 24G2U
Hava akışı iyi ve mümkünse çok büyük olmayan bir kasa istiyorum. RGB hastalığım yok. Önemli olan performans ve mümkünse fanlarla beraber gelmesi kasanın. PSU olaraksa aklımda High Power 600W Performance GD 80+ Gold Güç Kaynağı var. Sizin önerileriniz nelerdir ? Teşekkür ederim.
Herkese merhabalar benim cok salakca bir problemim var. Gecenlerde laptopuma denemek icin tabletler icin olan kablosuz klavyelerden baglamistim, bu gece pcyi resetledigimde laptop klavyesinin calismadigini gordum. Internetteki Aygit yoneticisinden klavyeyi kaldir resetle gibi seyleri denedim ama malesef sonuc vermedi ? Bir fikri olan var mi ? Ne yapabilirim ? Bu arada bluetooth klavye ile hala calisabiliyor.
Laptop modeli Asus N56VZ S4402-H , windows 10 yuklu
merhaba arkadaşlar , 1 2 ay öncesinde yamaha dtx400k davul seti aldım ve biraz ilerleme kaydettikten sonra öğrendiğim 1 2 şarkı için davul kaydı yapmak istiyorum. Şimdi davulda USB to host , Aux ve Phones Output denilen girişler var. Anladığım kadarıyla benim kayıt yapmak için USB to Host girişini kullanmam gerekiyor ve gittiğim bir müzik mağazasındaki abi yazıcı kablosu olarak bilinen kablonun işimi göreceğini söyledi ben de aldım. Bu kabloyla bağlantıyı sağladım ve yamahanın ses yazılımını bilgisaya yükledim. Ama bir türlü nasıl kayıt yapacağımı çözemedim. Bir de davuldaki tomların trampetin vs sesini tonunu değiştirebilen yazılımlar olduğunu duymuştum ama bunları da bir türlü bulamadım. Kayıt için Reaper diye bir uygulama indirdim ama uygulama inanılmaz karışık ve davuldaki sesi oraya veremedim hiçbir şekilde. Bu işlerin nasıl olduğunu özet geçebilecek biri var mı ? Bu dediklerimi yapmak için ek bir donanıma daha da mı ihtiyacım var. Forumlarda ses kartlarından vs bahsedildiğini duydum. Şimdiden teşekkürler.
ÖZET: davul setime yazıcı kablosu olarak bilinen kablodan aldım Reaper adlı uygulamayı indirdim ama kayıt yapamıyorum ve yardım arıyorum
dereceler var mi , ve hangi sene gibi gelmis ??
Herkese geçmiş olsun.
Gramer/vocab soruları kolaydı . ben sadece etik guidelines sorusunda zorlandım onu da within yaptım umarım doğrudur.
Boşluk doldurmalar klasikti bence geçen yıldan kolaydı
Şu durumda ne dersin soruları genel olarak kolaydı sadece arkadaşının geç kaldığındaki criticism cümlesinde zorlandım.
En yakın cümle , türkçe - ing yakın çeviri ing-türkçe yakın çeviri soruları bana geçen yıla göre baya zor geldi.
Paragraf soruları ortalamaydı , müşterilerin mutlulugu ile ilgili olan ve kasklı metinin soruları bana biraz zor geldi.
Anlam bozma soruları basitti.

En çok fosilli soruda zorlandım 10 kere değiştirdim onu da Despite the fact ile başlayan cümle yaptım.
Başka yorum yapacak var mı sizlerin nasıl geçti
patlıyo muyuz
Hayatımda gördüğüm en saçma sınav süresi bu sınav içindi. Tamam sebebi sözel tm beraber yapmak isteyenlere süre vermekti ama tek bir alan çözcekler için süre aşırı fazlaydı . Süre faktörü tamamen ortada kalktı bu sınavda ve ortalamaya yakın olan mat sınavı için bu çok kötü bir şey bence.
Herkese geçmiş olsun
Edebiyat : MALESEF kolaydı hep bilinen eserler sorulmuş zor diyebileceğim 2 3 soru vardı onlar da eser karakter soruları vs idi malesef tmciler edebiyat kısmından çok öne cıkamayacak benim görüşüme göre. Kadın yazarlar tiyatrocu filan hiç sormamışlar
Tarih : 1 2 soru dışında oldukça zordu. Tmcilerin birbirlerini eleyeceği kısım muhtemelen tarih olacak. Sorular bilgi ağırlıklı ve inceydi.
Coğrafya : Hayal kırıklığıydı , sorular oldukça basitti zor bir soru hatırlamıyorum.

MATEMATİK : geçen seneki lys matematiğe seviye olarak çok yakındı zorlayıcı birçok soru vardı geometri de ortalamaydı bana göre. Polinom soruları fonksiyon soruları zorlayıcıydı. İntegral türev limit geçen yılki gibi ortalamaydı. Kolay bir test asla değildi matematik bu sene de belirleyici faktör olacak muhtemelen.

SONUÇ : edebiyat sınavı FİYASKOYDU tarih coğrafya o kısmı biraz toparladı ama tmciler farkı tarihten ve matematikten koyabilirse koyar bence.
Bir şey daha eklemek istiyorum tyt/ayt sistemi bence çok kötü bir sistem 2 yıl boyunca çalışan insanları 40 soruluk sosyal 20 soruluk edebiyat testiyle sınamak bana aşırı mantıksız geliyor. 100lerce deneme 2 3 soru bankası bitirip 10 tane en yaygın eser sorusu sorulması insanlarla dalga geçmek gibi bir şey bence. Aynısı matematik için de geçerli. ÖSYM ya müfredatı daraltmalı ya da eski sisteme geri dönmeli. Bu BÖYLE devam ederse benim ileriki senelerde gireceklere olan tavsiyem sadece matematik denemesi çözmeleri edebiyat coğrafya filan hiç bakmamaları olur. Herkese geçmiş olsun tekrardan
Hakkında
Forum İmzası:
boun iktisat
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.013
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 58.281 (Bu ay: 118)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 928 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.