Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: live2lift

kulplu subwoofer hoş olmuş ya

Alıntıları Göster
    arabistanın nedendir bilinmez çekiciliğinde bir artış oldu sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terms

zapatero & asükrümercan

5007 den upgr. başka bahara inş. 2011 mesela...

Öncelik projeksiyon da!

Alıntıları Göster
    Okuduğum kadarıyla Yamaha avr lerin ses karakteri yabancı forumlarda "warm" olarak tanımlanıyor. Özellikle "bright" değil "warm" deniyor.
    Fakat bizim forumda genelde "sıcak" değilde "parlak-süslü" olarak tanımlanmakta. Böyle tanımlandığında sanki olumsuz bir etki yaratıyor. Yüksek modellerde ses "flat- about flat" deniyor.
    Kullanıcıları nasıl tanımlar bu Yamaha nın ses karakteristiğini? Yani "sıcak" mı doğrudur, "parlak" mı doğrudur?

Edit:imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi family guy -- 24 Mart 2010; 12:32:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: family guy

Okuduğum kadarıyla Yamaha avr lerin ses karakteri yabancı forumlarda "warm" olarak tanımlanıyor. Özellikle "bright" değil "warm" deniyor.
    Fakat bizim forumda genelde "sıcak" değilde "parlak-süslü" olarak tanımlanmakta. Böyle tanımlandığında sanki olumsuz bir etki yaratıyor. Yüksek modellerde ses "flat- about flat" deniyor.
    Kullanıcıları nasıl tanımlar bu Yamaha nın ses karakteristiğini? Yani "sıcak" mı doğrudur, "parlak" mı doğrudur?

Alıntıları Göster
    yamaha parlak ve sert seslidir. neredeyse hep öyledir.yani warm dense azcık hani diyeyim.sıcak ses lambalı ve bazı mosfet kullanan amplilerde
    sıcak sesden bahsedilebilir ki katılırım.
    yamaha hangi modellerden bahsedildiği önemlidir.lakin markaya peşin peşin genelleme yapılamaz....

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

yamaha parlak ve sert seslidir. neredeyse hep öyledir.yani warm dense azcık hani diyeyim.sıcak ses lambalı ve bazı mosfet kullanan amplilerde
    sıcak sesden bahsedilebilir ki katılırım.
    yamaha hangi modellerden bahsedildiği önemlidir.lakin markaya peşin peşin genelleme yapılamaz....

Alıntıları Göster
    Bu aralar bitpazarına nur yağıyor herhalde, Jurassic Park flagship konuları arasında ben yine de güncel flagship receiver multi zone konularından devam edeyim..

Bildiğiniz gibi sistemime 13 hoparlor yerleştirip altyapıyı hazır hale getirince sıra source düzenlemeye gelmişti.

İkinci ve 3.zone'lar için müziği genelde pc'den aktarıyordum ama pc kontrolü logitech ile wireless extender ile bile yeterli olmadığı için net üzerinden tüm müzik kontrolünü nasıl sağlarım diye düşündüm. Z11 net bağlantısında windows media center kontrolünü yapabiliyor ama itunes kontrolü yok. Tüm lossless file'ları WMC'a da geçirmek istemedim. Sonunda WMC'a geçirsem bile pc bağımlılığı devam edecekti. USB'ye hard disk bağladım ama lossless file olarak bir tek WAV file'ını tanıdı.

Bende tüm apple lossless formatlı muzik CD'lerini ayrı bir hard disk'te WAV file haline dönüştürdüm. Hard disk'i de USB'den Z11'e bağladım böylece her zone için net üzerinden müzik işini hallettim. (115 gb apple lossless format, WAV lossless olunca 180 gb yer tuttu)

Bu şu açıdan önemli yine bildiğiniz gibi digital input'ları diğer zone'lara aktaramıyorduk yayın haklarından dolayı (tek zone optik/koaksiyel aktarım hariç ), bu sebeple Z11 Dac'larını kullanamadığımdan Dacmagic almıştım. USB bağlantısında ise AVR Dac'larını kullanarak tüm zone'lara müzik aktarmak mümkün. Hatta bugün yaptığım denemede USB müzik, Dacmagic bağlantılı kaynaktan daha iyi sonuç verdi.

USB bağlantının tek kötü yanı albüm seçimlerinde yavaş davranması.

Bu arada ek bir bilgide Digiplus anladığım kadarı ile her firmware update'te yayın hakları açısından firma lehine bizim aleyhimize çalışıyor. Önceleri komponent bağlantı ile kayıt edilmiş HD yayınları diğer zone'lar da rahat seyrederken şu anda sesi kıstı, görüntü var ama ses yok....

• Parlak ve sert karakterli. Yani tam benlik

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: kasif@

Parlak ve sert karakterli. Yani tam benlik

quote:

Alıntıları Göster
    Yamaha'larda teknolojik yeniliklerin sonu yok.... Tüm sistemi iphone'dan kumanda etmek te mümkün.. Gerçi bu hanımın iphone'u bana çok hitap etmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Yamaha'larda teknolojik yeniliklerin sonu yok.... Tüm sistemi iphone'dan kumanda etmek te mümkün.. Gerçi bu hanımın iphone'u bana çok hitap etmiyor...

Alıntıları Göster
    vay ne güzel ekolayzır. ((:

• quote:

vay ne güzel ekolayzır. ((:

Alıntıları Göster
    Her modeli kumanda ediyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

Network bağlantılı olanları, Z7, 3900. (2065'den emin değilim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

Network bağlantılı olanları, Z7, 3900. (2065'den emin değilim)

Alıntıları Göster
    vay be adamlar neler yapıyorlar yahu sasmamak elde degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

vay be adamlar neler yapıyorlar yahu sasmamak elde degil

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, BD forumundan bir arkadaş sistemini satıyor. yamaha rx-v 1800.......2500tl
    İlgilenenler için link
  • quote:

Arkadaşlar, BD forumundan bir arkadaş sistemini satıyor. yamaha rx-v 1800.......2500tl
    İlgilenenler için link

Alıntıları Göster
    Daha once Bravoecho ile forumda konusmustuk, ortalama bir external Dac'mi yoksa AVR dac'larimi muzik icin daha iyidir diye.

Ben bir suredir pc-dacmagic-avr ile hard disk-AVR mukayesesi yapiyorum, dun aksam hanima da dinlettim, hard disk-AVR cok daha detayli, zengin ses veriyor.

Dacmagic icin konusursak, en azindan benim Z11'in daclari veya genel muzik setup'i daha iyi.

Bu muhtemelen Naim dac ve daha ust sinif dac'lar icin ise tam tersidir..

• quote:

İlgilenenler için link

Ben benim 1800'ü İstanbul içi alıcı varsa, elden teslim etmek şartıyla 2000 TL. ye veririm.Metalik renkte.Sıfır ayarında cihazdır.Kutusu, kitapçığı herşeyi mevcut.İlgilenen olursa PM atsın.
    2500 TL. ye sanırım şu an 2065 alınır.Bir iki ay evvel GSA orhan bey'e sorduğumda buna benzer bir fiyat söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb
    Pratisyen lazımsa ben geleyim.
    Bu arada benim cihazlar, eklemeyi başarabildiysem aşağıda.

sistem şık, iyi günlerde kullan doktor...
    Özellikle danteller, verilen emekten mütevellid, ayrı bir hava katmış görüntüye,
    Belirtmeden içim rahat etmedi
    Selamlar...
  • quote:

Aşağıya jamos506 nın surround ları ile 15 yıllık stereo Kenwood 6 ohm. hoparlörlerin resimlerini koydum. Eski hop.ların yanında jamo surroundları birşeye benzetemediğim için onları backsurround a bağladım, kenwoodları ise surround yaptım. 7+1 film olduğu zaman kenwoodları öne çekiyorum. Fikri olan varsa böyle daha iyi olmamış mı? Bir de yamahayı kumandadan kapattığımda bazen standbyı gösteren kırmızı ışık yanmıyor ancak bu haldeyken de kumanda dan açabiliyorum, niye ki? Bir sonraki aşama ise hanım bu sistemi epey benimseyince, jamonun daha üst sınıf bir çift hop.unu öne öndekileri surrounda, surroundaki kenwoodu back a ve minik jamoları da preference fronta çekmek istiyorum, nasıl olur.

** Son resmi ekleyemedim. Hata veriyor sürekli, resmi sonra eklemeye çalışırım.
    EDIT: Resim hala ekleyemedim.

****Bu kez başardım resim eklemeyi; Üstteki düşüncem güzel olmaz mı? 15 yıllık kenwoodlar dururken nerden almışım jamoları Frontların yerine bile koysam olacak neredeyse...

Bu arada @kursad_75, yanılmıyorsam resimdekiler özel el işi değil. Yoksa nerde rahmetli anneannemin tığ ile yaptığı oyalar...

• quote:

Bir de yamahayı kumandadan kapattığımda bazen standbyı gösteren kırmızı ışık yanmıyor ancak bu haldeyken de kumanda dan açabiliyorum, niye ki?

HDMI pass through aciksa, HDMI input'lu kaynak seyrederken cihazi kapatirsaniz kirmizi isik yanar ve pass through calisir, diger inputlarda kapatirsaniz kirmizi isik yanmaz ve pass through calismaz ama uzaktan kumanda calisir. Belki bu sebeptendir. (Benim 565'te boyle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 3 Nisan 2010; 9:15:10 >
  • quote:

quote:

Aşağıya jamos506 nın surround ları ile 15 yıllık stereo Kenwood 6 ohm. hoparlörlerin resimlerini koydum. Eski hop.ların yanında jamo surroundları birşeye benzetemediğim için onları backsurround a bağladım, kenwoodları ise surround yaptım. 7+1 film olduğu zaman kenwoodları öne çekiyorum. Fikri olan varsa böyle daha iyi olmamış mı? Bir de yamahayı kumandadan kapattığımda bazen standbyı gösteren kırmızı ışık yanmıyor ancak bu haldeyken de kumanda dan açabiliyorum, niye ki? Bir sonraki aşama ise hanım bu sistemi epey benimseyince, jamonun daha üst sınıf bir çift hop.unu öne öndekileri surrounda, surroundaki kenwoodu back a ve minik jamoları da preference fronta çekmek istiyorum, nasıl olur.

****Bu kez başardım resim eklemeyi; Üstteki düşüncem güzel olmaz mı? 15 yıllık kenwoodlar dururken nerden almışım jamoları Frontların yerine bile koysam olacak neredeyse...

Bu arada @kursad_75, yanılmıyorsam resimdekiler özel el işi değil. Yoksa nerde rahmetli anneannemin tığ ile yaptığı oyalar...

kenwood çok hoş duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

quote:

quote:

kenwood çok hoş duruyor

Alıntıları Göster
    satılık YAMAHA RX-V1800
    Arkadaşlar satılık film ve cihazlarım var ilgilenenler telefonla yada özelden mesajla ulaşabilir...

cihazlarımın tamamı 0 ayarındadır,paketten yeni çıkmış 0 larından ayırt edilemez,çiziksizdirler...
    -YAMAHA rx-v 1800..(siyah renk).....2500tl(satış siteleri üzerinden)......2250(nakit birebir)
    -samsung hd850dvd player.(gri)....100tl(kutusuz sıfır)
    -kef iq1 hoparlör(birçift)-siyah renk...700tl
    -fase pfm300 hı-end stereo müzikamfisi...700tl
    .....stereo sistemimi tamamen bitiriyorum,receıver ise daha ucuz düşük bir model alıcam.....
    ürünleri gg yada sahıbınden gibi satış siteleri üzerindende satarım...

ilgilenenler için tekrar yazayım ürünleri paketten yeni çıkmış cihazlarla ayırt edemessiniz..........

eskişehideyim isteyenler gelip görebilirler......
    filmler,
    -son samuray bluray 25tl
    -köstebek bluray 25tl
    -wolverine bluray 25tl
    -hızlı öfkeli 4 15tl

-bourne supremacy(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl
    -rıddıck2(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl
    -hızlı öfkeli tokyo(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl

blurayler türkiyeden alınmış orjinal bandrollü türkçe dublaj ve altyazılı..
    satılık yada takaslık,hepsini alana kargo benden,

demir buran dmrbrn@mynet.com
    vodafone-0536 319 33 14
    avea-0507 657 05 19

• quote:

Orijinalden alıntı: dmrbrn

satılık YAMAHA RX-V1800
    Arkadaşlar satılık film ve cihazlarım var ilgilenenler telefonla yada özelden mesajla ulaşabilir...

cihazlarımın tamamı 0 ayarındadır,paketten yeni çıkmış 0 larından ayırt edilemez,çiziksizdirler...
    -YAMAHA rx-v 1800..(siyah renk).....2500tl(satış siteleri üzerinden)......2250(nakit birebir)
    -samsung hd850dvd player.(gri)....100tl(kutusuz sıfır)
    -kef iq1 hoparlör(birçift)-siyah renk...700tl
    -fase pfm300 hı-end stereo müzikamfisi...700tl
    .....stereo sistemimi tamamen bitiriyorum,receıver ise daha ucuz düşük bir model alıcam.....
    ürünleri gg yada sahıbınden gibi satış siteleri üzerindende satarım...

ilgilenenler için tekrar yazayım ürünleri paketten yeni çıkmış cihazlarla ayırt edemessiniz..........

eskişehideyim isteyenler gelip görebilirler......
    filmler,
    -son samuray bluray 25tl
    -köstebek bluray 25tl
    -wolverine bluray 25tl
    -hızlı öfkeli 4 15tl

-bourne supremacy(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl
    -rıddıck2(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl
    -hızlı öfkeli tokyo(hddvd-türkçe dublaj yada altyazı yok) 10tl

blurayler türkiyeden alınmış orjinal bandrollü türkçe dublaj ve altyazılı..
    satılık yada takaslık,hepsini alana kargo benden,

demir buran dmrbrn@mynet.com
    vodafone-0536 319 33 14
    avea-0507 657 05 19

Alıntıları Göster
    @demir
    sat sistemi.temiz
    iş.
    hep dediğim şeydir kendime
    basitinden bir 300TL sistem kurmak üzereyim.tıngır mıngır gideceğim. bakayım sende ki aynı mantık mı?

• quote:

@demir
    sat sistemi.temiz
    iş.
    hep dediğim şeydir kendime
    basitinden bir 300TL sistem kurmak üzereyim.tıngır mıngır gideceğim. bakayım sende ki aynı mantık mı?

Alıntıları Göster
    300 tl. lik sistem tatmin edermi mesele bu.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.