Şimdi Ara

Yalnızca evde çalışarak nasıl göbek eritilir? Uzmanlardan yardım istiyorum! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
141.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu göbek sorunu bende de mevcut
    bira göbeği diye farzediyorum, çok haraketli bir yaşantım yok evdeyim genelde.
    Diyet ve rejim yapabileceğim bir şey gibi durmuyor

Ben sadece bu göbeği nasıl biraz kontrol altına alabilirim. Yani baklava karın kasları falan o tarz şeyler zaten yılların çalışmasını gerektiriyor farkındayım öyle bir amacım yok sadece biraz düzlesek bana yetecek

acaba şöyle bir mekik aleti benim işimi görür mü?
    http://www.hepsiburada.com/delta-ab-rocket/productDetails.aspx?categoryid=355453&productid=spordelta123

benim gördüğüm kadarıyla sırt üstü yatarken yapılacak bir kaç bacak hareketi yeterli gelir deniyor ama kenarda böyle bir aletin durması beni de gaza getirir diye düşünüyorum
    Mekik işi benim için boşa kürek çekmek mi olur? faydasını görür müyüm?

• kardiyo gerek arkadaslar size
    yani kosmadan saglıklı sekilde yağ eritemezsiniz.. ya sahile inin ya da imkan varsa spor salonlarına yazılın
    mekik sadece bir bölgeyi calıstırır sonucta ,sen hic ,hic biryerinde kas olmayan adamın karnında baklava gördün mü
  • quote:

hic biryerinde kas olmayan adamın karnında baklava gördün mü

yukarıdaki mesajımda zaten baklava karın gibi bir amacım olmadığını belirtim. Anlaşılmaması için tekrar söyleyeyim. Öyle bir amacım yok.

Şu 1.5 - 2 ay çalışma amaclı kendime hergün 1-2 saat ayırabilirim ve şu göbeği kontrol altına almak istiyorum. Mekik çekmek işimi görür mü diye sormuştum

Ha koşmak derseniz zaten hergün en az 2 km yürüyorum. Yürüme durumunda kalıyorum. Onun haricinde evde hareketsiz bir yaşamım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatal1ty89

quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

Mekikle olacak is degil bu. Imkanin varsa eve bir kosu bandi al. Kosu ya da yuruyus yapman lazim cunku. Mekikden once kardiyo yapman lazim. Mekik gobek eritmez. Ayrica yaglar kasa donusmez. Eve kosu bandi alma imkanin yoksa disarda kosu ya da yuruyus yapabilirsin. Hele ki gunde 1000 tane mekik cekmeye kalkma. Muhtemelen cekemezsin zaten ama olurda cekersen 1-2 gun boyunca karninda cok kotu agri olur. Hic hareket edemezsin.

İyi de hocam, nasıl olacak o zaman? Mekik benim bildiğim karın kaslarını çalıştırır yahu. Mekikle olmayacaksa nasıl olacak bu iş? Koşu bandı alamam kardeş. Dışarıda da koşamam, çünkü çalışıyorum. Uzun mesafe yürürüm anca. Takım elbiseyle koşacak halim yok herhalde

1000 mekik yaş zaten. Benim hedefim şimdilik günde 200. Dün gece yüz tane çektim, ölüyorum sandım Yalnız mekikte nasıl bir hikmet varsa, karnımı hala ister istemez kasıyorum yahu

Evet, mekik karin kaslarini calistirir. Ancak sen karin kaslarinin calismasini istemiyorsun ki. Sana lazim olan sey kilo kaybetmek, ve gobeginden kurtulmak. Bunun icin kosu,yuruyus,bisiklet surme gibi seyler yapman lazim. Istersen gunde 1000 mekik cek, gobegin oldugu yerde kalir. Cunku BOLGESEL YAG YAKIMI diye birsey kesinlikle YOKTUR. Surekli mekik cekersen gobeginin altinda karin kaslarin olusur. Dokununca hissedersin ama gozukmezler. Daha da kotusu ordaki karin kaslari gelistigi icin gobegi daha da disari iterler, ve daha gobekli gorunursun. Kilo verip, yag yakmak istiyorsan kardiovaskuler haraketler olarak tabir edilen seyleri yapman lazim. Bunlar nedir? Onceden de dedigim gibi kosu yapmak,yurumek,bisiklet surmek. Daha baska seyler de var ama yapabileceklerinin en kolayi bunlar. Eger bunlari yapamazsan istediklerine de ulasman zor. Istersen gunde 200 tane mekik cek, ve dene. Ama sonra zamanini bosa harcadigini anlayinca pisman olma.

@Temren
    Kosuyorsan sorun yok. Kosmadan kilo veremezsin. Bogazindan keserek verirsin bu da zararli olur. Verdigin kilolarin hepsi su olur ve bu kilolari geri almasi daha kolaydir. Madem kosuyorsun mekik de cekersen tabi ki yararini gorursun. Hatta sinav falan da cek. Bu tur sporlari yapmak en iyi spor salonunda oluyor. Bir spor salonuna gidebilirsen cok iyi olur. Haftada 3-4 gun yeter. Ayrica tum bunlarin yaninda beslenmene de dikkat etmek gerekiyor.

Ayrica hic kas olmayan birinde de cok kolayca baklava olabilir. Baklava cok mekik cekip,agirlik calisinca degil yag oraniniz belli bir oranin altina inince ortaya cikar, ve karin bolgesindeki yaglardan kurtulmak en zorudur. Yag orani %10un altina inmedikce baklavalarin cikmasi cok zor. %9,%10 gibi bir yag oranina sahipseniz,ve karin bolgesini de calistiriyorsaniz baklavalar gozukur. %5,%6 yag oranina sahipseniz karin bolgesini hic calistirmasaniz bile baklavalar gozukur cunku insanlar da zaten karin kaslari mevcut. Calisarak daha belirgin hale getirebilirsiniz ya da yag oranini azaltarak mevcut olani ortaya cikartirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 22 Temmuz 2009; 7:48:54 >

• Edit: Yanlıs bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 24 Temmuz 2009; 10:27:39 >
  • yağ oranı nedir tam olarak? bunun bir formülü mü var yoksa gidip kan testi gibi bir şey mi yaptırıyoruz?

Ben çok kilolu değilim(yani öyle olduğumu farzediyorum), yaş 24, kilo 71, boy 1.74. bacaklar, kollar falan da zayıf denilebilir. ama göbek var biraz. ben kendi olayımı kilo verme bağlamında düşünmüyorum, sadece göbeği biraz şekle sokma olarak değerlendiriyorum. Burada bir mantık hatasımı yapıyorum yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 22 Temmuz 2009; 18:36:41 >
  • Arkadaşlar peki koşu yerine ip atlasak olur mu?

Ben evde şöyle yapıyorum:

Sabah kahvaltıdan önce mekik çekiyorum 20 tane falan. Çünkü kahvaltıdan önce yapılan hareketler yağları en çok eriten hareketlermiş. Kahvaltı yapıyorum. Öğlen ip atlıyorum evde 100 - 200 adet dışarı çıkıp koşmak yerine. Gecede 20 adet mekik çekiyorum

Birazcık basit galiba. Sizce bu yaptıklarımla eritebilir miyim göbeği mi?
  • Ben oturarak göbek eritiyorum. Günde 2 öğün yemek ye. Mesela gece 4-5 yap. Öğlen 2-3'de kahvaltı yap zaten akşam yemeğine anca acıkıyorsun. Zaten bir süre sonra yemekten de soğuyorsun yiyemiyorsun. İlk başta açlığa dayan gerisi gelir. Bir de mekik falan çekersin gider göbecik.
  • Herkes cardio diyo ama evdede mekik ve şınavla da olur bence.İyi bi diyet ve düzenli mekikle olur.Sırf diyet yaparakda kilo verilebilir ama hızlı ve sağlıklı sonuç için mekik 4ever
  • @ImbaLanceD

quote:

Vücut her hareketi için enerjiye ihtiyac duyar. Göz kırpmaktan tut ağır birşeyi kaldırmaya kadar. Enerjinin birimi kaloridir. Kilo verme olayı şu mantıkla çalışır. Günde vücudunuza 2000 kalori kazandıracak gıdalar aldınız diyelim. Eğer siz 2500 kalori harcarsanız günlük 500 kalori aldığınızdan fazla enerji tüketmiş olursunuz. Vücut bu enerjiyi kendi depolarından kullanır.

Doğru.

quote:

Mekikve şınavda vücut için oldukça zor hareketlerdir. Bu hareketler esnasında oldukça fazla enerji harcarsınız. Yani mekik ve şınavlada hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz. Ama hem yağ yakıp hem kas yaptığınız için kiloyu yavaş verirsiniz. Ama sağlıklı ve deride asılmalar olmadan kilo verirsiniz.

Oldukça zor hareketler olduğu doğru, ancak kimler için zor? Sürekli mekik ve şınav çeken biri için sayısını arttırmadığımız sürece bir süre sonra bu tür hareketleri yapmak kolaylaşır. Yani kimler icin zor? Bu hareketleri sürekli yapmayanlar için zor. Sürekli yaparsanız gittikçe daha kolaylaşır. Evet, sürekli yapmayan biriyseniz harcadığınız enerji yüzünden hemen yorulursunuz. Hızlı bir şekilde yağ yakabilir misiniz? Hayır, şınav ve mekik hareketlerini uygulayarak çok fazla yağ yakamazsınız, ve birde hemen yorulursunuz. Mekik ve şınav kendi başlarına bir spor degil zaten. Ayrıca şınav çekerek sadece bir yere kadar kas yapabilirsiniz. Daha sonra ne kadar şınav çekerseniz çekin kaslarınızda gelişme olmaz. Deride asasılma diye birşey zaten yok. Bahsettiğin şey sarkma ise hangi spor yapılırsa yapılsın deri de sarkma olmaz zaten. Ancak spor yapmazsanız sarkma olur.

quote:

Kardiyo dediğiniz sistem yanılmıyorsam kalbi hızlandırarak metabolizma hızını artırma yönetmiyle zayıflamaktır. Bu sistemlede kilo verilir. Ama mantığı yağ yakmak üzerine kuruludur. Yani yağların altına kas yoksa. Bu şekilde kilo verdikçe deriniz sarkmaya başlar ve kassız vücudunuz yavaş yavaş ortaya çıkar. Tabi kimse bunu istemez

Yanlış. Hepsi yanlış. Kardiyonun metabolizmayı hızlandırmak ile bir alakası yok. Kardiyo kardiyovasküler çalışmadan gelir. Koşmak, yürümek, ve bisiklet sürmek kardiyonun temelidir. Basketbol oynarken, futbol oynarken, yürürken hep kardiyovasküler çalışma yapmış oluyorsunuz zaten. Metabolizmayı hızlandırmak ise günde 8-9 öğün yemek yiyerek olur, ancak bu öğünlerde fazla yemek yemeyeceksiniz tabi ki. Böyle bol bol yerseniz vücut kendi kendine diyecek ki bana sürekli depodan yemek geliyor ben bu depodakileri yakayım ne de olsa birazdan yeni yemekler gelecek. Bu sayede yediklerinizi çabuk yakarsınız. Tabi ki metabolizmayı hızlandırmak öyle 1-2 günde olacak şey değil. Gelelim bu sistemin "mantığına". Tabi ki de bu sistemin mantığı yağ yakmak üzerine kuruludur. Başka ne üstüne kurulacak? Kilo vermenin en iyi yolu yağ yakarak vermektir. Kendinizi aç bırakıp su kaybederek kilo vermek daha mı iyi? Yağ yakarak kilo verebilirseniz ne mutlu size. Yağ yakarak kilo vermeniz için de spor yapmaniz gerekli. Bu sporlara da kısaca kardiyo diyebilirsiniz işte. Son cümlen ayrı birşey zaten. Insanların her birinde belli bir miktar da kas vardır. Bu dünya da hiç ağırlık çalışmamış, hic kas çalışmamış insanlar var. Sen, şimdi onlarda kas olmadığını mı düşünüyorsun? Yağ yakıp, yağ tabakasından kurtulursan sarkma diye birşey olmaz. Sarkma olması için hic spor yapmadan sadece yemek yemeyi keserek kilo vermeye çalışırsan sarkma olur. Bunun nedeni de o kiloları yağ olarak degil su olarak verdiğiniz icindir. Ayrıca birşey sormak istiyorum. Kardiyo yapınca yağ yakılıyor, tamam doğru. Sen bundan kötü birşeymiş gibi bahsetmişsin. Peki, mekik veya şınav çekince ne yakılıyor? Benzin falan mı?

Yani kısaca bir insan günde 1000 tane mekik çekse de bu onun göbeğinden kurtulmasına yetmez. Bu iş sadece mekikle,şınavla bitseydi dünya da kimsede kilo problemi olmazdı. Kardiyo yapmadan adam gibi yağ yakamazsınız. Adam gibi yağ yakamazsanız göbeğinizden de kurtulamazsınız.

quote:

Kendi önerim. Kilo vermek isteyen biri ciddi bir şekilde bu olaya odaklanmalı. Yani bir spor salonuna gidip( evdede olabilir.) Birkaç ay hem vücut çalışmalı hemde koşu yapmalıdır. Bu sayede kısa bir sürede manken olacak kadar değil ama hayallerinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz. Tabi kilo verdikten sonra spor tamamen bırakılmamalıdır. Bu yapılan en büyük yanlıştır. Vücudu spora alıştırıp sonra sporu kesmek yağ depolamayı hızlandırır. Kilo verdikten sonra düzenli koşar, yüzer veya bisiklete binersiniz. Ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşarsıız..

Bunlar da doğru. Tek ekleyebileceğim şey çok kısa süreler içinde büyük değişiklikler beklemeyin. Bu tür şeyler sabır işidir. Spor salonuna gidip, 1-2 ay sonra bu bir işe yaramıyor diye bırakan bir sürü kişi var. Onlardan biri olmayın. O zaman bir ömür boyu o şikayetçi olduğunuz göbeğinizle yaşamak zorunda kalırsınız.

• Son olarak herhangi bir sorununuz varsa bunun cevabını konu dışında aramayın. Forumun Sağlıklı Yaşam bölümune gelin. Orda sorularıza yanlış cevaplar almazsınız. Konu dışında alacağınız mesajlar sadece kafanızın karışmasına sebep olur.

Ayrica bodyforumtr gibi daha bir suru kaliteli site var. Bu sitelerde tum sorulariniza yanit bulabilirsiniz. Hemde bu tur sitelerdeki herkes spor isiyle yakindan ilgilenmekte.

Bunu simdi buldum.

http://www.bodyforumtr.com/antreman/karin-kaslari-ile-ilgili-en-yaygin-mitler-a152.html

Bu linkde Mit #3u okursaniz benim bir onceki mesajimda ne demeye calistigimi anlarsiniz. Zaten ben demiyorum, arastirmalar bunu soyluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 23 Temmuz 2009; 8:10:16 >

• 1 . Sabahları 1 veya 2 limonu aç karnına bir bardak suya sık iç .. Yagların yakılmasına ve toksinlerin atılmasına faydası oldukça fazla

2 . Yedigin yemeklerde ve salatalarda sirke kullan - İtalyanlar öküz gibi yemesine ragmen sirke tüketimi yüksek oldugu için dal gibiler-

3 . Sauna .. bol miktarda limonlu su veya soda tüketip saunaya gidersen yag hücrelerinde bagıl halde bulunan su ve toksinleri ter yoluyla atarsın. Unutmayın vücuttaki yag hücresi sayısı ömür boyunca aynıdır ,artmaz sadece yag hücreleri büyür.

3. Bazı arkadaşlar şınav-mekik demiş bunları sadece günde belirli periyodlarla toplamda 100 adet çekersen faydasını görürsün fakat asıl olan vücudun hareketini arttırmak bunun içinse bol bol yürümek,koşmak, merdiven çıkmak ve imkan varsa yüzmek - yüzme ile vücuttaki tüm kaslar çalışır ve suyun soguklugu yag yakımını hızlandırır- Dikkat edin denizde tatilde 10 günden sonra vücudunuzda görsel değişiklikler başlar -tabii yüzüyorsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: nibur_n

Arkadaşlar peki koşu yerine ip atlasak olur mu?

Ben evde şöyle yapıyorum:

Sabah kahvaltıdan önce mekik çekiyorum 20 tane falan. Çünkü kahvaltıdan önce yapılan hareketler yağları en çok eriten hareketlermiş. Kahvaltı yapıyorum. Öğlen ip atlıyorum evde 100 - 200 adet dışarı çıkıp koşmak yerine. Gecede 20 adet mekik çekiyorum

Birazcık basit galiba. Sizce bu yaptıklarımla eritebilir miyim göbeği mi?

Mekiği günde 1 defa ve 3x30 şeklinde ve ip atladıktan sonra yap (çünkü vücutta yağ yakımı belli bir süre sonra başlıyor) ardından da bir miktar protein almalısın ki çalıştığın kaslar kendini yenileyebilisin.

Ayrıca rejim yapacaklara da öneriyorum: gün içinde mutlaka protein içeren gıdalar almalısınız ,yoksa uzun vadede proteinsiz bir beslenme programı sağlık sorunları oluşturacaktır.

• @ Y!g!T

Eğer 160 boyunda 110 kiloluk birisi sadece kardiyo hareketleriyle zayıflarsa dersinde sarkmalar olacağını söyledim. Sadece kardiyo hareketleriyle zayıflarsan birde gidip estetik uzmanlarından deri gerdirme ameliyatı olman gerekir. Eğer kilon aşırı değilse. Yanında kas geliştirici hareketler yapılmalı demek istedim. Yazdıklarımı nasıl yorumladın bilmiyorum ama. Göbek ve kollardaki deri asılmalarını önlemek için mekik ve şınav çekilmeli dedim.

Bu arada kardiyo tanımıma yanlış demişssin. Ben bu tanımı tahminlerime göre yaptım. Ama senin yaptığın tanımda hiçbir açıklama yok.
    quote:

Yanlış. Hepsi yanlış. Kardiyonun metabolizmayı hızlandırmak ile bir alakası yok. Kardiyo kardiyovasküler çalışmadan gelir. Koşmak, yürümek, ve bisiklet sürmek kardiyonun temelidir. Basketbol oynarken, futbol oynarken, yürürken hep kardiyovasküler çalışma yapmış oluyorsunuz zaten.

Kardiyovasküler dolaşım sistemi demek. Yağ yakımının sebebi dolaşım hızlanması değildir. Tahminime göre dolaşım hızlanması metabolizmayı hızlandırıyor. Araştırdım fakat siteler detaya inmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

@ Y!g!T

Eğer 160 boyunda 110 kiloluk birisi sadece kardiyo hareketleriyle zayıflarsa dersinde sarkmalar olacağını söyledim. Sadece kardiyo hareketleriyle zayıflarsan birde gidip estetik uzmanlarından deri gerdirme ameliyatı olman gerekir. Eğer kilon aşırı değilse. Yanında kas geliştirici hareketler yapılmalı demek istedim. Yazdıklarımı nasıl yorumladın bilmiyorum ama. Göbek ve kollardaki deri asılmalarını önlemek için mekik ve şınav çekilmeli dedim.

Bu arada kardiyo tanımıma yanlış demişssin. Ben bu tanımı tahminlerime göre yaptım. Ama senin yaptığın tanımda hiçbir açıklama yok.
    quote:

Yanlış. Hepsi yanlış. Kardiyonun metabolizmayı hızlandırmak ile bir alakası yok. Kardiyo kardiyovasküler çalışmadan gelir. Koşmak, yürümek, ve bisiklet sürmek kardiyonun temelidir. Basketbol oynarken, futbol oynarken, yürürken hep kardiyovasküler çalışma yapmış oluyorsunuz zaten.

Kardiyovasküler dolaşım sistemi demek. Yağ yakımının sebebi dolaşım hızlanması değildir. Tahminime göre dolaşım hızlanması metabolizmayı hızlandırıyor. Araştırdım fakat siteler detaya inmemiş.

Dostum attigin mesaj bu.

quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Bir yanlışım varsa düzeltin.

Bazıları mekikle şınavla kilo verilmez demiş.

Vücut her hareketi için enerjiye ihtiyac duyar. Göz kırpmaktan tut ağır birşeyi kaldırmaya kadar. Enerjinin birimi kaloridir. Kilo verme olayı şu mantıkla çalışır. Günde vücudunuza 2000 kalori kazandıracak gıdalar aldınız diyelim. Eğer siz 2500 kalori harcarsanız günlük 500 kalori aldığınızdan fazla enerji tüketmiş olursunuz. Vücut bu enerjiyi kendi depolarından kullanır.

Mekikve şınavda vücut için oldukça zor hareketlerdir. Bu hareketler esnasında oldukça fazla enerji harcarsınız. Yani mekik ve şınavlada hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz. Ama hem yağ yakıp hem kas yaptığınız için kiloyu yavaş verirsiniz. Ama sağlıklı ve deride asılmalar olmadan kilo verirsiniz.

Kardiyo dediğiniz sistem yanılmıyorsam kalbi hızlandırarak metabolizma hızını artırma yönetmiyle zayıflamaktır. Bu sistemlede kilo verilir. Ama mantığı yağ yakmak üzerine kuruludur. Yani yağların altına kas yoksa. Bu şekilde kilo verdikçe deriniz sarkmaya başlar ve kassız vücudunuz yavaş yavaş ortaya çıkar. Tabi kimse bunu istemez

Kendi önerim. Kilo vermek isteyen biri ciddi bir şekilde bu olaya odaklanmalı. Yani bir spor salonuna gidip( evdede olabilir.) Birkaç ay hem vücut çalışmalı hemde koşu yapmalıdır. Bu sayede kısa bir sürede manken olacak kadar değil ama hayallerinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz. Tabi kilo verdikten sonra spor tamamen bırakılmamalıdır. Bu yapılan en büyük yanlıştır. Vücudu spora alıştırıp sonra sporu kesmek yağ depolamayı hızlandırır. Kilo verdikten sonra düzenli koşar, yüzer veya bisiklete binersiniz. Ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşarsıız..

Burda 160,110 falan hic bir sey yok. Ayrica ilk yazdiklarin da yanlis sonra ki yazdiklarin da yanlis. Sadece kardiyo calismasiyla kilo verenlerde sarkma olacagini soyluyorsun. Bunun gercekle uzaktan yakindan alakasi yok. Ben kac yildir sporla ic iceyim ve spor salonuna gelip sadece kosu yaparak zayiflayan onlarca kisi gordum,tanidim. Kardiyo ile kilo vermek kadar saglikli baska bir kilo verme yontemi yoktur. Ilac kullanmak, yemek yemeyi kesmek, ve bunun gibi seylerin hic biri saglikli degil. Mekik, sinav, ve barfix turu seyler cekebilirsiniz ama bu kilo verip gobek eritmenize yardimci olmayacaktir. Ayrica kilolu olan kisilerde kilosuz olan kisilere gore zaten daha fazla kas olur. Kilo alan kisiler bu kilolarin hepsini yag seklinde almazlar. Zaten o sekilde alsalar hayatta olmazlardi. Yani o kisilerin kas olarak bir eksigi yok zaten. Sadece o kaslarin hepsi yag tabakasinin altinda kaldigindan gozukmuyor.

Her seyi uzun uzadiya yazmadim. Forumda boyle bilgi verdigine gore bazi seyleri biliyorsundur diye dedim. Madem bilmiyorsun aciklayayim. Kardiyo sisteminin calisma sekli sudur. Kosarak,bisiklet surerek kalp ritminizi hizlandirirsiniz. Kalp ritminizi 13-15 dk boyunca belli bir seviyenin ustunde tutabilirseniz vucut yag yakmaya baslar, ve bu yag yakimi 3-4 saat kadar surer. Mekikle, sinavla neden dusundugunuz gibi yag yakilmaz? Cunku dedigim sure kadar kalp ritminizi belli bir seviyenin ustunde tutmus olmuyorsunuz. Isterseniz durmadan 100000 tane mekik cekin gene de kalp ritminiz o seviyenin ustune cikmiyor. Ayrica tekrar yaziyorum, kardiyo yaparak kilo veren kisilerde sarkma falan olmaz. Sarkma olmasi icin spor yapmadan yemek yemeyi keserek kilo vermeniz lazim. Yaptiginiz sey o kadar sagliksiz olur ki vucut yag degil su kaybeder. Yani verdiginiz kilolar su olur. Bu yuzden vucutta o yaglar hala kalir ve bu yuzden sarkma olur.

Bu konuyla ilgili bir link vermistim.

http://www.bodyforumtr.com/antreman/karin-kaslari-ile-ilgili-en-yaygin-mitler-a152.html

Bu linkdeki 5 bilgi de karin kaslari icin cok onemli bilgiler, ancak 2. ve 3. bilgiler konumuzla alakali. Biri karin kaslarinin her gun calistirilmamasi ile ilgili. Ki bu bilgi konudaki cogu kisinin dediginin tersi. Hergun 100 mekik cek diyenler yardima ihtiyaci olanlara karin kasi yapmasini degil karin kaslarini toptan eritmesini tavsiye etmis oluyorlar.

Digeri ise bolgesel yag yakiminin olmadigini ve mekik cekerek karin yaglarindan kurtulanamayacagini soyluyor.

ImbalanceD sizden de rica ediyorum, emin olmadiginiz bilgileri burda paylasmayin. Sonra biri bu tur seyleri uygularsa her turlu saglik sorunlariyla karsilasabilir. Eger ogrenmek istedigin seyler varsa sirf bu tur spor konulariyla ilgili bir suru forumlar var. Benim tavsiye ettigim bodyforumtr.com. Bu forumda cok bilgili kisiler var. Ogrenmek istedigin birsey olursa burda istedigin herseyi ogrenebilirsin. Ayni zamanda bu forumun saglikli yasam bolumunde de bir suru bilgili kisi var. Oralara da sorabilirsin.

• valla bu sıcakta yapılacak en iyi iş yüzmek kısa sürede jason statham gibi vücudunuz olur yani aynen bnm gibi
  • @ Y!g!T

Tamam özür dilerim. Mesajları editliyorum. Yanlış bilgi verip insanlara zarar vermeyelim.
  • yiğit sen ne yaptın yaw mahvolduk acı gerçekleri anlatmışsın gerçekten de :D

Bende bi av rocket almak üzereyim valla yaş 22 boy 1.82 kilo en son 88kg dı ama azalmış olabilir gündüzleri yüzüp akşamöları basketbol oynuyorum :D

göbeği eritmek ve 1-2 yıla kadar karın kaslarımı görmek istiyorum :D

Ne önerirsin.

Mekik 25 çekebiliyorum, şınav zorlarsam 15 oluyor. Barfiks 2 maalesef kollar çeklemio vücudu
  • bu video yardımcı olabilir:

http://www.metacafe.com/watch/925256/how_to_get_six_pack_abs_in_6_minutes_on_your_couch_this_works/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myanmarli -- 19 Ağustos 2009; 2:58:42 >
  • o söylediğiniz egsersizler hakkında biraz dahaa ayrıntı wereblir misiniz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.