Şimdi Ara

yalnız yatamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba benim muhtelif sorularım var. üç defa psikiyatri kliniğinde yattım en son yatıştan önce baya bi süre cünub gezmiştim bundan kaynaklı cinler tarafından saldrıya mı uğradım aceba öyle yazılar okudum da biyerlerden şimdi namaza başladım ama yatamıyorum yalnız ve buda bende mutsuzluğa sebep oluyor yurtdışına çıkamıyorum mesela filan.

• Yalnız uyuyamamaktan bahsetmişsin. Sonra cinlerden bahsetmişsin.

Öncelikle cin, sandığın gibi uçuşan,musallat olan,insanları korkutan bir varlık değildir. Öyle bir varlık yok.

Türk korku filmleri & internetteki konuyla ilgili araştırmış olduğun yazılar koca bir bilgi kirliği ve hurafedir.
  • Abdestlan alakası yok küfür vs ettiysen cinlen uğraştıysan o vakalar olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Abdestlan alakası yok küfür vs ettiysen cinlen uğraştıysan o vakalar olur.

hiç küfur etmem ben ama halk ağzındaki küfru kastedyorum bide cinlen nasıl uğraştıysam? korktuğum için nette bikaç sayfa döküman okudum marid ifrit mir gibi çeşitleri filan var diyor mesela ama kendim özel bişi yapmadım ve bu korkuyu atlatabilmek için ne yapmlıyım bilmiyorum bir arkadasım o konuyu (cinleri) hiç düşünme bunu yaparsan sorun olmaz demişti hakkaten haklı çıkmıştı bir ara yalnız yaşadım bi evde ama unutamıyorum şimdi nasış korunuruz sorusu hep aklımda
  • Düşünürsen beyin oyunlar oynar bak ben musallatlıyım muska ile duruyom millet dua eder ben türkü söylüyorum evde hani musallat yoksa da olacağı olur dua dinliyebiliyonmu ?
  • sorun yatak odanın veya evin bulunduğu yerde olabilir, evin diğer odalarında
    yatmayı denedinmi, yine korkarsan bir akraba yada arkadaşın evinde yatmayı dene.
  • MERHABA , ya musallatlıyım ne demek onları gördün mü , ben kafama takıyorum valla ama doğrusu nedir bilmiyorum dü arka bahçede nar ve limon ağacı zeytin ağacı etrafında dolanan kedi benzeri varlıklar gördüm ,önce bunlar kedi dedim ama bi tanesine ışığı doğrulttuğumda toprak göründü. parlıyorlardı.hem normal hayatımızı yaşayıp hem onlarla iletişim kurabilir miyiz ?

ben dün gece sabaha kadar yatamadım muavvizeteyn okudum
  • Yalnız uyuyamamaktan bahsetmişsin. Sonra cinlerden bahsetmişsin.

Öncelikle cin, sandığın gibi uçuşan,musallat olan,insanları korkutan bir varlık değildir. Öyle bir varlık yok.

Türk korku filmleri & internetteki konuyla ilgili araştırmış olduğun yazılar koca bir bilgi kirliği ve hurafedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • al koynuna bir peluş ayı sarılarak yat. en kötü yastığa sarıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi8990

merhaba benim muhtelif sorularım var. üç defa psikiyatri kliniğinde yattım en son yatıştan önce baya bi süre cünub gezmiştim bundan kaynaklı cinler tarafından saldrıya mı uğradım aceba öyle yazılar okudum da biyerlerden şimdi namaza başladım ama yatamıyorum yalnız ve buda bende mutsuzluğa sebep oluyor yurtdışına çıkamıyorum mesela filan.

Olabilir.Güzelce gusül al kuru yer kalmasın.Sonra cünüp gezdiğin için tevbe et.Bir daha cünüp gezme.
    Ayetel kürsiyi öğren devamlı oku .En güzel korunaktır.Namaza devam et.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • boy abdestini 2 namaz arasında almak gerekir. tabi ilk fırsatta almaya çalışmak lazım.
    arkadaşın dediği gibi ayetel kürsi. felak nas vs duaları okuyup üzerine sürebilirsin.
    mesela rasul sav efendimiz yatmadan önce bu duaları okur sürermiş ve sağa yatarmış.

namazların en önemlisi sabah namazıdır. sabah namazını düzene sokarsan diğer namazlarda düzelir biiznillah

başka yardımcı olabileceğim konu varsa özelden veya buradan yazabilirsin.

selametle.
  • Yorumları okudum da biri cin demiş, biri musallat demiş, diğeri cünüp vs demiş yok öyle bir şey dostum bu olay tamamen senin neye inanmanla alakalı kafanda bitiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, kuran okumayı biliyorum elhamdulillah. ya ben süleyman (a.s.) a verilen ilimden allahtan talep ettim. aceba hata mı ettim çünkü bende korku da var. sanırım bu konuyla ilgilenmemem lazım ,eğer ilim kendiliğinden bana sunulursa amenna ama ben uğraşmamalıyım çünkü korkuya sebep oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YolumBilgelik

Yalnız uyuyamamaktan bahsetmişsin. Sonra cinlerden bahsetmişsin.

nasl olmaz kuranda o kadar geçiyor ,siz müslüman değil misiniz yoksa. yani müslümansanız cinlerin varlığına inanmalısınız.
  • quote:

merhabalar, kuran okumayı biliyorum elhamdulillah. ya ben süleyman (a.s.) a verilen ilimden allahtan talep ettim. aceba hata mı ettim çünkü bende korku da var. sanırım bu konuyla ilgilenmemem lazım ,eğer ilim kendiliğinden bana sunulursa amenna ama ben uğraşmamalıyım çünkü korkuya sebep oluyor.

süleyman as'a ilimden ziyade. zenginlik verildi. hayvanlar ile konuşabiliyordu.

korku olmalı ama Allahın yarattıklarından değil . Allahtan olmalı. buna çok dikkat et.

bi abimiz sabah namazı için evinde kalkıyor namaza mescide gitmek için hazırlanıyor. hanımı kalkıp diyorki. adam ben karanlıktan korkarım nereye.
    adamda diyor ki " bende karanlığı yaratandan korkuyorum." mesele bu kadar basittir.

bizim korkmamız gereken kişi rabbimiz. emir ve yasakları var. kuranı kerimde bir çok ayette. Allah insanları tehdit ediyor.
    amel etmezsiniz cehenneme atacağından bahsediyor. ama maalesef tvlerde islamın hep hoşgörü tarafı anlatılıyor. ve insanlarda kendi kendilerine tavizler veriyorlar.

inna lillah ve inna ileyhi raciun.

vesselam.

• ben de çok korkardım hayatta ışıkları kapatamazdım sonra inancımı kaybettim ve korkumun ne kadar boş olduğunu anladım tamamen bilinçaltımızın izlediğimiz filmlerden dolayı verdiği vesveselermiş şuan tık yok sıfır korku demeyim de rahatım yani bilime geçtim huzura erdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, o dediğin doğru ama sabit durmuyor atıyorum sabah namazına bi gün kalkmasam korku yeniden başlıyor ...
    zaman zama ilham geliyor kimsenin bilmediği şeyleri öğreniyorum ama işte buda her zaman olmuyor artı keşke insanda cinsellik olmasaydı hataya düşeceğim diye ödüm kopuyor,rabbimi gadab ettirmekten korkuyorum.

allahım bir hata yaparsam beni sorumlu tutma.sen buyuksun.
  • mavi kardeşim korkma. o korktuğun gelse en fazla seni öldürür, ölünce zaten bir şey anlamazsın bile. korkmana gerek yok. bırak korkularınla yüzleş. üzerine git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

quote:

merhabalar, kuran okumayı biliyorum elhamdulillah. ya ben süleyman (a.s.) a verilen ilimden allahtan talep ettim. aceba hata mı ettim çünkü bende korku da var. sanırım bu konuyla ilgilenmemem lazım ,eğer ilim kendiliğinden bana sunulursa amenna ama ben uğraşmamalıyım çünkü korkuya sebep oluyor.

süleyman as'a ilimden ziyade. zenginlik verildi. hayvanlar ile konuşabiliyordu.

korku olmalı ama Allahın yarattıklarından değil . Allahtan olmalı. buna çok dikkat et.

bi abimiz sabah namazı için evinde kalkıyor namaza mescide gitmek için hazırlanıyor. hanımı kalkıp diyorki. adam ben karanlıktan korkarım nereye.
    adamda diyor ki " bende karanlığı yaratandan korkuyorum." mesele bu kadar basittir.

bizim korkmamız gereken kişi rabbimiz. emir ve yasakları var. kuranı kerimde bir çok ayette. Allah insanları tehdit ediyor.
    amel etmezsiniz cehenneme atacağından bahsediyor. ama maalesef tvlerde islamın hep hoşgörü tarafı anlatılıyor. ve insanlarda kendi kendilerine tavizler veriyorlar.

inna lillah ve inna ileyhi raciun.

vesselam.

merhaba, tahmin edebiliyorum,allah ilmi dileyene mülkü dilediğime veriririm demiş ama ilim herşeyi kuşatmıyor mu ilim olsa mülk de peşinden gelmezmi?

valla çok mali sıkıntı çektim gençliğim gitti adeta ve çok emek vermiştim mevlam bilir ,alllah buyuk sabrediyoruz

• hocam ilim arttıkça (dini islami ) inan mülk istemezsin neden mi ?
    kısaca açıklıyayım.

bir kere her hareketimizden sorumluyuz, bu cepte.
    malın oldumu zekatına, infakına, her malı nerede kazandığına ve harcadığına. kısacası mahşerde herbir kuruşu nerden kazanıp nereye harcıyacağından sorumlu olduğun ve Allahtan hesabını verme korkusuna kapıldığın vakit aşırı mülk istemezsin.
    bir kıssa vardı sahabenin biri rasul sav'den zengin olması için dua istiyor ve rasul efendimiz bu senin için hayırlı değildir diyor. bu şekilde bir kıssa var okumanı öneririm.

burda rızkımızı aramiyacakmıyız sonuna kadar arayacağız ancak abartmamak şartıyla. zenginlik gerçekten zor bir imtihandır.
    makam kadın vs aynı şekilde.

tabi bunlar ne ile olur "ilim ile olur" her müslüman ilim almak zorundadır. ilimli yapılan amel ile ilimsiz amel arasında ciddi farklar vardır. önüne mesele geldiğinde araştır, he diyip inanma.

vesselam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

hocam ilim arttıkça (dini islami ) inan mülk istemezsin neden mi ?
    kısaca açıklıyayım.

bir kere her hareketimizden sorumluyuz, bu cepte.
    malın oldumu zekatına, infakına, her malı nerede kazandığına ve harcadığına. kısacası mahşerde herbir kuruşu nerden kazanıp nereye harcıyacağından sorumlu olduğun ve Allahtan hesabını verme korkusuna kapıldığın vakit aşırı mülk istemezsin.
    bir kıssa vardı sahabenin biri rasul sav'den zengin olması için dua istiyor ve rasul efendimiz bu senin için hayırlı değildir diyor. bu şekilde bir kıssa var okumanı öneririm.

burda rızkımızı aramiyacakmıyız sonuna kadar arayacağız ancak abartmamak şartıyla. zenginlik gerçekten zor bir imtihandır.
    makam kadın vs aynı şekilde.

tabi bunlar ne ile olur "ilim ile olur" her müslüman ilim almak zorundadır. ilimli yapılan amel ile ilimsiz amel arasında ciddi farklar vardır. önüne mesele geldiğinde araştır, he diyip inanma.

vesselam.

selam doğru söylüyorsun ama evdekilerin nerdeyse tek dikkat ettiği şey PARA!
    ailemi sevmiyorum bu yüzden , ablam namaz kılmıyor ve çalışıyor bu yüzden kazandığı haram oluyormuş evdekilerin çoğu namaz kılmıyor ama ben onlara muhtacım şmdilik atanamadım felan.

yani bilmiyorum ki çok buyuk bi zenginliği hiçbizaman istemedim ,

konuyla ilgili de şöyle bir toparlamak gerekirse sanıyorum cinlerden bahsetmemek korkuyu azaltıyor ama ben ilimistedim allahtan buda sürekli kafama takılıyor biz alt kata geçicez orda bana bi oda verilecek sanırım yalnız yatabilirim ama korku hemen geçmiyor tabi

not: bende ilham oluyor aceba o ilmi bu şekilde öğrenebilir miyim. öğrendiğim bikaç ilim var mesela abdest içersinde biçok fayda var ama hangi abdest , abdestin tam olması lazım mesela eller yıkarken başı meshederken ayrı ayrı dualar var ...

kuranın bazı şifreleri var (hurufu mukatta) ,birde bazı sureler spesifik olarak hastalıklara iyi geliyor veya benzeri

ben kış döneminde kar yağarken buz gibi soğuk suyla gusul almıştım hiç bişi olammıştı ama bunu nasıl yaptım kureyş suresini okumuştum kolay gelmişti.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.