Şimdi Ara

2 tane apronax ilaç aldım bişey olur mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
41.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARkadaşlar dişim ağrıyordu.İki tane apronax ilaç aldım,sizce bi zararı varmı? biraz karnım ağrıyor ondan olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi görkem_ela -- 31 Ağustos 2007; 17:58:03 >

• 1 tane alman yeterli. ama bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

1 tane alman yeterli. ama bir şey olmaz.
    apranax beyin kanaması geçirtiyo çok zararlı die bi söylenti vardı bi aralar.....öle mailler falan geliodu..apranax kullanma bnce
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaqlaaa

apranax beyin kanaması geçirtiyo çok zararlı die bi söylenti vardı bi aralar.....öle mailler falan geliodu..apranax kullanma bnce

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: xaqlaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: norah_jones

quote:

Orjinalden alıntı: xaqlaaa

Alıntıları Göster
    Kaç mg olduğu önemli aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Alıntıları Göster
    iki taneden bu seferlik bir şey olmaz ama o şekilde kullanmaya devam edersen midene yan etki yapabilir. hem ik tanesinin faydası olmaz bir tane iç geçirmiyorsa abse vardır bir şey vardır doktora gitmen gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

iki taneden bu seferlik bir şey olmaz ama o şekilde kullanmaya devam edersen midene yan etki yapabilir. hem ik tanesinin faydası olmaz bir tane iç geçirmiyorsa abse vardır bir şey vardır doktora gitmen gerekir

Alıntıları Göster
    karnının ağırması psikolojiktir ama bir daha içmesen iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

Alıntıları Göster
    Hangi Apranax'ı aldın, 275mg. olan normalini mi yoksa 550mg.lık forte olanı mı?
    2x275mg. aldıysan çok önemli değil, ancak 2x550mg. aldıysan bunu tekrarlamamanı şiddetle tavsiye ederim.
    Apranax pek masum bir ilaç değildir ve ciddi yan etkilere yol açabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

psikolojik değildir ağrı kesiciler mide ve bağırsak koruyucu mekanizmayı bozucu bir etki yapar ki bu apranaxta fazladır.. Eğer ülser gibi bir rahatsızığın varsa bu durumda mide kanamasına bile yol açabilir. Nadiren tabi. ama bu tür şikayetlerin olmasa bile mide de rahatsızlık hissi yapabilir. Tabi bu şekilde içmeye devam edersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 3 Eylül 2007; 12:03:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: görkem_ela

ARkadaşlar dişim ağrıyordu.İki tane apronax ilaç aldım,sizce bi zararı varmı? biraz karnım ağrıyor ondan olabilir mi?

Hala hayatta mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Evet . Mg ne olursa olsun bir tanesi bana yeterli geliyor . Çok sık kullanmamakta da yarar var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glyph

quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Evet . Mg ne olursa olsun bir tanesi bana yeterli geliyor . Çok sık kullanmamakta da yarar var .

Alıntıları Göster
    apranax çiğneyip yerseniz beyin kanamasına yol açabiliyor, ben öyle biliyorum :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: starbreeze

apranax çiğneyip yerseniz beyin kanamasına yol açabiliyor, ben öyle biliyorum :/

Alıntıları Göster
    @Görkem_ela bir merhaba de de rahatlat herkesi.
  • bir daha böyle yapma zararlı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: commpose

bir daha böyle yapma zararlı olabilir
    işte bana gelen maillerden bi tanesini buldum..uzun zaman önce atılmıştı muhakkak size de gelmiştir ama siz yine de bi okuyun..aklınızda bulunsun

Apranax isimli ilaçla ilgili......
    >> > >Vatandasin biri, hafta sonu arkadasinin evine gidiyor. Basi agridigindan,arkadasi ona bir Apranax veriyor. Vatandas yutmadan once ilaci agzinda cigniyor bir kaç dk.sonra suurunu kaybediyor. Cevresindekileri tanimamaya basliyor. Apar topar hastaneye kaldiriyorlar ve orada anlasiliyor ki; sebep beyin kanamasi. Nedeni ise, doktorlarin aciklamalarina gore; agri kesicilerin ozellikle Apranax ve türevlerinin cignenmesi ya da agizda bekletilmesi. apranax, aprol, aprowell, naprosyn, napradol,kapnax,apraljin, aleve, synax, oprax, kýsaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar) ignenince; etken madde beyne Çok hizli nufuz ediyor ve ölümcül sonuclara yol acabiliyormus. Aman dikkat...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaqlaaa

işte bana gelen maillerden bi tanesini buldum..uzun zaman önce atılmıştı muhakkak size de gelmiştir ama siz yine de bi okuyun..aklınızda bulunsun

Apranax isimli ilaçla ilgili......
    >> > >Vatandasin biri, hafta sonu arkadasinin evine gidiyor. Basi agridigindan,arkadasi ona bir Apranax veriyor. Vatandas yutmadan once ilaci agzinda cigniyor bir kaç dk.sonra suurunu kaybediyor. Cevresindekileri tanimamaya basliyor. Apar topar hastaneye kaldiriyorlar ve orada anlasiliyor ki; sebep beyin kanamasi. Nedeni ise, doktorlarin aciklamalarina gore; agri kesicilerin ozellikle Apranax ve türevlerinin cignenmesi ya da agizda bekletilmesi. apranax, aprol, aprowell, naprosyn, napradol,kapnax,apraljin, aleve, synax, oprax, kýsaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar) ignenince; etken madde beyne Çok hizli nufuz ediyor ve ölümcül sonuclara yol acabiliyormus. Aman dikkat...

Alıntıları Göster
    apranax gibi ağrı kesici ilaçlar mide asidinde kolay erimediği için midenin iç duvarını deliyor ben bu yüzden mide kanaması geçirdim. Bu ilaçlardan olabildiğince uzak durmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahweto

apranax gibi ağrı kesici ilaçlar mide asidinde kolay erimediği için midenin iç duvarını deliyor ben bu yüzden mide kanaması geçirdim. Bu ilaçlardan olabildiğince uzak durmalısınız.

Alıntıları Göster
    apranax'ın yan etkilerinden birisi de çok pis uyku getirmesi

yukarda arkadaşın dediği gibi çiğnemek ölüme bile yol açıyor gerçi bunu bilmeyen yoktur da ben yine de yazayim dedim
  • evet agrı kesicilerın fazlası mideye zarar verir.karın agrında ondan kaynaklanmıs olabılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mufettis74

evet agrı kesicilerın fazlası mideye zarar verir.karın agrında ondan kaynaklanmıs olabılır.
    ilaçları hekim tavsiyesi olmadan almak yanlış.

içtiğin ilacın miligramı önemli.

ayrıca belli bir süre geçmeden aynı ilacı almak doz aşımına sebep olur ve bir takım negatif etkileri olur.

ayrıca ilaç almadan önce o ilacın kullanım reçetesini okumak gerekir bazı ilaçlar bazı hastalıklarda kullanılmamalıdır .ağrımı kesicem derken başka bir rahatsızlık yaşayabilirsiniz .v.s v.s
  • 2 gün önce 16 saat içinde toplam 7 tane 550mg kullandım pek sıkıntı yok gibi. 2 gündür mideme bişey girerken ağrıyo biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaikEr -- 12 Mayıs 2021; 4:1:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.