Şimdi Ara

Yalan Dünya (2012) | Kanal D (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.701
Cevap
5
Favori
76.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qRueL

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Şahin Irmak demeyin Allah aşkınıza , o Damacana 3'te benim verdiğim 7 liradan 1 kuruş cebine girdiyse helal etmiyorum ulan.

O filmde suçlanacak en son kişidir bence. Film zaten baştan aşağı saçmalıktı.

Ayrıca, allah aşkına kutsal damacana'yı görmek için sinemaya mı gittin? Yaptın mı bunu cidden?

AVM'de otururken ne yapsak diye düşünüp sinemaya girelim dedik. Sonucunda da maalesef bu filmde karar kıldık. Şahin Irmak iyi oyuncu olsaydı senaryoyu bir okuyup "bu ne lan , şaka mı yapıyorsunuz" derdi.

Hatta K.D. Drakula gibi filmlere yine K.D. Drakula filmden bir replik var " bir bitmediniz..." diye devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 15 Ocak 2012; 4:21:15 >

• quote:

quote:

quote:

Şahin Irmak demeyin Allah aşkınıza , o Damacana 3'te benim verdiğim 7 liradan 1 kuruş cebine girdiyse helal etmiyorum ulan.

O filmde suçlanacak en son kişidir bence. Film zaten baştan aşağı saçmalıktı.

Ayrıca, allah aşkına kutsal damacana'yı görmek için sinemaya mı gittin? Yaptın mı bunu cidden?

AVM'de otururken ne yapsak diye düşünüp sinemaya girelim dedik. Sonucunda da maalesef bu filmde karar kıldık. Şahin Irmak iyi oyuncu olsaydı senaryoyu bir okuyup "bu ne lan , şaka mı yapıyorsunuz" derdi.

O konuda haklısın tabi. Ama bence Beyaz'dan daha iyi giderdi röle. Cidden Beyaz rol yapmayı bilmiyor. Yani ne bileyim. Ersin bile gelseydi daha iyi olurdu.

• bahsettiğim kısım

• Orçun oğlum sen atolyeye gitmedin mi yatağın boştu ?
    Yatağın altında uyudum anne

Şimdi Rıza kaçta gitse Fizana onu orda arar bulur zorla başımaaaa tac ederim

Bugün ısmarlasanız detayları görüşseks
  • Dün akşam tekrarı vardı ve tamamını izleme şansı yakaladım. Orçun çok iyi ya. " Ben iyiyim de babam öküz "
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dEathLy's

quote:

Orijinalden alıntı: Oprichniki

quote:

Orijinalden alıntı: dEathLy's

Beklentilerimi karşılamadı açıkçası...

Öncelikle her iki lafta bir gülme efekti sokup durdular başım ağrıdı resmen...
    Dursun karakterini olduğu gibi kopyala-yapıştır yapmışlar "6 bilemedin 6,5..." espirisi bile aynı
    Dekorlar aynı. Dikkat ederseniz iç tasarım hariç mekanlar avrupa yakasındaki mekanlar.
    Beyaz rol yapamıyor, dizide şu an için favori karakterim nurhayat ve orçun. Bu ikisi efsane olabilirler hatta Burhan gibi.
    Açılay rolü de oturmuş diğer oyuncuları pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Ama daha ilk bölümü tabi, karakter tanıtımı falan 3. bölümden sonra belli olur çoğu şey

Dursun (Reis) zaten direk Avrupa yakasındaki karakter Orçun ismini sorunca her laz fıkrasında olan bi isim demişti :)

Sanmıyorum. Sonuçta her Karadenizlinin adı olabilir bu isim. Ayrıca o Dursun, bu Dursunsa eğer dizinin gerçekçiliği baltalanmış olur. Çünkü iki dizide de olup farklı rollerde oynayan insanlar var. Bence Dursun AY'ından birebir kopyalanmış ancak AY'daki Dursunla alakası olmayan bir karakter.

Bilmiyorum anlatabildim mi?

Avrupa Yakası biteli 10 yıl falan olmuştur. Adama hala aynı espriyi yaptırıyorlar. O kadar senede bir Karadenizli için başka bir espri hiç mi ürememiş arkadaş...

Damat rolündeki adamdan da(olgun şimşek) Burhan Altıntop'luk akıyor. Diziyi kötülemek istemiyorum ama özgün bir şey olsa çok daha iyi olurdu. Yine de 2 bölüm daha şans vermeyi düşünüyorum.

O adam %100 Dursun.

Demin bitirdim bölümü , o adamın Dursun olduğu çok net.

- "Adım Karadeniz fıkrasındaki bir karakter"
    - "Eskiden gıda sektöründeydim." ( Sütçüoğlu Muhallebicisi )
    - "La ilahe illallah yav"
    - "X insanı"
    - "Aşk acısı çektiğim için o semtten ayrıldım" ( Nilay ile ayrılmışlar demekki )
    - Koltukları bırakırken söylediği "bu bilimsel bir gerçek"
    - ".... onun garantisi yok"
    - "6.30 olmadı 7.00 en geç 7.30'da burada ol." , "4 buçukta getiririm olmadı 5 buçuk bilemedin 6 , en kötü ihtimalle 6.30"
    - "Bir kalıbının adamı ol yav"
    - Üstlerine "sayın" diye hitap etmesi ( Sayın Sütçüoğlu )
    - "Ne oldi rengin soldi"

Valla bu kadar nedenden sonra onun Dursun olmadığını iddia etmen için hocam dediğin gibi en son 10 sene önce Avr. Yakası izlemiş olman lazım. Dizinin gerçekçiliği baltanmış olmuyor , eğer dediğin gibi olsaydı Olgun Şimşek'in 2 rolde oynaması dizinin gerçekçiliğini baltalardı. Yanlış anlama hocam sana karşı bir sorunum yok.

_______________________________________________________________________________________

Dizi reklamsız 2 saat 10 dakika , uzun olduğu için baştaki "sesimden tahrik oldun mu" diye soran abiyi unutuyoruz tabi dizi sonunda ama çok bomba bir karaktere benziyor. İlk bölüm diye bu kadar uzun tutmuş olabilirler. Güzel dizi Valla benim hoşuma gitti. Bu Deniz'in kardeşi de bildiğim kadarıyla hakkaten İzmirli , İzmir/Basınsitesi'nde oturuyordu bir ara. O "İzmirli değiliz Karşıyakalı'yız , 35.5 , Kaf Kaf Kaf..." dediği yerde fena güldüm.

Yok hocam estağfurullah :) Sabah tekrar izledim de dediğin gibiymiş cidden. Sanırım TV'de pek dikkatli izleyememişim.

Yine de karakterin üzerine bir şeyler ekleyebileceklerini düşünüyorum, bakalım...

• Dün tamamını olmasa da büyük bir kısmını izleyebildim ve çok beğendim açıkçası. Bana göre de o Reis, Dursun karakteri.
  • yahu neyini tartışıyorsunuz bildiğin aynısı yani adam direk aynı karakteri oynuyor
  • Bırakın arkadaşlar aynı taklit falan eğlenmenize bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

yahu neyini tartışıyorsunuz bildiğin aynısı yani adam direk aynı karakteri oynuyor

onu geçtim muhteşem yüzyılda da engin günaydın burhan gibi oluyor bazen
  • İyi dizi iyi bakamyın burdakilerin bazıları eleştirmiş çok gülersiniz garanti.
  • izlemeyenler şu an tekrarı var. yeni başladı...
  • şu an kanald de tekrarı var

bir de olgun şimşek burhanın taklidini yapıyo diyenler avrupa yakasını unutmuş olabilirler bi daha izlesinler ne alakası var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

Bırakın arkadaşlar aynı taklit falan eğlenmenize bakın

Valla en doğru söz
    Memleket meselesi değil ki sayfalarca tartışalım
    Taklit maklit keyif alıp tebessüm ediyorsak yeterli,
  • doru duzgun eglenceli guldurucu bir dizi yok. oturup izleyin iste.
  • bu komedi ise diğerleri ne
    diğerleri komedi ise bu ne
  • Su an tekrari var
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

bu komedi ise diğerleri ne
    diğerleri komedi ise bu ne

olumlu yorum mu olumsuz yorum mu çözemedim çok mu iyi çok mu kötü şimdi sence ?
  • Kanal d'ye yakışmamış dizi atv olsaydı daha iyi olurdu. gülme efektleri de iğrenç. adam gibi bir şey bulmak zor bir şey mi merak ediyorum. başka türlü eh işte boş vakitlerde izlenecek bir dizi olmuş ilerde açılırlar belki. İrem Sak'a da daha komik bir karakter bulsalarmış keşke. o kız çok rahat kalkar her rolün altından.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: Artyom

Aslında bu diziye Okan Çabalar çok yakışırdı.

Beyazdan daha iyi bir oyuncu oldu kesin.

Ali Sunal da gidebilirdi.
    Ya da Şahin Irmak.v

Bence bu ikisi daha iyi eçimler olurdu. Beyaz'a lafım yok. İyi bir şovmen ama o da Okan gibi berbat bir oyuncu.

Arkadaş önüne gelen şarkıcı olabiliyor da beyaz şovmenken neden oyuncu olamasın ama yani, biraz pişmesi lazım, mimikleriyle olsun, saf tiplemesiyle olsun burada iş görür bana göre Tam bir kâmil rolünde zaten Ali Sunal in , Şahin Irmak out

Ama yanlız bu Beyaz'ın ilk rolü değil. Üçüncü büyük rolü olması lazım. Diğer ikisi de pek iyi sayılmazdı. Ortalama altı bir yeteneği var bence. Karakterleri iyiydi ama böyle büyük projelerde tam kotaramıyor sanırım. Şahin'in mimik ezberi daha iyi. Cidden bu rolde onu görebiliyorum. Çünkü,adamın komedi yeteneği var. Zaten mutfağında pişmiş bir insan. Ve iyi sayılabilecek bir oyuncu.

Yanlışınız var.Okan Bayülgen çok iyi bir oyuncudur.

Ağır Roman
    Gülüm
    Komiser Şekspir

gibi filmlerdeki oyunculuğu üst düzeydir Ağır Roman filminde ödül almıştır.

Şahin Irmak ise dandik bir programda çok da iyi olmayan bir performans göstermiş ve çok kötü bir filmde oynamıştır.Şu anda ortalamanın altında bir oyuncudur.

Beyazıtı çok sevmememe rağman Hacıvat ve Karagöz neden öldürüldü filminde bana göre üstün bir başarı göstermiş ve yine ödül almıştır.

Eleştiri yaparken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scylla_des -- 15 Ocak 2012; 20:01:18 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.