Şimdi Ara

Yalan Dünya (2012) | Kanal D (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.702
Cevap
5
Favori
76.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oprichniki

Beyaz'ın yerine başkasını düşünüyorsunuz da.Kötü oyunculuk yapsa da o rol Beyaz'a cuk oturmuş :)

+oo
  • yalnız bu dizide fragman işi iyi olmuyor.. esprileri kesik kesik veriyorlar, bazıları komik olmasına rağmen fragmanda manasız gelebiliyor
  • Dizinin müzikleri çok güzel değil mi ya ben sırf müzikler için bile arada bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: wrigoo

Sosyal medyada sıkça gözlenen Extras benzetmeleri.

quote:

sanırım extras-vari birşey olacak ve komik olacak.

gülse birsel'li tanıtımı bana feci şekilde extras'ı çağrıştıran dizi oldu.

gülse birsel'in avrupa yakası'nda tüm seinfeld bölümlerini (ve diğer birçok sitcom'u) bire bir yazarak
    tüketmesinin ardından bu sefer de tanıtım ve basın metinlerinden ricky gervais'i keşfettiğini anladığımız dizi.
    hikaye ama özellikle de gülse birsel'in canladırdığı karakter buram buram extras'ın türk komedisine
    bulandırılmış hali gibi duruyor. ama tabi burada ne kadar yazılırsa yazılsın, dizi tutar,
    gülse birsel türkiye'nin en komik dizi yazarı olarak anılır, zaten onun yaptığı da çalmak değil sadece esinlemekti.

extras'ı çok yanlış anlamışlar galiba. orada dalga geçilen konu zaten bu tip sitcom dizilerdi.
    ya da gülse birsel kanal sahipleriyle extras'ın senaryosu benzeri olaylar yaşamış olacak ki bu kadar gülme efekti diziye dahil edilmiş.
    sonuç olarak bu dizi extras'tan esinlenilmemiş, when the whistle blows'dan esinlenilmiştir.

başta extras çakması gibi başladı ama öyle devam etmeyecek gibi görünüyor.
    gönül isterdi bizim de bir extras'ımız olsun ama türkiye buna hazır değil ne yazık ki.

konu itibarıyla özgün olması kısmen izlenir kılmakla beraber avrupa yakası beklentisini karşılayamayacağı öngörülmüştür. gavur bunu yapmış (bkz: extras)

Extras'ı da yalan anlamış :)

eee bu #yalandunya bbc dizisi the extras'ın aynısı olmuş. başında jenerikte öyle bir şey yazdı mı göremedim ?

Avrupa yakasındn bozma karakterler,the extras'dan alınan format hani orjinallik?birde üste gülme efektinden duyulmayan espiriler #yalandunya

#yalandunya = extras + aşırı abartılı gülme efekti

ün ve servet kazanma umutlarıyla yaşayan bir figüran... "extras" mı #yalandunya mı yoksa giriş extras gelişme gülse birsel mi

biraz extras bayaa bi coupling derken #yalandunya olmuş çıkmış işte

ilk bölümü itibariyle Coupling ve extras gibi ingiliz dizilerinden araklamalar gözlenen dizidir.

Keşke Gülse Birsel'in yeni dizisi Emmy ödüllerine katılsa ve geceyi Ricky Gervais sunsa,Ricky ilginç laflar eder gibi geldi(anladın sen onu)

dizinin sonunda akan bilgilerde Extras'dan alıntı olduğu yazıyor zaten

• @yersen135
    Dostum sen deyince baktım ama göremedim tam olarak nereden sonra yazıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yersen135

dizinin sonunda akan bilgilerde Extras'dan alıntı olduğu yazıyor zaten

Dostum nerde yazıyor, 1 saattir buna bakıyorum kapanış jeneriği olan sürüm falan indirdim bulamadım bir türlü.
  • Bu ne ya hergün tekrar tekrar veriyorlar diziyi
  • Tekrarı veriliyor
  • Arzu esprisi iyiymiş 2. izleyişim de anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Her iki diziyi de izlemiş biri olarak kalifeliyim sanırım, diziyi eleştireceğim o yüzden.

Bir kere Türkiye'de Extras'ı izleyip bitirmiş kişi sayısı iki bini geçmez sanıyorum. O yüzden Extras'ı cümle içinde kullanıp, başka bir yapıma benzetmek dahi marifet sayılır. Şunu da net söyleyebilirim ki; şans eseri başrol olmak üzerine bir çok dizi ve film varsa da direk figüranlar üzerine yoğunlaşmış bir dizi yada film yoktur, varsa da sayılıdır. Olsa zaten Larry David keşke bu konsepti ben düşünseydim demezdi.

Dizinin aile konseptini hariç tutarsak medya sektörünü ele alan yönüyle iki dizi birbirine benziyor. Aklıma ilk gelenleri söylüyorum ünlü konuk oyuncu, oyuncu olduğunu iddaa eden figüran, başarısız ve beş parasız bir figüran, yönetmen ve başrolün yanındakine aldırmadan hakkında konuşmaları, başrolün figüranı etkileyememesi, başarısız figüranın bir çok kez küçük düşmesi ki Extras'ın genel mizah anlayışı bunun üzerine kurulu. Diyebilirim ki Gülse Birsel Extras'dan etkilenmiş, aksini söyleyen kendini kandırır fikrimce.

Ben diyorum ki keşke biraz daha çok etkilenseymiş. İzlediğimiz bir çok başyapıt insanların yaşadıkları, gördükleri ve izledikleri üzerinden çıkıyor. Bunda bir şey yok, çok güzel fikirler var dışarıda. Yapabilen alsın getirsin. Ama Gülse Birsel'in burada yaptığı şey o kadar komik ki. Extras'ın konseptini alıyorsun, tamam. Aynı zamanda Extras'ın eleştirdiği şey haline dönüşüyorsun. Extras eleştirel bir komedi, Yalan Dünya ise eleştirinin kendisi olmuş. Buna iki yüzlülük denir, esinleneceksen düzgün esinleneceksin. Yalan Dünya'nın bir bölüm süresinin Extras'ın bir sezonuna oldukça yakın olması durumu özetlemiş zaten. Ya figüranın yönetmenden fırçayı yediği bir kaç sahne var, Ricky Gervais o sahneyi öyle bir yazar ki sen utançtan ekrana bakamazsın, televizyonu kapatırsın. Kendini paralarsın, karakterden daha çok utanırsın. Gülse Birsel de istese her konsepti kanala kabul ettirebilir ama, risk almak istemedi tabii. Extras'ın doğallığına, gerçekçiliğine, yenilikçiliğine, utanç mizahına yaklaşmamıza daha çok var, o zamana kadar biraz gülme efektiyle idare edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnold3528 -- 17 Ocak 2012; 0:59:50 >

• Dizi çok iyi. Tekrar üstüne tekrar izliyorum
  • güzel güzel
  • Eger biri bana sorsaydi hangi karakteri istersin Avrupa Yakas'ndan diye, Dursun derdim, insallah ilerleyen bolumlerde aktif olarak goruruz kendisini. Beyaz hakikatten rol yapamiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

yalnız bu dizide fragman işi iyi olmuyor.. esprileri kesik kesik veriyorlar, bazıları komik olmasına rağmen fragmanda manasız gelebiliyor

Bence fragmanda espriler verilmesin,sadece olaylar birbirini nasıl takip edecek,bunun için bir kaç ipucu verilsin.Çünkü fragmanda gördüğün espriye dizi sırasında gülmüyorsun,halbu ki fragmanda verilmeseydi belki de dizi sırasında daha fazla gülebilirdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MusanınAsası

quote:

yalnız bu dizide fragman işi iyi olmuyor.. esprileri kesik kesik veriyorlar, bazıları komik olmasına rağmen fragmanda manasız gelebiliyor

Bence fragmanda espriler verilmesin,sadece olaylar birbirini nasıl takip edecek,bunun için bir kaç ipucu verilsin.Çünkü fragmanda gördüğün espriye dizi sırasında gülmüyorsun,halbu ki fragmanda verilmeseydi belki de dizi sırasında daha fazla gülebilirdin

Hocam o hangi fragman kaçırmışım galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

quote:

quote:

2.bölümün fragmanı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Avesome

quote:

quote:

2.bölümün fragmanı

baktım ama bence diziye reklam için olabilir ilerde böyle şeyler olacağını sanmıyorum

• beyaz showda takım elbiseyle o göbeği iyi saklamışlar dizide bariz göbekli çıkmış
  • “Yalan Dünya”nın ilk bölümüne Orçun karakteri damgasını vurdu. Altın Portakallı oyuncu Bartu Küçükçağlayan’ın canlandırdığı bu depresif ergen, ekran fenomeni olacağının sinyallerini verdi.

TEK DERDİ KEYİF YAPMAK
    Genç oyuncunun canlandırdığı Orçun karakteri, tuhaf, gizemli ve karanlık tavırlarıyla ekran başındakileri gülme krizine soktu. Çalışmayı ve okumayı hiç sevmeyen, tek derdi evde oturup keyif yapmak olan Orçun, sosyal paylaşım sitelerinde de en çok konuşulan konu oldu. Daha ilk bölümden, Orçun’un ekran fenomeni olacağı konuşulmaya başlandı.

ÇOĞUNLUK FİLMİ İLE ALTIN PORTAKAL ALDI
    Eskişehir’de doğup büyüyen, 2001’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanınca İstanbul’a yerleşen Bartu Küçükçağlayan, genç yaşına rağmen birçok ödül sahibi. Rol aldığı tiyatro oyunlarıyla çeşitli ödüller kazanan Küçükçağlayan’ın Altın Portakal’ı da var. Genç oyuncu, Seren Yüce’nin yönettiği, 2010 yapımı “Çoğunluk” filmindeki Mertkan rolüyle 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Bu rol, Küçükçağlayan’a yurtdışında da ödüller getirdi.

kanım ısındı bu orçuna diyorum var bir ayak ama ne var. adamla hemşeri çıktık iyi mi

• Yeni bolumde neler yapacagini cok merak ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.