Şimdi Ara

Yakıtta yüzde 30 tasarruf

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
10.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Yakıtta yüzde 30 tasarruf

Yakıtta yüzde 30 tasarruf

Yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlıyor. Mucidi bir Türk... Tüpgazın papucunu dama atan cihaz, şimdi THY uçaklarına takılıyor. Fiyatı da makul görünüyor.

Mucidi Yozgatlı Talat Mollaoğlu... Cihazın adı EKO 66... Takıldığı araçlarda yüzde 30'lara varan tasarruf sağlıyor. Türk Hava Yolları bile cihaza tav oldu. Şimdi bu cihaz uçaklarda denenecek.

Yozgatlı Talat Mollaoğlu 35 yıl emek verdi ve benzin fiyatlarından dertli olan halkın derdine derman cihazı üretti. Cihazın ismi Eko 66...
    Benzin ve dizelle çalışan tüm motorlara takılabiliyor.
    Araçta yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlıyor.

EKO 66 cihazı arabaların yanı
    sıra deniz taşıtları ve uçaklara
    da takılabiliyor... Fiyatlar ise
    500 YTL'den başlıyor...

Ülke genelinde hızla yayılan bir sistem... Bugüne kadar onbinlerce araca bu elektromanyetik yakıt tasarruf cihazı takıldı.

Cihazın mucidi Mollaoğlu, ''Vatandaşların cihazıma yoğun ilgisi var. Çünkü egzoz gazında yanmayan çiğ yakıtın tamamen yanmasını sağlayarak yakıtın daha verimli kullanılması prensibine dayalı cihaz, hem yakıtta yüzde 30'lara varan oranlarda tasarruf sağlıyor hem de çevre kirliliğini en aza indiriyor'' dedi.
    Patenti alınan cihaz bir çok üniversite, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü gibi birçok kurum tarafından onaylandı. Avusturya'daki Teknik Denetim Kurumu'ndan da cihaza tam not geldi

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=150589

• aracına taktıran kimse var mı?
    http://www.eko66.com/eko66/index.asp
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahlep

aracına taktıran kimse var mı?
    http://www.eko66.com/eko66/index.asp

ben taktırdım, taktırmadan önce 47.15 lt eurodizel ile 858 km şehiriçi(ankara), taktırdıktan sonra 46.5 lt ile 974 km şehiriçi(ankara), ort hız 34 km/h, ort tüketim 4.77

aracımın çekişi farkedilir ölçüde arttı, 3. vitesle çıktığım rampaları, 4. vitesle çıkmaya başladım. Dizel araçlarda görülen kalkışlardaki yığılma hissi minimuma indi, gayet memnunum...

• Alıntı,Sanayi.gov.tr

22) 2007/108 – ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye ait “www.eko66.com” adlı internet sitesinde yayınlanan “Eko 66” adlı yakıt tasarruf cihazına ilişkin reklamlarda bahsi geçen “Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup;

Bu durumun 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.
  • %35 olmasa bile 15-20 arası da mükemmel sonuç

quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Alıntı,Sanayi.gov.tr

22) 2007/108 – ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye ait “www.eko66.com” adlı internet sitesinde yayınlanan “Eko 66” adlı yakıt tasarruf cihazına ilişkin reklamlarda bahsi geçen “Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup;

Bu durumun 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

• Ama ortada bi yalan var
    vede fahiş bir fiyat

quote:

Orjinalden alıntı: gakbas

%35 olmasa bile 15-20 arası da mükemmel sonuç

quote:

Alıntı,Sanayi.gov.tr

• yalan yok kullanıyorum ve de memnunum, herkese tavsiye ederim, forumlarda çok fazla kafa karışıklığı var, merak edenler bizzat yerinde gidip görsünler, taktıranlarla yüz yüze konuşsunlar...

quote:

Orjinalden alıntı: mur24

Ama ortada bi yalan var
    vede fahiş bir fiyat

quote:

Orjinalden alıntı: gakbas

%35 olmasa bile 15-20 arası da mükemmel sonuç

quote:

Alıntı,Sanayi.gov.tr

22) 2007/108 � ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye ait �www.eko66.com� adlı internet sitesinde yayınlanan �Eko 66� adlı yakıt tasarruf cihazına ilişkin reklamlarda bahsi geçen �Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir� ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup;

• İnanamıyorum inanamıyorum inanmıyorum
  • yüzde 20 bence harika bir sonuc + performans

• Çok gördük bunlardan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: churl

İnanamıyorum inanamıyorum inanmıyorum

BENDE BENDE BENDE
  • quote:

Orjinalden alıntı: Grev

yüzde 20 bence harika bir sonuc + performans
  • hikaye bunlar arkadaşlar pazarlama tuzağı hepsi , % 30 ne demek böle bişey olsa , araba üreticileri bu teknolojiyi kullanıp pazar payında lider olurdu %30 farkla , adamlar %5 yakıt farkı yaratmak için milyonlarca dolr harcıyorlar , mercedes bmw yapamadı bizim yozgatlı yaptı bırakın bu işleri
  • %30 tasarruf sağlıyor olabilir ben buna inanıyorum, ancak bu herhalde 10-15 yıllık kamyonlarda veya iş makinelerinde oluyor tahminim. Benim arabada %14-15 ler civarında bir tasarruf oranı yakaladım. Ama Toyota forumlarında da benim normalde(cihaz takılmadan) yaktığım değerleri çok az kişinin yakaladığını gördüm. Genelde sakin ve de yakıt ekonomisine önem vererek kullanırım.
  • Arkadaşlar uzman değilim ama görünen köy klavuz istemez. bu manyetik yakıt tasarruf aparatları bazı kişilerce "hiçbir işe yaramıyor" denilse de, kesinlikle işe yarıyor. Ama eko66 denilen alet "500 ytl" den başlayan fiyatlarla satılıyor, kesinlikle bu alet 40ytl yi geçmeyecek maliyette çok basit bir şey. sadece elektriksel manyetik alan oluşturuyor. o yüzden bu alete bu kadar para vermek yerine 100 yıl boyunca kullanılabilecek aynı etkiyi sağlayan "neodmiyum bor demir" alaşımlı mıknatıslar var; 12000 gauss. "ekoyak" ın sattığı mıknatıslar bunlardır ve diğer bir sürü firmanın. ama ne yazık ki onlar da çok yüksek fiyata satıyorlar. mesela 100ytl gibi rakamlara... ben bu aletlerden bazı arkadaşlarla birlikte 21 tane aldım. tanesi 25 ytl. bi sürü arabada denedik. sonuç: işe yarıyor. özellikle kartal doğan serisi karbüratorlu araçlarda yüzde 30 a yakın tasarruf sağlıyor. benim grande punto dizelim de yüzde 10 tasarruf sağladı. performansı da etkiliyor. benzinli ve lpg li araçlarda süper işe yarıyor diyebilirim. mondeo 2.0 benzinli de yüzde 18, mutfak tüplerinde yüzde 12.5 tasarruf ediyor. bir de benzinli ve lpg li araçlara "ultrasonik buji" yi tavsiye ederim. bu bujilerle neodmiyum mıknatısları kullanmayla benzinli ve lpgli araçlarınızda minumum yüzde 15 tasarruf sağlarsınız, üstelik performans da cabası.
    daha da tasarruf yapan sistemler var ama çok çok pahalı en mantıklısı bu mıknatıslar ve bujilerdir.
    Çevreci geçinen bu firmalar gereçkten dedikleri gibi bunu ucuza satarak ıspatlasa daha iyi olacak.

• thy uçaklarının bunu denemesi büyük risk
  • thy milyon dolarlık uçaklara 500 ytl lelik alet takması kadar saçma birşey duymadım zaten aslada inanmam.
  • milleti safmı sanıyor bunlar ya.

• 4 sene kadar önce Hyundai Elantra araca bunun bir benzerini taktırmıştık; 50-55 km kadar sonra yanık kokuları aldığımızı hatırlıyorum, ustaya söktürmüştük. Çekişte çok belirgin düşüş vardı. Akabininde sanayide söküldü. Test edecek kadar cesaret yoktu tabii; o kokulardan sonra. O gün bu gündür hiçbirine inanmam.
    Utanmadan THY bunu uçaklara takıyor yazmaları çok terbiyesizce. Ciddiye alınıp üstüne gidilecek bir konu değil. Böyle bir tanıtımdan sonra; cihaz gerçekten bir miktar tasarruf sağlıyorsa bile at çöpe gitsin. Müşteriyi enayi yerine, aptal yerine koymak bu kadar kolay mı, utanmadan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicanveliy

Arkadaşlar uzman değilim ama görünen köy klavuz istemez. bu manyetik yakıt tasarruf aparatları bazı kişilerce "hiçbir işe yaramıyor" denilse de, kesinlikle işe yarıyor. Ama eko66 denilen alet "500 ytl" den başlayan fiyatlarla satılıyor, kesinlikle bu alet 40ytl yi geçmeyecek maliyette çok basit bir şey. sadece elektriksel manyetik alan oluşturuyor. o yüzden bu alete bu kadar para vermek yerine 100 yıl boyunca kullanılabilecek aynı etkiyi sağlayan "neodmiyum bor demir" alaşımlı mıknatıslar var; 12000 gauss. "ekoyak" ın sattığı mıknatıslar bunlardır ve diğer bir sürü firmanın. ama ne yazık ki onlar da çok yüksek fiyata satıyorlar. mesela 100ytl gibi rakamlara... ben bu aletlerden bazı arkadaşlarla birlikte 21 tane aldım. tanesi 25 ytl. bi sürü arabada denedik. sonuç: işe yarıyor. özellikle kartal doğan serisi karbüratorlu araçlarda yüzde 30 a yakın tasarruf sağlıyor. benim grande punto dizelim de yüzde 10 tasarruf sağladı. performansı da etkiliyor. benzinli ve lpg li araçlarda süper işe yarıyor diyebilirim. mondeo 2.0 benzinli de yüzde 18, mutfak tüplerinde yüzde 12.5 tasarruf ediyor. bir de benzinli ve lpg li araçlara "ultrasonik buji" yi tavsiye ederim. bu bujilerle neodmiyum mıknatısları kullanmayla benzinli ve lpgli araçlarınızda minumum yüzde 15 tasarruf sağlarsınız, üstelik performans da cabası.
    daha da tasarruf yapan sistemler var ama çok çok pahalı en mantıklısı bu mıknatıslar ve bujilerdir.
    Çevreci geçinen bu firmalar gereçkten dedikleri gibi bunu ucuza satarak ıspatlasa daha iyi olacak.

neodmiyum bor demir alaşımlı mıknatısı nereden bulabiliriz? 12000 gauss nedir? hadi bulduk aracın neresine nasıl takacağız?
    ayrıca ultrasonik buji nedir? nerde satılıyor?

uzun yıllardır arabalar ile ilgim var ama bu 2 parçayı yeni duydum...

tşk...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.