Şimdi Ara

Yakıtta yüzde 30 tasarruf (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
10.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu mıknatıslar, yakıt tasarruf aparatı satan "ekoyak, high power, power econmy, argonit vs" firmaların kullanıdığı mıknatıstır. hazır halde "perpa" da satılıyor. çok basit bi aparat, iki adet neodmiyum mıknatıs 2 kap içine yerleştiriliyor, kaplar plastik ve ona göre hazırlatılıyor. iki parça olan bu aparatı yakıt borusunun üstüne karbüratöre veya enjekterlöre en yakın kısma yakıt borusunun üstüne takıyosun, o kadar. "gauss" denilen olay manyetik etki ile alakalı. bu mıknatıslar oldukça güçlü, öyle ki 12000gauss luk mıknatıs 6kg ı yerinden kaldırabilir.
    www.ekoyak.com dan gerekli bilgileri alabilirsin.
    ultrasonic bujileri dewww.gittigidiyor.com da "performans buji" diye aratırsan karşına çıkar. bu bujiler de işe yarıyor ama bujilerin tavsiye edilen ömrü 10.000km.
    motor silk, bor power falan bunları da duymadım deme sakın.
    daha bi sürü yakıt tasarrufu sağlayan sistemler. işe yarayanı çok hatta en az yüzde 30 tasarruf ettiren sistemler var ama çok pahalı satılıyor. bunun da üst sınırı yüzde 70 civarında.

• düzmece bunlar kanmayın.zaten turbo dizeller mazotu iyice yakıyor...
  • bu cihazı bulan kişi kendine dikkat etsin petrol firmalarının hiç hoşuna gitmez bu olay
  • Ufak atında civcivler yesin. Bi halta yaramaz çöp tenekesi bunlar. neymiş, acaip tasarrup sağlıyormuş. Dolandırıcılıkta son nokta. Kanmayın ey halkım...
  • bu aleti bi kişide olduguu biliyorum
    eleman bana %10 tasarruf saglıyo demişti. ama ben kendi aracıma taktırmazdım
  • tıraş
  • iyi 9 arabama 3 uçağıma 5 yatıma bun dan alayım bari yozgatlı ustanın tarif daha iyi geldi kulağıma yoksa kerküklü ustanın yanına gitcektm
  • Aynen katılıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: kelcevat1976

tıraş
  • Gerçekten faydası olsaydı bütün firmalar ürettikleri arabalara bunları takarlardı.
  • eko66 aldım kullandım otobüsü degiştirdim degiştirdigim otbüste randıman alamadım ankaradan almıştım aldıgım bayii kapanmış şuan hiç bi şekilde destek alamıyorum istanbulu 1 yıldır arıyorum ha bu gün ha yarın gelecegiz deyip atlatıyorlar otobüsü hattan cıkarıp götüremiyorum yani kısacası 3000 tl verip aldıgım bu cihaz elimde patladı
  • bana pek inandırıcı gelmedi... çünkü bir çok otomobil markası yakıt tasarrufu için milyonlarca dolarlık argeler yapıyorlar ve bu konuda küçük oranlar elde ediyorlar. eğer bukadar basit bir teoriyle ve maliyetle bukadar yüksek verim elde edilebilseydi bu markaların oldukça basit bu prensibi kullanmamaları için hiç bir sebep olmazdı...
  • Selamlar, mıknatısla tasarruf sağlanıyorsa benzindeki bilmem neleri düzgün sıralı hale getiriyorsa neden motor üreten firmalar bu basit mıknatıs sistemini motorun bi yerine monte etmiyorlar?!
  • Milyar dolarlık şirketler %10 tasarruf sağlamak için milyon dolarlar harcıyor. Bizim Yozgatlı abimiz milyon dolarlara şirketlerin yapamadığını muhtemelen sanayide felan halletmiştir. İnanmıyorum ama neyse bir şekilde buldu diyelim %10 yakıt tasarrufunu bu aletle. Ama arkasına eklemişki thy bu cihazı kullanıyor, yok çekiş artıyor felan. Thy'nin bu aleti kullanmasına ihtimal bile vermiyorum. Her gün yüzlerce kişiyi uçuran thy can riski olan bir cihaz kullanırmı, kesinlikle kullanmaz. Ayrıca bu cihaz çekişi arttırmak değil büyük ölçüde düşürür ve motoru kısa zamanda bitmesine bile sebep olabilir. Ulan varya görsem bile inanmayabilir o kadar saçma geldi bana.
  • ümitlenmiştim bir an..
  • inandırıcı değil

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 20 Mayıs 2013; 7:56:22 >
  • Ben takdım. Motor büyük olduğundan iki tane takdım. Fark kendini belli etti gibi. Ay sonu depoyu doldurunca belli olur.
  • Hala inanım alanlar var mı ya
  • arkadaşlar zaman zaman bu cihaz hakkında yorum yapmam isteniyor... birkaç gündür yine yoğun sorular geliyor... az önce bu cihazı alıp kullanan ve memnun olduğunu söyleyen arkadaşa şu cevabı verdim ve bunu malumat edinmeniz için sizinle paylaşıyorum...

Hocam ben istanbuldayım ve ölçüm uzmanıyım. Bu cihazı icad eden adamı ise babam kadar yakından tanırım. Kısa ve öz olarak tamamen palavra. Üstelik bir sürü araçta deneme yaptık... İlk başka tasarruf görürsün ama kullandıkça cihazın içindeki sıvı özelliğini kaybedecek ve cihaz hiçbir işe yaramayacak bu da birkaç depoluk bir kullanım ile sınırlıdır. Ezbere konuşmuyorum... Mucidin dediği gibi bir zamanlar bu cihazın bir numaralı savunucusu idim ama üçkağıtçılığı öğrendiğimde, doğruyu, cihazın bir aldatmaca olduğunu her ne pahasına olursa olsun, dolandırılmamanız adına söylemek zorundayım.
  • böyle bir şey olsa zaten araba firmaları bu cihazı takarlardı :))
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.