Şimdi Ara

Yağ seçimi (Mobil 1 ESP - Mobil super 3000) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
26.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Renault clio 1.4 benzin motora, 4 litre yağın hepsini döküyorlar. Usta 3 lt koyalım, çubuk max hizasına gelmezse ekleriz diyoryorum, yağ filtresi çeker falan diyoryorlar,, sizce normalmi ???

yağı koyuyoryorlar, çubuğu 5mm geçiyoryor !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Renault clio 1.4 benzin motora, 4 litre yağın hepsini döküyorlar. Usta 3 lt koyalım, çubuk max hizasına gelmezse ekleriz diyoryorum, yağ filtresi çeker falan diyoryorlar,, sizce normalmi ???

yağı koyuyoryorlar, çubuğu 5mm geçiyoryor !!!

Normal değil Hocam. Bu dediğiniz yapan, Usta isminde ki kasaplar. Her aracın bir yağ kapasitesi vardır, bunun fazlasını koymak motora zarar verir, o yüzden eski aracım olan Renault Clio3 Grandtour 1,5 DCİ de, yağ kapasitesi tam olarak 4,2 olduğu, için mutlaka yağ değişimin de ustanın başında duruyordum, çünkü daha önce ki kasap ustalardan birisi, 5 kg yağı arabaya boca etmiş "Bir şey olmaz yaaaa" diye boş boş konuşmuştu, şırıngayla boşaltacağım diye anam ağlamıştı.

• Merhabalar. Aracımı dün bakıma götürdüm (Passat 2016 TSİ benzinli manuel) aracıma Mobil 1 yerine mobil süper 5 30 koydu usta. Mobil 1 yada castrol edge ile arasında çok ciddi fark var mı? Sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar ,Aracın kullanım kılavuzu resimdeki gibi, araç 270.000 km de LPG li , 1000 km de 700-800 CC yağ eksiltmesi var, 0 40 veya 5 40 düşünüyorum , tavsiyeleriniz ne olabilir
     Yağ seçimi (Mobil 1 ESP - Mobil super 3000)

• seyis61 kullanıcısına yanıt

5w40 kullanabilirsin ama iklim şarti cok sert ise 0w40 kullan..eksiltme devamm ederse motor tamiri şart.

• 2007 peugeot 207 1.6 hdi dpf siz euro 4 düşük km li aracıma mobil 1 süper 3000 x1 fe 5w30 yada total Quartz 9000 nfc 5w30 alacağım iksi arasında kaldım hangisini almalıyım?

• tefennili kullanıcısına yanıt

Doğrudur, birde su kabına suyu komple doldurup, kapatanlar var, birsey olmasin diyorum, radyatör ceker diyorlar.

ben sonra yola gidecem, hadi birsey olsa. hemen tahliyeden fazlasini aliyorum.

• ilk mesajimdaki aracı sattim, sonra ayni motorlu başka arac aldik, 1 sene sonra motor yapildi,,, çok şükür, ne yağ nede su eksiltiyor.

yaz geldi, icerdeki radyatöre suyu iptal ettirdim, suyu ordan azaltıyormuş.

nerdeyse 1000 km dir su eksilmiyor artık.

yağda evde, en son ne zaman koydum, unutttum, 2000 km oldu heralde,

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.