Şimdi Ara

Yağ-hava-polen filtre seti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar herkese. Bugün mobil 1 centerda aracıma 10.000 bakımı yaptırdım. Kullanılan yağ ve işçilik güzel ama filtre seti pek içime sinmedi. Wunder marka yerli üretim filtreler taktı. Bu markayı kullanan bilen var mı? Sorun yaşar mıyım? Kaliteli yağ kullanmak için fazladan onca para veriyoruz. Filtre havayı düzgün filtreleyemeyip motora toz partikülleri giderse pahalı yağ kullanmanın ne anlamı kalıyor ki? Bundan sonra filtre setini kendim alıp götürmeyi düşünüyorum. Sizin bu konuda fikirleriniz neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wunder yerli üretim yapan bir marka ve hemen hemen bir çok özel serviste daha düşük maliyetlerde bakım ücretleri sunabilmek amaciyla tercih ediyor. Şu ana dek 2 farklı aracimda 3 kez bu filtreler kullanıldı ve hiç dorun yaşamadım. Hemen hemen her marka ve modelin eş değer filtrelerini üretiyorlar ve ihracatları da epey fazla. Bakımını yaptırdığım servis bosch kadar kaliteli filtre ürettigini iddia etmişti ama kalite farkını anlayamadigim için bisey söyleyemiyorum. Şu ana dek de sorun yaşamadım. Umarım siz de sorun yasamazsınız. Servis her ay yaklaşık 500 araca bu filtreleri uyguladıklarını ve herhangi bir şikâyet almadıklarını da söylüyor.

• Aracını turbo makina değilse çokta sorun çıkartacağını düşünmüyorum, ancak iyi filtre istiyorsanız

MANN , MAHLE , HENGST , PURFULUX , DENSO gibi markalardan şaşmayın

• Yetkili servis 1000 küsür lira fiyat çekince 2 ay önce yağ filtre bakımını sanayide yaptırdım.

Yağı kendim götürdüm, filtreyi de orijinal olsun diye tembihlememe rağmen Wunder marka takmışlar.

Kızdım lakin zamanım yoktu geçiştirdik öyle.

Şimdilik bi sorun yok. Ama bi dahakine kendim götürcem.

Hatta konu da açmıştım buraya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam ucuz atlattım ben. Yakıt filtresi Purflux, havayı kendim değiştirdim orjinal Ford, yağ filtresini de orjinal Ford aldım. Özellikle yağ filtresinde ucuza kaçılmayı önermiyorum hocam.

• Yetkili servislerde yan sanayi takabiliyorlar. Devlet izin vermiş. Galiba belli bir orana kadar yan sanayi kullanabilcek diye. Her zaman kendin al götür taktir taraftarıyım.

Mesela nissan da noypa marka.

• Mobil de kendi filtrelerini üretiyor, keşke onu kullansalardi. Tam Türk usulu olmus. En kaliteli yağı kullan filtreler yalan olsun.

İlla bir yerinden şişirme yapacağız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.