Şimdi Ara

Ya oksijen bizi 70 yılda öldüren bir gazsa?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha da açalım ilk 30 yıl geliştiren sonraki 30 yıl yavaş yavaş öldüren bi gaz.
  • Absurt bir iddia ama curutulmek isteniyorsa yapilacak sey cok basit.Alcak ve yuksek rakimda yasayan insanlar arasinda analiz yapilir.Yani oksijenin yuksek ve dusuk oldugu yerlerde.Oksijenin yuksek oldugu yerlerde insanlar daha erken olmesi beklenir.Aksi sonucta iddia coker.

• Daha uzun süre yaşatacak bir gaz keşfi yapılmadığına göre oksijenin bu özelliği şuan için gayet kabul edilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen şu an o gazı kes öyleyse bakalım ne olacak
  • Su icen her canli eninde sonunda yok oluyor. Esas tehlikeyi gozden kacirmamak lazim bu muhtesem inceleme yapilirken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne şekilde olurseniz olun aslında temel olarak boğularak oluyorsunuz. Suda boğulma ateşte yanma organ yetmezli gibi haller neden unsuru iken boğulma ise gerekçeyi oluşturuyor.

Oksijenin mevcudiyetine rağmen kişinin nefessiz kalışı bizi olduren şeyin nedenini açıklayabilir belki gerekçesini oksijen olarak gösterir. Teorik olarak oluye sorsalar seni ne oldurdu o oksijen diyebilir.

Bu akledişin gerekçesi vucudun iflas etmiş bölgesine rağmen oksijenin varlığından oturu yapılabilir.

Bana havasını vermedi gibi düşünebiliriz. Bizdeki eksiklik o anda mevcudiyetimiz olduğundan bu bizim gerçeğimizdir. Halbuki oksijen vardı ve bir şekilde bize yardım etmeliydi gibi duşunun.

............

Oksijenin benim duşunsel dunyamdaki yeri fikir birlikteliği oluşturan nesneyi anlatmasıdır. Yani insanlar fikir birlikteliği içinde bulunurlarsa yaşarlar. İki veya çoklu birlikteliklerde mesela aile klik sulale toplum vs. Bunlar ortak goruşe varamazsa boğulmaya başlarlar. Mevcuttaki inşa bedeni artık suçlama mekanizmasına döner. Yani daha benim azalarım çalışıyorken neden bana hava vermiyorsun gibi duşunur.

Bu açıdan fikir birlikteliği olmayan toplumun mefkuresi hayali denizdeki balığın halini orneksemeye benzer. Suyun altındaki canlıların toplamı karadakilerin halinden iyidir ve onların olmeyen yapısı karaya tahvile çalışılır ki evrim de temelde budur.

Ortak acı aynı fikir etrafında toplanamama hali olmalıdır.

• Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Yanlış beslenme alışkanlığını da aynı tutmak lazım.Ama bu seferde ihtiyacı olan besin ihtiyacı da fsrklı olacak.Denklemde bir sürü değişken faktör var.Yani deneyle çözümlenmesi zor gibi.

• Felsefe bolumunde mining cpu yazılım konusu tartışılabilir halde.

Bu sanal para olayı da anlam kazanmaya başladı. Dünyada uyşturucu kadın organ tacirliği mevcut. Bunların adları bizlere ne şekilde yansıyor.

Dünyanın duşunen üst aklı bunları nasıl toplumsal hafızaya işliyor?

Madencilik konusunu delsefesi ile tartışılabilir halde. Ben konu açmayacam dediğim için bu konuda belirtmek durumunda kaldım. Konu sahibinin anlayışına sığınırım.

Saygılar

• Lise biyolojisinden aklımda kaldığı kadarıyla o2 ile enerji yakılırken tepkimeden çıkan serbest radikaller organizmayı yaşlandırıyor. Yani o2 tek başına yaşlandırmaz

• Şu şekilde dersen ihtimaller dahiline girebilir :

Eskiden atmosferde farklı gazlar vardı daha sonra oksijen gazı ortaya çıktı ve diğerleri yok oldu yada yok olma seviyesine geldi. Oksijen ise insan hücrelerinde farklı tepkimeler göstererek yaşam süresini kısalttılar.
  • Güzel fikirleriniz için teşekkürler

• Bilimsel temeli var. Haklı önerme.
  • Zaten öyle.Oksijen sürekli vücutta radikaller oluşturarak hüclere zarar veriyor bu zarar birike birike yaşlanma ve ölüm meydana geliyor.
  • O zaman CO2 verelim arkadaşım ..

• Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yüksek rakımlı yerde yaşayan insanların akciğerleri diğerlerinkine göre hacimce daha büyük ve kanlarındaki oksijen taşıyan molekül olan hemoglobin miktarı daha fazla. Adaptasyon sağlamışlar.Belki bu yüzden dengeleniyor olabilir.

İddianın absürt olduğuna katılıyorum ama yine de ilgi çekici :)

• hayatın kendisi sudur su olmayan yerde yaşam olmaz bunu biyolojide zaten öğreniyoruz. yaşadığımız gezegen dışında su olmadığı doğrudur o nedenle hayat sadece bu gezegende mevcuttur.

ayrıca bir bireyin hayatı ortalama 70 yıl diyelim o tek sudan, oksijenden değil vücüdun değişmeyen optimize kapasitesinden dolayıdır. bilim içindeki yalanlardan ki bu devletler bazında yapılıyor bedava yalanlardan uzak durmak lazım

yani hayatın değişmeyen doğruları vardır bugün sözde bilimciler kendilerinden başkasını aptal yerine koyarak sürekli saçma sapan konular açıyorlar
    Allah bilimcilerin ve dincilerin şerrinden iyi niyetli olan bireyleri korusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ülkücüadam

Şu şekilde dersen ihtimaller dahiline girebilir :

Eskiden atmosferde farklı gazlar vardı daha sonra oksijen gazı ortaya çıktı ve diğerleri yok oldu yada yok olma seviyesine geldi. Oksijen ise insan hücrelerinde farklı tepkimeler göstererek yaşam süresini kısalttılar.

nefes almamak candır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scooting2563 -- 7 Şubat 2018; 17:2:14 >
  • Değişik bir bakış açısı

• Gerçekten ilginç oksijenin arttırılması belki de zararlı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.