Şimdi Ara

Ya bu küçük esnaf neden böyle tokatçı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
9.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen bir haber izledim her 80 kişiden 1 ı dolandırıcıymış Türkiye de. Ben küçük bir esnafa gidince duvara asılı şeylere göre tahminde bulunuyorum. Genelde doğru çıkıyor.

Eğer okkalı bir Osmanlı tablosu falan asılıysa: Bu adam kesinlikle fiyatı katlamıştır.

Eğer dini bir tablo varsa: Kesinlikle bir yerde yalan var.

Eğer bayrak varsa: Standart esnaftır, Pazarlık mümkün olabilir ama fiyat bu kapıda burada deme ihtimali var.

Bu bende tecrübe ile sabittir. Belki de bana denk geldi ama ben böyle gördüm hep.

• sürümü az olduğu içindir belki... adı üstünde küçük esnaf

• kaplan1222 K kullanıcısına yanıt
    benzer durumlar karşılaştım ve sorduğumda burda n11deki gibi ucaza satamiyoruz cevre esnaf bu kadar ucuza sattigimiz icin üstümüzde geliyor ama n11 kimseyi bağlamıyor demişti.

• Küçük olduğu için. Böyle davranmasalar büyürlerdi zaten.

• Ülkede herkes tokatçı.
  • İşim gereği binlercemrestaurant, lokanta, fırın, kebapçı vs. mutfaklarını denetledim, 1-2 yer dışında daha temiz ve tam hijyenik mutfağa rastlamadım, o yüzden dışarıdan ne yemek yerim ne de sipariş veririm, evdeki haşlanmış patates bile dışardaki lahmacundan iyidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Basalım hocam o pideciyi olsun bitsin camı çerceveyi indirelim

• Siz birde gelin Şırnak'ta yaşayın

• mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Şırnakta askerlik yaptım dışarıdan yemek söylediğimizde acaba bu sefer ne cıkıcak die merakla bekliyorduk

• Yemek sepeti komisyonu nu düşmüştür direk sipariş verince normal bir durum bir çok lokanta da durum aynı

• break the cycle kullanıcısına yanıt
    Yahu sanane

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşadığım muhitte bu pek yok. 3-5 kolpacı var. Hala eski esnaflık hakim ama net söyleyebilirim; ben bilgisayarcı ve telefoncuların kapısından 15 yıldır girmedim, girmemde.

Hatta en son bir esnafla iş yaptım. Dolandırıcı çıktı şerefsizler. Benden bir araba parası çaldılar telefon ayağına.

Tövbe acımam. Küçük esnaf leş Türkiye'de. Ölseler cenazesine gitmem.

sen kullanmazsın olur biter, böyle boş mesaj atıcağına bişeyi yazmadan önce bi üç saniye falan düşün
  • Yemeksepeti fiyatı daima daha ucuz olur. Yemeksepeti yerine telefonla sipariş verdiğiniz zaman telefona bakan çalışanı meşgul edip işleri aksatıyorsunuz, sipariş ve adres sisteme düşmediği için takibi zor oluyor vb toplam zarar, yemeksepetine verilen komisyonu geçiyor. Yemeksepeti, müşteriye olduğu kadar işletmelere de büyük kolaylık. En ucuz fiyatlar ise eğer varsa işletmenin kendi internet sitesinde olur. İşletme hem yemeksepetinin avantajlarından faydalanır hem de kendi sitesi olduğu için kimseye komisyon vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitolojiden Biri -- 12 Aralık 2018; 5:48:18 >
    Adamın kafaya bak. Yemeksepetinden sipariş vermeyi entellik sanıyor😁.

Karşiiiiim görüyorum ve arttırıyorum.

“Entel dantel görünücez diye neden çatal bıçak kullanıyorsunuz? Havalı kültürlü mü oluyonuz he?! Bırakın bu işleri arkadaşlar. Çatal bıçak kullanarak hava atıyonuz burada. Neyi kanıtlamaya çalışıyonuz siz?!”

• Yıl olmuş 2019 hala küçük esnaftan alışveriş yapanlar var. Müstehak hepinize.
  • "stikır" kelimesini başta s*ktir diye okuyan bir tek ben miyim
  • Aslında ne güzel düşünmüşsünüz.

İşi yapan pideci, yemeğe para ödeyen siz. Aranıza biri girmiş ve para kazanıyor. Bunuda nerdeyse hiçbirşey yapmadan ve sıfır sorumluluk ile yapıyor. Kim bilir ne paralar kazanıyorlar.

Aynı sistemle çalışan birçok yapı var, çiçeksepeti, n11, hepsiburada(kendi ürünlerini de satıyor) vs vs...

Bunun diğer bir yolu kredi kartı ile alışveriş, ödediğiniz her miktar üzerinden yüzdelik paylar kesiliyor. Bide üstüne sizden kredi kartı aidatı alıyorlar, esnaftan pos cihazı parası:)

Öyle bir sömürü düzeni kurulmuş ki, adamlar elini oynatmadan milyonları cebine koyuyor, bizde bütün insanlık onların kölesiymiş gibi onlara hizmet ediyoruz.

Aynı olayı bende çiçeksepetinde yaşadım, işyerimin yanında çiçekçi var. Çiçeksepetinden modellere baktım şunu istiyorum diye karar verince adamın yanına gittim. Çiçeksepeti%20 ile çalıştığı için beyefendi onunla çalışmayı bırakmış. Birkere girdik bu işin içine deyip aynı modele daha çok para ödedim, birde üstüne çiçeği eve kendim taşıdım utana utana:) ( çiçek taşıyan erkeğe herkes bir bakar inkar etmeyin ).

Yine de yaptığınız iş için sizi tebrik ediyorum, güzel bir düşünce tarzı. Belki bu sayede koca bir halk yavaş yavaş uyanır...

• maligezgin kullanıcısına yanıt
    Olayın küçük esnafla büyük esnaflar gram ilgisi yok sanırsınızki büyük kurumsal firmadan aldınmı herşey sorunsuz işliyor onlar sadece herşeyi kılıfına sokuyor kullanıcı hatası deyip geçiyorlar biz ne zamanki kul hakkından korkmaz olduk bu hale geldik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.