Şimdi Ara

YA ARKADAŞLAR SİZCE HONDA CIVIC 2008 Mİ YOKSA RENAULT MEGANE Mİ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
5.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • satış rakamını aynı sınıf ve denk fiyatlı arabalar için dedim. Aynı sınıfta ve ayn fiyattaki arabalar arasında da megane çok satmıştır. Yoksa farklı sınıflardaki arabalar için tabiki satış rakamı önemli değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

megane c sınıfın lideridir demişsin...neye göre acaba çok merak ediyorum.... homojen bir karşılaştırma yaptığnda megane mi birinci oluyor :))
    araba alırken türkiye içi değerlendirmek ne kadr doğru tartışılır bana göre :))
    reno zaten trkiyede satn model... ben fiyat olarak şunu söylemek istedim, en ucuz fiyat olarak çok model var. focusun en ucuzu -megane en ucuz gibi... meganede düşük motor ve özllik seçeneği var..buda satışı arttıryıor....
    Meganeye binen arkadaşlar şuan satmak için uğraşıyorlar.. yeni araba almak istyorlar :((

Okumadan yazıyorsun lideri değil galibi dedim. yani en çok satan yani rakiplerini satış rakamı olarak katlayan. firmaların amacı testlerde birinci olmak değil satışda birinci olmaktır. Firmaları sayı olarak sattıkları arabalar ilgilendirir(kazandıkları para), fanatikleri ise ne ilgilendirir senden duymak isterim.

Araba alırken "türkiye içi değerlendirmek ne kadar doğru tartışılır bana göre :))" demişsin ; başka bir ülkede yaşasam doğruda Türkiyede yaşıyorsam tabiki türkiye içi değerlendirmek lazım, (bilmiyorum ama ne kadar ilgisin arabalarla; o testlerde ülkelerdeki bakım km.leri ile türkiye deki bakım km.si arası farkı bi değerlendir. Türkiye yollarını, trafiğini, çevre koşullarını) yani tabiki türkiye içi değerlendirmek lazım..... bi de gülümse me koymussun sanırım kendine...

son olarak fiyatlar dan bahsetmişsin bende zaten fiyatları yazmıştım önceki yazımda. yani corolla-civic-megane-focus yaklaşık aynı donanım da aynı fiyat ama hala megane daha eski bir tasarım da olsa hepsinden fazla satıyor dedim. düşük motor falan hikaye aynı fiyat ve aynı sınıftaki arabalardan fazla satıyor.

Meganeye binen arkadaşlar satmak için uğraşıyor demişsin. Türkiyede en seri satışı olan arabadır megane yani uğraştırmaz eğer fahiş fiyat istemezsen. Türkiyede ikinci elde megane ve corolla en iyileridir. Paraya en seri çevrilen sıralaması ise megane-corolla-focu-civic tir. Uğraşan arkadaşları yazda bilelim, biz alıp satalım, belki nasipleniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baran_bari -- 6 Nisan 2008; 5:25:09 >

• Yakıt olarak megane diesel
    ŞIklık kalite ve konfor olarak civic bence....
  • üstünü de benzin parası yapacaksın heralde :):) benim 1milyonum olsa honda fln almam hatta mercedes fln da almam :):) spor arabalara bakarım ama nerdee..
    quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

'virtue61' 1 milyonum olsa SYMBOLe değilde KOLEOSa binerim
  • Herşey donanım değildir...Civic'de o tasarımla, insan kendini uzay aracında sanar...Verdiği imaj megandan çok daha fazladır...Ben olsam Civic alırdım..
  • gitde bi arata honda civic taksi die forumda varmı yokmu bi bak bn passat taksi şimdi alınmazmı passat kendinle çelişme hocam
    quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

Honda Civic...
    satış rakamlarından bahsedilmesine ne gerek var. satış rakamları yüksek olsun denince benim aklıma albea gelir,fiesta gelir, symbol, corsa vs vs.. gelir. üretilseydi hala şahin gelirdi.
    araba tamamen kişisel kriterlere dayanır. herkes tercihini yazsın arkadaşlar. neye göre honda iyi neye göre megane iyi diyerek ve belli başlı kriterlere dayanarak genelleme yapmak araba satın almak konusunda kimsenin hiçbir işine yaramaz.benim 25 milyarım vardı bu fiyata konforlu ve sorunsuz ve performanslı araba satın almak istedim ve gittim lancer aldım. ikinci el piyasası canlı bi araba almak isteseydim lancer almakla dünyanın yanlışını yapardım. yine satışları en fazla araba almak istiyorum diyerek alcak olsaydım yine lancer almakla hata ederdim.veya güvenli ve konforlu araba istiyorum deyip de lada alırsam yine hata etmiş olurum.

KISACASI EN İYİ ARABA, ÜSTÜNLÜK BAKIMINDAN EN İYİ ARABA (MİMARİ TEKNOLOJİ HARİÇ) DİYE BİRŞEY YOKTUR.HERKES İÇİN BELİRLI KRİTERLER VARDIR VE BU KRİTERLER DOĞRULTUSUNDA YAPACAGIN EN İYİ SECİM, SENİN İÇİN EN İYİ ARABADIR.

BENİM KENDİ KİŞİSEL FİKRİM: BEN ASLA MEGANE ALMAM ÇÜNKÜ MARKASI MODELİ NE OLURSA OLSUN TİCARİ TAKSİ OLARAK KULLANILDIĞINI GÖRDÜĞÜM MARKA / MODELİ BEN ALIP DA BİNMEM. O YÜZDEN HONDA CIVIC DİYORUM.

TERCİH MESELESİ. CIVIC I SECMEMDE ASLINDA BİR SÜRÜ KİŞİSEL TERCİH VAR. YAZMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ BUNLAR BENİM TERCİHLERİM VE SİZİNKİYLE UYMAYABİLİR,KABULLENMEYEBİLİRSİNİZ.
    AYNI ŞEKİLDE SİZİNDE HERHANGİ BİR MARKAYI SECERKEN KENDİNİZE ÖZGÜ ONLARCA NEDENİNİZ VARDIR.ONLARDA KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ.

• bende iki araba arasinda baya dusundum, ya megane hb alicaktim yada civic, megane hb aldim sonra, sebebi de civic`in on konsolunun gereksiz tasarimi ve kasasinin cok buyuk olusu. istanbulda araba kullanmak bir dert, park etmek daha buyuk bir dert. civic alip onu parke etmekle ugrasamam dedim, kaldi ki icerisinde oturdugumda konsolun gereksiz derinligi ve sekli de beni cok soguttu.

kimilerine gore civic uzay mekigi, evet tasarim olarak guzel olabilir ama bence kullanilabilirlik daha onemli.

kaldi ki bir urunu alirken onemli olan ihtiyaclarin giderilmesiyse, herkes kendi ihtiyaclarini en iyi gideren arabayi yuceltecektir. benim icin onemli olan seri olmasi, kolay park edilmesi,bir gence yakisir durmasidir, baskasi icin onemli olan karizma olmasidir vs vs.

eger evinde ve is yerinde garaj varsa, ikisi arasinda da otoban kullaniyorsan civic iyi olabilir ama istanbulda hic sanmiyorum. kaldi ki bizim milletimizin huyudur, 3 kurus verir kendini kral sanar

• kesinlikle honda civic, ben meganla çok sorun yaşadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

Honda Civic...
    satış rakamlarından bahsedilmesine ne gerek var. satış rakamları yüksek olsun denince benim aklıma albea gelir,fiesta gelir, symbol, corsa vs vs.. gelir. üretilseydi hala şahin gelirdi.
    araba tamamen kişisel kriterlere dayanır. herkes tercihini yazsın arkadaşlar. neye göre honda iyi neye göre megane iyi diyerek ve belli başlı kriterlere dayanarak genelleme yapmak araba satın almak konusunda kimsenin hiçbir işine yaramaz.benim 25 milyarım vardı bu fiyata konforlu ve sorunsuz ve performanslı araba satın almak istedim ve gittim lancer aldım. ikinci el piyasası canlı bi araba almak isteseydim lancer almakla dünyanın yanlışını yapardım. yine satışları en fazla araba almak istiyorum diyerek alcak olsaydım yine lancer almakla hata ederdim.veya güvenli ve konforlu araba istiyorum deyip de lada alırsam yine hata etmiş olurum.

KISACASI EN İYİ ARABA, ÜSTÜNLÜK BAKIMINDAN EN İYİ ARABA (MİMARİ TEKNOLOJİ HARİÇ) DİYE BİRŞEY YOKTUR.HERKES İÇİN BELİRLI KRİTERLER VARDIR VE BU KRİTERLER DOĞRULTUSUNDA YAPACAGIN EN İYİ SECİM, SENİN İÇİN EN İYİ ARABADIR.

BENİM KENDİ KİŞİSEL FİKRİM: BEN ASLA MEGANE ALMAM ÇÜNKÜ MARKASI MODELİ NE OLURSA OLSUN TİCARİ TAKSİ OLARAK KULLANILDIĞINI GÖRDÜĞÜM MARKA / MODELİ BEN ALIP DA BİNMEM. O YÜZDEN HONDA CIVIC DİYORUM.

TERCİH MESELESİ. CIVIC I SECMEMDE ASLINDA BİR SÜRÜ KİŞİSEL TERCİH VAR. YAZMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ BUNLAR BENİM TERCİHLERİM VE SİZİNKİYLE UYMAYABİLİR,KABULLENMEYEBİLİRSİNİZ.
    AYNI ŞEKİLDE SİZİNDE HERHANGİ BİR MARKAYI SECERKEN KENDİNİZE ÖZGÜ ONLARCA NEDENİNİZ VARDIR.ONLARDA KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ.

Aslında yorumun mantıklı ancak şu paragrafında ki yorumun biraz mantıksız geldi bana.
    Ona bakılırsa Corolla'da taksi olarak yaygın. Mesela VW Jetta'yı da taksi olarak kullanan var. Ama tabi senin kişisel yorumun ve görüşün. Yukar da ki sözlerine ise katılmamak elde değil. Araba almak kesinlikle kişisel kriterlere alım gücüne, aylık gelir/gider'lere, kullanım amacına, vs. dayanır. Aslında ülke olarak fakir bir ilkeyiz ancak lükse düşkünüz. Mesela 25 bin liraya satılan sıfır km. bir arabaya burun kıvırıp o paraya gidip 5-6 yaşında sırf full donanımı var diye tercih edip kullanan var. Tabi ki kişisel zevk ama muhalesef böyle. Ve ya 25 bin lira'dan bir kuruş fazlası olmayıp yine parasına göre araba almayıp, gidip o 25 bin lirayı peşinat olarak verip geri kalanını da kredi alıp 40 bin lira'lık araba alanlar var. Var yani, yok değil. Kredi almak çok kolay. Bir sürü seçenek var. Gidersen 24 veya 36 ay kredi alırsın ve gidip 45 bin liralık arabaya da binersin. Ama o kredinin bir taksidini ödeyemediğin an bittin demektir. Sakın yanlış anlamayın beni ama böyle insanlar da var ülkemizde.
    Megane ve Civic'e gelirsek, bana göre ikisi de aynı segment araba. İkisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip araba. Birinde olan özellik diğerinde yoktur veya vardır orası ayrı. Megane Sedan bildiğiniz gibi yerli üretim. Satarken zorluk çıkarmaz, anında satılır. Servisi yaygındır. Türkiye'nin yolları için en ideal arabadır. Bir de dizel'se enfestir. Megane'yi severim. Beğendiğim ve hatta bazen almayı istediğim bir arabadır. Ama kasa değiştirecek diyorlar o yüzden şu an Megane segmenti bir araba alacak olsam yeni Corolla almak isterdim. Civic'e gelirsek, o da yerli üretim bildiğim kadarı ile. Ancak biraz hassas arabadır bana göre. Tasarım olarak güzel ama içi için özellik'le ön konsol için bir şey diyemeyeceğim. Çok karışık bir ön konsolu var. İkinci el de Megane kadar başarılı olacağını sanmıyorum. Corolla bile ikinci el de Civic'e göre daha başarılı.
    Çevrem de iki arabaya sahip tanıdıklarım var. 2005 model Megane Sedan DCİ sahibi bir komşum var ve benden 1 ay önce aldı arabasını. Çok çok memnun, zaten önce ki arabaları da hep Renault'tu. 2004 model bir önce ki kasa Honda Civic sahibi bir komşum var, o da memnun arabasından. Hatta bir komşum da 2008 model Civic aldı, onu pek tanımam ama o da memnundur herhalde arabasından.
    Yani senin o 2008 model Civic sahibi amcan Megane'yi kötülüyor diye üzülme. Sen memnunsan, sana istediğini veriyorsa Megane araban kafana takma söylenenleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 8 Nisan 2008; 8:06:24 >

• benzinliyese civic
    dizelse megane 100 lük. ikiside mükemmel araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSidesOfMe

bu iki araç arasında kesinlikle civic derim benzinde, doanımda ve sürüşte meganın üstündedir...

Megane Privilage = Yağmur sensörü, Kararan iç dikiz aynası, Otomatik yana far, Mercekli H7 kısa far

Honda Civic ???
  • honda civic donanım olarak megane dan kötü ama kalite olarak bence civic önde
  • Bu ikilide tercihim megane olurdu keza oldu da. Ancak Megane3 Hb Avrupa'da piyasaya çıktı; sedanıda eli kulağında, 2009 yaz ayları gibi dünya lansmanının yapılması bekleniyor ve malum kimse bir otomobil alıp bir sene içinde "eski kasa" olmasını istemez, bu yüzden oyum hernekadar beğenmesem de Civic'e.
  • abim bikac ay önce full donanımlı otomatik civic aldı. ankarada şehir içi 11.5 lt/ 100 km yakıyor. ben 7 lt/100 km yakıyorum. benzin cebine dokunmayan civic alabilir tabi ben hayatta almam boyle bi arabayı. benzincileri zengin edecek değilim.
  • civic
  • kesinlikle megane alirim benzini servis agi vs. vs.
    ,

donamın olarak megane
    dizayn olarak civic
    tutulan megane
    servis agi megane
    dayanıklılık megane
  • Her ikisinide 1 yıla yakın kullandım.

Kesinlikle Honda Civic.

Civic şaşırtıcı derecede sorunsuz ve pürüzsüz bir araba. Malzeme kalitesi çok yüksek. Sürüş zevki inanılmaz.
  • Hondanın motoru daha iyi ve genç işi bir araç kalitesi bence megane ile aynı.Spor kullanımda Civic'i tercih ederdim.Konfor yönünden ise civic meganenin yerini tutamaz.Megane'nin ilk versiyonları biraz problemliydi fakat faz 2 olanlar(2006 ve sonrası) adac testlerinde hem civic hemde corolladan daha sorunsuz.Güvenlik olarakta megane önde.Normal araç kullanan aracın limitlerini çok zorlamayan biri için megane konforu ve güvenliğiyle öne çıkıyor.Civic ise daha güçlü ve performanslı motoru, sıradışı tasarımı,daha güncel bir model olmasıyla öne çıkıyor.
  • civic akıl işi değil
    türkiyede satış rakamlarında rekorlar kıran megane varken civic'e bakmam bile hele bir megane III çıksın ezici üstünlük dahada artacak
  • ne megane yerin dibine sokulacak araba...
    ne de civic öve öve bitirilemeyecek araba...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.