Şimdi Ara

YA ARKADAŞLAR SİZCE HONDA CIVIC 2008 Mİ YOKSA RENAULT MEGANE Mİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Topiğin konusunu saptırmadan; uA_Y_C_A arkadasım, forda olan yakınlıgını görerek ve senin bilebileceğini tahmin ederek soruyorum;bu ford mondeolarda 2.0 titanium TDCİ bir normal var birde 2.0 titanium TDCİ A/T var. A/T olanının fiyatı 4 milyar daha fazla,acaba bu 4 milyarlık farkı yaratan A/T nedir?
  • otomatik vites....
  • bu kadar basitmiydi kendimi bir an cok cahil hissetim
  • :)))) automatik yazmamışlar A/T yazmışlar :))) Ford işte :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

satışlar bence fiyat'a ve türk toplumunun reno aşkına bağlı olabilir... ne isek öyle gidiyoruz toplum olarak..değişimi pek sevmiyoruz diye düşünüyorum..
    yani en çok satan en iyi araba mantığı doğuyor..oysa çok özel ve güzel araçlar var c segmentinde..

keyifli sürüşler....

arabanı seviyorsan..en iyisi odur..... tartışmaya gerek yok bi nevi :)

Meganenin satışlarını fiyata bağlamak bence saçma. Geçen sene araba alırken megane ile focus arasında kalmıştım. ve diğer markalarında fiyatlarını sürekli takip ettim.
    Full donanımlı megane dizel full donanımlı focustan pahalıydı . (son pazarlıklarda bile 1400 fark kalmıştı Focus'u 42 ye bıraktılar megane de 43400 den aşağıya inmediler)
    orta donanımlı megane dizel ile focus'un fiyatı denkti.
    Civic dizeli yoktu benzinlisi ikisindende ucuzdu.
    artık bilinçsiz tüketici yok, kimsenin de sokağa atacak parası yok. Megane bu forum dışında her yerde el üstünde tutulan bir araç. Ama ben forumu anlayamadım hala. Motor performansı her şey değildir. Ben eşim ve çocuğumla biniyorsam arabaya 100'ü geçmem, virajlara sert girmem , sadece güvenliğe ve ekonomiye bakarım. ama biri bana araba bağışlayacak olsa ve bekar deli dolu genç olsam civic tercih ederdim. Birde yazılarını bazen görüyorum aşırı bir focus fanatikliği oluşmuş sende uayca. c sedan segmentinin türkiyedeki galibi yıllardır meganedir. yurtdışı beni pek ilgilendirmiyor sonuçta türkiyede yaşıyorum. yani yabancı site ve dergilerin testleri pek geçerli değil ülkemizde. megane sedan türkiyede üretilen bir araç. hani bu forumdaki fransız düşmanları (nedenini de anlamadım gitti) hep derler euro ncap testleri avrupalıları özellikle fransız arabalarını kayırır diye, bu mantıkla o testler türkiyede üretilen bir arabayı pek istemeyebilirler. düz mantık kurmamak gerek yani. megane türkiye yollarının ve koşullarının arabasıdır. Çok sattığı için arızalarının çok duyulmasıda normaldir. Türkiyede kaza rekortmeni otobüs firması metro ama diğer firmaların toplamı kadar otobüsü var. Megane rakiplerinin toplamı kadar satmış bırakında sorunları rakiplerinden fazla çıksın.
    C segmentindeki bütün arabalar ortalama denktir. birinin motoru iyidir birinin donanımı birinin işçiliği ama illahi de eksiklikleri eşittir. seçim sadece kişisel tercihlere kalır. örneğin son 4 yılda corolla-focus-megane kullanmış biri olarak birbirlerine üstünlerini yazacak olsam 3 ü geçmez ama eksikliklerini yazsam her birinin en az 20 çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baran_bari -- 5 Nisan 2008; 4:04:10 >

• megane c sınıfın lideridir demişsin...neye göre acaba çok merak ediyorum.... homojen bir karşılaştırma yaptığnda megane mi birinci oluyor :))
    araba alırken türkiye içi değerlendirmek ne kadr doğru tartışılır bana göre :))
    reno zaten trkiyede satn model... ben fiyat olarak şunu söylemek istedim, en ucuz fiyat olarak çok model var. focusun en ucuzu -megane en ucuz gibi... meganede düşük motor ve özllik seçeneği var..buda satışı arttıryıor....
    Meganeye binen arkadaşlar şuan satmak için uğraşıyorlar.. yeni araba almak istyorlar :((
  • quote:

Orjinalden alıntı: baran özden

quote:

satışlar bence fiyat'a ve türk toplumunun reno aşkına bağlı olabilir... ne isek öyle gidiyoruz toplum olarak..değişimi pek sevmiyoruz diye düşünüyorum..
    yani en çok satan en iyi araba mantığı doğuyor..oysa çok özel ve güzel araçlar var c segmentinde..

keyifli sürüşler....

Meganenin satışlarını fiyata bağlamak bence saçma. Geçen sene araba alırken megane ile focus arasında kalmıştım. ve diğer markalarında fiyatlarını sürekli takip ettim.
    Full donanımlı megane dizel full donanımlı focustan pahalıydı . (son pazarlıklarda bile 1400 fark kalmıştı Focus'u 42 ye bıraktılar megane de 43400 den aşağıya inmediler)
    artık bilinçsiz tüketici yok, kimsenin de sokağa atacak parası yok. Megane bu forum dışında her yerde el üstünde tutulan bir araç. Ama ben forumu anlayamadım hala. Motor performansı her şey değildir. Ben eşim ve çocuğumla biniyorsam arabaya 100'ü geçmem, virajlara sert girmem , sadece güvenliğe ve ekonomiye bakarım. ama biri bana araba bağışlayacak olsa ve bekar deli dolu genç olsam civic tercih ederdim. Birde yazılarını bazen görüyorum aşırı bir focus fanatikliği oluşmuş sende uayca. c sedan segmentinin türkiyedeki galibi yıllardır meganedir. yurtdışı beni pek ilgilendirmiyor sonuçta türkiyede yaşıyorum. yani yabancı site ve dergilerin testleri pek geçerli değil ülkemizde. megane sedan türkiyede üretilen bir araç. hani bu forumdaki fransız düşmanları (nedenini de anlamadım gitti) hep derler euro ncap testleri avrupalıları özellikle fransız arabalarını kayırır diye, bu mantıkla o testler türkiyede üretilen bir arabayı pek istemeyebilirler. düz mantık kurmamak gerek yani. megane türkiye yollarının ve koşullarının arabasıdır. Çok sattığı için arızalarının çok duyulmasıda normaldir. Türkiyede kaza rekortmeni otobüs firması metro ama diğer firmaların toplamı kadar otobüsü var. Megane rakiplerinin toplamı kadar satmış bırakında sorunları rakiplerinden fazla çıksın.
    C segmentindeki bütün arabalar ortalama denktir. birinin motoru iyidir birinin donanımı birinin işçiliği ama illahi de eksiklikleri eşittir. seçim sadece kişisel tercihlere kalır. örneğin son 4 yılda corolla-focus-megane kullanmış biri olarak birbirlerine üstünlerini yazacak olsam 3 ü geçmez ama eksikliklerini yazsam her birinin en az 20 çıkar.

• euro ncap testlerinde MEGANE hb kullanıldı ... O DA avrupa üretimm :))
  • quote:

:)))) automatik yazmamışlar A/T yazmışlar :))) Ford işte :))

Selam,

Aslında İngilizce "automatic transmission" kelimelerinin baş harflerinden çıkıyor A/T. Çoğu firma düz vites içinse "manuel transmission" kelimelerinin baş harfleri olan M/T kısaltmasını kullanır.
  • evet.... evet...biliyorum :)
  • civic in dizeli olsaydı bu forumda kimse civic i başka bir araçla karşılaştırmazdı.
    dizel se megane dci(100 lük) exp plus paketli, benzinliyse civic derim
  • bu iki araç arasında kesinlikle civic derim benzinde, doanımda ve sürüşte meganın üstündedir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: baran özden

quote:

keyifli sürüşler....

hocam aynen katılıyorum sana şuan benim 320i yada 328i alma durumum var bmw almasam alacağım araç kesinlikle megane olurdu 2001de megane kendi segmetinin en iyi arabasıydı ve bende vardı.şuan lagunam olmasaydı meganeyi kullanıyor olacaktım ve megane halen bizde şuana kadar bizi hiç üzmedi halende bence megane kendi segmetinde başa oynayan araç kim ne derse desin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi range_murat -- 5 Nisan 2008; 17:37:48 >

• quote:

o çok övülen ve yeni yüzlü arabayla, daha eski bir tasarıma sahip olan (sözde çok problemli) arabanın satış rakamlarını biri bi zahmet yazsa. Sen arabanı güle güle kullan, arasırada o amcaya gülümse.

uzat öpecem elini.

quote:

megane c sınıfın lideridir demişsin...neye göre acaba çok merak ediyorum.... homojen bir karşılaştırma yaptığnda megane mi birinci oluyor :))
    araba alırken türkiye içi değerlendirmek ne kadr doğru tartışılır bana göre :))
    reno zaten trkiyede satn model... ben fiyat olarak şunu söylemek istedim, en ucuz fiyat olarak çok model var. focusun en ucuzu -megane en ucuz gibi... meganede düşük motor ve özllik seçeneği var..buda satışı arttıryıor....
    Meganeye binen arkadaşlar şuan satmak için uğraşıyorlar.. yeni araba almak istyorlar :((

arkadaş biz amerikada yaşamıyoruz.almanyadaki veya fransadaki satış rakamlarıbeni alakadar etmez.2004 yılından beri megane ll ye biniyorum.arkadaşlar bana sat diye ısrar ediyor ama ben satmıyorum.problemleri kişiselleştirmeyin.adam meganmı hondamı demiş araya ford girmiş.ne alaka bunlar

• quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

Tabi ki honda civic güsel kardeşim.
    NCAP testlerini Avrupalılar yaptığı için avrupa arabalar 5 yıldız alıyor.
    Japonlar yapsa japon arabaları 5 yıldız alır.

aha işte gel bu adamdan araba tavsiesi al bakış açısı bu kadar kısıtlı tebrik ediorum hondanın güvenlikteki olağanüstü başarısızlıgını ncap atmış ayıp ayıp
  • quote:

Orjinalden alıntı: eldorado06

arkadaş biz amerikada yaşamıyoruz.almanyadaki veya fransadaki satış rakamlarıbeni alakadar etmez.2004 yılından beri megane ll ye biniyorum.arkadaşlar bana sat diye ısrar ediyor ama ben satmıyorum.problemleri kişiselleştirmeyin.adam meganmı hondamı demiş araya ford girmiş.ne alaka bunlar

dikkat edersen yukardaki yazılara...sadece ben olsam civic dedim... ikisi arasında.... orda ortaya megane böyle şöyle değince karıştı..

derdimizi anlatamadık sanırm..size yurt dışındaki satış fiyatlarına bakın demedikki..

türkiye için ucuz seçenekli arabalr var.... insanlar özelliğe değil fiyata bakıyor burda...tabiki ucuz olan çok satar.... bak aynı sınftaki arabalara...BMW MERCEDES AUDİ .. en az satılan arablar nerdeyse...bunlar kötü mü...diyorumki satış rakamları çok şey ifade edemez...Megane kötü demiyorm...ama sınıfının lideri asla olmadı... hangii testte olmuş birtane gösterebilrmiş...ben size rakiplerini testtlerde geçtiğini onlarca kez ispatlarım... Yerli veya avrupa test... BİTMİŞTİR.... HODRİ meydan

• 1984 RENAULT 12 SW arabamın arka camında aynen şöyle yazıyodu; RENAULT YILLARA YOLLARA MEYDAN OKUYUN !
  • 'virtue61' 1 milyonum olsa SYMBOLe değilde KOLEOSa binerim
  • Honda Civic...
    satış rakamlarından bahsedilmesine ne gerek var. satış rakamları yüksek olsun denince benim aklıma albea gelir,fiesta gelir, symbol, corsa vs vs.. gelir. üretilseydi hala şahin gelirdi.
    araba tamamen kişisel kriterlere dayanır. herkes tercihini yazsın arkadaşlar. neye göre honda iyi neye göre megane iyi diyerek ve belli başlı kriterlere dayanarak genelleme yapmak araba satın almak konusunda kimsenin hiçbir işine yaramaz.benim 25 milyarım vardı bu fiyata konforlu ve sorunsuz ve performanslı araba satın almak istedim ve gittim lancer aldım. ikinci el piyasası canlı bi araba almak isteseydim lancer almakla dünyanın yanlışını yapardım. yine satışları en fazla araba almak istiyorum diyerek alcak olsaydım yine lancer almakla hata ederdim.veya güvenli ve konforlu araba istiyorum deyip de lada alırsam yine hata etmiş olurum.

KISACASI EN İYİ ARABA, ÜSTÜNLÜK BAKIMINDAN EN İYİ ARABA (MİMARİ TEKNOLOJİ HARİÇ) DİYE BİRŞEY YOKTUR.HERKES İÇİN BELİRLI KRİTERLER VARDIR VE BU KRİTERLER DOĞRULTUSUNDA YAPACAGIN EN İYİ SECİM, SENİN İÇİN EN İYİ ARABADIR.

BENİM KENDİ KİŞİSEL FİKRİM: BEN ASLA MEGANE ALMAM ÇÜNKÜ MARKASI MODELİ NE OLURSA OLSUN TİCARİ TAKSİ OLARAK KULLANILDIĞINI GÖRDÜĞÜM MARKA / MODELİ BEN ALIP DA BİNMEM. O YÜZDEN HONDA CIVIC DİYORUM.

TERCİH MESELESİ. CIVIC I SECMEMDE ASLINDA BİR SÜRÜ KİŞİSEL TERCİH VAR. YAZMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ BUNLAR BENİM TERCİHLERİM VE SİZİNKİYLE UYMAYABİLİR,KABULLENMEYEBİLİRSİNİZ.
    AYNI ŞEKİLDE SİZİNDE HERHANGİ BİR MARKAYI SECERKEN KENDİNİZE ÖZGÜ ONLARCA NEDENİNİZ VARDIR.ONLARDA KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ.

• Bir kriter belirtmeden bu araba şundan iyi midir diye konu açan arkadaşlara kılım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.