Şimdi Ara

YA ARKADAŞLAR SİZCE HONDA CIVIC 2008 Mİ YOKSA RENAULT MEGANE Mİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YA ARKADAŞLAR Bİ AMCA 2008 model CIVIC ALDI ÖVE ÖVE BİTİREMİYOR.BİZDEDE MEGANE VAR BİZİM ARABAYI YERDEN YERE SOKUYOR SİZCE BU İKİ ARABADAN HANGİSİ DAHA İYİDİR

• quote:

Orjinalden alıntı: tazmanyak_61

YA ARKADAŞLAR Bİ AMCA 2008 model CIVIC ALDI ÖVE ÖVE BİTİREMİYOR.BİZDEDE MEGANE VAR BİZİM ARABAYI YERDEN YERE SOKUYOR SİZCE BU İKİ ARABADAN HANGİSİ DAHA İYİDİR

herkese göre görecelidir ama honda adı var onda kalite bakımından ve sorunsuzlukta megane daha iyi dünya ortağı olmayan ve kimseden destek alıp araç dizayn etmeyen ve bunu asla düşünmeyen tek firma diyebilirim
  • iki aracında farklı acılardan bakıldıgı zaman birbirlerine üstünlükleri var aslında.Güvenlik bakımından hiç şüphesiz megane. civic i güvenlik bakımından ele alırsak;birinci NCAP testinde 4 yıldız almış,bunu honda mühendislerinin kafaya takıp, inat edip otomobili tekrar test ettirdiklerinde yine 4 yıldızda kalmıs bir aractır.Heleki ikinci denemede 5 yıldıza ulaşamamak hondanın güvenlik hakkındaki prestijini cok kötü durumda zedelemektedir.Performans olarak bence civic megane dan daha iyi.Çünkü iki aracıda kullandım(sedanlar için soyluyorum)civic daha seri ve atak bir otomobil ama fren konusunda megane nin daha etkli oldugunu soylüyebilirm.Tip olarak tamamen göreceli bir durum. bence civic daha hoş duruyor,sportif bir asalete sahip ve daha cok gençlere hitap eden bir otomobil.Yakıt sarfiyatı durumu hakkında pek bir bilgim yok, onu sürekli olarak kullananlara sorup verileri karşılastırmak gerek.Son olarak bu konu araç tercih-kıyaslama bölümüne taşınabilir çünkü o başlığa daha cok yakışıyor.

• İki araçta iyidir,eğer bindiğiniz araç Bmw-Mercedes ya da -belki- Audi değilse otomobiline gözü kör derecede aşık ya da "mecbur" biri aracınıza pekala destekli-desteksiz laf atabilir.

En iyi araç görüp kullanıp beğendiğiniz ve artık size ait olan araçtır,ancak bu memnuniyet sadece sizi bağlar ve bu yüzden seviyesiz eleştri hakkına sahip olmazsınız,demek istediğim yaşlı amcalara araba sormak gibi bir hata yapma bir daha.

Şunuda aklından çıkarma; bir araç seni iyi koruyamıyorsa seni daha iyi koruyan bir araca göre "can alıcı" bir üstünlüğüde yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 4 Nisan 2008; 22:23:31 >
  • Ya tamam CIVIC teknolojik araba şudur budur ama o amcana söyle park etmiş halde arabasına biri patlatsa ve en azından bi tamponunu kullanılmaz hale getirse 750 lirayı paşa paşa bayılacak ama senin başına gelse 200 liraya bu işi halledeceksin bu iş zevk işi benim 1 milyon YTLem olsa yine RENAULT alırım
  • bende ikiside yok ama ikisi arasında kesinlikle Honda civic 2008 alırdım.... meganeyi pek tutmuyorum...bencede pek fark yok arlarında..ama megane heryerde artık... :))
  • o kadar emin olma arkadaşım
    quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Ya tamam CIVIC teknolojik araba şudur budur ama o amcana söyle park etmiş halde arabasına biri patlatsa ve en azından bi tamponunu kullanılmaz hale getirse 750 lirayı paşa paşa bayılacak ama senin başına gelse 200 liraya bu işi halledeceksin bu iş zevk işi benim 1 milyon YTLem olsa yine RENAULT alırım
  • Tabi ki honda civic güsel kardeşim.
    NCAP testlerini Avrupalılar yaptığı için avrupa arabalar 5 yıldız alıyor.
    Japonlar yapsa japon arabaları 5 yıldız alır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leonheart07

iki aracında farklı acılardan bakıldıgı zaman birbirlerine üstünlükleri var aslında.Güvenlik bakımından hiç şüphesiz megane. civic i güvenlik bakımından ele alırsak;birinci NCAP testinde 4 yıldız almış,bunu honda mühendislerinin kafaya takıp, inat edip otomobili tekrar test ettirdiklerinde yine 4 yıldızda kalmıs bir aractır.Heleki ikinci denemede 5 yıldıza ulaşamamak hondanın güvenlik hakkındaki prestijini cok kötü durumda zedelemektedir.Performans olarak bence civic megane dan daha iyi.Çünkü iki aracıda kullandım(sedanlar için soyluyorum)civic daha seri ve atak bir otomobil ama fren konusunda megane nin daha etkli oldugunu soylüyebilirm.Tip olarak tamamen göreceli bir durum. bence civic daha hoş duruyor,sportif bir asalete sahip ve daha cok gençlere hitap eden bir otomobil.Yakıt sarfiyatı durumu hakkında pek bir bilgim yok, onu sürekli olarak kullananlara sorup verileri karşılastırmak gerek.Son olarak bu konu araç tercih-kıyaslama bölümüne taşınabilir çünkü o başlığa daha cok yakışıyor.

YAKIT OLARAK
    RENAULT HONDA

Şehiriçi 6,1 - şehiriçi 9,1
    Şehirdışı 4,2 - şehirdışı 5,4
    Karışık 4,9 - karışık 6,7

• quote:

quote:

iki aracında farklı acılardan bakıldıgı zaman birbirlerine üstünlükleri var aslında.Güvenlik bakımından hiç şüphesiz megane. civic i güvenlik bakımından ele alırsak;birinci NCAP testinde 4 yıldız almış,bunu honda mühendislerinin kafaya takıp, inat edip otomobili tekrar test ettirdiklerinde yine 4 yıldızda kalmıs bir aractır.Heleki ikinci denemede 5 yıldıza ulaşamamak hondanın güvenlik hakkındaki prestijini cok kötü durumda zedelemektedir.Performans olarak bence civic megane dan daha iyi.Çünkü iki aracıda kullandım(sedanlar için soyluyorum)civic daha seri ve atak bir otomobil ama fren konusunda megane nin daha etkli oldugunu soylüyebilirm.Tip olarak tamamen göreceli bir durum. bence civic daha hoş duruyor,sportif bir asalete sahip ve daha cok gençlere hitap eden bir otomobil.Yakıt sarfiyatı durumu hakkında pek bir bilgim yok, onu sürekli olarak kullananlara sorup verileri karşılastırmak gerek.Son olarak bu konu araç tercih-kıyaslama bölümüne taşınabilir çünkü o başlığa daha cok yakışıyor.

YAKIT OLARAK
    RENAULT HONDA

iyi de arkadaşım sen megane nın 100 hp lik dizelini, civic inde benzinli düz vitesinin yakıt sarfiyatlarını yazmışsın.
    bu durumda tabiki megane az yakacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: carenfly

Tabi ki honda civic güsel kardeşim.
    NCAP testlerini Avrupalılar yaptığı için avrupa arabalar 5 yıldız alıyor.
    Japonlar yapsa japon arabaları 5 yıldız alır.

pardon corolla-qasqai-yaris-avensis bunlar avrupalıydı unutmuşum
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

quote:

quote:

YAKIT OLARAK
    RENAULT HONDA

iyi de arkadaşım sen megane nın 100 hp lik dizelini, civic inde benzinli düz vitesinin yakıt sarfiyatlarını yazmışsın.

KARDEŞ NE YAPAYIM HONDA CIVIC YAPSIN DİZEL ARAÇ ONUDA KOYALIM

• o çok övülen ve yeni yüzlü arabayla, daha eski bir tasarıma sahip olan (sözde çok problemli) arabanın satış rakamlarını biri bi zahmet yazsa. Sen arabanı güle güle kullan, arasırada o amcaya gülümse.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

quote:

quote:

YAKIT OLARAK
    RENAULT HONDA

KARDEŞ NE YAPAYIM HONDA CIVIC YAPSIN DİZEL ARAÇ ONUDA KOYALIM

Seninkide farklı bir bakış açısı ama adil olması açısından meganın benzinli motorunun yakıt sarfiyat değerlerini koyman gerekiyor

• quote:

Orjinalden alıntı: baran özden

o çok övülen ve yeni yüzlü arabayla, daha eski bir tasarıma sahip olan (sözde çok problemli) arabanın satış rakamlarını biri bi zahmet yazsa. Sen arabanı güle güle kullan, arasırada o amcaya gülümse.

ÖYLE YAPACAM HELE Bİ GÖRİYİM ONU :)

BİDE TAHMİNİMDE MEGANE 100 BİN SATTIYSA HONDA CIVIC DE SATMIŞTIR BİN ADET
  • satışlar bence fiyat'a ve türk toplumunun reno aşkına bağlı olabilir... ne isek öyle gidiyoruz toplum olarak..değişimi pek sevmiyoruz diye düşünüyorum..
    yani en çok satan en iyi araba mantığı doğuyor..oysa çok özel ve güzel araçlar var c segmentinde..

keyifli sürüşler....

arabanı seviyorsan..en iyisi odur..... tartışmaya gerek yok bi nevi :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

satışlar bence fiyat'a ve türk toplumunun reno aşkına bağlı olabilir... ne isek öyle gidiyoruz toplum olarak..değişimi pek sevmiyoruz diye düşünüyorum..
    yani en çok satan en iyi araba mantığı doğuyor..oysa çok özel ve güzel araçlar var c segmentinde..

keyifli sürüşler....

arabanı seviyorsan..en iyisi odur..... tartışmaya gerek yok bi nevi :)

BENDE Bİ RAHATSIZLIK VAR ARABAYI ALDIRANA KADAR BENİM İÇİN EN İYİ ARABAYDI ŞİMDİ İSE ESKİSİ KADAR ALDIĞIM ZEVKİ ALMIYORUM DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM.BİLMEM SİZDEDE VARMIDIR BÖYLE Bİ DURUM
  • ben arabaya her bindiğimde ilk sürdüğüm anki heyecen var.... FOcus'um bitane :) ayıptır sölemesi :)
  • quote:

ben arabaya her bindiğimde ilk sürdüğüm anki heyecen var.... FOcus'um bitane :) ayıptır sölemesi :)

DOĞRUDUR FOCUSTA GÜSEL ARABA ZATEN MEGANEYİ ALMAMIŞ OLSAYDIK BABAMA FOCUS ALDIRACAKTIM.AMA MEGANE DAHA AZ YAKTIĞI İÇİN BABAMIN TERCİHİ MEGANE OLDU
  • quote:

quote:

ben arabaya her bindiğimde ilk sürdüğüm anki heyecen var.... FOcus'um bitane :) ayıptır sölemesi :)

DOĞRUDUR FOCUSTA GÜSEL ARABA ZATEN MEGANEYİ ALMAMIŞ OLSAYDIK BABAMA FOCUS ALDIRACAKTIM.AMA MEGANE DAHA AZ YAKTIĞI İÇİN BABAMIN TERCİHİ MEGANE OLDU

bende 1.6 benzinli var... meganeyle aynıdır sanırım
    ...

dizeller için diyorsan.... dizel focus dizel meganeden güçlü...tabi birazdaha az yakar..ama o güç için az bi fark değer..tabi tercih meselesi :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.