Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat düşünmedim daha. İkinci eli ne kadardır bilmiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • switel kullanıcısına yanıt
    Anladım. Ben de fiyatları nedir pek bilmiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Manuel lens ile fotoğraf çekerken ayarlardan lenssiz foto çekmeye izin ver seçeneğini aktive ediyoruz. Bir de lensin kaç mm olduğunu giriyoruz.

Şimdi 100mm manuel lens ile fotoğraf çekerken ayarlarda lensi 100mm olarak mı girmek gerekiyor? Yoksa crop sensör olduğundan mm değerini fullframe'e karşılık ne geliyorsa onu mu girmek gerekiyor?

Lensiniz kaç mm ise o değeri girmelisiniz. Örneğin 58mm helios bir manuel lensi kullanmak istediğinizde 58mm değerini girmeniz gerekir.

• Hastasıyım bu Fuji makineye. Kullandıkça daha çok seviyorumxXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx 

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

• [F][u][r][k][a][n] [ kullanıcısına yanıt

Model nedir? Güzel olmuş fotoğraf.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Eyvallah sağolasın. Xt4 var.

• Fuji uyumlu 80-100mm arasında autofocus özellikli macro lens var mı? Malum fuji xf 80mm macro lens'in fiyatı baya yüksek. Alternatif macro lens bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 13 Ocak 2022; 17:16:4 >

Aynen hocam bende bu durumdayım açıkcası manuel olarak bulunabiliyor sanırım daha çok.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Bende şuan samyang 100mm macro var ama işim gereği flaşlı çekiyorum, flaş öncesi ekran karanlık olduğundan netleme açısından zorluk yaşıyorum. O yüzden autofocus'lu bir lens gerekiyor.

• Flaş kullanıyorsanız ve tam manuel modda çekiyorsanız, Ayarlar/Ekran Ayarları/ Manuel Modda Poz/Beyaz Dengesi Ön İzleme -> KAPAT yaparak isterseniz deneyin. (Manuel fokus'ta odak tepe vurgulama aktiftir zaten diye düşünüyorum)

• Kasımda ertelenen yeni 23mm'den hala haber yok 😕 bu gidişle yazı bulacak

• bratka B kullanıcısına yanıt

Şubat ayında gelecek sanırım ;) Benim aklımda da bu lens var (: 33mm de muhteşem bir lens ikisinin arasında kaldım fakat 23mm daha sıcak gelmeye başladı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 15 Ocak 2022; 19:29:55 >
  • Mayıs ayında etkinlik olacakmış 10. Sene için, Sanırım X-H2 modeli veya modelleri'de tanıtılır büyük ihtimal ile.

• GullyFoyle kullanıcısına yanıt
    O zaten ayarlı bende ama görüntü çok kumlu oluyor. Sanki iso değerini aşırı arttırarak o görüntüyü elde ediyormuşum gibi. Odaklandığı yerdeki kırmızı izleri de seçemiyorum, çok belli belirsiz kırmızı vurgu yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 22 Ocak 2022; 1:49:23 >
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
  • Herkese merhabalar, Olympus Em5 Mark 2 sistemimi satıp XT20 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.

Olympus dan geçince menüde biraz bocaladım tuş kadranlarını henüz istediğim gibi ayarlayamadım.

Makine için önerdiğiniz bir tutoriol videosu var ise paylaşabilir misiniz?

• burak-82 kullanıcısına yanıt
    Neden bıraktınız acaba Olympus u sakıncası yoksa acaba paylaşabilir misiniz sebebini?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Selam hocam Hoşgeldin Fuji ailesine, Bende neden bıraktığını merak ettiğim açıkcası gayet güzel bir makina aslında Em5M2 12-40pro gibi bir lensle tadından yenmez :)

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXxFujifilm Türkiyeyoutube
    Fujifilm Türkiye Eğitim Sorumlusu Ferhat Sönmez tarafından gerçekleştirilen Fujifilm X Sistem Eğitiminin ilk bölümünü buradan izleyebilirsiniz. Makinenizin menüsündeki ayarların ne işe yaradığını nerede hangi özelliği aktif / deaktif hale getirebileceğinizi göreceğiniz bu yararlı videoyu izlemenizi tavsiye ederiz :) Bizi izlemeyi ve takipte kalmayı unutmayın :) Yayında geçen dosyaları ferhat.sonmez@fujifilm.com adresine mail atarak isteyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=CQGY8LFYlOM
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.