Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zzzzz by enver yildirim, auf Flickr

yeniiiiiiii by enver yildirim, auf Flickr

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok teşekkürler, sadece 16-50yi aldıktan bir iki sene sonra baska bir lense gönlüm kaymasın diye arastırıyorum. Tek bir tane lens alıp benı uzun süre devam ettirmesini istiyorum. Belki ileride manuel sabit odaklı lens alabilirim ama genel maksatlı kullanacagım tek lensim olmasını istiyorum. Suan da imkanım var 18-55i alabilirim. Diger taraftan da müsrüflük olmasın istiyorum. Yardınınız için tekrar teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acordis A kullanıcısına yanıt
    Düzenleme varmı hocam yoksa kendi profilimi?

Çok güzeller bu arada tebrikler.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    lightroom veya camera raw da isliyorum yanliz 1. fotografta fazla islemedim
  • DSCF0468 by enver yildirim, auf Flickr

Wartturm by enver yildirim, auf Flickr

Wartturm-2 by enver yildirim, auf Flickr

• acordis A kullanıcısına yanıt
    Abartı olmamış çok güzel duruyor renkler çok canlı beğendim ben
  • GFX 100S ile ilgili detaylar çıkıyor piyasaya

Efsane gövde olmuş sonuçları felaket gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkkoc

Öncelikle çok teşekkürler, sadece 16-50yi aldıktan bir iki sene sonra baska bir lense gönlüm kaymasın diye arastırıyorum. Tek bir tane lens alıp benı uzun süre devam ettirmesini istiyorum. Belki ileride manuel sabit odaklı lens alabilirim ama genel maksatlı kullanacagım tek lensim olmasını istiyorum. Suan da imkanım var 18-55i alabilirim. Diger taraftan da müsrüflük olmasın istiyorum. Yardınınız için tekrar teşekkürler
    Benim önerim kesinlikle 18-55 diğeri için çöp diyebilirim aynen sony 16-50 gibi,Fuji 16-50 ile 18-55 ele aldığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Bu lensi kit alıp daha iyilerini alanlar satıyor malum sitede 1350-1500 aralığında temizini bulabilirsiniz.
  • Camera Remote IOS ve Android uygulamasına güncelleme geldi dün. Arayüzü oldukça değişmiş, umarız daha kullanışlı olmuştur. Zira google play deki puanı 2.8
    http://app.fujifilm-dsc.com/en/manual/camera_remote/

"YENİLİKLER
    ・New design and improved usability
    ・Updates of supported cameras.
    ・Bug Fixes and performance improvements.
    *Above feature varies depending on what camera you use."
  • Bu sabah yağmur vardı bizim buralarda

DSCF0118 by Korhan Kumral, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Aslında XC16-50 çok güzel bir lens, biraz microcontrast tarafında zayıf. İşlerken clarity sürgününü %75-80 gibi yüksek tutarsanız nefis keskinlik ve netlik elde edersiniz. Ben I. Versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum. 16mm ile biraz daha geniş bakış açısına sahip, en geniş açıda sağ üst biraz zayıf ama geri kalan tüm açılar ve diyaframlarda şahane keskinliği var. Fiyat olarak hem sıfırı hem de ikinci eli çok uygun bulunuyor.
    Mutlaka 18-55’e rakip olamaz ama kesinlikle tatmin eder. OIS Harika çalışıyor 0,5 sn. Enstantanede elde çekim yapmışlığım vardır. İsteyene gönderirim...
    Fiyat/Performans ürünü arıyorsanız veya bütçe ön plandaysa ben tavsiye ederim.

Örnek: Bugün çekildi. Kimse bu lense keskin değil diyemez, dememelidir. Çok platformda denmiş de ondan yazdım

https://flic.kr/p/S9Thr4
    hocam lr de %75-80 clarity çok fazla değilmi? clarity aslında bilinenin aksine orta tonları artırıyor ama normal olarak foto insanın gözüne keskinlik almış gibi görünüyor. Yinede %80 clarity bana fazla gibi geldi şu halde aklıma gelen lensin renklerinin çok soft olduğu kanısı oluştu bende. Ben biraz 16.50 1. versyona bakayım nasılmış merak ettim.

• bu arada kullanmadığım full kutu sıfır ayarında xt20+56mm f1.2 var elimde ikiside kutulu ve garantilidir, düşünen olursa dönüş yapabilir, ikisini uygun fiyattan vereceğim.
  • xt20+56mm f1.2

DSCF2037 by Hakan Karakas, on Flickr

DSCF2027 by Hakan Karakas, on Flickr

DSCF2014 by Hakan Karakas, on Flickr

• garuda kullanıcısına yanıt
    Hocam, lense ve ve Lightroom ile işlenme durumuna bağlı bir durum. Üç seçenek var -bence- yüksek clarity + keskinleştirme vermiyorum. Clarity uygulamadan; düşük amount yüksek radius, 0.8 radius ve halo sınırına kadar yükseltilebilen amount. Bunların her birini deniyorum, renklerde doğallığı kaybetmeden bitiriyorum. Bazıları %40-50 clarity ve direkt output sharpen veriyor. Bu da güzel bir etki oluşturuyor Lightroom’da.
    Fujifilm ham dosyaları her zaman Capture One ile çalışıyorum; final -eğer gerekliyse- PS, Gimp veya Darktable ile yapıyorum çerçeve gibi bir ek yapacaksam.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Işığınız dol olsun.
  • X-T10'u 2 sene kit lensle oyaladıktan sonra bu haftaiçi 7artisans 25mm f1.8 aldım. Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı, çünkü teknik değil kullanma hissi ve zevkiyle ilgili şeyler istiyordum.

1-2 foto ekleyebilirim ama şimdiden sorunuz varsa elimden geldiğince yardım etmek isterim. İyi günler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: garuda

bu arada kullanmadığım full kutu sıfır ayarında xt20+56mm f1.2 var elimde ikiside kutulu ve garantilidir, düşünen olursa dönüş yapabilir, ikisini uygun fiyattan vereceğim.
    56mm satin alabilrim lensin garantisi ve fiatini ögrenebilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: acordis

56mm satin alabilrim lensin garantisi ve fiatini ögrenebilirmiyim

Alıntıları Göster
    dün 2900tl ye satıldı hocam faturalı farantili full kutuydu 10/10 kondisyondaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

Camera Remote IOS ve Android uygulamasına güncelleme geldi dün. Arayüzü oldukça değişmiş, umarız daha kullanışlı olmuştur. Zira google play deki puanı 2.8
    http://app.fujifilm-dsc.com/en/manual/camera_remote/

"YENİLİKLER
    ・New design and improved usability
    ・Updates of supported cameras.
    ・Bug Fixes and performance improvements.
    *Above feature varies depending on what camera you use."
    Hocam telefon cepte çekilen karelerin hızlı / pratik / kayıpsız ve şarjı emmeden aktarılmasında gelişme var mı? Bu makinelerin bu dediklerimi çözdüğü zaman şansları olacak, telefon entegresi zayıf oldukça sayıca fazla satmaları olanaksız...

• 56mm1.2, 35mm 1.4 10-24mm lensleri ariyorum satmak isteyen varsa satin alabilirim

• 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.