Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    V3 ve olacak yanlis yazmisim Ben 50-140 cok begendim agir fakat sonuclari iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fujifilm X-T3 icin beklenen firmware V3.0 yayinlandi.

Bununla kalmamakla birlikte kisaca,
    yuz ve goz takibi fokus performansi iyilestirilimis.
    Artik daha hizli ve daha uzaktan Face detection ve Eye tracking yapabiliyor.
    kadrajda birden fazla yuz varsa ,aralarindan oncelikli olani secebilme ozelligi eklenmis.
    Dokunmatik ekran kontrollerine cift tiklama fonksiyonlari ilave edilmis.
    Hayirli olsun
  • Güncelleme sadece XT3 e gelmemiş, herşey e gelmiş. Hatta bazı ürünlerde %20 lere varan zamlar mevcut (16-55mm de olduğu gibi). Fujifilm bu zamlarla ne yapmak istemektedir? Kur farkı %5 civarında ancak zamlar çok daha fazla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

Güncelleme sadece XT3 e gelmemiş, herşey e gelmiş. Hatta bazı ürünlerde %20 lere varan zamlar mevcut (16-55mm de olduğu gibi). Fujifilm bu zamlarla ne yapmak istemektedir? Kur farkı %5 civarında ancak zamlar çok daha fazla...
    X-T3 ön sipariş fiyatı 8499 TL idi. Genelde kur sabitken ön siparişten sonra bir miktar da zam oluyordu. Sonrasında USA de 100 usd geçici indirim olunca vs. de bir indirim daha yaptılar. Özetle şu andaki fiyat bile benim aldığım dönemdekinin(8499 TL) altında ki o zaman dolar kuru 5,5 TL civarında idi(şimdikinden düşüktü). Yurtdışında vergi hariç 1499 USD olan ürün dünyada en ucuz yine Türkiye de zaten. %18 KDV ve %20 ötv(hala var mı bilmiyorum) olmasına rağmen USA deki vergisiz fiyattan ucuza satıyorlar. Takdir etmek lazım Fujifilm Türkiye yi.

Kıyaslama açısından

Sony a6400=900 USd --> TR de 6900 TL
    Fujifilm X-T30= 900 USd --> TR de 5000 TL
    Fujifilm X-T3=1500 USd --> TR de 8000 TL

Sony ile benzer fiyatlama yapsaydı X-T30 fiyatı 6900 TL, XT3 fiyatı 11500 TL olmalıydı.

• senmuhammet S kullanıcısına yanıt
    Hocam elbette bu konuda çok şanslıyız, kimse bu konuda fujifilm'e bişey diyemez. Benim serzenişim Türkiye'nin genel şartları ile ilgili aslında birazcık. Maalesef bu zam oranları kadar zam oranı alamıyoruz çalışanlar olarak, alım gücümüz git gide azalıyor, her geçen gün bir önceki günü aratıyor... Bu tablo düzeleceğe de benzemiyor. Bişey hedefleyip sonra zam geldiğini görmek ister istemez üzüyor insanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

Hocam elbette bu konuda çok şanslıyız, kimse bu konuda fujifilm'e bişey diyemez. Benim serzenişim Türkiye'nin genel şartları ile ilgili aslında birazcık. Maalesef bu zam oranları kadar zam oranı alamıyoruz çalışanlar olarak, alım gücümüz git gide azalıyor, her geçen gün bir önceki günü aratıyor... Bu tablo düzeleceğe de benzemiyor. Bişey hedefleyip sonra zam geldiğini görmek ister istemez üzüyor insanı.
    O konuda maalesef bu hobi çok pahalı bir noktaya ulaştı, alım gücü düştü haklısınız.

• sony a6000in yanına 2.el bir x70 aldım. canavar gibi sokakta hiç dikkat çekmiyor. manuel modda alana odaklama ile şipşak çekim çok kolay
  • Arkadaşlar selamlar,

X100T makinem için Fujinon WCL-X100 (Gümüş) geniş açı dönüştürücü arıyorum; elinde olan, satmak isteyen olursa lütfen bana yazsın.
    Hemen iki sorum olacak II versiyon sanırım sadece X100F modellerde kullanılabiliyor. Yanlış biliyorsam düzeltin. Diğer sorum; optik kalitede bir azalma yaşanıyor mu? Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Ödeme sonrası Kargo ile alım yapacağım.

Teşekkürler, saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: senmuhammet

X-T3 ön sipariş fiyatı 8499 TL idi. Genelde kur sabitken ön siparişten sonra bir miktar da zam oluyordu. Sonrasında USA de 100 usd geçici indirim olunca vs. de bir indirim daha yaptılar. Özetle şu andaki fiyat bile benim aldığım dönemdekinin(8499 TL) altında ki o zaman dolar kuru 5,5 TL civarında idi(şimdikinden düşüktü). Yurtdışında vergi hariç 1499 USD olan ürün dünyada en ucuz yine Türkiye de zaten. %18 KDV ve %20 ötv(hala var mı bilmiyorum) olmasına rağmen USA deki vergisiz fiyattan ucuza satıyorlar. Takdir etmek lazım Fujifilm Türkiye yi.

Kıyaslama açısından

Sony a6400=900 USd --> TR de 6900 TL
    Fujifilm X-T30= 900 USd --> TR de 5000 TL
    Fujifilm X-T3=1500 USd --> TR de 8000 TL

Sony ile benzer fiyatlama yapsaydı X-T30 fiyatı 6900 TL, XT3 fiyatı 11500 TL olmalıydı.

Alıntıları Göster
    Sony zaten kendini bitirmeye çalışıyor gibi davranıyor TR pazarında resmen bu kadar pahalılık normal değil bence, Tamam bizim paramız değersiz ama özel politika lazım kimse yarı yarıya satsın demiyor zaten ama şuanki makina ve lens fiyatları çok pahalı durumda, Bende Fuji'yi çok taktir ediyorum bu konuda her ne kadar pahalı olsa'da en azından özel fiyatlandırma yapıyor bizim için.

Bu arada Xt2 ile xt30 arasında kalsanız tercihiniz ne olurdu daha bana xt2 daha eski olmasına rağmen daha iyi bir seçenekmiş gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 18 Nisan 2019; 20:48:52 >

• Dün gördüm, bilmiyorum haberiniz var mı? Paylaşayım.

Capture One Pro for Fujifilm aylık 16 Dolardan 8 Dolara düşmüş kampanyalı. Fırsattır deyip aldım. Capture One Express üzcretsiz olarak Fujifilm kullanıcılarına sunulmaya devam ediyor.

Bilgi için:https://www.captureone.com/en/store

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    WCL-X100 II versiyonda mıknatıs var ve makinaya takınca otomatik olarak algılıyor, X100T nizde kullanabilirsiniz. Optik olarak nerdeyse aynı kalitede diyebilirim.
  • Fuji XT20 için sd kart tavsiyesi rica edebilir miyim? Marka model kapasite. teşekkürler...
  • venedik gezimden

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    DSCF9375 by enver yildirim, auf Flickr

• Canon 77d ya da fuji xt-20 arasında kaldım. Genelde stüdyoda model ve ürün fotoğrafcılığı yapacağım. Ayrıca kısa film ve tanıtım videoları da çekiyorum. 77d deki dual pixel inanılmaz iyi çalışıyor denedim test ettim ve böyle bir olay sony a7s2 de dahil (hep kullandığım bir cihaz) görmedim. Ama 4k yok ve xt-20 de 4k seçeneği... Sizce ne olmalı :(
  • Fujifilm xt20 için lens düşünüyorum. 16-50 ve 50 mm manuel lens mi tavsiye edersiniz yoksa 18-55 lensi mi tavsiye edersiniz. 18-55, 16-50ye gore cok daha keskin lens oldugunu biliyorum ama 50mm manuel lensle benzer performans verir mi 18-55 ?

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkkoc

Fujifilm xt20 için lens düşünüyorum. 16-50 ve 50 mm manuel lens mi tavsiye edersiniz yoksa 18-55 lensi mi tavsiye edersiniz. 18-55, 16-50ye gore cok daha keskin lens oldugunu biliyorum ama 50mm manuel lensle benzer performans verir mi 18-55 ?
    Böyle bir tercihte benim tercihim 18-55 olurdu. 16-50yi denedim. Hafiflik ve 16mm avantajı var, ancak keskinlik beni mutlu etmedi. Keskinlikte 18-55 çok daha üstün. Açık diyafram ile daha loş ortamlarda çekim, bokeh, malzeme kalitesi ve lens üzerinden diyafram seçme de 18-55 tarafına yazılacak artılar.
  • Tesekkurler sagolun tavsiyeniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkkoc

Tesekkurler sagolun tavsiyeniz için
    Ya X-T2 yada X-T30... İşin içinde video varsa X-T30'u öne almak gerekir :) İleri düzey video performansı alırsın her türlü
  • Bütçem yetse ilk alacagım makinelerden zaten xt30

• serdarkkoc S kullanıcısına yanıt
    Aslında XC16-50 çok güzel bir lens, biraz microcontrast tarafında zayıf. İşlerken clarity sürgününü %75-80 gibi yüksek tutarsanız nefis keskinlik ve netlik elde edersiniz. Ben I. Versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum. 16mm ile biraz daha geniş bakış açısına sahip, en geniş açıda sağ üst biraz zayıf ama geri kalan tüm açılar ve diyaframlarda şahane keskinliği var. Fiyat olarak hem sıfırı hem de ikinci eli çok uygun bulunuyor.
    Mutlaka 18-55’e rakip olamaz ama kesinlikle tatmin eder. OIS Harika çalışıyor 0,5 sn. Enstantanede elde çekim yapmışlığım vardır. İsteyene gönderirim...
    Fiyat/Performans ürünü arıyorsanız veya bütçe ön plandaysa ben tavsiye ederim.

Örnek: Bugün çekildi. Kimse bu lense keskin değil diyemez, dememelidir. Çok platformda denmiş de ondan yazdım

https://flic.kr/p/S9Thr4

• 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.