Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günlerdir bu forumu okuyorum ama mesajlar genelde xt1 ve xt10 minvalinde , acaba xe1 modeli 18 55 lens ile 1300 tl nasıldır sizce daha önce d90,canon 500d ve kısa bir süre samsung nx300 kullandım.

Onerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultan

Günlerdir bu forumu okuyorum ama mesajlar genelde xt1 ve xt10 minvalinde , acaba xe1 modeli 18 55 lens ile 1300 tl nasıldır sizce daha önce d90,canon 500d ve kısa bir süre samsung nx300 kullandım.

Onerir misiniz?

açıkçası piyasasını bilmiyorum ama 18-55 lens 800-900 aralığında satılıyor 2. elde. O şekilde bakınca ve ileride fuji ile devam ederim derseniz bence iyi gibi. Gövdeyi hiç kullanmadım ama lensi tavsiye ederim.
  • bir abimin x100 limited'i var. sabah bana vereyim de sat şunu para lazım dedi. pırıl pırıl çok az kullanılmış alet. ederini bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhtnc

bir abimin x100 limited'i var. sabah bana vereyim de sat şunu para lazım dedi. pırıl pırıl çok az kullanılmış alet. ederini bilen var mı ?

1150TL ye X100s'in satıldığını gördüm. Piyasası 1200-1400tl arası X100S'in.

Fiyatlar böyle olunca X100 ne kadar temiz olsa da ederi 1000tl yi geçmez. Bu nedenle satmasın kullansın. Güzel makinedir. Ben epey kullandım. İyi fotoğraf üretir. Retro tarzı keyfi herşeye değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: manasköylü

16mm 1.4R WR kullananlar "Fujifilm LH-X16 Güneşlik" nihayet gelmiş....

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/ff-lens_hood_for_16-1,4_(parasoley)

[sim age]https://store.donanimhaber.com/4b/e2/f1/4be2f190caf941bb94d42c0d19e8a731.jpg[/simage]

16 mm'de parasoley çıkmıyor mu kutusunda?
  • Klasik parasoley çıkıyor diye biliyorum da LH-X16 ayrı satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akmac

Fujifilm X100S arayan varsa.

http://forum.donanimhaber.com/m_116674829/tm.htm

Çok iyi fiyat. Alasım geldi resmen. Ama fotoğrafa zaman bulamıyorum. Sonra üzülüyorum kenarda yatıyor diye.

Düşünen kaçırmasın.
  • merhaba arkadaşlar elimde x-e2 var bir arkadaştan satın aldım. Şimdi önceden sony nex-6 kullanıyordum. Fujiyi retro tarzını çok beğendiğim için aldım. Makina gayet güzel. Fakat size sormak istediğim birşey var iso 100 -12800 ve 25600 ü kullanamıyorum görünüyor ama üzerine gelmiyor. 200-6400 arasında kullanabiliyorum sadece. Yardım eder misiniz ?
  • xe2 ile açtığım rawları ps de xt10 ile açamıyorum sebebi nedir acaba bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhtnc

xe2 ile açtığım rawları ps de xt10 ile açamıyorum sebebi nedir acaba bilen var mı ?

camera raw eklentisini güncelleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoutch

merhaba arkadaşlar elimde x-e2 var bir arkadaştan satın aldım. Şimdi önceden sony nex-6 kullanıyordum. Fujiyi retro tarzını çok beğendiğim için aldım. Makina gayet güzel. Fakat size sormak istediğim birşey var iso 100 -12800 ve 25600 ü kullanamıyorum görünüyor ama üzerine gelmiyor. 200-6400 arasında kullanabiliyorum sadece. Yardım eder misiniz ?

Merhaba; eğer RAW, RAW+FINE, RAW+NORMAL seçiliyse sadece iso 200-6400 aralığını kullanabiliyorsunuz. Sanırım sizin sorun kaynağı da bu.

Eğer ingilizce sıkıntı değilse oluşabilecek sorularınızın cevapları için ;http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/manuals/pdf/index/x/fujifilm_xe2_manual_en.pdf

• Xt1 16mm

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    hocam enstantene a da diyaframı kendim lensten ayarlıyorum. Raw kapalı sadece fine fotoğraf. Ama hala görünmüyor 100 iso 12800 ve 25600 iso da aynen öyle. Sürüm 4.0 da
  • Fujifilm x-e2 ve x-e1 için orjinal leather case ve mhg-xe grip satıyorum. Grip kaliteli olandır. ikiside kutuludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoutch

hocam enstantene a da diyaframı kendim lensten ayarlıyorum. Raw kapalı sadece fine fotoğraf. Ama hala görünmüyor 100 iso 12800 ve 25600 iso da aynen öyle. Sürüm 4.0 da

Anladım. Bu gövdeye sahip değilim. X-T1de de benzer bir kısıt olduğundan ondan olduğunu düşünmüştüm. RAW ayarlı değilse benim aklıma başka birşey gelmiyor. Bir de auto iso aralığını seçerken bu değerler seçilebilir oluyor mu? Belki bu aralıkta kullanılabilir oluyordur diye düşündüm. Ama en iyi yanıtı gövdeyi kullananlar verecektir.
  • Merhabalar,
    XT1 ve 18-55 ile dış mekanda çektiğim fotoğraflar fazla pozlanmış oluyor, bu genel bir durum mu yoksa benim makinaya mı özgü?
  • theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    hocam enstantene hem mekanik hem elektronikteymiş. Onu mekanik yaptım düzeldi. Teşekkür ederim.
  • yedekolsun Y kullanıcısına yanıt
    Işık ölçümü nasıl? Bir değiştirip deneyin isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.