Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar mekanik shutterla elektronik shutter arasında fotoğrafa etki edecek bir fark var mı? Siz hangisini kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

Arkadaşlar mekanik shutterla elektronik shutter arasında fotoğrafa etki edecek bir fark var mı? Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Mekanik shutter daha sorunsuz ama 1/4000 sn sınırı var.
    Açık diyafram ve yüksek ışıkta daha fazla hıza ihtiyaç olduğunda elektronik shutter çözüm oluyor. Ancak Elektronik shutter sabit nesnelerde sorunsuz. Hareket varsa ismini yanlış hatırlamıyorsam yuvarlanma efekti gibi bir hareket etkisi yapabiliyor. Tavsiye edilmiyor.
    Ben mekanik + elektronik ayarını kullanıyorum.
    1/4000e kadar mekanik çalışıyor gerekirse elektronik devreye giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhtnc

arkadaşlar uygun bulabilirsem xf16mm almayı planlıyorum. tek lens olarak en uygunu 23mm ya da16mm olarak gözüküyor.

Tam sokak serserisi işi yani :)
    16mm'yi şiddetle öneririm açı sana uygunsa eğer :)
  • Merhabalar daha önce canon 450d 500d nikon d90 kullandım ve şimdi daha hafif ve kuvvetli bor cihaz almak istiyorum fotoğrafa uzun süre de ara verdim özledim açıkçası

Xm1 modeli nasıldır başlığa baktım ama çoğunlukla xt10 paylaşımı var bu cihazı bilen var mıdır

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultan

Merhabalar daha önce canon 450d 500d nikon d90 kullandım ve şimdi daha hafif ve kuvvetli bor cihaz almak istiyorum fotoğrafa uzun süre de ara verdim özledim açıkçası

Xm1 modeli nasıldır başlığa baktım ama çoğunlukla xt10 paylaşımı var bu cihazı bilen var mıdır

Teşekkürler

Merhaba,
    X-M1 Fujinin 2012 yılında çıkardığı bir model. X-Trans APSC sensörü küçük bir gövdede deneyimlemek için güzel bir model. Ancak vizörünün olmayışı, eski bir model olması dezavantaj. Fujinin ilk gövdeleri (XE2 - XT1) otomatik odak hızı konusunda yavaştı. Fuji yaptığı güncellemelerle bu açığını kapattı. X-M1 için böyle bir güncelleme geldi mi onu araştırmak lazım.
    Vizörsüz küçük gövde olarak benim tercihim X-A2, vizörlü küçük gövde olarak ise X-T10 olurdu.

• Merhabalar, x-e1 maceramdan sonra x-t10 aldım. fakat ıkısıde hep 16-50 kıt lens le idi. hayalım hep 35mm f1.4 dü fakat olmuşken acaba 23mm f1.4 mü alsam diyorum en azından daha geniş açı dıye dusunuyorum. ama keskınlık ve derınlık acıısndan yorum yaparsanız benıde bılgılendırısenız cok memnun olurum. tesekkurler sımdıden :)
  • x-t10 ve 16-50mm lens ilk denemem

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    DSCF8098-2 by Enver Yildirim, auf Flickr

• X-Pro2 + XF50140 / Bugünkü Bursa workshop'tan

• Herkese merhaba, yerli ve yabancı forumlarda sürekli Fujifilm makinelerin RAW dosyalarının(RAF) zor işlendiğinden bahsediliyor. Bu durumun aslı nedir, kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Yani + veya - yönde pozlama telafisinde, keskinleştirmede ya da diğer işlemlerde RAW dosyası ciddi şekilde bozuluyor mu? Nikon ile bu konuda bir sıkıntı yaşamadım, tabii fotoğrafa çok abartılı şekilde yüklenmediğim sürece. DSLR ve lens taşımaktan yorulduğum için aynasız sisteme geçmek istiyorum, önceliğim Fuji'de ama bu konu aklımı kurcalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn Nymeros Martell -- 1 Mayıs 2016; 22:34:37 >
  • Oberyn Nymeros Martell O kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 1,5 yıldır fuji kullanıyorum. ilk dönemlerde biraz sorunluydu doğru, adobe tam destek vermiyordu fakat sonradan bu politikasını değiştirdi ve tam olmasada destek vermeye başladı. film profillerinden lens correction'a kadar destek veriyor ayrıca işleme konusunda da problem yaşamadım ben. gayet güzel işleniyor yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkerx

Merhabalar, x-e1 maceramdan sonra x-t10 aldım. fakat ıkısıde hep 16-50 kıt lens le idi. hayalım hep 35mm f1.4 dü fakat olmuşken acaba 23mm f1.4 mü alsam diyorum en azından daha geniş açı dıye dusunuyorum. ama keskınlık ve derınlık acıısndan yorum yaparsanız benıde bılgılendırısenız cok memnun olurum. tesekkurler sımdıden :)

Workshopta deneme şansı bulduğumdan yorumumu yazayım dedim ama amatör gözle elbette :) Ben 56mm denemek istiyordum malesef ancak makineleri teslim ederken bir süre bakabildim. Tam bir portre lensi gibiydi açı olarak. 23 mm de portre için çok geniş açı kalıyor. 35mm ile ikisini de azcık azcık yapabiliyorsunuz. Ufaklığı da ayrı güzel. İkinci eli de uygun nispeten. Ne çekmek istediğinizle alakalı manzara ağırlıklı kullanacaksanız 23mm mantıklı olur, yok portre de çekerim diyorsanız 35mm iş görüyor gerçekten. Keskinlik ve derinlik olarak çok fark göremedim. Amatör kullanıcı olarak 35mm de alan derinliğini azaltmak bir tık daha kolay geldi. Benim aklım 60mm de kaldı daha önce benzer bir lens kullanmamıştım. 35mm mi 56mm mi derken şimdi bir de 60mm çıktı :) Keşke fuji bu lenslerden birinde de 27mm gibi kampanya yapsa Şahsi görüşüm 35mm 1.4 tam bir F/P lensi. ama ben akşam ve gece performanslarını merak ediyordum en çok. Buradan Fujifilme sesleniyorum lütfen workshopları güneş tepedeyken değilde akşam ve gece workshopları şeklinde de yapalım.

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    27mm 600 liraya uygun mu sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

27mm 600 liraya uygun mu sizce

Daha 1-2 ay evvel 599 tl ye satıldı lens fujifilmshopta. şu anda 999tl sanırım satan da o kampanyadan almıştır diye düşünüyorum. yani lens 1-2 aylık ve fujifilm türkiye garantiliyse bence fiyat normal şimdi kabaca netten baktığımda.
  • 16mm 1.4R WR kullananlar "Fujifilm LH-X16 Güneşlik" nihayet gelmiş....

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/ff-lens_hood_for_16-1,4_(parasoley)

• photosentez kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. X-T1 ile X-tT0 arasında kaldım. X-T1 ve kit lens almak yerine X-T10 ve kit lens + bir lens daha alabiliyorum. X-T1 ile X-T10 arasındaki farkları araştırıyorum.
    Şu an elimde her ikisi de mevcut. Aklınıza takılan sorunuz olursa cevap yazabilirim.

T1'i satıyorum. ilgilenirseniz :

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-x-t1-govde-292150873/detay/
    Hocam Fuji ankara mağazasında aradaki farkı sordum. X-T1 suya ve toza dayanıklı, daha büyük ve tamamen magnezyumdan imal edilmiş bir gövdesi var. Ayrıca elektronik vizör ve lcd ekranı X-T10'a göre daha kaliteli. X-T10'un gövdesinde alt ve üst kısımlar magnezyummuş orta kısmı plastik (hangi madde olduğunu unuttum). X-T1'e battery grip takılabiliyorken T10'a takılamıyor (hand grip takılıyor). Bir de T1'deki ayar tekerleklerinde kilit var. Görüntü kalitesi aynı.
  • xe2 ve 35mm vardı elimde. geçen hafta sattım ve xt10/23mm/16-50 kit/ aldım. biraz değişiklik olsun dedim. bakalım bir süre sonra yine değiştiririm. değişiklik iyidir
  • Paul Klee kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bu farklar benim için çok önemli değil, o yüzden alırsan sanırım X-T10 alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.