Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
440.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVATANSEVER -- 20 Nisan 2016; 23:21:16 >
  • X-A1+XF56

• Arkadaşlar merhaba,

Fotoğraf konusunda temel bilgilere sahibim. Elimde canon 700d 50mm f1.8 bulunmakta. taşıma sıkıntısı yada ergonomik olmamasından ve lensin çok yavaş netlemesinden çok sıkıldım. insanın kullanası gelmiyor. bu sebeple Xt 10 almaya karar verdim. yanında sabit bir lens istiyorum. açıkcası 23mm f 1.4 ile 35mm f2 arasında kaldım. lensi bir kere takıp gerekirse manzara gerekirse arka alanı bulanıklaştırararak insan yada nesne çekmek istiyorum. yardımlarınızı rica ederim. sabit lens için 2.000 TL ye kadar bütcem var.
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmacaveli

Arkadaşlar merhaba,

Fotoğraf konusunda temel bilgilere sahibim. Elimde canon 700d 50mm f1.8 bulunmakta. taşıma sıkıntısı yada ergonomik olmamasından ve lensin çok yavaş netlemesinden çok sıkıldım. insanın kullanası gelmiyor. bu sebeple Xt 10 almaya karar verdim. yanında sabit bir lens istiyorum. açıkcası 23mm f 1.4 ile 35mm f2 arasında kaldım. lensi bir kere takıp gerekirse manzara gerekirse arka alanı bulanıklaştırararak insan yada nesne çekmek istiyorum. yardımlarınızı rica ederim. sabit lens için 2.000 TL ye kadar bütcem var.
    şimdiden teşekkürler

23mm F/1.4 tam bahsettiğiniz işe yarıyor :) Fakat yerinizde olsam İstanbul, İzmir yada Ankara'da ikamet ediyorsanız haftasonu düzenlenen workshop'lara katılıp iki lensi de
    X-T10 ile dener öyle karar verirdim :)

@theVATANSEVER
    Hacı su kemeri ve en son eklediğin göl fotoğrafı çok keyifli :) Diğerleri de güzel ama onlar on numero :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 21 Nisan 2016; 16:29:11 >
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    sağolasın dostum selamlar
  • X-T10, XF 10-24 bir de HDR uygulandı

DSCF7481 by mmutlutr, on Flickr
    23mm F/1.4 ile 35mm f/2 arasında fiyat farkı var. 23mm ye bu farkı vermeye değer mi? 35mm ye göre üstünlüklerinden bahsedebilir misiniz?
    workshop a baktım Bursa için dolmuş maalesef. duruma göre istanbul a gidip mağazada bakacağım. ama kullanıcı yorumları bence daha önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmacaveli

23mm F/1.4 ile 35mm f/2 arasında fiyat farkı var. 23mm ye bu farkı vermeye değer mi? 35mm ye göre üstünlüklerinden bahsedebilir misiniz?
    workshop a baktım Bursa için dolmuş maalesef. duruma göre istanbul a gidip mağazada bakacağım. ama kullanıcı yorumları bence daha önemli

** 23mm daha fazla ışık alıyor. Daha geniş bir açı 35mm göre :)
    ** 35mm AF hızı daha yüksek ve su geçirmiyor. Daha küçük hafif...

Optik performans olarak iki lenste çok başarılı... Sizi üzmez :)

Fakat bunlardan daha fazla önemli olan konu sizin aşina olduğunuz/olacağınız açı... Sabit odaklı lenslerde tavsiye vermek zordur. Benim için mükemmel bir açı sizin için saçma sapan
    veya sıkıcı gelebilir :)

Sadece ilk başta dediğiniz gibi her şeyi biraz biraz yapabilecek bir sabit odak dediğiniz için en mantıklısı 23mm gözüküyor.
    Yine de denemeniz lazım derim.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Kendin için mi gidiyorsun birileri mi gönderiyor Fatih?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Kendin için mi gidiyorsun birileri mi gönderiyor Fatih?

Görev kutsaldır.
    Üniversitenin bi projesi kapsamında. Kesin değil ama olma ihtimali yüksek :)
    Çok sevindim. Ne fotoğraflar çıkarırsın oradan kim bilir. Bence ekipman ağırlığı yapma boşuna. Ama yedek pil ihtiyacın olacak muhtemelen. Kart, pil gibi zımbırtıların bir kaaç yedeğini almalısın.

Yolculuk ne zaman belli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Çok sevindim. Ne fotoğraflar çıkarırsın oradan kim bilir. Bence ekipman ağırlığı yapma boşuna. Ama yedek pil ihtiyacın olacak muhtemelen. Kart, pil gibi zımbırtıların bir kaaç yedeğini almalısın.

Yolculuk ne zaman belli mi?

3 bataryam, 2 tane 64 gb'lık kartım mevcut. Yeter diye düşünüyorum :)

Ne zaman şimdilik belli değil ama önümüzdeki 3-4 ay içerisinde olması muhtemel.
    Hayırlı vehayırlısı olsun. Fotoğrafa doyarsın inşallah :)
  • Arkadaşlar merhaba 2000 lira civarı bütçeye hangi Fujiyi tavsiye edersiniz?

Fujifilm X-T10 + XC 16-50mm var 2000 lira

Fujifilm X-E2 Siyah + XC 16-50mm 2149 lira

Fujifilm X-A2 Mega Kit XC 16-50mm + XC 50-230mm bu da 2149 lira

Fujifilm X-E1 Siyah Prime Kit XF 35mm / F1,4 2400 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

Arkadaşlar merhaba 2000 lira civarı bütçeye hangi Fujiyi tavsiye edersiniz?

Fujifilm X-T10 + XC 16-50mm var 2000 lira

Fujifilm X-E2 Siyah + XC 16-50mm 2149 lira

Fujifilm X-A2 Mega Kit XC 16-50mm + XC 50-230mm bu da 2149 lira

Fujifilm X-E1 Siyah Prime Kit XF 35mm / F1,4 2400 lira

X-T10 kiti al :) Canavardır :)

@PHI

Çok keyifli fotoğraflarla döneceksin anlaşılan hacı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 22 Nisan 2016; 13:04:10 >
    Hocam cevap için teşekkürler. A ve E serisi arasında ne fark var?
  • Arkadaşlar 2000 lira civarına dslr mi almak mantıklı yoksa xt10 kit mi? İnternetten sipariş verecektim 3d secure yok sitede o yüzden olmadı Ankaradaki mağazasında fiyatlar aynı mıdır yoksa fark eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Klee -- 23 Nisan 2016; 21:23:24 >
  • Nevi şahsına münhasır kullanıcısına yanıt
    @Nevi şahsına münhasır

Teşekkürler abi :)

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

@PHI

Çok keyifli fotoğraflarla döneceksin anlaşılan hacı :)

İnşallah hacı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

Arkadaşlar 2000 lira civarına dslr mi almak mantıklı yoksa xt10 kit mi? İnternetten sipariş verecektim 3d secure yok sitede o yüzden olmadı Ankaradaki mağazasında fiyatlar aynı mıdır yoksa fark eder mi? Telefon ediyorum açan yok...

Bütçe 2000 civarı ise kesinlikle X-T10 + 16-50 veya 18-55mm.
  • yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Hocam hafıza kartı ne önerirsin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.