Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-T1 + fujinon 14mm + fujinon 56mm karışık :)

@skid_row

O senin dehşetliğin :D :D Eyvallah moruk teşekkür edenzi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 7 Temmuz 2014; 10:15:19 >

• Bear_Grylls B kullanıcısına yanıt
    arkadaşın yorumlarına genel olarak katılmakla beraber , xpro1 yorumuna çok katılmıyorum, bence xe2 alınır + olarak iyi kötü flaşı var üzerinde ve pozlama telafi tekerleği +3-3 arasına genişletilmiş ve en önemlisi netleme hızı çok farketmiş bence istisnasız xe2 , xt1 alma imkanınız varsa da xe2 :) tarz sahibi bi alet..ben xe1 ime aşığım diye belkide öyle geliyordur bilmiyorum ama :)) yani şimdi güncellenmiş sorunları en aza indirilmiş model varken niye eski model alasınız ki ? ve birde şu var benim bu makineyi alma sebebim omuz ağrılarından kurtulayım kolayca yanıma alayım hafif olsun idi e bu xpro1 en okkalı model zaten manası kalmıyor yani ! lens seçimine bişey diyemiyorum ama gözü kapalı hangini alsanız mükemmel sonuçları var, bende örneğin 18-55 ve 35mm var ama tek bi lens olacaksa 23mm olmalı diyorum şahsen .
  • Herkese Merhaba,
    Ben de artık X-M1 ve 16-50mm lens ve M mount adaptörle (m39 lenslerim için) birlikte birlikte FujiFilm ailesine katıldım.
    (Aynı zamanda bir m4/3 kullanıcısıyım.)
    Gövdeyi ve 16-50mm lensi oldukça etkileyici bulduğumu söyleyebilirim.
    16-50mm lense ilaveten prime lensler almak istiyorum.
    Önceliğim 35mm f1.4 ve 23mm f1.4
    23mm f1.4 lens 35mm f1.4' e göre biraz hacimli ve ağır görünüyor.
    http://camerasize.com/compact/#466.408,466.422,466.421,ha,t

Sorum şu:
    35mm f1.4 lensin AF performansı 16-50mm lense ve 23mm f1.4 lense göre nasıldır?
    Teşekkürler
    Not: Ankara'da olduğum için Mağazada deneme şansım yok. Yorumlarınıza güveniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @GXRfreak

35MM VS 23MM

Dersek eğer :)

35mm küçük ve hafif , 23mm etli butlu ağır
    35mm cızzzt cuuzzt diye hafif hafif inler netleme yaparken , 23mm sessiz ve sinsidir
    35mm optik performansı çok ama çok iyidir , 23mm'de iyi bir optiğe sahiptir.
    35mm fiyat olarak 23mm'den uygundur.

Kişisel tercih olarak ,

Açı olarak 23mm daha keyifli geliyor bana bakış açıma uyuyor :)
    35mm hafif ve küçük olduğu için hafta içleri işe gidip gelirken makineye sürekli takılı oluyor :)

___________________________________________________________________________________

İkisi de optik performansıyla sizi üzmeyecek o garanti... Bu yaz aylarında 35mm'nin yeni versiyonu duyurulacaktı sanırım bu da bilginize :)
    Fakat hangi lensi alırsanız alın sizi kesinlikle üzmeyecek :) M 39 lenslerinizi kullanmayacaksınız o garanti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

@GXRfreak

35MM VS 23MM

Dersek eğer :)

35mm küçük ve hafif , 23mm etli butlu ağır
    35mm cızzzt cuuzzt diye hafif hafif inler netleme yaparken , 23mm sessiz ve sinsidir
    35mm optik performansı çok ama çok iyidir , 23mm'de iyi bir optiğe sahiptir.
    35mm fiyat olarak 23mm'den uygundur.

Kişisel tercih olarak ,

Açı olarak 23mm daha keyifli geliyor bana bakış açıma uyuyor :)
    35mm hafif ve küçük olduğu için hafta içleri işe gidip gelirken makineye sürekli takılı oluyor :)

___________________________________________________________________________________

İkisi de optik performansıyla sizi üzmeyecek o garanti... Bu yaz aylarında 35mm'nin yeni versiyonu duyurulacaktı sanırım bu da bilginize :)
    Fakat hangi lensi alırsanız alın sizi kesinlikle üzmeyecek :) M 39 lenslerinizi kullanmayacaksınız o garanti :)

35mm'nin yeni versiyonuna neden ihtiyaç duyuldu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GXRfreak -- 7 Temmuz 2014; 16:46:33 >

• Malzeme kalitesi olarak diğer lenslerden biraz düşük kaldı heralde :) Birde hafiften sesli netleme yapıyor ondan da olabilir :)
  • 35mm'nin yenisinin çıkmayacağını söylemişti Fujifilm yetkilileri.
  • @ozturert

Onu kaçırmışım ben :) Zaten mantıklısı da o :)
  • Bu önemli bilgilendirme için teşekkürler.
    Nispeten küçük boyutları ve yaklaşık 50mm'ye denk gelen odak uzaklığı ve fiyatı 35mm f1.4 lensi cazip kılıyor.
    Sesli netleme yapması da sorun değil ama netleme hızı hakkında biraz yorum yapabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: GXRfreak

Bu önemli bilgilendirme için teşekkürler.
    Nispeten küçük boyutları ve yaklaşık 50mm'ye denk gelen odak uzaklığı ve fiyatı 35mm f1.4 lensi cazip kılıyor.
    Sesli netleme yapması da sorun değil ama netleme hızı hakkında biraz yorum yapabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

AF hızı olarak ne desem bilemedim :)

X-E1 ile yavaş kalıyor ama tutarlı netliyor.
    X-T1 ile uçuyor :D
    X-M1 ile nasıldır hiç bir bilgim yok kullanmadım :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

@ozturert

Onu kaçırmışım ben :) Zaten mantıklısı da o :)

Hacim FW cikacakmis 35 icin:)
    Bu arada ben en son bir 35mm denedim X pro da muthis hizliydi, gayet de sak sak diye netliyordu yani:)
    O degil de xp2 lazim bana ya ne zaman cikacak acaba

• 56

• @skid_row

Moruk herkesin hız tanısı farklı ya :) Adama dersin hızlı diye sonra alır "ya benim 1DS'den yavaş netliyor" der sonra al başına bela :D :D
    Ama dediğin gibi 35mm'nin hızı son derece yeterli :) Ve bence en iyi fiyat performans lensi fuji'nin :)

X-T1 + 56mm 1.2

• GXRfreak G kullanıcısına yanıt
    Ben küçük lens olarak 18mm'i, hızlı lens olarak da 23mm'i alırdım :) 35mm ne kadar küçük olsa da m43 sistemdeki "küçük" anlayışına göre gene büyük kalıyor :)

X-M1'de sanırım ilk jenerasyon AF sistemi var, o sebeple düşük ışıkta biraz sinir edebilir. Leica 25mm'nin AF performansı yok o lenste :)
  • Orasi oyle:) @JIMI Haci:) sen daricaya mi gittin ulaa Erkan oralarda miydi(bengal kaplani)?

@Ed - optik performansi daha baska sanki 35'in. Onunla sokakta uzakdoguda cok basarili renkli kareler gordum, bir de rendering olarak nerede ise butun fujiler ayni gibi geliyor bana:) benden baska boyle hisseden var mi??

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Orasi oyle:) @JIMI Haci:) sen daricaya mi gittin ulaa Erkan oralarda miydi(bengal kaplani)?

@Ed - optik performansi daha baska sanki 35'in. Onunla sokakta uzakdoguda cok basarili renkli kareler gordum, bir de rendering olarak nerede ise butun fujiler ayni gibi geliyor bana:) benden baska boyle hisseden var mi??

Ben de çoğunu benzetiyorum ama o benzerlik lensten ziyade jpeg karakterinden herhalde. 35'in karakteri açısına rağmen tam bi klasik portre lensi bence, yavaş netlemesi bile öyle :)

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Hacım mantıklı, bunu da düşündüm ama teknik olarak görüntülerin bu kadar benzer olması; sensör ve algoritma değişmediğinde göre, beni lenslerin karakterinin buna sebep olduğu yönünde düşünmeye itti:D

Jimi'ye de yazdığım gibi, yeni FW ile diğer X lenslerden çok da aşağı kalır bir yanı yok, yada ben bu hız ile yaşamaya alıştım:D... Tabi loş ışıkta nasıl olacağı önemli, ben gayet bol ışıklı ortamlarda denemiştim. Onu da belirteyim.

XPRO2672.jpg by abdulaziz.ceylan, on Flickr

• Merhaba, bir kaç ay önce Fuji Film Shop'un internet sitesinden X-E2 ve 18-55 lens aldım. Makinadan son derece memnunum, ancak bir kaç hafta önce ekranda tıpkı iphonelarda olduğu gibi sarı bir leke belirdi. Fotoğraflara yansıyan bir şey değil, ama display ekranda çok da hoş durmuyor. Sırf bunun için servise bırakmak da istemiyorum, yepyeni makina ve bu aralar en çok kullandığım zamanlar. Benzer bir problem yaşayan var mı aranızda?

Sevgiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.bay

Merhaba, bir kaç ay önce Fuji Film Shop'un internet sitesinden X-E2 ve 18-55 lens aldım. Makinadan son derece memnunum, ancak bir kaç hafta önce ekranda tıpkı iphonelarda olduğu gibi sarı bir leke belirdi. Fotoğraflara yansıyan bir şey değil, ama display ekranda çok da hoş durmuyor. Sırf bunun için servise bırakmak da istemiyorum, yepyeni makina ve bu aralar en çok kullandığım zamanlar. Benzer bir problem yaşayan var mı aranızda?

Sevgiler..

Yetkililer ile iletişime geçin, bu konularda çok ilgililer.

XPRO2687.jpg by abdulaziz.ceylan, on Flickr

• X100s

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.