Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e.bay

Merhaba, bir kaç ay önce Fuji Film Shop'un internet sitesinden X-E2 ve 18-55 lens aldım. Makinadan son derece memnunum, ancak bir kaç hafta önce ekranda tıpkı iphonelarda olduğu gibi sarı bir leke belirdi. Fotoğraflara yansıyan bir şey değil, ama display ekranda çok da hoş durmuyor. Sırf bunun için servise bırakmak da istemiyorum, yepyeni makina ve bu aralar en çok kullandığım zamanlar. Benzer bir problem yaşayan var mı aranızda?

Sevgiler..

Lütfen hemen makineyi servisimize gönderin ve bir kontrol edelim durumu. Her hangi bir durumda bana özel PM de atabilirsiniz her zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fujifilm X-E2 XF 55-200 

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

• Xf 55-200 ün portre performansı merak ettim şimdi. B

• quote:

Orijinalden alıntı: omersss

Xf 55-200 ün portre performansı merak ettim şimdi. B

Mesela

• PHI kullanıcısına yanıt
    Sokakta çaktırmadan portre için ideal

• Tanımadığım insanlar sahibinden ya da facebook sayfalarından ulaşıp fuji hakkında bilgi istiyor şaka gibi :)) X-A1 kullanıyorum, ailenin en yumurcağı diyorum, amatörüm diyorum olsun diyorlar. En son X-A1 ile mevzuya başladığımız biriyle X-T1 e karar kıldık alması yönünde.
  • Yoldan çeviriyor millet İstanbul'da :D :D

@ValarMorghulis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 11 Temmuz 2014; 14:24:53 >
  • Güzel bir duygu.Ve aslında fuji için önemli bir şey.Demek kullanıcılar da olarak snob,uzak durulası tipler olarak görülmüyor. Bu da markaya olumlu yansır. Cünkü bizde bilmediği ya da hakim olmadığı konularda soru sormak komplekstir biraz. Mesela ben de 35MMUTLU35 hocamın başının etini yedim hala da yiyorum :)) Keza buradaki arkadaşlar için de geçerli.Tüm forum dahilinde keyif aldığım 1-2 konu var biri bu.Gerisinde hep egolar,kompleksler had safhada.
  • Merhabalar,

Daha önce bahsetmiştim D90'ı satıp Fuji X-System'e geçiş yapmak istiyorum diye. Sonunda sattım, pazartesi siparişimi vericem.

Sadece tatillerde fotoğraf çeken,fotoğrafçılıkla çok alakası olmayan biriyim. Gece çekimlerini, landscape çekimlerini severim. Olabildiğince hafif gezmek istiyorum, zaten o yüzden sattım D90'ı. Taşımaktan bıkmıştım. Ağır olduğu için götürmüyordum da heryere.

Araştırmalarım sonucu X-E2'de karar kıldım. 18-55'de beni idare eder gibi, fena da bi lens değil diye okudum. 35mm ve 23mm harika lensler gibi ama özellikle 23mm'ye o kadar para veremem şu an :(. Bi ara x100s mi alsam dedim ancak 18-55 aralığını zaman zaman arayabilirim gibi geldi, az da olsa zoom yapabilmek güzel olur gibi.

Haftaya Amerika ve karayipler'e gidiyorum. Makinayı oradan alacaktım ama baktım Türkiye'de aynı fiyat, o yüzden direk fuji türkiyeden alıcam. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Bi tavsiyeniz var mı acaba? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

Merhabalar,

Daha önce bahsetmiştim D90'ı satıp Fuji X-System'e geçiş yapmak istiyorum diye. Sonunda sattım, pazartesi siparişimi vericem.

Sadece tatillerde fotoğraf çeken,fotoğrafçılıkla çok alakası olmayan biriyim. Gece çekimlerini, landscape çekimlerini severim. Olabildiğince hafif gezmek istiyorum, zaten o yüzden sattım D90'ı. Taşımaktan bıkmıştım. Ağır olduğu için götürmüyordum da heryere.

Araştırmalarım sonucu X-E2'de karar kıldım. 18-55'de beni idare eder gibi, fena da bi lens değil diye okudum. 35mm ve 23mm harika lensler gibi ama özellikle 23mm'ye o kadar para veremem şu an :(. Bi ara x100s mi alsam dedim ancak 18-55 aralığını zaman zaman arayabilirim gibi geldi, az da olsa zoom yapabilmek güzel olur gibi.

Haftaya Amerika ve karayipler'e gidiyorum. Makinayı oradan alacaktım ama baktım Türkiye'de aynı fiyat, o yüzden direk fuji türkiyeden alıcam. Kendilerine teşekkür ediyorum.

"Sadece tatillerde fotoğraf çeken,fotoğrafçılıkla çok alakası olmayan biriyim." cümlenizden yola çıkarak şahsen XE2'ye bütçe ayırmanızı istemem. XA1 ve 16-55 de gayet işinizi görür bu cümleden anladığım kadarıyla :)
    Ama tabi alabiliyorken daha iyisini almak en mantıklısı. Eğer bütçeyi başka yere ayırma gibi bi sorun yoksa XE2 ve 18-55 güzel ikili olacaktır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Merhabalar,

"Sadece tatillerde fotoğraf çeken,fotoğrafçılıkla çok alakası olmayan biriyim." cümlenizden yola çıkarak şahsen XE2'ye bütçe ayırmanızı istemem. XA1 ve 16-55 de gayet işinizi görür bu cümleden anladığım kadarıyla :)
    Ama tabi alabiliyorken daha iyisini almak en mantıklısı. Eğer bütçeyi başka yere ayırma gibi bi sorun yoksa XE2 ve 18-55 güzel ikili olacaktır :)

yani açıkçası d90'ı büyük hevesle almıştım ancak çok kullanamadım. Belki bu alet daha taşınabilir olduğu için daha çok kullanır ve daha çok ilgi duyarım. Fotoğraf kalitesi benim için çok önemli. Açıkçası x-e2'ye tüm x-sistemleri ve om-d'leri inceledikten sonra karar verdim. Tek endişem 18-55'in kalitesi beni tatmin eder mi? ve bu lensle de gece çekimlerinde ve düşük ışıkta tatminkar sonuçlara ulaşabilir miyim? Forumda herkes 23 ve 35 kullanıyor :)

Tatilde güzel fotoğraflar çekebilirsem forumla da paylaşırım :)

• donniedarko kullanıcısına yanıt
    Benim flickr hesabimda bir cok 18-55 ve x,pro fotografina erisebilirsiniz.
    Ozellikle 18mm'de cok guclu, daralan ucta optik performans dusuyor. Ois ile gercekten elde cok dusuk hizlarda bile cekim yapabilirsiniz.

Cok muthis bir optik mi? Hayir, dunyanin en iyisi degil:) ama iyi bir lens ve hafif.
    Sectiginiz ikili de gayet guzel. 18-55 genel kullanim icin beklentilerimi karsiladi.

https://m.flickr.com/#/photos/abdulazizceylan/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Merhabalar,

yani açıkçası d90'ı büyük hevesle almıştım ancak çok kullanamadım. Belki bu alet daha taşınabilir olduğu için daha çok kullanır ve daha çok ilgi duyarım. Fotoğraf kalitesi benim için çok önemli. Açıkçası x-e2'ye tüm x-sistemleri ve om-d'leri inceledikten sonra karar verdim. Tek endişem 18-55'in kalitesi beni tatmin eder mi? ve bu lensle de gece çekimlerinde ve düşük ışıkta tatminkar sonuçlara ulaşabilir miyim? Forumda herkes 23 ve 35 kullanıyor :)

Tatilde güzel fotoğraflar çekebilirsem forumla da paylaşırım :)

Tatmin eder, hem de fazlasıyla. Gerek Nikon'un gerek Canon'un 18-55'inden çok kaliteli bir lens bu. Pişmanım sattığıma :)

• 23

• X100s :)

f/2.0

• X100s

• quote:

Orijinalden alıntı: omersss

Sokakta çaktırmadan portre için ideal

Eğer uzaktan çekiyorsan problem yok :)
    Ama lens iridir. Optik olarak cillop gibi olsa da babayaro gövdesi farkedilir kılar bünyeyi sokakta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 12 Temmuz 2014; 10:00:05 >

• X100s

• dostlar ben bir amatörüm. okul bitti ve bir makine alıp bu yaz kendimi geliştirmek istiyorum. yapacağım iş ankara'da kendime mekanlar seçip hem görmediğim yerleri görmek hem de taşraya inmek ve makineyi kullanmak.

benim için önemli olan makinenin fonksiyonel özelliklerinden çok gördüğüm ana en yakın sonucu vermesi ve beni üzmemesi. he geçen gün şevkimi artırması.

bugüne kadar sadece samsung nx300 modelini araştırdım. hatta bugün nx300m modelini 1550tl'ye buldum. fakat diğer markaları hiç araştırmadığım için hemen almak istemedim. 1500tl param var ve size birkaç sorum var.

1) hem nx300 modelini kullanmış hem de aynı ayarda başka bir fuji/sony modeli kullanmış ve ikisin de çıktısını görmüş bir arkadaş var mı?

2) 1500tl'niz olsaydı sıfır hangi modeli, ikinci el hangi modeli tercih ederdiniz? neden?

bu iki soru benim için çok önemli çünkü büyük ihtimal sıfır alacağım, ya da güvenebileceğim bir kişi olursa aynı fiyata daha üst modelini alacağım. şimdiden çok teşekkür ederim.

• cagl.ar.u C kullanıcısına yanıt
    Git elle, mincikla almayi dusundugun makineleri sonra da hosuna gideni yapistir gitsin:)
    Inan bana ekipmani seviyor olman ekipmanin teknik olarak en iyisi olmasindan daha onemli.
    1500tl civari fujifilmde sadece body alabilirsin. Bir de fujifilm sattigi malin arkasinda duruyor, ben kendi yasadigim tecrubelerde daha iyi bir satis sonrasi destek gormedim. Muhattap oldugum butun arkadaslar cok iyi niyetli ve ekipmanin bizim gibi hobiciler icin ne anlama geldigini bilen ve cok iyi empati kurabilen insanlar. Baska markalarin bu anlamda yaklasimi ne olur, aldigin hizmet ne olur bilemem.
    Secimin ne olursa olsun simdi de hayrini gormeni diliyorum:)

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.