Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bana fazla laf düşmez ama ben olsam nex 7 ile devam ederdim.

çoğunlukla çocuklarınızın fotoğraflarını çekersiniz onun içinde hızlı bir netleme sistemi olması gerek bence.
    seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun.
    nex 7'nin netleme performansı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

bana fazla laf düşmez ama ben olsam nex 7 ile devam ederdim.

çoğunlukla çocuklarınızın fotoğraflarını çekersiniz onun içinde hızlı bir netleme sistemi olması gerek bence.
    seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun.
    nex 7'nin netleme performansı nasıl?

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, nex 7 nin af iyidir ama işin içinde çocuklar olunca yetersiz kalıyor. Önceki cihazlarım nikon d80 ve canon 600d ile kıyaslarsam af konusunda slr sistemlerin yanından dahi geçemez.
    Aslında farklı bir cihaz arayışına girmemdeki sebep sürekli çocuklar ile olduğumuzdan yanımızda taşınması gereken bir çok şey oluyor çoğunlukla 2 çocuk arabası maması bezi oyuncağı derken bir taraftanda çocukların kontrolü ile uğraşırken tatilde, şehirde gezerken, plajda, bahçede vs. ortamlarda fotoğraf için yakaladığım fırsatları değerlendirebileceğim her an elimin altında olabilecek lens değişimi ile uğraşmıyacağım nex ten sonrada beni üzmeyecek boyut olarak x20 boyutunda bir cihaz arayışındayım.
    Aslında kağıt üstünde sony rx100 3 işimi görür gibi fakat onunda vizörü vs. konusunda bilgi sahibi değilim.
    Birde sony deki tasarım hoşuma gitmiyor fuji tasarımları gözümede hitap ediyor ama tasarım cihaz işimi görecekse ikinci planda.

• Hızlı odaklama için aynasızlar: Sony A6000, Nikon V1, Nikon V2, Panasonic G3 (fotozeynep'te vardı garantili ve uygun fiyata).
    Yukarıdakiler bakacı olanlar. Olmayanlar: Nikon J1, J2, J3, Olympus E-PL5, PM2
    Bunlar DSLR hızında odak yapabilen makineler. Nikonlar koşan çocukları da takip edebiliyor, Sony A6000 de bu konuda bayağı iyi.
  • Koly gelsin arkdslar bende yeni makine alacagim. Sifir fujifilm s2980 mi yoksa 2.el fujifilm hs10 mu ikiside 300tl siz olsaniz hangisini alirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Fuji XM1 ve 35mm f1.4 lensi almayı düşünüyorum.
    35mm lensin gündüz ışıklı ortamlardaki netleme hızını nasıl buluyorsunuz?
    Bokeh karakteri nasıl?
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GXRfreak

Merhaba,
    Fuji XM1 ve 35mm f1.4 lensi almayı düşünüyorum.
    35mm lensin gündüz ışıklı ortamlardaki netleme hızını nasıl buluyorsunuz?
    Bokeh karakteri nasıl?
    Teşekkürler

Fiyatına göre kalitesi en yüksek lenslerden birisidir. Hatta en iyi lensi Fujinin :)
    35mm açıya aşinasanız kesinlike ama kesinlikle alın pişman olmazsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 1 Temmuz 2014; 17:39:50 >
  • X-E2 ve Vivitar 55mm

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

• xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

X-T1 + 56mm 1.2

• xt1 + 55-200

• Teknoseyir'den X-T1 incelemesi. Murat genelde Sonycidir biraz, diğer amca yeni katıldı o da ağır canon kullanıcısı.
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Sonuçlar çok sağlam. Özellikle örümcek makrosuna bittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Sonuçlar çok sağlam. Özellikle örümcek makrosuna bittim.

Teşekkürler, Vivitar 55mm macro olarak çok başarılı bir lens. 1:1 büyütme veriyor.
    Manuel olduğu için de istediğim sistemde kullanıyorum. Daha önce Sony Nex de kullandım. Şimdi de Fuji ile devam ediyorum.

Hem de eğlenceli ve öğretici bir lens. Yerde gördüğüm gri bir örümceğin bu kadar renginin olduğunu ve 2 den fazla gözünün olduğunu öğrendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 2 Temmuz 2014; 16:12:26 >
  • MF ayarında netleme bileziği aperture'a göre netliği ayarlıyor anladığım kadarıyla. Zoom yapınca artıyor. Aperture açıklığına eşit tutacaz sürekli onu, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 2 Temmuz 2014; 18:42:47 >
  • Dün yüklediğim örümceğin daha keskin bir fotosunu buldum. Flickerdan orjinal boyutta bakabilirsiniz.
    Gözlerdeki yansıma gökyüzü ve bizim ev :)

• @35MMUTLU35

Hacı inadına mı yapıyorsun
    Bugün bir tane Vivitar 55mm buldum diye sevindim aradım elemanı satılmış :( :( :(
    Çok özlüyorum zaten sattığıma da pişmanım ne olur yapma
    Bu arada bu fotoğrafta flaş kullanmamışsın sanırım :) Sen bir de flaş kullan ve hatta o flaşıda yumuşata yumuşata kullan :)
    Bak o zaman örünceğin gözünde sizin ev gökyüzü HDR yapılmış gibi nepis net oluyor ve hatta sende stüdyo da vesikalık çektirmişsin gibi çıkarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 2 Temmuz 2014; 22:06:54 >

• jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Hocam flaş kullanmadım. Biraz alan derinliği almak için F/8 yaptım. ISO 1600e fırladı. Pek vaktim de yoktu. Çektim geçtim. İleride daha iyi denemeler yaparım.

Bu arada Vivitar 55mm bulamaman bizim için daha hayırlı:) Bulunca artık börtü böceğin gözünden suda yansıma/gölge/vapur falan çekersin, bizi fotoğrafçılıktan soğutursun
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Dostum bir şey soracam izninle

MF ayarında netleme bileziği aperture'a göre netliği ayarlıyor anladığım kadarıyla. Zoom yapınca artıyor. Aperture açıklığına eşit tutacaz sürekli onu, değil mi?

Bir de burada sağda kayalıkların olduğu yerde blur çıkmış bir alan. Başka bir fotoda yine o alan blur çıkmış bu sefer karenin biraz daha farklı bir yerinde. Mercek pis değil diye düşünüyorum. Devingen modla çekim yapıyordum sorun ne olabilir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 2 Temmuz 2014; 23:37:49 >

• 56

• 56

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.