Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
9.485
Cevap
97
Favori
377.698
Tıklama
Giriş
    497 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, uzunca bir süre fuji x100s ve x20 arasında gidip geldim. Şu an elimde nex 7 kit ve epeyce prime lens mevcut fakat cihazı kit lens dışında neredeyse kullandığım yok, kit lens ilede ancak anı fotoğrafı için kullanıyorum. Biri 4,5 diğeri 1,5 yaşında 2 yavrum var işten geriye kalan tüm zamanımıda onlara ayırdığımdan fotoğrafa zaman ayıramıyorum.
    Benim ihtiyacıma cevap verebilecek cihaz sabit lensli, ince, hafif gövdeli ve dayanıklı (su toz darbe) olursa sürekli yanımda bulundurup kullanabilirim. X20 vizor bulunması, zoom lensi ve gövde sağlamlığı ile benim işimi görür diye düşünüyorum fakat yurtdışı kaynaklarda x30 un tanıtımı 3 temmuzda olacak diye haberler gördüm onumu beklesem bu konuda bilgisi olan var mı?
    Önerenileceğiniz farklı model cihazlarda varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bana fazla laf düşmez ama ben olsam nex 7 ile devam ederdim.

çoğunlukla çocuklarınızın fotoğraflarını çekersiniz onun içinde hızlı bir netleme sistemi olması gerek bence.
    seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun.
    nex 7'nin netleme performansı nasıl?
    |
    |
    salida kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

bana fazla laf düşmez ama ben olsam nex 7 ile devam ederdim.

çoğunlukla çocuklarınızın fotoğraflarını çekersiniz onun içinde hızlı bir netleme sistemi olması gerek bence.
    seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun.
    nex 7'nin netleme performansı nasıl?

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, nex 7 nin af iyidir ama işin içinde çocuklar olunca yetersiz kalıyor. Önceki cihazlarım nikon d80 ve canon 600d ile kıyaslarsam af konusunda slr sistemlerin yanından dahi geçemez.
    Aslında farklı bir cihaz arayışına girmemdeki sebep sürekli çocuklar ile olduğumuzdan yanımızda taşınması gereken bir çok şey oluyor çoğunlukla 2 çocuk arabası maması bezi oyuncağı derken bir taraftanda çocukların kontrolü ile uğraşırken tatilde, şehirde gezerken, plajda, bahçede vs. ortamlarda fotoğraf için yakaladığım fırsatları değerlendirebileceğim her an elimin altında olabilecek lens değişimi ile uğraşmıyacağım nex ten sonrada beni üzmeyecek boyut olarak x20 boyutunda bir cihaz arayışındayım.
    Aslında kağıt üstünde sony rx100 3 işimi görür gibi fakat onunda vizörü vs. konusunda bilgi sahibi değilim.
    Birde sony deki tasarım hoşuma gitmiyor fuji tasarımları gözümede hitap ediyor ama tasarım cihaz işimi görecekse ikinci planda.
    |
    |

• Yarbay
    7635 Mesaj

Hızlı odaklama için aynasızlar: Sony A6000, Nikon V1, Nikon V2, Panasonic G3 (fotozeynep'te vardı garantili ve uygun fiyata).
    Yukarıdakiler bakacı olanlar. Olmayanlar: Nikon J1, J2, J3, Olympus E-PL5, PM2
    Bunlar DSLR hızında odak yapabilen makineler. Nikonlar koşan çocukları da takip edebiliyor, Sony A6000 de bu konuda bayağı iyi.
    |
    |
    Bahsedilenler: salida
    Onerilen yazılar:https://goo.gl/MjvgmHTelefoto lens nedir, nasıl kullanılır:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9215Hangi tam kare sistemi secmeli:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=8155En iyi 70-200mm lensler:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9173
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Koly gelsin arkdslar bende yeni makine alacagim. Sifir fujifilm s2980 mi yoksa 2.el fujifilm hs10 mu ikiside 300tl siz olsaniz hangisini alirsiniz?

|
    |
    Fuji XM1 ve 35mm f1.4 lensi almayı düşünüyorum.
    35mm lensin gündüz ışıklı ortamlardaki netleme hızını nasıl buluyorsunuz?
    Bokeh karakteri nasıl?
    Teşekkürler

Orijinalden alıntı: GXRfreak

Merhaba,
    Fuji XM1 ve 35mm f1.4 lensi almayı düşünüyorum.
    35mm lensin gündüz ışıklı ortamlardaki netleme hızını nasıl buluyorsunuz?
    Bokeh karakteri nasıl?
    Teşekkürler

Fiyatına göre kalitesi en yüksek lenslerden birisidir. Hatta en iyi lensi Fujinin :)
    35mm açıya aşinasanız kesinlike ama kesinlikle alın pişman olmazsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 1 Temmuz 2014; 17:39:50 >
    |
    |

• Yarbay
    5187 Mesaj

X-T1 + 56mm 1.2
    |
    |

• Yarbay
    3896 Mesaj
    |
    |

HP Omen 880 Desktop Asus Artpro Monitor | Custom Desktop:ASRock Z77 Extreme6 Intel CI7 2600K Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz MSI GTX 1080 GAMING X Corsair H100i v2 Sandisk Extreme SSD SEAGATE ST2000DM003 Corsair RM1000i Cooler Master HAF X Philips 274E5 Creative SoundBlaster Z | MSI GE60 0ND Upgrade: Samsung 850 Evo Kingston V300 | WD Mycloud 2TB | Logitech G700S

Edifier S550 | Logitech Z906 | Samsung DA-F760 | Sennheiser Momentum 2.0 Wireless | Shure SE215 | Bang Olufsen E8

• Yarbay
    3293 Mesaj
    xt1 + 55-200

|
    |

Teknoseyir'den X-T1 incelemesi. Murat genelde Sonycidir biraz, diğer amca yeni katıldı o da ağır canon kullanıcısı.
    Yobazsavar
  • Yarbay
    3293 Mesaj

Sonuçlar çok sağlam. Özellikle örümcek makrosuna bittim.
    |
    |
    35MMUTLU35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Sonuçlar çok sağlam. Özellikle örümcek makrosuna bittim.

Teşekkürler, Vivitar 55mm macro olarak çok başarılı bir lens. 1:1 büyütme veriyor.
    Manuel olduğu için de istediğim sistemde kullanıyorum. Daha önce Sony Nex de kullandım. Şimdi de Fuji ile devam ediyorum.

Hem de eğlenceli ve öğretici bir lens. Yerde gördüğüm gri bir örümceğin bu kadar renginin olduğunu ve 2 den fazla gözünün olduğunu öğrendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 2 Temmuz 2014; 16:12:26 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    850 Mesaj
    MF ayarında netleme bileziği aperture'a göre netliği ayarlıyor anladığım kadarıyla. Zoom yapınca artıyor. Aperture açıklığına eşit tutacaz sürekli onu, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 2 Temmuz 2014; 18:42:47 >
    |
    |
    Gözlerdeki yansıma gökyüzü ve bizim ev :)

|
    |
  • Yarbay
    5187 Mesaj

@35MMUTLU35

Hacı inadına mı yapıyorsun
    Bugün bir tane Vivitar 55mm buldum diye sevindim aradım elemanı satılmış :( :( :(
    Çok özlüyorum zaten sattığıma da pişmanım ne olur yapma
    Bu arada bu fotoğrafta flaş kullanmamışsın sanırım :) Sen bir de flaş kullan ve hatta o flaşıda yumuşata yumuşata kullan :)
    Bak o zaman örünceğin gözünde sizin ev gökyüzü HDR yapılmış gibi nepis net oluyor ve hatta sende stüdyo da vesikalık çektirmişsin gibi çıkarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 2 Temmuz 2014; 22:06:54 >
    |
    |
    Bahsedilenler: 35MMUTLU35

• Binbaşı
    1808 Mesaj

Hocam flaş kullanmadım. Biraz alan derinliği almak için F/8 yaptım. ISO 1600e fırladı. Pek vaktim de yoktu. Çektim geçtim. İleride daha iyi denemeler yaparım.

Bu arada Vivitar 55mm bulamaman bizim için daha hayırlı:) Bulunca artık börtü böceğin gözünden suda yansıma/gölge/vapur falan çekersin, bizi fotoğrafçılıktan soğutursun
    |
    |
    jimi1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    850 Mesaj

Dostum bir şey soracam izninle

MF ayarında netleme bileziği aperture'a göre netliği ayarlıyor anladığım kadarıyla. Zoom yapınca artıyor. Aperture açıklığına eşit tutacaz sürekli onu, değil mi?

Bir de burada sağda kayalıkların olduğu yerde blur çıkmış bir alan. Başka bir fotoda yine o alan blur çıkmış bu sefer karenin biraz daha farklı bir yerinde. Mercek pis değil diye düşünüyorum. Devingen modla çekim yapıyordum sorun ne olabilir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 2 Temmuz 2014; 23:37:49 >
    |
    |
    35MMUTLU35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10358 Mesaj
    56

|
    |
Media Sözlük
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.