Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.362
Cevap
100
Favori
441.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar küçük kızımız çok sevimli maşallah orda gördüğüm herkes mutluydu, aşağıda abisi ile de çektiğim fotoda aynı mutluluk görülüyor.

[ima ge]http://i.hizliresim.com/krVr0D.jpg[/simage]

Bunlar Fuji değil di mi? Satmıştın sanki Fuji'yi yanılmıyorsam?
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Yok yok 6D ürünü Mustafa Bey geçenkileri beğendiği için paylaştım yoksa amacım Fuji topiğini işgal değil :)
  • quote:

Yok yok 6D ürünü Mustafa Bey geçenkileri beğendiği için paylaştım yoksa amacım Fuji topiğini işgal değil :)

Ben de sandım Fuji sevdasından duramadın aldın geri.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Zincirlere vursalaaar zamanı durdursalaaar bu savdaaaa bitmeaz
    Aps-c de hala Fuji diyorum ama FF ayrı dünya ki Fuji'den FF bekliyoruz.
  • quote:

Mantıksız beklentilere girmeyin :)

Bu arada XT1'e güncelleme geldi. Yükledim ama henüz kullanma şansım olmadı kamerayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu fotolar Mustafa Bey sizin için gelsin

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

Hangi makine marka-model bu. Muhteşem.

• @selodonanımhaber öncelikle teşekkür ederim. Makine 6D, lensler 24-105 ve 50 mm 1.4 Prime lens + FF makinenin tadı başka oluyor
    @Ed çokta mantıklı hem de çok :) Fuji niçin duruyor anlamıyorum Apsc için sürekli lens çıkartıyorlar mesailerini birazda FF kanadında harcayıp ilk başta elzem bir iki lens çıkarıp (Tıpkı Sony'nin yaptığı gibi) yola yavaş yavaş devam edebilirler. Birçok kişiye ve bana görede Pentax'ın bugün pazardaki yerinin zayıf olmasının temel sebebi sağlam bir amiral gemisinin olmaması kırpıkta iyi işler çıkaran Fuji içinde ivmenin devam edebilmesi adına böyle bir hamle şart FF makine yaklaşık %30 civarı büyüme, daha zayıf netleme performansı ile gelicek ama çok daha keyifli fotolar olarak geri dönecek A7R örneği önümüzde
  • quote:

Aslında olsa süper olur :)

X-Pro gövdesinde manuel bir gövde :) Leica hesabı FF :) X-Trans FF ne kadar da datlı bir o kadar yumuşak olur :)

@Ed -

Yeni güncelleme 18-135mm lens ile uyumluluk / performans artışı dışında yeni neler getirmiş hacı ?
    Baktın mı = )

@Asarhaddon

Bal kaymak tadında fotolar :)
    Ama kıskanıyoruz lütfen :D Gezen var gezemeyen var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 28 Haziran 2014; 0:11:59 >

• jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Yalnız Fuji'nin FF sensörde NR olayını düzeltmesi lazım FF'deki sensör farkının oluşturacağı iso başarımından dolayı uyguladığı o küçük hileden de vazgeçebilir :) Şuan Fuji makinelerin gözle görülebilir tek eksiği belkide bu; onun dışında İQ olarak fark ortada zaten

Bu arada Hocam sen de gezemiyorsan, Dersaadet'in altını üstüne getirip hoş fotolarla dönüyorsun bize :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 28 Haziran 2014; 0:21:45 >
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    EVF'teki EV göstergesini düzelttik demişler ama fark görmedim:) Logda performansla ilgili bir girdi yoktu ama belli olmaz, gene de denemek gerek :) Yarın bi test sürüşü yapıcam bakalım :)

1.00'dan 1.10'a geçtiği için düzeltmeler ufak boyutludur diye tahmin ediyorum :)
  • quote:

@selodonanımhaber öncelikle teşekkür ederim. Makine 6D, lensler 24-105 ve 50 mm 1.4 Prime lens + FF makinenin tadı başka oluyor
    @Ed çokta mantıklı hem de çok :) Fuji niçin duruyor anlamıyorum Apsc için sürekli lens çıkartıyorlar mesailerini birazda FF kanadında harcayıp ilk başta elzem bir iki lens çıkarıp (Tıpkı Sony'nin yaptığı gibi) yola yavaş yavaş devam edebilirler. Birçok kişiye ve bana görede Pentax'ın bugün pazardaki yerinin zayıf olmasının temel sebebi sağlam bir amiral gemisinin olmaması kırpıkta iyi işler çıkaran Fuji içinde ivmenin devam edebilmesi adına böyle bir hamle şart FF makine yaklaşık %30 civarı büyüme, daha zayıf netleme performansı ile gelicek ama çok daha keyifli fotolar olarak geri dönecek A7R örneği önümüzde

Fujifilm FinePix S4600 modelini tavsiye edermisin? Maksimum 400TL bütçem var. İşimi görür mü?

• quote:

@selodonanımhaber öncelikle teşekkür ederim. Makine 6D, lensler 24-105 ve 50 mm 1.4 Prime lens + FF makinenin tadı başka oluyor

Hiçte mantıklı değil, hem de hiç bile :)) Bu yorumlarınızı birkaç açıdan ele almak lazım, muhabbet olsun diye anlatayım :)

Fuji APS-C sistemine yatırım yaptı, ve hala yapıyor da. Yol haritasında bildiğim kadarıyla tele ve süper tele lensler var. Daha DX sistemini olgunluğa ulaştırmadı, o yüzden FF'e el atmak için uygun bir zaman değil. İkinci sebep DX sistemin imaj kalitesi ve ekipman boyutu orantısında en iyi dengeyi tutturması. m43'ler ufak ama imaj kalitesinde bir miktar geride kalıyor. Aynasız FF gövde yaparsınız ama hem FF sensörü kaplayıp hem de küçük boyutlu olacak lensler yapamazsınız; büyük lenslerle aynasız gövdenin küçüklük avantajı kaybolur. Sony 2 tane lens çıkardı ama sizce kitlesi memnun mu? Ki o lenslerden bir tanesi 35mm gibi çok çok popüler bir açıda ama küçük yapmak için 2.8 yaptılar ve ölü doğdu. Sadece 2 tane prime lensle çıkması BEN de dahil birçok kişiyi bu sisteme geçmekten alıkoydu. 24-70 f/4, 70-200 f/4, 16-35 f/4 bu lensler de zannettiğiniz kadar ufak olmayacak.

Yani iş FF sensörü yapmakla bitmiyor. Alıcının da yüzeysel düşünmemesi gerek. Sony'nin kurduğu sistemleri lens açısından destekleme konusunda kötü olduğunu da biliyoruz. Ve hayır, her türlü manuel lensi kullanıyor diye "lens sıkıntısı yok" diye düşünemeyiz. 3000-3500 TL vereceğim bir gövdeyi 100 liralık Pentacon antikasıyla kullanmak istemem. Adam gibi tam bir sistemim olsun isterim. Adaptörlerin gövdeyi büyütmesi de ayrı bir problem. Yavaş yavaş devam edemezsiniz, Sony hala birkaç lenste kaldı ve sistemlerinde 24, 85mm gibi elzem lensleri yok ve sırf bu yüzden hedef kitlesinde yayılamıyorlar.

Bir de Fuji'nin FF sistem çıkarması halinde APS-C'leri aldırdığı kullanıcıların ne hissedecekleri gibi bir problem var.

Fuji'nin amiral gemiler var ama bu güne kadar Fuji hakkından okuduklarımdan anladığım kadarıyla Fuji pek de piyasanın kurallarına göre oynayan bir marka değil. Kendilerince bir gelenek oluşturup kendi mantalitelerine göre hareket ediyorlar. Bu da diğer markaların (genelde birbirine benzeyen) stratejileriden farklı kaçtığı için insanda yanlış algılar yaratabiliyor. Benim bu konuda tek korkum Fuji'nin S5 Pro'lar zamanında bir noktadan sonra DSLR çıkarmadığı gibi, tarihin tekerrür etmesi olurdu Ama herhalde öyle bir durum olmaz.

Pentax'a hiç girmeyelim. Kıyıda köşede kalan 1-2 pentaxçının tepkisini çekmeyelim :) Ama Fuji ile Pentax çok farklı yerdeler.

FF bir makine şart değil. FF sistem çıkarmak öyle pat diye "hadi kamera tasarlayak, Ahmet sen 24mm lens tasarla, Kadir sen güzel bi 50mm yap, Osman 85 de sende hacı, Muratla Kerim, siz de gelin kameranın gövdesini çizelim" demek gibi basit bir işlem değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 28 Haziran 2014; 1:33:51 >

• @selodonanımhaber makine hakkında bir bilgim yok sadece netten bakınca 26x zoom olduğunu gördüm. Ben 26X zoom yapan bir makineyi almazdım açıkcası
    @Ed saygısızlık etmek istemem ama kısaca neden FF olmamalı şeklindeki yorumunuzda bana göre eksik ve yanlış yönler var. şöyle ki Fotoğraf çeken bir insan için en önemli hususlardan birkaçına bakacak olursak karşımıza keskinlik, kontrast, dinamik aralık iso gibi değerler çıkıyor bu değerlerin yüksek olmasını her kullanıcı ister kısacası daha iyi foto çekmek isteyen hemen herkesin Aps-c den sonra durağı (imkana göre her ikiside) FF oluyor. Bu başlıktaki aktif üyelerden birçoğunun aynı zamanda FF makineleri olduğunu biliyoruz ve ısrarla satmıyorlar.
    Yukarıda FF makinenin dezavantajlarına değindim buna lens boyutlarınıda ekleyebilirsiniz. Ancak bu dezavantajlardan hiçbiri birçok kişinin kafasında varolan daha kaliteli, daha vurucu, daha keskin ne derseniz deyin işte o şekilde fotoğraf çekme isteğinin önüne geçemiyor maalesef. Sony A7R alanların birçoğu manuel lenslerle kullanıyor peki neden çünkü onlar için asolan İQ bunun içinde makine tuttu.

Olayın biz kullanıcılar dışında bir de marka boyutu var. Birkaç yıl önce VW'nin Bugatti Veyron'u zarar etmesine rağmen sırf prestij için çıkarttığını okumuştum(Belki bu aralar iyi kar ediyorlardır bilemicem)
    Aslıda yazıcak çok şey var ama uzatmayalım kısaca tekrar söyleyim. her nekadar dezavantajları olsa da sırf İQ farkı için birçok kullanıcı FF makine istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 28 Haziran 2014; 2:16:28 >

• quote:

@selodonanımhaber makine hakkında bir bilgim yok sadece netten bakınca 26x zoom olduğunu gördüm. Ben 26X zoom yapan bir makineyi almazdım açıkcası
    @Ed saygısızlık etmek istemem ama kısaca neden FF olmamalı şeklindeki yorumunuzda bana göre eksik ve yanlış yönler var. şöyle ki Fotoğraf çeken bir insan için en önemli hususlardan birkaçına bakacak olursak karşımıza keskinlik, kontrast, dinamik aralık iso gibi değerler çıkıyor bu değerlerin yüksek olmasını her kullanıcı ister kısacası daha iyi foto çekmek isteyen hemen herkesin Aps-c den sonra durağı (imkana göre her ikiside) FF oluyor. Bu başlıktaki aktif üyelerden birçoğunun aynı zamanda FF makineleri olduğunu biliyoruz ve ısrarla satmıyorlar.
    Yukarıda FF makinenin dezavantajlarına değindim buna lens boyutlarınıda ekleyebilirsiniz. Ancak bu dezavantajlardan hiçbiri birçok kişinin kafasında varolan daha kaliteli, daha vurucu, daha keskin ne derseniz deyin işte o şekilde fotoğraf çekme isteğinin önüne geçemiyor maalesef. Sony A7R alanların birçoğu manuel lenslerle kullanıyor peki neden çünkü onlar için asolan İQ bunun içinde makine tuttu.

Olayın biz kullanıcılar dışında bir de marka boyutu var. Birkaç yıl önce VW'nin Bugatti Veyron'u zarar etmesine rağmen sırf prestij için çıkarttığını okumuştum(Belki bu aralar iyi kar ediyorlardır bilemicem)
    Aslıda yazıcak çok şey var ama uzatmayalım kısaca tekrar söyleyim. her nekadar dezavantajları olsa da sırf İQ farkı için birçok kullanıcı FF makine istiyor

Tam aksi. Sonraki durak, önceki durak, ara durak diye bir şey yok. İstediğinizi en kolay şekilde veren kamera var. Bu kamera APS-C, m43, FF, MF, vs. her şey olabilir. Sensör boyutu liginizi belirlemez. Gösterişi seven halkımıza bunu anlatmak zor.

Bu "bir sonraki durak" hikayeleri kullanıcıların forum vb. ortamlardan etkilenerek tüketim çılgınlığına kapılmalarından kaynaklanıyor. Bu tam olarak "daha yüksek makine = daha iyi fotoğraf" anlayışının evrimleşmiş versiyonlarından biri.

Daha büyük bir sensörün fotoğrafçının yeteneklerini artırmayacağını hepimiz biliyoruz Ancak çok bokehli fotoğraflar yeteneksizliği göz alıcılıkla bir miktar örtebilir.

"Durak durak atlamak" yerine, o saydığınız keskinlik, kontrast, vs vs kriterleri elimizdeki (bize fazla fazla yeterli) donanımla nasıl alabileceğimizi öğrenmek daha önemlidir. Sizin demenize göre siz 3 ayda NEX'i, 1.5 ayda X-E1'i bitirdiniz. Hani durak durak atlıyorsunuz ya. Bu hızla da 3-4 aya 6D'yi bitirip Hasselblad'a geçmeniz beklenir. Var mı plan?

X-E1 ile çektiğiniz karelerle 6D ile çektiğiniz kareler arasında herhangi bir fark görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 28 Haziran 2014; 4:06:18 >

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Birincisi olay kişisel bir tartışmaya dönüyor bu yüzden fazla uzatmak istemiyorum (en azından olayı şahsileştimeye devam etmezseniz) . Öncelikle Nex'i 3 ayda XE-1'i 1.5 ayda bitirmiş değilim ha bitirebilirdimde bu kişisel bir konudur ki bu konunun FF-APS-C karşılaştırması ile alakası yok.
    İkincisi makine tabi ki fotoğrafçılık yeteneğini arttırmaz ancak kişiye "istediğini daha fazla verebilir" sizin mantıkla yürürsek moda çekimi yapan abilerimiz atsınlar orta formatları yerine alsınlar 26x kompact makineleri onunla çekip dursunlar nasıl olsa iş fotoğrafçıda bitiyor. Evet herkes FF almak zorunda değil kuşçuysa, spor muhabiriyse alır 7D kullanır ama bu drurm 5D Mark III'ün 7D'den İQ olarak daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.
    Son pragrafta yazdıklarınıza ise gülümseyip geçiyorum.
  • quote:

Birincisi olay kişisel bir tartışmaya dönüyor bu yüzden fazla uzatmak istemiyorum (en azından olayı şahsileştimeye devam etmezseniz) . Öncelikle Nex'i 3 ayda XE-1'i 1.5 ayda bitirmiş değilim ha bitirebilirdimde bu kişisel bir konudur ki bu konunun FF-APS-C karşılaştırması ile alakası yok.
    İkincisi makine tabi ki fotoğrafçılık yeteneğini arttırmaz ancak kişiye "istediğini daha fazla verebilir" sizin mantıkla yürürsek moda çekimi yapan abilerimiz atsınlar orta formatları yerine alsınlar 26x kompact makineleri onunla çekip dursunlar nasıl olsa iş fotoğrafçıda bitiyor. Evet herkes FF almak zorunda değil kuşçuysa, spor muhabiriyse alır 7D kullanır ama bu drurm 5D Mark III'ün 7D'den İQ olarak daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.
    Son pragrafta yazdıklarınıza ise gülümseyip geçiyorum.

Hobiciler için yeterlilik noktasını geçip "fazla" olmaya doğru giden makinelerin içinde 26x zoomlar yok ne yazık ki. Ama 6D olabilir

Bu kişisel bir konu değil, siz yukarıda kullanıcıların zamanla makinelerini büyütmek isteyeceklerini, Fuji kullanıcılarının da zamanla FF isteyeceklerini, çünkü FF sensörün "daha fazlasını" vereceğini söylediniz. Ben de buna karşılık DX sensörün sınırlarını mı zorluyorsunuz, onu merak ettim. Bence zorlamıyorsunuz. FF'i bu kadar "gerekli" görmenin motivlerini eleştiriyorum, yaptığım tek şey bu.

Bir zamanlar da FF'i aşırı gereksiz gören Pentax kitlesinin ilginç yorumlarını okurduk :)

Yani ben sizin benimsediğiniz "upgrade path" düşüncesini eleştiriyorum. Bu düşüncenin temelini sizin şahsınız atmadığına göre eleştirilerimi kişisel almanız gerekmiyor.

5D-7D karşılaştırması ise "istediğiniz fotoğrafı hangi ekipmanın daha rahat sağladığı" konusu ile ilgili. 7D'de atıyorum 400mm lens kullanarak ornito yapan bir insan 5D üzerinde aynı şeyi yapamayacaksa, 5D'nin bu bağlam içerisinde bir hükmü olmaz. O kişi için 7D daha iyi bir makinedir.

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Maalesef şu cümlede "Bu kişisel bir konu değil, siz yukarıda kullanıcıların zamanla makinelerini büyütmek isteyeceklerini, Fuji kullanıcılarının da zamanla FF isteyeceklerini, çünkü FF sensörün "daha fazlasını" vereceğini söylediniz. Ben de buna karşılık DX sensörün sınırlarını mı zorluyorsunuz, onu merak ettim. Bence zorlamıyorsunuz. FF'i bu kadar "gerekli" görmenin motivlerini eleştiriyorum, yaptığım tek şey bu." Söylediklerimi yanlış yorumladığınız ortaya çıkıyor. Ben herkes FF'e geçmek isteyecektir demedim cümlenizdeki en doğru kısım "daha fazlası" kısmı evet ısrarla tekrar söylüyorum, İQ olarak daha fazlasını isteyen FF diyecektir benim söylediğim bu Meselenin Aps-c nin sınırlarını zorlamakla alakası yok elinizdeki herşeyin sınırlarını zorlayarak kullanamazsınız yada kullanmak zorunda değilsiniz. Ayriyeten ben belki onun değil daha iyi olanın sınırlarını zorlamak istiyorum. Yeterlilik konusu daha önce defalarca tartışıldı neye göre? kime göre? yeterlilik oldukça görece bir konu bu.
    Son olarak insanoğlunun tarihinde şöyle bir gerçek var o da insanlar hep azıyla yetinseydi teknoloji bu duruma gelemezdi, ki herşeyi geçtim siz ne düşünürseniz düşünün firmalar CCD size yeter suyunun suyunu çıkarın deselerdi şuan bunları konuşuyor olmayacaktık . Kısacası bizim tartışmamız bile askıda kalıcak eğer Fuji satabileceğini düşünürse FF çıkaracaktır zaten benden de size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 28 Haziran 2014; 14:29:08 >

• Asarhaddon kullanıcısına yanıt
    ok :)
  • [simage]
    aksu by emre_taspinar, on Flickr[/simage]

Sivas aksu

fuji x100

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Bu soruya kimse kesin cevap veremez:) zaten dogru da olmaz.
    Fujifilm karariniz kesin ise size onerim bir shwerooma gitmek ve butun makineleri denemek.
    Ben ozellikle x-pro1 aldim ve 18-55 ile kullaniyorum. Mevcut durumda x serisi makinelerdeki af performansi bir dslr ile ayni olmadigi hatta yaklasmadigini goz onunde bulundurursak, cekmek istediginiz sahneler cok onemli. Buradan yola cikarak, hareketli nesneler cekmeyecekseniz x sistemler imaj kalitesi bakimindan sinifinda rakipsiz. Benim size onerim fp bakimindan xe1 ve 18-55, optik vizor istiyorsaniz ve biraz daha butce ayirabilecekseniz (sahibi oldugum icin degil) kesinlikle x sistemin krali x-pro1 oneririm. Xe2 veya xt1 gibi wifi ve doner ekrani yok, cok cok az da yavas ama ondaki keyif :) hic birinde yok. Sonuc olarak xt1 pahali ve tus ve teker yerlesimi cihazi fazla analog yapiyor, xe2 de fiyat bakimindan x-pro1'e yakin ve daha guncel ama optik vizoru ve acikcasi xp1 karizmasi yok.
    Bunlarin disinda en basinda da soyledigim gibi showroom'a gidin ve begendiginizi alin. Lens konusunda 18-55 cok iyi, cok kullanisli bir aciyi kapsadigi ve ois'i de oldugu icin tarafimca onerilmekte. Tabi para sorun degil ise ayrica da hizli lenslere ihtiyaciniz var ise 23mm 1.4, genis aci istiyorsaniz 14mm 2.8(optik olarak kusursuz) tercih edilebilir. Kucuk lenslerde 18 ve 27mm disinda alternatifiniz zaten yok:) kucuk lens istiyorsaniz bunlarin arasindan secim yapmak durumundasiniz( 18-55 optik olarak en az ikisi kadar iyi fakat buyuk).
    En fp lens bence 18-55, prime lensler arasinda da en hizli fp 35mm F1.4'tur (af biraz gidip gelebiliyor)
    :) ozetle benim yorumum bu, siz showrooma bir ugrayin orada karar verin derim:)

forum donanıma uzun süredir girmemiştim.. İyi oldu girdiğim, verdiğiniz cevap ve bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

"mcixir" özel mesajınızı gördüm. Ancak, araştırmam gerekiyor. Fujifilm konusunda kararlıyım, ama hangi modelini almam gerekiyor diye.. biraz daha araştırmam gerekiyor..

showroom olarak nereyi önerirsiniz peki? fuarları falan mı kastettiniz? yoksa başka tür mağazalar mı? isim verebilirseniz sevinirim.

selamlar,

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.