Şimdi Ara

Xperia Z5 Premium Root-Twmp-Drm fix-Xposed -Ekran ışığı fix ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
5.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

Kernel olarak duale uygun olanını xda dan indirin geriye kalan bütün adımlar aynı olacak

Hocam inglizcem çok iyi değil. Siz biliyorsanız linkini verir misiniz? Yada araştırabilir misiniz?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.@tolgakayatk
  • firsthakem F kullanıcısına yanıt
    kernel olarak telefonuna uygun olan .img dosyasını indirebilirsin

https://mega.nz/#F!7gRDBIJY!af8WZfXMno2Pm_OgEMSqNQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

kernel olarak telefonuna uygun olan .img dosyasını indirebilirsin

Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Ancak belirttiğiniz yerde 32.2.A.5.11 Derleme numarsı yok. Telefon modeli E6833.
    Diğer derleme numaralı olanı yapsam olur mu?
  • hocam hortlamış gibi oldum ama yeni yöntem vs çıkmadı mı ? bl ye dokunmak istemiyorum açıkçası
  • Maalesef hocam SD810 serisi daha kırılamadı. 1 yıla yakın daha bekleriz.
  • drm yedeği aldın , buşekilde rootliycam mecbur
  • halithalit kullanıcısına yanıt
    Önyükleyici açılmadan root olacak gibi durmuyor, önyükleyici siz telefonu açtığınızda kernelin hangi dizinden kodların çekileceğinin belirlendiği, sistemin hayati dosyalarını ram'e yukleyen bütünleşik yapıdır. Sony buraya müdahale edilmesin diye önlemler almış, birsürü kişi bu önlemleri anlatarak dizin yollarını değiştirmeye çalışıyor ama sadece okunabilir bir dizine kod eklemek ne kadar mümkün bilmiyorum. önyükleyici açmak dediğimiz hadise tamda budur, okunabilir dizini yazılabilir hale getirerek başlatıcı dizilerini manipule eden kernel kullanıyoruz. Android 5 ile gelen güvenlik önlemleri malesef bu konuyu buralara kadar getirdi. Yani kısacası çok umutlanmayın drm yedeklerini alın yolunuza devam edin 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @tolgakayatk
    Hocam bu ekran ışığı fix dosyasınının linkini göremedim. Tekrar yollayabilir misiniz?
    Teşekkür ederim. @tolgakayatk
  • Hangi sürüm için yazarsan bakayım yollarım

• @tolgakayatk Hocam

model:E6833

Android sürümü: 32.2.A.5.11

Ayrıca bir sorum daha var. Wifi kill in çalışan sürümü yada ona alternatif bir program gönderebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla @tolgakayatk

• firsthakem F kullanıcısına yanıt
    5.11 sürümü bende yok ama telefonun da Root varsa rootbrowser kurup system/etc/ dizininde bulunan thermal-engine.conf dosyasını bana pm at gerekli kod düzenlemesini yapıp yollarım. Ayrıca wifi kill bende kullanmayı denedim ama hiç işe yaradığını görmedim geliştiricisi sadece wpa şifreleri kırar diyor ama ben onu da kırdığını görmedim hatta kendi modemimi wpa yapıp denemiştim. Brute Force denen yöntemle çalışıyor zaman kaybı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkbey -- 30 Mart 2017; 9:42:11 >
  • Z5 7.0 icin drm fix varmi ?
    Suan telefonumda calismayanlar
    1 kamera
    2 parmak izi sensoru
    3 ekran canli gosteren ayar
    4 belli bir sure sonra media oynatmama sorunu (youtube twitter) yeniden baslat deyince duzeliyor
    5 telefonun kendi ses iyilestirme modu
    Bu ozelikller drm dolayi gitii keske bl kaldirmasaydim. Buna bir cozum varmi ustatlar her hangi bir bilgi benim icin cok onemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmaz146 O kullanıcısına yanıt
    drm ile sadece ekranı canlı gösterme gider, geri kalanların drm ile alakası uzaktan yakından yok dostum. fix var xda da konusun var zaten standart fix hangi sürüme yüklersen yükle çalışır ama önce sil baştan sıfır bir kurulum yap sen
  • Cevap verip ilgilendiginiz icin cok tessekur ederim soyle bir bastan anlatayim root rom kernel islerinden anlarim galaxy ace dan beri ugrasiyorum. Her turlu bilgiye acigim

Z5 ilk bl actim root kernel oldugu icin bu sorunlari hissetmedim bide ta ve drm anahtarini biliyordum ama ne ise yaradigini bilmiyordum. 7.0 yukseltim bu sorunlar olmaya basladi. 6.0 indidim sorun devam ediyor yani hangi surume cektiysem hepsi sıkıntılı sonra edit kernel ler denedim sorunlari cozdum. Suan bilgisayar olmadigi icin duzeltemiyorum boyle sıkıntı bir sekilde kullaniyorum.

Ben sizce 7.0 icin adropluskernel mi kullansam 7.0 destekli son surum icin ? Oneriniz nedir ?

Xperia Z5 Premium Root-Twmp-Drm fix-Xposed -Ekran ışığı fix !

drm dediğimiz olayın parmak izini çalışmaz hale getirmesi pek görülmiş iş değildir hocam, edit kernel kullanmanı hiç tavsiye etmem ben kullandım telefon güzel performanslı çalışıyor ama en acil lazım olduğu zaman reset atıyordu vs. o yüzden stok kernel kullan drm kafaya öyle aman aman takılacak bir konu değil fix basithttps://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/xperia-z1-z2-z3-series-devices-drm-t2930672 bu linkten z5 serisi için olanı indir twrmp den yükle.
  • Cok tessekur ederim .

• dosyaları yenilermisiniz ? 7.0 sürümünü rootladım ama istediğim proğramları daha desteklemiyor, adaway paralelspace vs. , 6.0.1 rootlamaya çalıştım ama dosyaları bulamadım internetten. bulduklarım hep yanlış dosyalar, 7-8 defa brick oldu , tek yöntem sizin vermeniz kaldı hocam :D

söz konusu linkhttps://mega.nz/#F!KwZh...lCXMaaW7jKFS1WQ!ulJjkDbJ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halithalit -- 6 Nisan 2017; 16:17:24 >
  • Ustat z5 android 7.0 surumunde drmrestore.zip flash yapip dendin mi ? Calisiyormu

• halithalit kullanıcısına yanıt
    hayır zaten rootable kernele fix gömülü olduğu için ekstra bir şey yapmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.