Şimdi Ara

[Xperia Z1 (Compact)] YENİ ROOT [.157] # XPOSED MOD # DEODEX # ADB DRIVER # TEMALAR (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
11
Favori
15.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ne yazık ki yok. türkçe anlatımı varsa paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcn4

ne yazık ki yok. türkçe anlatımı varsa paylaşabilir misiniz?

Flashtool yerine alternatif olarka Sony PC Companion indirip telefonu onar dediğinizde tüm işlemleri otomatik olarak yapacaktır.
  • ne yazık ki işe yaramadı. eskisi gibi ön kamera simgesi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcn4

ne yazık ki işe yaramadı. eskisi gibi ön kamera simgesi yok

Dostum büyük ihtimal ön kamerada bişeylik var yani yazılımla alakalı olamaz düştüyse belki bi darbe sonucu calısmıyor olabilir veya suya soktuysan su bozmuş olabilir ve cihaz ön kamerayı algılıyamıyor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteux9

###ADB DRIVERS###

Tüm bu işlemler için öncelikle bilgisayarınıza kurulu olması gereken driver'lardır.

Kurulum : İndirdikten sonra yükleme esnasında cihazınızın modelini seçerek kolayca yükleyebilirsiniz.

İndirmek için TIKLA

NOT : Sadece Windows!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

###ROOT###

Root Adımları:

1- Telefonunuzda usb hata ayıklama ve bilinmeyen kaynakları aktifleştirin, bunun için telefon hakkında bölümünden Derleme numarası üzerine 7 kez dokunun böylece menüde geliştirici seçenekleri çıkacak oradan usb hata ayıklamayı aktif edebilirsiniz, bilinmeyen kaynaklar ise güvenlik ayarlarında bulunuyor.
    2- EasyRootTool_v12.zip dosyasını indirin ve klasöre çıkarın
    3- Telefonu bilgisayara bağlayın ve install.bat'ı çalıştırın
    4- Yönergeleri takip edin
    5- Marketten root checker indirip bakın root var mı diye, yeşil yazılarla Congrulations you have root diyorsa işlem tamam

Root Yönetim Programı (Root Management App)

Bu yöntem SuperSU yüklemiyor, root isteyen uygulamalar direk olarak root iznini alıyor eğer kontrolü SuperSU programının yapmasını istiyorsanız aşağıdaki linklerden indirip kurun, ardından su kodlaması güncellemesini normal seçeneğini seçerek yapın.
    Linkten zipi indirerek içinden superuser.apk'yı çekip onu yükleyeceksiniz (http://download.chainfire.eu/447/SuperSU/ veyahttp://download.chainfire.eu/450/SuperSU/ )
    ya da çekilmiş halini upload ettim buradan da yükleyebilirsiniz SuperSU-v1.99r4.apk veya SuperSU-v2.00.apk
    Marketteki versiyon 1.94, su kodlaması güncellemesini yapamıyor onu yüklemeyin.

Custom Recovery Yüklemek (CWM, PhilZ, TWRP)

Custom recovery istiyorsanızhttp://nut.xperia-files.com/ sitesinden Z1C-lockeddualrecovery2.7.XXX-BETA.installer.zip indirip SuperSU yüklediyseniz 1. seçeneği, SuperSU yüklemediyseniz 2. seçeneği seçerek yükleyebilirsiniz. (Cihazınız Z1C değilse kendi cihazınız için olanı indirin, Z1C değilse bunu kullanmayın sakın.)
    İşlemi tamamladığınızda PhilZ ve TWRP kurmuş olursunuz. PhilZ CWM tabanlı olduğu için CWM kurmaya gerek yok.
    PhilZ recovery'i açmak istiyorsanız telefonu açarken yeşil led yanıp titrediğinde ses açma tuşuna basılı tutun renk pembe olunca bırakın.
    TWRP recovery'i açmak istiyorsanız telefonu açarken yeşil led yanıp titrediğinde ses kısma tuşuna basılı tutun renk pembe olunca bırakın.

Çalışan cihazlar:

Z - C6603
    Z1 Compact - D5503 (4.3 JellyBean için 8. versiyonu kullanın, ilk versiyon çalışmıyor), SO-01F (docomo)
    Z1 - C6903,
    Z Ultra - C6802, C6833
    ZR, C5502
    Z2 - D6503
    Z2 Tablet - SGP511, SGP512
    ZL2 - SOL25

###YENİ ROOT (.157)###

XPERIA Z1

1) Linkten Flashtool Programını İndiriyoruz ;

http://www.flashtool.net/downloads.php

2) Kurduğumuz program vasıtasıyla 14.4.A.0.108 Kernel'ini Telefonumuz Flashlıyoruz

.108 KERNEL :http://d-h.st/4sF

3) Root işlemini yapıyoruz;

Bu program ile yapabilirsiniz :http://d-h.st/vsj

4) Flashtool ile 14.4.A.0.157 Kernel'ini Telefonumuza Flashlıyoruz;

.157 KERNEL :http://d-h.st/ZqC

XPERIA Z1 COMPACT

1) Linkten Flashtool Programını İndiriyoruz ;

http://www.flashtool.net/downloads.php

2) Kurduğumuz program vasıtasıyla 14.4.A.0.108 Kernel'ini Telefonumuz Flashlıyoruz

.108 KERNEL :http://uploadboy.com/qi6wxqmx249a.html

3) Root işlemini yapıyoruz;

Bu program ile yapabilirsiniz :http://d-h.st/vsj

4) Flashtool ile 14.4.A.0.157 Kernel'ini Telefonumuza Flashlıyoruz;

.157 KERNEL :http://uploadboy.com/qgeqzk7juoaf.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

###DEODEX###

Adımlar:

1. Zip dosyasını çıkarın.

2. Telefonunuzu USB ile bağlayın (Hata ayıklama açık olsun)

3. deodex_bat.bat Dosyasını çalıştırın.

4. Sırasıyla 1-2-3-4'e basarak zip dosyasını oluşturun.

5. Tüm işlemleri yaptıktan sonra deodex_install.zip dosyasını telefonunuza kopyalayın ve CWM'den yükleyin

Linkler:

KITKAT : TIKLA

JELLYBEAN : TIKLA

###HAZIR DEODEX DOSYALARI###

Birçok kişi yukarıdaki formülün çalışmadığını söyledi.Buradaki hazır deodex zip dosyaları ile sorunsuz bir şekilde deodex yapabilirsiniz.

KURULUM:

- Recovery Mod'a gir
    - wipe cache partition
    - wipe dalvik cache
    - deodex zip Dosyasını yükleyin
    - Tekrar wipe cache partition
    - Tekrar wipe dalvik cache
    ve reboot

Xperia Z1 Compact 4.4.4 : TIKLA

Xperia Z1 4.4.4 : TIKLA

###MODLAR###

--Camera Mod Higher Quality, Faster, Better--

- JPG Kalitesini %100 Yapar.
    - Timeshift Video (120 FPS Ağır Çekim)
    - 4K Video
    - 1080p Videoda 60 FPS
    - Süper Otomatik Modda 20Mp

GEREKENLER:

- Orjinal veya Orjinal Tabanlı KitKat Xperia Rom
    - Cihazınızın kesinlikle DEODEX olması gerekmekte
    - Bu XPOSED Yükleyicisinin ve Bu MOD'un Yüklü Olması Gerekiyor
    - İndirdiğiniz Modda (Xperia Xposed) Gelişmiş Kullanıcı Modu İşaretli Olmalı

KURULUM:

Linkteki İndirdiğiniz .Zip Dosyasını Telefonunuza Atın ve CWM'den Yükleyin

- İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN [V8]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--Tinted Status Bar--

- Bildirim Çubuğunun Rengini Uygulamaya Göre Değiştirir

KURULUM :

Apk Dosyasını Kurun ve Xposed Installer'dan Aktif Edin.

İndirmek İçin TIKLA

Facebook , Twitter vb. Bazı uygulamalarda program otomatik ayarlayamadığı için bunu kendiniz yapmanız gerekiyor.

1- Color Picker isimli uyguamayı indirin.
    2- Hangi uygulamayı yapmak istiyorsanız (örnek Facebook) o uygulamadayken ekran görüntüsü alın.
    3- Daha sonra Color Picker uygulamasına girip ekran görüntüsü aldığınız resmi açın ve Facebook'un mavi kısmına tıklayın (bildirim çubuğunu yapmak istediğiniz renk)
    4- Sağ üstteki panoya kopyala butonuna basın ve renk değerlerini kopyalayın
    5- Tinted Status Bar uygulamasını açıp facebook uygulamasını bulup kopyaladığınız renk değerlerini yapıştırın.

Google Play'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndirmek İçin TIKLA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--Hızlı Ayarları Bildirim Ekranına Getirme--

- KitKat ile birlikte hızlı ayarlar bildirim ekranında yan tarafa getirilmişti işte bu zorluğu ortadan kaldıran mod.

KURULUM:

ZİP DOSYASINI RECOVERY DEN YÜKLEYİN.

ANDROİD 4.4.4 İÇİN : TIKLA

ANDROİD 4.4.2 İÇİN : TIKLA

--Volume BOOSTER [3X Ses]--

-Telefonun hoparlöründen ve konuşma ahizesinden gelen sesi arttırır kesinlikle tavsiye ederim

KURULUM :

Zip Dosyasını CWM'den yükleyin.

Xperia Z1 Compact :

JellyBean 4.3 : TIKLA

KitKat 4.4 : TIKLA

Xperia Z1 :

JellyBean 4.3 : TIKLA

KitKat 4.4 : TIKLA

--Kamera Açılış Hızlandırma Modu--

- Kamera'ya tıkladığınızda bazen yavaş açılabiliyor.Bu bazı cihazlarda 60sn vs değişebiliyor, özellikle yukarıda verdiğim 120 fps ve 4K modundan sonrada yavaşlama gözleniyor.Bu mod ile kamera ikonuna tıkladığınız an açılıyor.Mod'un tek eksisi Xperia Xposed devre dışı bırakılmak zorunda.Mod'u yükledikten sonra Xperia Xposed'i aktifleştirince bazı cihazlarda çalışabiliyor.

KURULUM :

Zip Dosyasını CWM'den kurun.
    Xperia Xposed Sistem bölümünü kapatın.
    Xperia Xposed Devre dışı bırakın.

İndirmek İçin TIKLA

###TEMALAR###

--Helios E-Fect Blue--

-Sadece 4.4.x

İndirmek İçin TIKLA

--Green Glow--

GEREKENLER :

- .108 Sürümü
    - Root
    - Deodex

KURULUM :

- Zip dosyasını CWM den yükleyin.

İndirmek İçin TIKLA

KONU GÜNCELLENECEKTİR....
    quote:

Custom recovery istiyorsanızhttp://nut.xperia-files.com/ sitesinden Z1C-lockeddualrecovery2.7.XXX-BETA.installer.zip indirip SuperSU yüklediyseniz 1. seçeneği, SuperSU yüklemediyseniz 2. seçeneği seçerek yükleyebilirsiniz.
    Hocam custom recovery yüklemek istiyorum ama bi türlü yapamıyorum. İlk mesajda bahsettiğiniz anlatımı biraz açabilirmisiniz? Telefonu PC'ye kabloyla bağlayıpta mı install bat ı çalıştıracağız yoksa telefona mı atmak lazım, yoksa Flashtool ile mi yapacağız? Şunu adım adım yazabilirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rizakar

quote:

Custom recovery istiyorsanızhttp://nut.xperia-files.com/ sitesinden Z1C-lockeddualrecovery2.7.XXX-BETA.installer.zip indirip SuperSU yüklediyseniz 1. seçeneği, SuperSU yüklemediyseniz 2. seçeneği seçerek yükleyebilirsiniz.
    Hocam custom recovery yüklemek istiyorum ama bi türlü yapamıyorum. İlk mesajda bahsettiğiniz anlatımı biraz açabilirmisiniz? Telefonu PC'ye kabloyla bağlayıpta mı install bat ı çalıştıracağız yoksa telefona mı atmak lazım, yoksa Flashtool ile mi yapacağız? Şunu adım adım yazabilirseniz sevinirim.

Zip dosyasını bilgisayarınıza indirin
    Kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın
    (Eğer açmadıysanız hata ayıklama modunu açın,bilinmeyen kaynaklara izin verin)
    Install.bat dosyasını çalıştırın
    Cihazınızda SuperSu uygulaması yüklü ise 1'e basıp yükleyebilirsiniz
    Cihazınızda SuperSu uygulaması yüklü değil ise sadece CWM için 2'ye basarak yükleme yapabilirsiniz
    Yükleme bittiğinde cihaz otomatik olarak kendini CWM modda başlatacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuştur kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

Cihazınızda SuperSu uygulaması yüklü değil ise sadece CWM için 2'ye basarak yükleme yapabilirsiniz

Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım ve başardım. Şimdi acaba tavsiye ettiğiniz MIUI romu yüklesem mi yüklemesemmi onun ikilemindeyim. İlerde gerektiğinde geri dönüşte sıkıntı yaşarım diye endişeleniyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım ve başardım. Şimdi acaba tavsiye ettiğiniz MIUI romu yüklesem mi yüklemesemmi onun ikilemindeyim. İlerde gerektiğinde geri dönüşte sıkıntı yaşarım diye endişeleniyorum.

Karar sizin :)

• MIUI rom dan vazgeçtim ama meteux hocamızın anlattığı üzere deodex modu ve xposed modlarını yükledim. Ve sonuç; telefon süper özelliklere kavuştu. 4k ve Timeshift kamera modunu ve kamera hızlandırmasını da yükledim tek bir sorun bile yok. Telefon şimdi gözümde daha bi değer kazandı. Özellikle xposed modlarıyla süper kullanışlı özellikler kazandırabiliyoruz telefona.Herkese tavsiye ederim. Meteux ustaya tekrar teşekkürler.
  • quote:

MIUI rom dan vazgeçtim ama meteux hocamızın anlattığı üzere deodex modu ve xposed modlarını yükledim. Ve sonuç; telefon süper özelliklere kavuştu. 4k ve Timeshift kamera modunu ve kamera hızlandırmasını da yükledim tek bir sorun bile yok. Telefon şimdi gözümde daha bi değer kazandı. Özellikle xposed modlarıyla süper kullanışlı özellikler kazandırabiliyoruz telefona.Herkese tavsiye ederim. Meteux ustaya tekrar teşekkürler.

Ne demek güle güle kullanın benim miui roma geçişimdeki tek neden orjinal romda kamera hızlı açılıyor evet ama bazen kamera kullanılamıyor hatası vermeye devam ediyor bunu ne yaparsak yapalım çözemiyoruz ama miui romda böyle bişey asla yok 2 haftadır kullanıyorum kamerayı çok fazla kullandığım için işime yarıyor bugün beni çok üzdü ama bu rom alarmı 6 ya kurmuştum saat 7 de alarm çalmaya başladı ve alarm ekranında 6 yazıyor ana ekrandaki widgette saat 7 sağ üst bildirim cubugunda saat 6 bazen kafayı yiyor bunun dışında kusursuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: togarma

arkadaşlar deodex yaparken sanırım bir işşlemi yanlış yaptım. telefon açılırken sony yazısında takılıyor ve açılmıyor. Bilgisayar telefonu tanımıyor Sony PC Companion ile kurtarma yapamıyorum o yüzden.yardımcı olur musunuz?

Manuel Deodex işlemi çoğu kişide sıkıntılı hazır dosyaları deneyin.

teşekkürler işlemleri eksik yapıyormuşum tekrar deneyince düzeldi:) volume booster ı yükledim sadece onu kaldırmanın bir yolu var mı? Bide lg g2 deki çift tıklama ile ekran açma modunu bulabilir miyim?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar deodex yaparken sanırım bir işşlemi yanlış yaptım. telefon açılırken sony yazısında takılıyor ve açılmıyor. Bilgisayar telefonu tanımıyor Sony PC Companion ile kurtarma yapamıyorum o yüzden.yardımcı olur musunuz?

teşekkürler işlemleri eksik yapıyormuşum tekrar deneyince düzeldi:) volume booster ı yükledim sadece onu kaldırmanın bir yolu var mı? Bide lg g2 deki çift tıklama ile ekran açma modunu bulabilir miyim?

Cihazınızı ve sürümünüzü söyleyin orjinal dosyaları atıyim, çift tıklama maalesef yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazınızı ve sürümünüzü söyleyin orjinal dosyaları atıyim, çift tıklama maalesef yok

teşekkürler dayanamadım sil baştan yeniden yükledim :)))

• http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/d5503-miui-v5-t2866321

Arkadaşlar miui romu yükleyin harika.Bootloader ı açmaya gerek yok.Önce root edin recovery yükleyin sonra bu romu hafıza kartına atın cvm den yükleyin telefonu açmadan kapatın ve flashtool ile kerneli flashlayın bu kadar.Ben kullanıyorum harika.Ses tuşlarıyla uyanma görüşme kaydı gibi bir sürü güzel özellikler barındırıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: habbet

http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/d5503-miui-v5-t2866321

Arkadaşlar miui romu yükleyin harika.Bootloader ı açmaya gerek yok.Önce root edin recovery yükleyin sonra bu romu hafıza kartına atın cvm den yükleyin telefonu açmadan kapatın ve flashtool ile kerneli flashlayın bu kadar.Ben kullanıyorum harika.Ses tuşlarıyla uyanma görüşme kaydı gibi bir sürü güzel özellikler barındırıyor..

Türkçe yok heralde.

• Update Center'da gözüken 14.4.A.0.157 numaralı güncellemeyi yüklemeye çalıştığımda "Doğrulanamadı" diye bir uyarı alıyorum. Sanırım Deodex ile ilgisi var. Ne yapmak lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkamacar

quote:

Orijinalden alıntı: habbet

http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/d5503-miui-v5-t2866321

Türkçe yok heralde.

Türkçe var kardeşim

• Bu çift tıklamadan tık yok daha herhalde

• Bu knock knock özelliği bu telefona yapsalarda uzun süreli kullanıcam yahu, tek aradığım özellik bu, telefon bana yetiyor rahat rahat kullanırım. Ahh bi gelse!
  • Merhaba arkadaşlar.xda.Com dan 14.4.â.0.108 flaşladım ve rootkit den z1 cihazımı rootladım.deodex İ yüklemek istiyorum ama Recovery moda geçemiyorum supersuda yüklü izinleri veriyorum.twrp yüklü.telefonu açarken yeşil led yanmıyor.flaş atmadan önce yanıyordu yeşil led. ses kısma ve açma tuşlarına basmama rağmen kombinasyon olmuyor. başka türlü nasıl yüklerim.yardımcı olurmusunuz
     [Xperia Z1 (Compact)] YENİ ROOT [.157] # XPOSED MOD # DEODEX # ADB DRIVER # TEMALAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veli_43 -- 17 Kasım 2014; 4:51:23 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.