Şimdi Ara

Xperia Z su geçirdi!! (Ön ve arka kamera buğulu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
22.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bugün hava yağmurluydu. Telefonuma çağrı gelince ben de çıkartayım dedim cebimden elim de ıslaktı kaydı gitti telefon yere. Ekran üstü düştü düştüğü yer de çamurlu su birikintisi.Telefon çamurlu oldu ben de normal suyla on onbeş saniye yıkadım. Yarım saat sonra baktım arka kamera beyaz noluyor dedim su birikmeye başladı damlacıklar oldu. Sonra aynısı ön kameraya.Ama telefona bir şey olmadı nedense bir sıkıntı oluşmuş değil. SD Card ve Kulaklık girişi altındaki o kağıt KIPKIRMIZI. Sanki kan gibi olmuş yani bildiğiniz su dökmüşsünüz içine gibi. Ancak benim anlamadığım, TELEFONU EVDEN ÇIKARKEN ÇOK DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KONTROL ETTİM. KAPAKLARINI SIKICA BASTIRDIM ÇÜNKÜ BEN BU TELEFONU SADECE BİR KEZ SUYA SOKMUŞTUM HER NE KADAR SUYA DAYANIKLI OLSA BİLE BELLİ OLMAZ.Şu anda size yazarken bile hala ön ve arka kamera buğulu. Demin vurdum arka kameraya buğu çözülmeye başladı ama ön kamera hala aynı. Teleservise versem 1450 TL isteyecekler onu da verecek gücüm yok şu anda. Ne yapmalıyım sizce sıkıntı kamerada telefon hala güzel bir biçimde çalışıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kamera buğusu bir kaç saatte düzeliyor diye biliyorum eğer soru olursa garantiye yollarsınız
  • Asıl problem konumları farklı olmasına rağmen o beyaz etiketler nasıl kırmızı oldu

• Biraz önce telefonu tüm kapaklarını açık bırakarak pirince yatırdım yaklaşık 1 saattir pirinçte 2-3 saat sonra alıcam içinden.İnşallah düzelir saç kurutma makinesi tutuyorum arka kameraya buğu hemen çözülüyor gidiyor yani.Kurutma makinesi kullandığımda tamamen geçiyor normale dönüyor hatta pirince yatırdığımda arka geçmişti fakat ön kamera hala sulu damlalardan bir şey görünmüyor dışarıdan da kamera uygulamasından da.Orasını bir türlü geçiremedim ön kameranın,ben de pirince koydum telefonu.Bu arada telefon hala sağlam buğulanma dışında bir sorunu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPeaky

Biraz önce telefonu tüm kapaklarını açık bırakarak pirince yatırdım yaklaşık 1 saattir pirinçte 2-3 saat sonra alıcam içinden.İnşallah düzelir saç kurutma makinesi tutuyorum arka kameraya buğu hemen çözülüyor gidiyor yani.Kurutma makinesi kullandığımda tamamen geçiyor normale dönüyor hatta pirince yatırdığımda arka geçmişti fakat ön kamera hala sulu damlalardan bir şey görünmüyor dışarıdan da kamera uygulamasından da.Orasını bir türlü geçiremedim ön kameranın,ben de pirince koydum telefonu.Bu arada telefon hala sağlam buğulanma dışında bir sorunu yok.

geçer inşallah üstad
  • Bu konuları görmeye alıştık artık.Standart xperia z sorunsalı diyebiliriz.Geçmiş olsun bizi de bilgilendirin inşallah düzelir hocam ancak düzelse çalışmaya devam etse bile anakartta okstilenme vs olabiliyor.Bu 5 ay-10 ay bile sürebilir.Ama bir gün kapanır.Açılıp bakılması gerek...
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, bugün hava yağmurluydu. Telefonuma çağrı gelince ben de çıkartayım dedim cebimden elim de ıslaktı kaydı gitti telefon yere. Ekran üstü düştü düştüğü yer de çamurlu su birikintisi.Telefon çamurlu oldu ben de normal suyla on onbeş saniye yıkadım. Yarım saat sonra baktım arka kamera beyaz noluyor dedim su birikmeye başladı damlacıklar oldu. Sonra aynısı ön kameraya.Ama telefona bir şey olmadı nedense bir sıkıntı oluşmuş değil. SD Card ve Kulaklık girişi altındaki o kağıt KIPKIRMIZI. Sanki kan gibi olmuş yani bildiğiniz su dökmüşsünüz içine gibi. Ancak benim anlamadığım, TELEFONU EVDEN ÇIKARKEN ÇOK DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KONTROL ETTİM. KAPAKLARINI SIKICA BASTIRDIM ÇÜNKÜ BEN BU TELEFONU SADECE BİR KEZ SUYA SOKMUŞTUM HER NE KADAR SUYA DAYANIKLI OLSA BİLE BELLİ OLMAZ.Şu anda size yazarken bile hala ön ve arka kamera buğulu. Demin vurdum arka kameraya buğu çözülmeye başladı ama ön kamera hala aynı. Teleservise versem 1450 TL isteyecekler onu da verecek gücüm yok şu anda. Ne yapmalıyım sizce sıkıntı kamerada telefon hala güzel bir biçimde çalışıyor?

kardes benim bogulan z gibi olmus sennkide. teleservice elden teslim etmeye git tum kapaklar kapaliyken telefonunuz boguldu de. bana bunu kanitlayin neresinden su aldi diye de.yok efendim nasil bulcaz derlerse VAKUM TESTI var duymadiniz mi diye azarla.

• o beyaz etiketler buhar alınca pembe su alınca kırmızı olur, telefonların garanti kapsamı için yaptığı bir sistem eğer orası kızardıysa sana şunu diyecekler, telefon su geçirmiş ürün garanti dışıdır.
  • Arkadaşlar sağolun hepinize ilgileriniz için. Kameradaki buğu için çok ter döktüm ve sonunda düzeldi. Telefonun kapaklarını açıp pirince yatırdım arka kamera düzeldi, fakat ön kamera düzelmedi bunun üzerine kurutma makinesi tuttum buğu çözüldü o geri gelmeden hemen birdaha pirince yatırdım. Şu an arka kamera temiz ön kamerada sadece 3-4 damlacık var küçük Yok oluyorlar. Zaten onlar da en üstte fotoda belli olmuyo. Telefon gayet güzel çalışıyor inşallah oksitlenme vb. yapmaz.

• Geçmiş olsun üstad
  • Benim anlamadığım telefon alakasız bir yerden su alırsa kapaklar kapalı olsa da o bantlar kırmızı olur yani. Bu geçerli bir sebep değil benim için garanti dışı bırakılma konusunda.

• quote:

Arkadaşlar sağolun hepinize ilgileriniz için. Kameradaki buğu için çok ter döktüm ve sonunda düzeldi. Telefonun kapaklarını açıp pirince yatırdım arka kamera düzeldi, fakat ön kamera düzelmedi bunun üzerine kurutma makinesi tuttum buğu çözüldü o geri gelmeden hemen birdaha pirince yatırdım. Şu an arka kamera temiz ön kamerada sadece 3-4 damlacık var küçük Yok oluyorlar. Zaten onlar da en üstte fotoda belli olmuyo. Telefon gayet güzel çalışıyor inşallah oksitlenme vb. yapmaz.

Xperia z aynı sizin gibi U aldı kameralar bululu ve ekran şekeli sizinki nasıl düzeldi

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkAfter

quote:

Arkadaşlar sağolun hepinize ilgileriniz için. Kameradaki buğu için çok ter döktüm ve sonunda düzeldi. Telefonun kapaklarını açıp pirince yatırdım arka kamera düzeldi, fakat ön kamera düzelmedi bunun üzerine kurutma makinesi tuttum buğu çözüldü o geri gelmeden hemen birdaha pirince yatırdım. Şu an arka kamera temiz ön kamerada sadece 3-4 damlacık var küçük Yok oluyorlar. Zaten onlar da en üstte fotoda belli olmuyo. Telefon gayet güzel çalışıyor inşallah oksitlenme vb. yapmaz.

Xperia z aynı sizin gibi U aldı kameralar bululu ve ekran şekeli sizinki nasıl düzeldi

Benim ön ve arka kamera buğulandığında kameralaraa vurunca damlalar düşüyodu saç kurutma makinesi tuttuğumda yok oluyodu sonra yine geliyordu.Ben pirince koydum tüm kapakları açık şekilde 9-10 saat.Daha sonra tekrardan kurutma makinesi ile yapınca komple geçti.Fakat benim USB portundan ve kulaklık girişinden su aldı iki yer de kırmızı benimki çok büyük bir şans oksitlenip bozulmaması.Hala sağlam telefon bir sorun oluşmadı.

• quote:

quote:

quote:

Benim ön ve arka kamera buğulandığında kameralaraa vurunca damlalar düşüyodu saç kurutma makinesi tuttuğumda yok oluyodu sonra yine geliyordu.Ben pirince koydum tüm kapakları açık şekilde 9-10 saat.Daha sonra tekrardan kurutma makinesi ile yapınca komple geçti.Fakat benim USB portundan ve kulaklık girişinden su aldı iki yer de kırmızı benimki çok büyük bir şans oksitlenip bozulmaması.Hala sağlam telefon bir sorun oluşmadı.

Usta benimde kameralar geçti kalorifere koydum düzeld. Ama hala ekranda leke var inşallah oda geçer unutmadan prince kapaklar açık kavonozda mı koydunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Usta benimde kameralar geçti kalorifere koydum düzeld. Ama hala ekranda leke var inşallah oda geçer unutmadan prince kapaklar açık kavonozda mı koydunuz

Evet tüm kapaklakları açık bir şekilde en az 1 gün kalması koşuluyla yoksa o nemi hemen ememez.

• Hocam bire bir aynı durum şuanda banada oldu ne yapmamı önerirsin

• Merhabalar telefonu nasıl koyduğumuz önemli değil öyle değil mi pirincin içine biryer açıkta kalmadan koyuyor muyuz

• Kaunbirla K kullanıcısına yanıt
    Tüm kapakları aç koy açıkta kalmasın telefonun bir yeri o kadar yani

• Bende full kapalı şekilde havuza daldırdım video çektik eğlendik baya sonra hoparlör gitti ahize gitti sd yuvası gitti sırayla, sonunda güneşe bıraktım hoparlör düzeldi ahize düzeldi sd kart düzeldi o etiketler kırmızı zaten, sd kart yuvasından damla girdi sanırım, arka kamerada damlacık var o da geçer inşallah

• MERHABALAR M4 AQUA CİHAZIMLA OYUN OYNARKEN ISINMASI SONUCU TELEFONU SUYA TUTTUM..VE ÖN VE ARKA KAMERA PUSLU VE KAMERA AÇILMIYOR..KAMERA AÇILAMIYOR GİBİ BİR HATA ALIYORUM PRİNCE YATIRDIM NE YAPMAM GEREKİRMİ PRİNÇTE GEÇERMİ TŞKRLER..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.