Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "- TWRP Recovery yükledim.
    - Alt barı ve üst barı siyah yapan ve bar yüksekliğini yarıya indiren modu uyguladım.
    - Beyaz Dengesi kalibrasyon modunu yükledim ve beyaz dengesini kendime göre ayarladım
    "
    bu yaptıklarınızı ne zaman anlatacaksınız? özellikle ekran kalibrasyonu ayarının nasıl eklendiğini anlatırsan seviniriz
  • ısınıyor diyenler aydınlatmayı otomatikte denedi mi? ( varsa... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan
    Yanlış olan yerler var. BE2'nin tam olarak nerelerde girdiğini söylemiyor Sony. Ancak kullanıclarınn BE2yi açıp-kapatma sonucunda hangi programlarda devreye girdiğini görme şansları var ve Be2 YouTube dahil birçok uygulamada daha devreye giriyor.
    (Kaynak:Xda Dev.)

Yanlış olan yerleri tek tek söyleyip doğrusunu da yazarsan biz de seve seve düzeltiriz.

Bir emeğe teşekkür de fena olmazdı.

Konuya lafım yok, çok yararlı olmuş. Yanlış dediğim tek yer BE2 konusu. Elinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazı belirsiz bir şekilde kapanır ve açılmaz ise,

Ses açma + Power tuşuna basılı tutulması lazım.
  • Custom rom olaylarını felan da bu başlık altında sürdürürüz herhalde? Diğer konudan yavaş yavaş buraya mı taşınsak.

quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

DoCoMo Status Bar v4 & Task Switcher kesinlikle yuklenmesi gereken seylerden biri

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=22023830

Bu linke bir şey olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilodemir -- 11 Nisan 2013; 9:28:08 >
  • Şarjın uzun süre gitmesi için yapmamız gereken şeyler nelerdir ? Stamin Mod adı altında kısaca verilmiş fakat daha kapsamlı olarak neler yapılabilir? Telefonu ilk kullanımda yüklenmiş programların hangisi çok şarj harcıyor ve o programı kaldırıp hangisini yüklememiz tavsiye edilir? Örneğin; Chrome işlemciyi yorduğundan şarjı çok harcağını duydum. Bunun yerine hangi program yüklenebilir ve root gereklimidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

konu için emeğinize sağlık ancak
    "- TWRP Recovery yükledim.
    - Alt barı ve üst barı siyah yapan ve bar yüksekliğini yarıya indiren modu uyguladım.
    - Beyaz Dengesi kalibrasyon modunu yükledim ve beyaz dengesini kendime göre ayarladım
    "
    bu yaptıklarınızı ne zaman anlatacaksınız? özellikle ekran kalibrasyonu ayarının nasıl eklendiğini anlatırsan seviniriz

Vakit olursa bugün yazacağım Mert'te ekler konuya.

• güzel paylaşım emeğine sağlık eve gidince okurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana konuya eklenecek şimdilik buraya yazdım. Lütfen alıntılamayın!

------------- Recovery Yüklemek: -----------------

> TWRP (Team Win Recovery Project)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190936
    Buradaki apk'yı indirip kurun. XZR apksını çalıştırın ve install recovery deyin.
    Reboot recovery derseniz telefonu recovery moduna sokarsınız.

Recovery'i girip backup alın ilk işiniz mutlaka bu olsun.
    SDcard yada iç hafızaya yedek alınabilir. Dikkat yedekler 1-1.5gb tutuyor en az.
    Herhangi bir hata yaparsanız mod yüklerken ya da yüklediğiniz modu beğenmezseniz bu aldığınız yedeğinize geri dönebilirsiniz. Bu yedek tam bir rom yedeğidir aynen aldığınız zamana geriye döndürür. Buna alışın, bunu sevin :)

> CWM (Clockwork Recovery Mod)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187363
    Bunu denemedim henüz, ünlü bir alternatif recovery CWM.

---------------------------------------------------------

@mert1905x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 11 Nisan 2013; 10:05:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilodemir

Custom rom olaylarını felan da bu başlık altında sürdürürüz herhalde? Diğer konudan yavaş yavaş buraya mı taşınsak.

quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

DoCoMo Status Bar v4 & Task Switcher kesinlikle yuklenmesi gereken seylerden biri

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=22023830

Bu linke bir şey olmuş

Doğrusu budur düzeltir Mert

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202383

@mert1905x

• quote:

Orijinalden alıntı: Feda03

Şarjın uzun süre gitmesi için yapmamız gereken şeyler nelerdir ? Stamin Mod adı altında kısaca verilmiş fakat daha kapsamlı olarak neler yapılabilir? Telefonu ilk kullanımda yüklenmiş programların hangisi çok şarj harcıyor ve o programı kaldırıp hangisini yüklememiz tavsiye edilir? Örneğin; Chrome işlemciyi yorduğundan şarjı çok harcağını duydum. Bunun yerine hangi program yüklenebilir ve root gereklimidir ?

Çok emin değilim ama sanki opera ve dolphin daha az şarj harcıyor. Bana da chrome biraz fazla pil harcıyor gibi geldi ama kıyaslama şansım olmadı. Akşama iki browser ile aynı sürede aynı sitelerde dolaşıcam sonra sonuçları buradan paylaşırım.
  • Bu sorunun yeri burası değil belki ama donanımhaber tapatalk ile çalışamaz mı neden yapmıyorlar.
  • İyi günler arkadaşlar. Yaptığınız paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı, flac ve wma şarkıları oynatamadım desteklemiyormu? yoksa bende mi sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminemre

quote:

Orijinalden alıntı: Feda03

Şarjın uzun süre gitmesi için yapmamız gereken şeyler nelerdir ? Stamin Mod adı altında kısaca verilmiş fakat daha kapsamlı olarak neler yapılabilir? Telefonu ilk kullanımda yüklenmiş programların hangisi çok şarj harcıyor ve o programı kaldırıp hangisini yüklememiz tavsiye edilir? Örneğin; Chrome işlemciyi yorduğundan şarjı çok harcağını duydum. Bunun yerine hangi program yüklenebilir ve root gereklimidir ?

Çok emin değilim ama sanki opera ve dolphin daha az şarj harcıyor. Bana da chrome biraz fazla pil harcıyor gibi geldi ama kıyaslama şansım olmadı. Akşama iki browser ile aynı sürede aynı sitelerde dolaşıcam sonra sonuçları buradan paylaşırım.

Çok sevinirim. Peki chrome kaldırırsak, home tusuna kısa süreli basıldığında google açılma özelliğini kaybedermi ? Bu özellik gerçekten benim için önemli bir kısayol

• Ana konuya eklenecek lütfen alıntı yapmayın!

--- Recovery'den yüklenebilen modlar ---

MUTLAKA MOD UYGULAMADAN ÖNCE RECOVERY'DEN YEDEK ALIN! TEKRAR TEKRAR YAZACAĞIM BUNU!!!

Indirdiğiniz mod bir zip dosyasıdır. Sdcardınız da bir modlar klasörü yapıp hepsini oraya kopyalayın.
    Recovery'ye girin ve Install ya da Install a zip from sdcard diye seçenek vardır onu seçip modlar klasöründen daha önce kopyaladığınız zip'i seçin. İşlem tamam.

-> Alt üst barı siyah yapıp küçültmek:
    *** Mutlaka yedek alın geri dönüşü ancak yedekten yapabilirsiniz. ***
    Doğru zip'i indirdiğinizden emin olun 434 yazılımı ve 350 yazılımı için farklı zipler var. Boylarını da seçebiliyorsunuz alt barın.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38632615

-> Beyaz dengesi renk kalibrasyonu modu (White Balance modu)
    Ekranın beyaz dengesini değiştirmeye yarıyor. Daha sıcak ya da daha soğuk renkleri seçebiliyorsunuz.
    Ben şu an "3.3" ve "215" ile kullanıyorum.
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39131438&postcount=1

-> PureXAudio müzik ve ses geliştirme modu
    Ses ile ilgili bir çok geliştirme yaptığını iddia eden ve V11 sürümüyle beğeni kazanan bir mod. Henüz denemedim ancak deneyenler beğenmiş.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

@mert1905x

• Root etme eklendi.
    Recovery eklendi
    Telefon reset sorusu eklendi.
  • root mesajınızda adb sürücüleri kısmında site kapalı hatası veriyor. sürücüler indirilmiyor yani
  • - Teknik Terimler Rehberi - eklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

root mesajınızda adb sürücüleri kısmında site kapalı hatası veriyor. sürücüler indirilmiyor yani

linklerin sonuna yanlışlıkla ")" gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

root mesajınızda adb sürücüleri kısmında site kapalı hatası veriyor. sürücüler indirilmiyor yani

linklerin sonuna yanlışlıkla ")" gelmiş.

site kapanmış elinizde dosya mevcutsa başka bir yere atmak gerek suspend hatası veriyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.