Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: thedealer
    .

Bu konuda yazılanlar hoşuna gitmiyorsa okumak zorunda değilsin.
    Fikrini belirttin daha fazla uzatmaya gerek yok.

edit:

Geriye doğru baktım da gelip burada soru sormuşsun kaç tane bir de üzerine sana bir sayfa cevap yazmışım. İnsanların saygısı hoşgörüsüne böyle cevaplar veriliyormuş demek ki. Sen gel buraya bizi polyannacılıkla suçla, gerçekleri çarpıtmakla suçla, nerdeyse utanmasan Sony den para alıyorsun diyeceksin.

Buraya gelip bu kadar uğraşıp vakit ayırıp emek verende kabahat. Yazık be.

Bizim insanımızda böyle de bir kitle var, iyilik yaparsın, karşına alıp laf anlatırsın ama yok, yine kötü sen olursun.
    Üstünde durmaya bile değmez. İşimize bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Orijinalden alıntı: aslankiral

http://m1304.hizliresim.com/18/q/mbfhj.png

Arkadaşlar cihazımda örneğin web tarayıcıda veya google playstore da butonlar üstünde yatay gri çizgiler çıkıyor sebebi nedir?

http://k1304.hizliresim.com/18/n/m8gv5.png

İlginçmiş ilk defa görüyorum gerçekten.

Fabrika ayarlarına dön diyeceğim ama kurduğun bir program yol açtıysa boşuna uğraşmış olursun.

Fabrika ayarları çözüm olmadı ssıfırdan temiz yazılım yükledim yine aynı.Dolphin den olabilir diye kaldırdım henüz yok hata ama gelip gelip gidiyor kafasına göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• telefonu yarın servise gönderiyorum.
    ekranın sol iç kısmında leke ve en az benim görebildiğim 4 tane ölü piksel var.
    umarım birebir değişim yaparlar.
  • O zaman donanımsal gibi maalesef :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

XZ'nin yanında gelen başlangıç kılavuzu (veya diğer küçük broşürde de olabilir) ölü piksellerle alakalı uyarılar vardı, yanılmıyorsam en az 3 piksel gibi bir ibare vardı ama yanımda olmadığı için bakamıyorum. Onu bir incele. Yine de senin durumunda birebir değişim yapılır bence, hakkını ara.

Cihazın yanında gelen klavuzu okudum ve orada 2 tane noktanın kabul edilebilir olduğu yazılıyor.Yani benim durumumda haklı olan benim.Sonymobile Türkiye'ye bu konu ile sorunlarımı ilettim.Daha 14 gün olduğu için iade/değişim hakkım olup olmadığını sordum özelikle.
    Bakalım yarın dönüş yaparlar mutlaka.Sonucu burada yazarım.Umarım lehime karar çıkar ve bu konuda diğer arkadaşlar için emsal teşkil eder.
    Yardım ve önerileriniz için teşekkürler.

• 2 sınır ise değiştirirler mutlaka ısrarcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostefe

quote:

XZ'nin yanında gelen başlangıç kılavuzu (veya diğer küçük broşürde de olabilir) ölü piksellerle alakalı uyarılar vardı, yanılmıyorsam en az 3 piksel gibi bir ibare vardı ama yanımda olmadığı için bakamıyorum. Onu bir incele. Yine de senin durumunda birebir değişim yapılır bence, hakkını ara.

Cihazın yanında gelen klavuzu okudum ve orada 2 tane noktanın kabul edilebilir olduğu yazılıyor.Yani benim durumumda haklı olan benim.Sonymobile Türkiye'ye bu konu ile sorunlarımı ilettim.Daha 14 gün olduğu için iade/değişim hakkım olup olmadığını sordum özelikle.
    Bakalım yarın dönüş yaparlar mutlaka.Sonucu burada yazarım.Umarım lehime karar çıkar ve bu konuda diğer arkadaşlar için emsal teşkil eder.
    Yardım ve önerileriniz için teşekkürler.

Durundan haber edersin dostum gene hepimizin başına gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReQueM_87

quote:

Orijinalden alıntı: ghostefe

Benim panel sharp ve bu akşam telefonu kapatıp açtığımda açılış ekranında ölü piksel farkettim.Sonrasında dead pixel programını indirip siyah ekranda baktım ve ölü piksel olduğunu kesinleştirdim.Bir tane belirgin var ondan eminim fakat 2-3 tane minnacık farklı bölgelerde ölü piksel olduğunu düşündüğüm noktalar var.Belirgin olandan daha küçük onlar toplu iğne ucu kadar.
    Bu durumda ne yapabilirim?
    İlk ay dolmadığı için birebir değişim hakkım var mı?

Şimdi tekrar baktığımda toplam 5 tane ölü piksel var!..

Birebir değişim için ölü piksel konusunda en az sayı nedir? Örneğin 3 pikselden sonra değişim.
    Birde ilk bir ay içindeki sorunlu ürünlerde birebir değişim oluyor diye biliyorum ama kesin bilgisi olan var mı?

aynı sorun bendede var

en az 3-4 tane açılış ekranında fark ediliyor ve test programında siyah ekran kısmında belirgin şekilde görülebiliyor.

ne yapmam lazım telefonu alalı 2 gün oldu, fena halde moralim bozuldu şu an

Hocam canınızı sıkmayın sizin yaptığınız bir şey değil .en kısa zamanda servise verin değişim talep edin.

• Telefonun arkasındaki nfc stickerı 1 haftada aşındı kötü duruyor acaba nfc stickerını çıkartırsam altından bı delik çıkarmı?zaten kullanmıyorum telefona bir zararı olurmu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL

Telefonun arkasındaki nfc stickerı 1 haftada aşındı kötü duruyor acaba nfc stickerını çıkartırsam altından bı delik çıkarmı?zaten kullanmıyorum telefona bir zararı olurmu?

Bu soruyu 100. kez sorana ödül falan mı veriliyor arkadaşlar nedir?

Yahu harbiden Cem Yılmaz'ın dediği kadar var, bizdeki kullanım kılavuzlarında o kadar şey yazmaya gerek yok, boşa masraf o kadar kağıt, "-Bişey oldu mu kapatıp açın" yazıp bıraksınlar, yeter. Nasılsa kimse okumuyor.

Sök arkadaş sök gitsin bişey olmaz. Kendin yazmışsın sticker diye...
  • fotoğraf çektim ama belli olmuyordu @kaan_9292
    Napcaz daha fazla mı özen gösterceğiz telefona off:( @mercan2317
  • quote:

Telefonun arkasındaki nfc stickerı 1 haftada aşındı kötü duruyor acaba nfc stickerını çıkartırsam altından bı delik çıkarmı?zaten kullanmıyorum telefona bir zararı olurmu?

çıkar gitsin dostum yapışkanmış sadece o :) bende aldığımda korumaya çalıştım hep onu :)
  • quote:

quote:

Bu soruyu 100. kez sorana ödül falan mı veriliyor arkadaşlar nedir?

Yahu harbiden Cem Yılmaz'ın dediği kadar var, bizdeki kullanım kılavuzlarında o kadar şey yazmaya gerek yok, boşa masraf o kadar kağıt, "-Bişey oldu mu kapatıp açın" yazıp bıraksınlar, yeter. Nasılsa kimse okumuyor.

Sök arkadaş sök gitsin bişey olmaz. Kendin yazmışsın sticker diye...

• Kullanıp da memnun olduğunuz kılıf ve ekran filmi var mı arkadaşlar? Telefonu henüz yere düşürmedim ama düşecek yakında :)

Bu arada, benim şarj elimde mum gibi eriyor yahuuu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MesutBY -- 23 Nisan 2013; 7:34:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85

Kullanıp da memnun olduğunuz kılıf ve ekran filmi var mı arkadaşlar? Telefonu henüz yere düşürmedim ama düşecek yakında :)

[simage]http/Screenshot_2013-04-23-07-26-43_zpsf84500da.png[/simage]

bosuna yazmıyoruz hocam dinleyen yok ki. Fanatiklikten kurtalamıyoruz. arkadas hala soru sormusunda yardım etmişizde yahu konu yardım konusu degilmi soru sormam dan dogal ne var? Ne yani ben soru sordum sizde yardım ettiniz diye sizin her dediginizi onaylayıp dogru mu dememiz gerekiyor.?

Ozaman sayfanın başına yazın bu konuda her dedigimizi onaylamak zorundasınız diye herkes bilsin. nerdeyse alan bütün kullanıcılar pilden şikayetci siz hala ekran resmini görelim vs. yani kısacası diyorsunuzki ekran ısıgını açmısındır vs ondandır yani telden degil kullanımdan yoksa tel 2gün gidiyor.Şu telefonu alıpda pili kötü wifisi kötü demeyen adam 1 elin parmaklarını gecmeyecek derecede ama biz bunu gündeme getirince birden kotu adam oldu.Ben sizin kişiliginize birşeymi diyorum telefona diyorum nekadar garip bir milletizki kullandıgımız cihazların bazı gerçek kötü yönlerini görunce sanki kendimize hakaret ediyormuş gibi hissedip cevap yazıyorsunuz.

Wifi patchle düzeler yahu duzelsin düzelmesin banane.ben suan aldım teli bu yorumu yapmam kadar dogal birşey olamaz.Patchle düzelsin bende wifi düzeldi 10 numara oldu diye ilk ben yazarım zaten.Şu konuda herkesin destek vermesi lazım yazdıklarıma yazdıgım yanlış 1cümle yok. zaten sizlerde sura yanlıs diyemediniz ben neleryazdım siz neler anlattız. Bu telefonda PİL VE WİFİ vasattir. bunun aksini söyleyenler ya hiç böyle cihazları kullanmamış yada fanboyluk yapip telefonu koruyordu. Normal kullanımda 10saati zor gorursunuz telefonda muzik oyun vs yaptınızmı. Her telefonda var bu sorun malesef.

• Beyler , sıkıntı benim telefondamı acaba ? Gece bırakıyorum %50 şarj sabah alıyorum %44. Bir diğeri ise gece bırakıyorum %70 sabah alıyorum %65 eskiden.. Gece bırakırdım %100de sabah aldıgımda max %99 üstünden 9 10 saat geçmesine rağmen. Arkada calısan uygulama yok kapatıyorum hepsini nerdeyse staminada açık.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak ; Samsung Smart tv ile Sony Xperia Z ' yi nfc ile bağlamak mümkün mü yoksa illa televizyonun da Sony marka mı olması gerekir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedealer

quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85

Kullanıp da memnun olduğunuz kılıf ve ekran filmi var mı arkadaşlar? Telefonu henüz yere düşürmedim ama düşecek yakında :)

[simage]http/Screenshot_2013-04-23-07-26-43_zpsf84500da.png[/simage]

bosuna yazmıyoruz hocam dinleyen yok ki. Fanatiklikten kurtalamıyoruz. arkadas hala soru sormusunda yardım etmişizde yahu konu yardım konusu degilmi soru sormam dan dogal ne var? Ne yani ben soru sordum sizde yardım ettiniz diye sizin her dediginizi onaylayıp dogru mu dememiz gerekiyor.?

Ozaman sayfanın başına yazın bu konuda her dedigimizi onaylamak zorundasınız diye herkes bilsin. nerdeyse alan bütün kullanıcılar pilden şikayetci siz hala ekran resmini görelim vs. yani kısacası diyorsunuzki ekran ısıgını açmısındır vs ondandır yani telden degil kullanımdan yoksa tel 2gün gidiyor.Şu telefonu alıpda pili kötü wifisi kötü demeyen adam 1 elin parmaklarını gecmeyecek derecede ama biz bunu gündeme getirince birden kotu adam oldu.Ben sizin kişiliginize birşeymi diyorum telefona diyorum nekadar garip bir milletizki kullandıgımız cihazların bazı gerçek kötü yönlerini görunce sanki kendimize hakaret ediyormuş gibi hissedip cevap yazıyorsunuz.

Wifi patchle düzeler yahu duzelsin düzelmesin banane.ben suan aldım teli bu yorumu yapmam kadar dogal birşey olamaz.Patchle düzelsin bende wifi düzeldi 10 numara oldu diye ilk ben yazarım zaten.Şu konuda herkesin destek vermesi lazım yazdıklarıma yazdıgım yanlış 1cümle yok. zaten sizlerde sura yanlıs diyemediniz ben neleryazdım siz neler anlattız. Bu telefonda PİL VE WİFİ vasattir. bunun aksini söyleyenler ya hiç böyle cihazları kullanmamış yada fanboyluk yapip telefonu koruyordu. Normal kullanımda 10saati zor gorursunuz telefonda muzik oyun vs yaptınızmı. Her telefonda var bu sorun malesef.

Arkadaşım, bu tür telefonlarda ekranın açık kalma süresi kabaca 4-5 saattir, hadi bilemedin 6. Xperia Z'nin sarjı emsallerinden daha az gitmez, bir miktar çok gidebilir stamina mod ile. Bunu da herkes bilir zaten. Ayrıca sarjın az ya da çok gitmesi tamamen kullanıma bağlıdır. Benim kullanımımla 1 günü rahatça bitiriyor oldukça yoğun kullanmama rağmen internet , mesajlaşma, müzik ve konuşma olarak. Başkası saatlerce oyun oynar, video izlerse tabii daha az gider ya da öteki çok açmaz ekranı, 2 gün dahi gider. Batarya sorunu sadece bu telefona özgü değildir, bütün akıllı telefonlara ait olumsuz bir durumdur. Sen kalkıp özellikle BU telefonun bataryası kötü dersen, bu artniyetten başka birşey olmaz.

Bende wifi sorunu YOK, demek ki senin mantığına göre ya fanboyum ya da hiç böyle cihaz kullanmadım??? Başka bir ihtimal düşünemiyorsun????? Diyorsun ki ya benim gibi düşüneceksin, düşünmüyorsan şusun busun????? Ne kadar DARGÖRÜŞLÜ ve FANATİK olduğunun farkında mısın? Anlayamıyorsun ki wifi sorununun pekçok nedeni olabilir, modem ayarlarından tut da telefon ayarlarına, yazılıma ve donanıma kadar.

Ayrıca söylemeden geçemicem, Türkçen berbat.

• Hesapların senkronizasyonunu açıp kapamayı bulamadım. İondaki gibi bir menü yok!
  • tizi çok olan melodilerde veya müziklerde son ses açınca hafiften cızırdama geliyor, çok dikkatli dinlemek lazım ama.
    mesela xperianın default melodisini açın son ses, biraz yaklaşın çok hafiften bir cızırtı duyacaksınız. sizde de varmı öyle bir şey?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.